نحوه ی اشتراک گذاری اینترنت مک

اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک – جینگوبینگو مگ

اشتراک گذاری اینترنت مک

اشتراک گذاری اینترنت مک با آیفون ، آیپد و یا حتی گوشی‌های اندرویدی در ارادات و منازل یکی بهترین راه‌های صرفه‌جویی در هزینه‌ و زمان شماست. چرا ؟ چون زمان‌هایی پیش می‌آید که می‌خواهید با آیفون یا یک گوشی اندرویدی به اینترنت وصل شوید و فقط در آن زمان و مکان سیستم مک شما به اینترنت متصل است. پس چه بهتر که یاد بگیرید که چگونه اینترنت WiFi مک را با سایر دستگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

⠀⠀

اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک
اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک

⠀⠀

مزایای اشتراک گذاری اینترنت مک

⠀⠀

امروزه ما شاهد عرضه مدل‌های مختلف کامپیوترهای مک با قابلیت‌های مختلف تحت نام‌های مک بوک ، مک بوک ایر ، مک بوک پرو ، مک پرو ، مک مینی ، آیمک و آیمک پرو هستیم.

فرض کنید شما در محل کار یا خانه به اینترنت دسترسی دارید ولی مودم شما محدودیت اتصال تعداد دستگاه دارد . یعنی شما و همکاران‌تان یا اعضای خانواده که هر کدام حداقل یک کامپیوتر و یک گوشی دارید نمی‌توانید همزمان به اینترنت متصل شوید ! تازه اگر هم مودم اجازه می‌داد سرعت آن به شدت کاهش پیدا می‌کرد  !

همچنین فرض کنید ،از کسی می‌خواهید که فایلی را را برای شما بصورت اینترنتی ارسال کند و چون به او اطمینان ندارید .نمیخواهید رمز مودم WiFi خود را در اختیار او قرار دهید ! خوب حالا باید چه کرد ؟ا

یا مثلا فرض کنید آخر ماه شده است و بسته اینترنت خط شما رو به اتمام است ! باید لذت چت کردن و اینترنت گردی را بر خود حرام کنیم ؟ خیر !

برای جلوگیری از این اتفاقات کافیست ! تا سیستم مک خود را به hotspot یا “نقطه کانونی اینترنت” تبدیل کرده و اینترنت WiFi آن را با با تلفن‌همراه یا سایر دستگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

آیا سندرم چارلز بونت درمان هم دارد؟ ؛ وقتی مغز افراد نابینا آنها را فریب می‌دهد

⠀⠀بیشتر بخوانید : آموزش ساخت ریگان اپل آیدی ۲۰۱۸

چگونه یک آیفون را با اشتراک گذاری اینترنت مک به آن متصل کنیم ؟

⠀⠀

برای این کار کافیست یک اتصال اترنت (Ethernet) به سیستم مک خود ایجاد نمایید. یعنی ترجیحا مک خود را با کابل به اینترنت متصل نمایید تا با WiFi و سپس مراحل زیر را انجام دهید :

۱) شما بایستی System Preferences را در Mac خود باز نمایید و گزینه Sharing را انتخاب نمایید.

⠀⠀

اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک
اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک

⠀⠀

۲) بر روی جعبه کناری گزینه Internet Sharing کلیک نمایید.

۳) کنار گزینه Share your connection from ، گزینه Ethernet وجود دارد. آن را انتخاب نمایید.

۴) زیر آن کنار گزینه To computers using ، گزینه Wi-Fi را انتخاب نمایید.

۵) بر روی گزینه Wi-Fi Options کلیک نمایید. این گزینه به شما این امکان را می‌دهد تا با رمزگذاری از دسترسی دیگران به WiFi خود جلوگیری کنید ! رمز انتخابی شما باید حداقل از ۸ کاراکتر تشکیل شده باشد و بهتر است ترکیبی از حروف ،اعداد و علایم باشد.

۶) سپس گزینه Security را انتخاب نمایید و در آن نیز گزینه WPA2 Personal را تایید کرده و برای آن نیز یک پسورد انتخاب نموده و تایید نمایید.

⠀⠀

اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک
اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک

⠀⠀

۷) روی جعبه کناری گزینه Internet Sharing کلیک نمایید.

۸) حالا  اشتراک گذاری اینترنت مک خود را با زدن دکمه Start تایید نمایید.

⠀⠀

اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک
اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک

⠀⠀

۹) شما با انجام این مراحل یک  Wi-Fi hotspot بوسیله سیستم مک خود ایجاد نموده‌اید . از این به بعد در کنار علامت آنتن‌دهی سیگنال WiFi در کامپیوتر یک “نماد همراه با یک  فلش” می‌بینید که نشان‌دهنده اشتراک گذاری اینترنت مک شماست.

بیماری پارافیلیا یا انحراف جنسی چیست؟

⠀⠀

اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک
اموزش اشتراک گذاری اینترنت مک

⠀⠀

۱۰) پس از آن بایستی به آیفون یا آیپد خود مراجعه نموده و گزینه Settings را انتخاب نموده  و سپس گزینه Wi-Fi . در میان موارد دسترسی WiFi شبکه‌ای که را خودتان درست کردید را انتخاب نمایید.

۱۱) پسوردی که برای شبکه‌تان تنظیم کرده بودید را وارد نمایید.

۱۲) برای اضافه نمودن دسترسی یک مک دیگر به Wi-Fi hotspot خود بر روی آیکون Wi-Fi بر بالای صفحه نمایش خود ضربه بزنید و نام Wi-Fi hotspot خود را انتخاب و به آن متصل شوید.

۱۳) حالا پسورد شبکه Wi-Fi خود را وارد نمایید.

۱۴) از اینترنت‌گردی خود لذت ببرید.

⠀برای اموزش کار با مک با مجله اینترنتی جینگوبینگو مگ همراه باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *