جاذبه های گردشگری آنکارا

Ankara-Tourist-Attractions

آشنایی با آنکارا

آنکارا شهری ترک زبان و پایتخت کشور ترکیه است که از نظر مساحت بعد از استانبول، دومین شهر بزرگ کشور محسوب می شود. این شهر مکان­های تاریخی و توریستی جذابی دارد و در سفر یک روزه می­توانیم شاهد اغلب مکان­ های جذاب شویم زیرا اکثر آن­ها در فاصله­ های بسیار کمی از همدیگر قرار گرفته ­اند.

بیشتر بخوانید: شرایط خرید ملک در آنکارا

بهترین زمان برای گشت و گذار در آنکارا با توجه به آب و هوا

در فصل زمستان با موقعیت جغرافیایی که در آن حضور دارد آب و هوای بسیار سردی دارد. دمای هوا ممکن است در زمستان به زیر صفر برسد، با این حال، آنکارا در فصل زمستان، چشم اندازهای عالی زیر برف را ارائه می­دهد، برای بسیاری از دوست­داران سفر نیز ضروری است، با انتخاب لباس مناسب، این دوره را با سفر به آنکارا ارزیابی کنید.

در تابستان نیز هوا می­تواند به درجات بالا برسد و به شدت گرما اذیت کننده خواهد بود.

به همین دلیل، ایده آل ترین دوره بازدید از یک تور توریستی دلپذیر، ماه­های بهار یا پاییز است.

مشاوره خرید ملک

جاذبه های گردشگری آنکارا

اکنون بیایید با هم یه سر به آنکارا بزنیم.

قلعه آنکارا

ساختار نظامی که قلعه آنکارا دارد، یکی از بهترین گزینه­هایی است که می­تواند برای مسافران جذاب باشد.

این قلعه توسط کافه­ها و مغازه­های سوغاتی احاطه شده است، با ساختمان­هایی در خیابان که علاوه بر ظاهر، بویی از تاریخ به مشام بیننده می­رساند.

مقایسه استانبول و آنکارا

قلعه آنکارا

موزه تمدن­های آناتولی

این تاسیسات فرهنگی مجموعه منحصر به فرد خود را مدیون منطقه آتپازاری است و آن را به یکی از پربازدیدترین جاذبه­ها تبدیل کرده است.

این موزه تمدن­هایی را متمرکز کرده است که از دوره پارینه سنگی بر آناتولی تسلط داشته­اند.

آثار تاریخی که از مکان­های مهم مانند غار کارائین در نزدیکی آنتالیا و چاتالهایوک به دست آمده است در این مرکز فرهنگی به نمایش درآمده است و از سال 1940 میزبان مهمانان خود در کورشونلو­هان می­باشد.

آدرس: آلتینداگ

ساعات بازدید: 08:30 تا 19:00

هزینه ورودی: 45  لیر

موزه راحمی کوچ (Rahmi M. Koç)

فروشگاه Vehbi Koç محبوب ترین قسمت موزه است، همچنین می­توانید به آتلیه عمو اسماعیل بروید که پر از مدل­های کشتی و قطار است.

اگر شما هم از کسانی هستید که در مورد کارکرد دستگاه­های بخار کنجکاو هستید، مطمئن هستم که لحظات خوشایندی را در کارگاه ماشین سازی مدل خواهید داشت.

آدرس: آلتینداگ – دِپوسوکاک

ساعت بازدید: 10:00 تا 17:00

هزینه ورودی: 12 لیر

موزه راحمی کوچ (Rahmi M. Koç)

آنیتکابیر (Anitkabir)

استراحتگاه ابدی مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه است و یکی از مهمترین مکان­ها می­باشد.

این مجموعه که از دو قسمت پارک صلح و بلوک بنای تشکیل شده است و به عنوان زیباترین نمونه دوره دوم معماری ملی توصیف شده است.

آدرس: آکدنیز

ساعت بازدید: 09:00 تا 16:00

موزه مردم­ نگاری

موزه مردم نگاری، جایی است که جسد مصطفی کمال آتاتورک در آنجا قرار گرفت تا ساخت بنای آنیتکابیر به پایان رسید.

این موزه در سال 1930 به روی عموم افتتاح شد.

پس از بالا رفتن از پله­ها و عبور از سالن زیر گنبد، می­توانید به حیاط داخلی تاسیسات، جایی که 11 محوطه نمایشگاه در آن واقع شده است، برسید.

در قسمت­های نمایشگاهی، می­توانید در مورد موضوعات مختلف، از سبک لباس خاص مناطق مختلف گرفته تا صنایع دستی مانند گلدوزی فرش و قالیچه، اطلاعات دقیقی به دست آورید.

آدرس: آلتینداگ – هاجی تپه

ساعات بازدید:  08:30تا 19:00

هزینه ورودی: 14 لیر

میدان کیزیلای (kizilay)

یکی از مهمترین مراکز زندگی روزمره در آنکارا، مکان­های مختلفی را برای علاقه مندان به خرید در نظر گرفته است.

تنگه بسفر کجاست؟

این میدان که از نظر زندگی شبانه و پر جنب­وجوش،  به خیابان رنگارنگ ساکاریا شباهت زیادی دارد، نام خود را از مقر کیزیلای گرفته­ است. اکنون مراکز خرید در اطراف این ساختمان در حال افزایش است.

کافه­های زیادی وجود دارد که می­توانید برای استراحت در اطراف میدان انتخاب کنید، جایی که قلب حمل و نقل عمومی نیز محسوب می­شود. با این حال، اگر می­خواهید هنگام استراحت این مکان را مشاهده کنید، می­توانید به سمت پارک گووِن بروید که یکی از ویژه ترین نقاط میدان به حساب می­آید.

میدان کیزیلای (kizilay)

پارک کوولو (Kuğulu)

وقتی صحبت از معاشرت و خرید می­شود، هرگز نباید Tunali Hilmi Caddesi را فراموش کرد. اماکن تفریحی و فروشگاه­های مارک­های مختلف در کنار خیابانی که به نام Tunalı Hilmi Bey است و به خاطر ایده­های ابتکاری خود معروف است. می­توانید در خیابان­های فرعی که به خیابان اصلی هدایت می­شوند فرصت­های جذابی برای خوردن و آشامیدن پیدا کنید.

این پارک به علت مناظر جذابی که دارد، مسافرانی را که می­خواهند عکس بگیرند را به خود جلب می­کند.

آتاکوله (Atakule)

آتاکوله، یکی از مهمترین نمادهای پایتخت، نه تنها علاقه­مندان به خرید را به خود جلب می­کند، بلکه لذت دیدن از نمای پانوراما شهر را به مسافران ارائه می­دهد.

برج 125 متری، که محبوب­ترین قسمت مرکز خرید است، میزبان یک رستوران و کافه است. علاوه بر تراس، یک سالن کوکتل نیز در بالای برج واقع شده است.

آدرس: جانکایا

پارک موگان

وقتی احساس می­کنید در فضای شلوغ شهر غرق شده­اید، می­توانید مسیر خود را به سمت پارک موگان برگردانید و فرصتی برای استراحت پیدا کنید.

دهانه پارک، در اطراف دریاچه موگان احداث شده است، که با تجمع آبرفت­های حمل شده توسط جریان­های الماداگ شکل گرفته است و در سال 2004 افتتاح شد.

یکی از موارد مورد علاقه برای ساکنان آنکارا که می­خواهند آخر هفته خود را در خارج از منزل سپری کنند، پارک موگان گزینه خوبی است، مساحت این پارک تقریباً 664 هزار متر مربع است. در این پارک بزرگ یک آمفی تئاتر به همراه زمین­های بازی کودکان، زمین­های ورزشی و پیست دویدن وجود دارد.

کد مالیاتی در ترکیه

اگر به تراس فانوس دریایی که 25 متر ارتفاع دارد بروید، این فرصت را خواهید داشت که منظره باشکوه دریاچه و محیط اطراف آن را تماشا کنید. وقتی گرسنه هستید، می­توانید به منطقه پیک نیک بروید یا از رستوران­های ساحل دریاچه یکی را انتخاب کنید.

مزرعه جنگلی آتاتورک

اگرچه به دلیل احداث ساختمان­های جدید، شکوه و اصالت سابق خود را از دست داده است، اما مزرعه جنگلی آتاتورک (آتاتورک اورمان چیفتلیگی) همچنان یکی از قسمت­های ضروری لیست مسافران برای بازدید در آنکارا است.

