اقامت دبی

Stay-in-dubai

مهاجرت به امارات متحده عربی را به چند دسته از مردم توصیه می‌کنیم. کسانی که به دنبال محیطی با حداکثر کیفیت و رفاه زندگی برای خود و خانوده‌شان هستند. کسانی که به دنبال بازده حداکثری کارآفرینی هستند. کسانی که می‌خواهند آزادی عمل زیادی داشته باشند و محدودیتی برای آن‌ها وجود نداشته باشد. بله! اگر به دنبال کشوری با ماکزیمم رفاه زندگی و کار هستید، گرفتن اقامت دبی و مهاجرت به امارات یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. آفرهایی که اقامت امارات به شما ارائه می‌دهد در دیگر کشورهای اروپایی حتی پیدا نخواهید کرد. صفر بودن مالیات، امنیت زیاد و صفر بودن سطح جرم و جنایت در شهری مانند دبی، سیستم آموزش عالی به همراه آفرهای فرهنگی و بازآفرینی فوق‌العاده، تنها گوشه‌ای از مزیت‌های گرفتن اقامت کشور امارات و زندگی در این کشور عربی است.

با ما همراه باشید تا در مورد شرایط مهاجرت به امارات، راههای گرفتن ویزا و مزایا و معایب آن برایتان بگوییم.

انواع مهاجرت به امارات

امارات کشوری پادشاهی است که در جنوب غربی آسیا و در جنوب خلیج فارس واقع شده است. این کشور با عربستان، عمان، قطر همسایه است. 7 امارت شیخ نشین به نام‌های دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه، راس‌القوین و ابوظبی این کشور را تشکیل داده‌اند که هر کدام از این‌ها را یک امیر اداره می‌کند. امارات نیز به معنای شیخ‌نشینان یا امیرنشینان است. اینکه امارات به یکی از ثروتمندترین و لوکس‌ترین کشورهای دنیا تبدیل شده است، بر کسی پوشیده نیست. با یک سفر به دبی و بازدید از جاذبه‌های دیدنی دبی، متوجه در عجب خواهید ماند که این کشور چگونه در کمتر از سی سال توانست پیشرفتی باورنکردنی برای خود به ارمغان بیاورد. و اکنون معتبرترین پاسپورت دنیا مربوط به این کشور است و داشتن اقامت امارات، حسرتی در دل خیلی‌ها است.

مشاوره خرید ملک

اگرچه سختی‌هایی در مسیر مهاجرت به امارات و گرفتن اقامت این کشور وجود دارد. چرا که اقامت دائم به هیچ یک از اتباع خارجی داده نمی‌شود و اگر هم داده شود، شرایط سخت و زمان‌بری دارد. در این میان دو دسته کلی برای ویزای امارات وجود دارد. دسته اول ویزاهای کوتاه‌مدت هستند که شامل ویزای توریستی، ویزای درمانی، ویزای ترانزیت و سفرهای کاری کوتاه‌مدت می‌باشد. برای مهاجرت، ویزاهای اقامتی و طولانی‌مدت به کار می‌رود که شامل موارد زیر می‌باشد.

شغل های پر درآمد دبی

مهاجرت کاری به امارات

با داشتن یک دعوت‌نامه کاری از سوی کارفرمای اماراتی یا ثبت شرکت در این کشور، می‌توانید نسبت به اخذ اقامت کاری امارات اقدام کنید. درخواست اجازه کار باید از سوی کارفرما برای شما ارائه شود. بعلاوه کارفرما باید ابتدا نسبت به درخواست نیرو در داخل کشور امارات اقدام کند و اگر شرایط مورد نظر آن‌ها در میان شهروندان داخلی پیدا نشد، می‌توانند نسبت به استخدام نیروهای دیگر کشورها اقدام کنند. روش‌های مختلف کاریابی در امارات، از جمله سایت‌ها و موسسه‌های کاریابی، بررسی لینکدین و شبکه‌های اجتماعی و بررسی روزنامه‌های رسمی و معتبر این کشور پیش روی شما است. برای گرفتن ویزای کاری امارات، مدارکی از جمله اصل و کپی از پاسپورت معتبر، مدرک تحصیلی، چند قطعه عکس، اجازه کار، اسکن و ترجمه شناسنامه، سوابق شغلی و … را باید به اداره کار دولت امارات ارائه دهید.

مهاجرت تحصیلی به امارات

تعدادی از بهترین دانشگاه‌های جهانی از جمله دانشگاه آمریکایی شارجه در امارات قرار دارند. سطح کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه‌های امارات توجه بسیاری از افراد آکادمیک و علاقمندان به ادامه تحصیل را به خود جذب کرده است. شما به‌عنوان یک دانشجوی خارجی، حق تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی و بین‌المللی امارات را دارید. برای گرفتن ویزای تحصیلی امارات، باید نامه پذیرش دانشگاه مقصد را به همراه مدارکی از جمله تست سلامت پزشکی، نامه تصویب اداره کل امور اقامت و امور خارجه، پاسپورت معتبر، مدارک تحصیلی قبلی و ترجمه معتبر آن‌ها و … را به کنسولگری امارات ارائه دهید. مدت اعتبار ویزای تحصیلی امارات یک‌سال است و هر سال تمدید می‌شود. مگر اینکه مشکلات غیرقانونی و عدم امکان ادامه تحصیل برای شما پیش بیاید. که در این صورت امکان دارد ویزای شما باطل شود و از این کشور دیپورت شوید.

مهاجرت سرمایه‌گذاران به امارات

امارات مهد و اتوپیای سرمایه‌گذاران است. محال ممکن است که افراد ثروتمند و متمایل به سرمایه‌گذاری جذب پتانسیل‌های امارات نشوند. بر طبق قوانین مهاجرتی، افراد کشورهای دیگر مطابق با شرایط خاصی که هر کدام از شهرهای امارات تدوین کرده است، می‌توانند با خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی و یا خرید اوراق قرضه، نسبت به درخواست اقامت این کشور اقدام کنند.

 • خرید ملک در امارات: سرمایه‌گذاری به میزان 1 میلیون درهم در بازار املاک امارات نیز یک راه برای مهاجرت به امارات است. در این روش به شما اقامت دو ساله داده می‌شود که در صورت تایید، باز تمدید خواهد شد.
 • خرید اوراق قرضه: یکی از راه‌های مهاجرت سرمایه‌گذاران به امارات است که متقاضیان باید حداقل 21 سال سن داشته باشند.
 • کارآفرینی: ایده‌های ناب، خاص و درآمدزا اگر مورد تایید کارفرماهای اماراتی واقع شوند، منجر به اخذ اقامت 5 ساله خواهد شد.
 • ثبت شرکت در امارات: بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال ثبت شرکت تجاری، صنعتی و حرفه‌ای در امارات هستند. این امکان برای شما وجود دارد و با مدارکی از جمله سرمایه اولیه شرکت، اثبات تمکن مالی، مدارک شناسایی تمامی شرکا، اظهارنامه شرکت، اساسنامه و … می‌توانید برای این نوع سرمایه‌گذاری اقدام کنید. به یاد داشته باشید که شما تنها 49 درصد از سهامی شرکت مسئولیت محدود، شرکت سهامی عامی، شرکت سهامی خاص و … را خواهید داشت. یعنی به شرکای اماراتی نیاز دارید. پیشنهاد ما ثبت شرکت در دبی، ابوظبی و شارجه است. چرا که قوانین راه‌اندازی کسب و کار در آن‌ها مقداری متعادل‌تر است.
سرمایه گذاری در دبی و انواع روش های آن 

مهاجرت به امارات از طریق ازدواج

اگر یکی از شهروندان امارات با فردی از ملیت‌های دیگر ازدواج کند، برای همسر او، ویزای سه ساله صادر می‌شود. شرایط ازدواج با افراد خارجی برای شهروندان امارات خاص است و باید از آن اطلاع داشته باشید. ازدواج بهتر است که در داخل خاک امارات صورت بگیرد و یک نسخه از ازدواج رسمی باید به دادگاه، وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه ارائه شود. در غیر این صورت، برای ازدواج‌های خارج از کشور امارات، باید اسناد ثبتی و اسناد هویتی را هم به اداره‌های مهاجرت و سفارت کشور مبدا و هم کشور مقصد رساند.

مهاجرت به امارات از طریق تولد

بسیاری از کشورهای جهانی به کودکان متولد شده در خاک کشورشان، پاسپورت صادر می‌کنند. بعبارتی کودک را شهروند خود به حساب می‌آورند. این قانون در امارات وجود ندارد. کودک متولد شده در این کشور تنها زمانی شهروند محسوب خواهد شد که از پدر و مادری اماراتی متولد شده باشد. به این رویکرد، رویکرد خونی در اعطای شهروندی به فرزند متولد شده گفته می‌شود.

ویزای طلایی امارات

حتما نام این نوع ویزای امارات را زیاد شنیده‌اید. نوعی جدید که از سال 2020 به قوانین اعطای شهروندی امارات اضافه شد. اینویزا یک نوع ویزای بلند مدت است که به دارندگان مدارک بالای دانشگاهی از دانشگاه‌های برتر دنیا، نوابغ جهانی، دانش‌آموزان ممتاز، دانشجویان نخبه و به عبارتی به افراد مستعد و خاص داده می‌شود. ویزای طلایی امارات 10 سال اعتبار دارد و یکی از راه‌های مهاجرت به امارات؛ گرفتن ویزای طلایی یا کارت ویزای طلایی این کشور است.

شرایط دریافت اقامت امارات متحده عربی

شرایط اقامت در امارات

شرایط اخذ اقامت دبی و کشور امارات در درجه اول به پر کردن فرم درخواست ویزا از سوی افراد بالای 18 سال نیاز دارد. اخذ گواهی سلامت پزشکی نیز باید به کنسولگری ارائه شود. در کنار این‌ها، افراد متقاضی ویزای اقامتی امارات باید از نظر امنیتی چک شوند. سپس آن‌ها درخواست کارت شنایی امارات را به اداره فدرال (Federal Authority) ارائه می‎دهند. دیگر شرایط و مدارک مورد نیاز در هر کدام از راه‌های مهاجرت به امارات آورده شده است.

بهترین منطقه های دبی برای زندگی و سرمایه گذاری

انواع روش های دریافت اقامت دبی

سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف عمرانی و تجاری در دبی، ثبت شرکت در این شهر و یا خرید ملک از روش‌های مختلف دریافت اقامت دبی است. امکان اخذ ویزای اقامتی 2 ساله و تمدید بدون محدودیت آن برای متقاضیان مهاجرت به دبی وجود دارد. برای کسانی‌که اقامت دبی را از طریق ویزای کاری یا سرمایه‌گذاری و خرید ملک در امارات گرفته‌اند، یک کارت شناسایی صادر می‌شود که می‌توانند به جای پاسپورت در خاک امارات از آن استفاده کنند. اعتبار ویزای اقامتی شما منوط به خارج نبودن از این کشور بیشتر از 6 ماه است. یعنی شما باید حداقل هر 6 ماه یک‌بار وارد امارات شوند.

و اما ویزای اقامتی از 3 طریق قابل حصول است:

اقامت دبی از طریق ثبت شرکت:

ثبت انواع شرکت‌های تجاری، حرفه‌ای و خدماتی برای شما امکان‌پذیر است. مدارکی که باید ارائه دهید شامل فرم اجازه ورود، کپی از پاسپورت، یک قطعه عکس، کپی تفاهم‌نامه انجمن، کپی قرارداد نمایندگی خدمات (برای مجوز کسب و کار حرفه‌ای)، کپی قرارداد شرکا، کپی مجوز تجارت، نسخه کارت تاسیس مهاجرت می‌باشد.

اقامت دبی از طریق خرید ملک

خرید خانه در ابوظبی و دبی یکی از راه‌های اخذ اقامت کشور امارات است.

اقامت دبی از طریق اجازه کار

مدارک مورد نیاز برای این نوع ویرا شامل کپی درخواست ویزا و پاسپورت، یک قطعه عکس، پاسپورت اعضای همراه، گواهی ازدواج، گواهی بانکی، آدرس محل کار، قرارداد کاری می‌باشد.

مزایای اقامت در امارات متحده عربی

مزایا و معایب زندگی در دبی

مدتی است که کشور امارات متحده عربی، امکان گرفتن اقامت این کشور را برای بازدیدکنندگان از اقصی نقاط جهان آسان کرده‌اند. درست است که گرفتن اقامت دائم این کشور تقریبا غیر ممکن است. اما انواع ویزا و اقامت به متقاضیان کشورهای مختلف داده می‌شود. مزیت‌های داشتن این اقامت سبب شده است که رقابت زیادی میان طرفداران اخذ اقامت امارات وجود داشته باشد. از جمله مزایای داشتن اقامت کشور امارات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداقل شرایط ماندن برای اخذ اقامت امارات وجود ندارد.
 • اعتبار ویزای اقامتی مشروط به این است که بودن در خارج از امارات بیشتر از 6 ماه نشود.
 • شرایط اخذ اقامت امارات در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی و آمریکایی، بسیار ساده است.
 • افراد مقیم امارات متحده عربی، اظهارنامه مالیاتی ندارند. اطلاعات مالی آن‌ها نیز نزد خودشان محفوظ است و مجبور نیستند آن‌ها را به اشخاص ثالث ارائه دهند.
 • با داشتن اقامت دبی قادر هستید که در کشور امارات، حساب بانکی خصوصی و تجاری باز کنید. به‌علاوه هر تعداد حساب بانکی در دیگر کشورها نیز می‌توانید باز کنید. دولت امارات در برنامه‌های خودکار تبادل اطلاعات دخالتی ندارد.
 • با گرفتن اقامت موقت امارات می‌توانید درخواست اقامت همراه برای اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) نیز ارائه دهید.
 • اطلاعات مالی شما به اشخاص ثالث گزارش نخواهد شد. شما از نظر کسب و کار آزاد هستید اما این اصلا به معنای امکان هرگونه فعالیت و نبود سیستم نظارتی نیست.
 • در کشوری زندگی خواهید کرد که یکی از ثروتمندترین و پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا است
 • نرخ بیکاری در سال 2021 در کشور امارات، 3 درصد اعلام شده است. یعنی از هر 100 نفر، تنها سه نفر در این کشور بیکار هستند.
 • با گرفتن اقامت امارات، می‌توانید به راحتی گواهینامه رانندگی این کشور را نیز بگیرید.
 • با ویزای کاری، می‌توانید در امارات مشغول به کار شوید و سپس نسبت به اخذ اقامت اقدام کنید.
 • نیازی نیست که ویزای امارات یا پاسپورت خود را در این کشور همیشه با خود به همراه داشته باشید. چرا که به شما یک کارت هویت امارات (Emirates ID) داده می‌شود که مدرک شناساییی معتبر شما خواهد بود.
جاذبه های گردشگری دبی

معایب اقامت امارات

از جمله معایب اقامت دبی این است که اقامت دائم به خارجی‌ها داده نمی‌شود و همین یک نگرانی از بابت دیپورت شدن از این کشور ایجاد می‌کند. دیگر اینکه به‌عنوان مثال، ملک خریداری شده شما به ارث نمی‌رسد. شما نمی‌توانید تا دو سال ملک خریداری شده را بفروشید. با ویزای اقامت از طریق خرید ملک نمی‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید و به اجازه کار نیاز خواهید داشت. البته این را هم در نظر داشته باشید که تمام این موارد نیز قابل حل شدن هستند.

نکات پایانی

همانطور که دیدی افراد استخدام شده در شرکت‌های امارات، سرمایه‌گذاران خارجی و افرادی که یک ملک در این کشور خریداری کرده‌اند، می‌توانند درخواست اخذ اقامت امارات داشته باشند. در کنار این‌ها، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزا از طریق ازدواج، ویزای تولد، ویزای طلایی امارت نیز به شما توضیح داده شد. درست است که هر سال شاهد تغییراتی در قوانین پذیرش مهاجرین به امارات هستیم. اما ما در جینگو بینگو در کنار شما هستیم تا پروسه اخذ اقامت دبی و دیگر شهرهای کشور امارات را برایتان آسان کنیم. با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.