این مزرعه در سال 1925 به درخواست مصطفی کمال آتاتورک به منظور هدایت کشاورزی ترکیه تأسیس شد. در واقع زمین مورد نیاز، توسط خود آتاتورک به صورت تکه تکه خریداری شد.

این مزرعه که میزبان موزه ایالتی است، دارای چهار بخش مختلف برای بازدید عموم است. پارک Gazi Orman Çiftliği با مناطق چشم انداز و آرامش بازدیدکنندگان را به خود جلب می­کند.

می­توانید در مزرعه یک پیک نیک بزنید و از ماکت خانه آتاتورک که در ابتدا در تسالونیکی واقع شده است دیدن کنید.

آدرس: ینی ماحاله

ساعات بازدید: 08:30 تا 19:00

قلعه استرگوم (Estergom)

این ساختمان فقط از قلعه هنگام ساخت الهام نگرفته است. در برخی قسمت­ها، بسیاری از آثار سلجوقی که تا به امروز باقی مانده اند، به ویژه برج سرخ در آلانیا، به عنوان نمونه ذکر شده است. بنابراین، مکانی که می­تواند از نظر معماری بسیار غنی تلقی شود، پدید آمده است.

در رستوران می­توانید وعده غذایی خود را با منظره آنکارا همراه کنید. در بخش مردم نگاری، که کپی برج قرمز است، می­توانید اشیا specific خاص سنین مختلف را بررسی کنید.

آدرس: کِچی اُرَن

ساعات بازدید: 09:00 تا 23:00

پارک گوکسو (Göksu)

مسافرانی که در مناطق ساحلی ترکیه زندگی می­کنند ممکن است از تغییر جو ناشی از دوری از دریا در اولین روزهای تعطیلات خود در آنکارا متعجب شوند.

خوشبختانه، این اثر به لطف مکان­هایی مانند پارک گوکسو نسبتاً کمتر احساس می­شود. زیرا این پارک که در اطراف حوض سوسوز ساخته شده است، یادآور یک شهر ساحلی است که از لحاظ طراحی، آرامش در خط مقدم است.

خرید خانه در سلطان احمد استانبول

در این پارک که 508 هزار متر مربع مساحت دارد می­توانید به یکی از 9 اسکله بروید و لذت ماهیگیری را تجربه کنید.

اگر همه این فعالیت­ها برای شما خسته کننده به نظر می­رسد، می­توانید سورتمه سواری کوهستان را امتحان کنید. همچنین می­توانید والیبال ساحلی، تنیس یا بسکتبال بازی کنید.

پارک گوکسو

دریاچه اِمیر (Eymir)

دریاچه اِمیر تا حد زیادی ظاهر دست نخورده خود را حفظ کرده است و با جانوران و گیاهان منحصر به فرد خود توانسته فکر گردشگران را به خود جلب کند.

البته به لطف این وضعیت، مسافرانی که دوست دارند عکس بگیرند علاقه زیادی به این شگفتی طبیعی نشان می­دهند.

اگر وقت خود را در سواحل دریاچه اِمیر بگذرانید، می­توانید فرصتی را برای مشاهده گونه­های پرنده مانند اردک، اردک کوهی و … پیدا کنید. می­توانید آرام ترین لحظات را در اطراف چشمه صلح تجربه کنید.

مرکز اسکی الما داگی (Elmadağ)

اگر می­خواهید در هنگام تعطیلات در آنکارا با تمرکز بر ورزش­های زمستانی، روز خود را روشن کنید، می­توانید مسیر خود را به مرکز اسکی الماداگ که 26 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد، تغییر دهید.

برای حمل و نقل به مرکز می­توانید دو گزینه مختلف انتخاب کنید. در صورت تمایل می­توانید با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به منطقه بروید ولی وقتی به دنبال یک روش عملی تر هستید، می­توانید تورهای روزانه آنکارا را انتخاب کنید.

لایه برف در مرکز اسکی به طور کلی در زمستان به 30 تا 40 سانتی متر ضخامت می­رسد. از طرف دیگر، این پیست با ساختار ایده آل خود برای کسانی که تازه ورزش­های زمستانی را شروع کرده­اند، بسیار قابل توجه است.

اگر می­خواهید زیبایی­های طبیعی در منطقه اطراف را کشف کنید، می­توانید قدم بزنید یا به اسب سواری بپیوندید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *