با ما همراه باشید

سلامت و زیبایی

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

منتشر شده

در

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

کم خوابی و استرس در دنیای پر مشغله امروز جزئی جدا نشدنی از زندگی افراد جامعه به خصوص شهرنشینان شده است. پوست بدن به ویژه صورت بسیار حساس است و نیاز به مراقبت های خاصی دارد تا بتواند طراوت و شادابی خود را حفظ کند.

در دنیای مکانیکی حال حاضر، اگر موارد مهم رفتاری و بهداشتی رعایت نگردد، پیری زود رس پوست رخ می دهد، امری که همه افراد و البته به خصوص بانوان را حتی می تواند از زندگی دلسرد کند چرا که آن ها همیشه به زیبایی ظاهری و سلامت پوست خود اهمیت می دهند. عموما افراد زیادی به دلیل مشغله های فکری و کاری، دچار  کم خوابی و استرس می شوند و به دنبال آن سلامت پوست خود را در معرض خطری جدی قرار می دهند.

عوارض مهم کم خوابی و استرس بر سلامت جسم و روح

کم خوابی و استرس عوارض جانبی زیادی بر بدن دارد و نه تنها باعث پیری زود رس پوست می گردد بلکه علاوه بر مورد تهدید قرار دادن سلامت جسم و روح، بر ظاهر فرد در کوتاه مدت نیز اثر گذار است و چهره فرد را خسته و بی حال نشان می دهد و فرد توان و حوصله کافی برای انجام کار نیز نخواهد داشت.

رپورتاژ آگهی

در ادامه مطلب به اثرات مخرب کم خوابی و استرس بر سلامت پوست بدن انسان خواهیم پرداخت و نکات مهم را یادآور می شویم تا وقتی در آینده با این مسئله رو به رو شدید بتوانید آن را به زودی حل کنید و آسیب های کم خوابی و استرس بر بدن خود بکاهید.

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

بیشتر بخوانید : چرا باید از آبرسان استفاده کرد؟

تاثیر کم خوابی و استرس بر اعضای صورت و پوست

کم خوابی و استرس از دشمنان اصلی و جدی پوست و اعضای صورت به شمار می روند.

اثر مخرب کم خوابی و استرس بر گودی زیر چشم:

چشم های قرمز و متورم هر شخص می تواند نشانگر سپری شدن یک شب کم خواب و یا بی خواب باشد. چشم ها و اطراف آن بلافاصله تحت تاثیر بی خوابی و استرس قرار می گیرند، به طوری که وقتی با فردی با چشم های قرمز رو به رو می شویم احتمالا اولین سوالی که از او خواهیم پرسید در مورد تغییر چشم و مسئله بی خوابی و استرس خواهد بود. البته بی خوابی خود می تواند نتیجه یک استرس هم باشد. تیرگی در زیر چشم ها زمانی رخ میدهد که رگ های خونی زیر چشم گسترش می یابد که نتیجه مستقیم کم خوابی است.

 

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تورم زیر چشم بر اثر کم خوابی و استرس:

همان طور که پیش از این نیز ذکر شد، چشم و اطراف آن تحت تاثیر مستقیم کم خوابی هستند و تورم زیر چشم و گودی زیر چشم، دست در دست یکدیگر دارند. اگرچه آن ها کاملا شبیه هم نیستند. تورم زیر چشم تنها به علت کمبود خواب نیست و میتواند علت های زیادی داشته باشد. زمانی رخ میدهد که پوست زیر چشم گود می رود و متورم می شود و اغلب در نتیجه وجود مایعات اضافی در بدن ایجاد می گردند، اما اگر فرد از کم خوابی و استرس رهایی یابد، طی مدت زمان نسبتا کوتاهی، مجدد چشم ها و اطراف آن ها به حالت طبیعی خود باز می گردند.

کم خوابی و استرس و چشمانی قرمز:

از کمبود خواب چشم ها قرمز می شوندو این امر شبیه گودی زیر چشم که در بالا ذکر شد، به دلیل گسترش رگ های خونی است. این مسئله نیز با رفع کم خوابی بر طرف می گردد و به مرور بهبود می یابد.

 

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

 

ریزش مو امری آزار دهنده بر اثر کم خوابی و استرس

بسیاری از افراد نسبت به ریزش مو های خود بسیار حساس می شوند و سریعا نگران می گردند. بهترین راه برای جلوگیری از ریزش مو، بر طرف کردن دلیل ایجاد این مشکل است. کم خوابی و استرس می توانند از دلایل اصلی بروز ریزش مو در افراد باشند. در این مورد ریزشمو به دلیل جریان تلوژن ها است. کم خوابی می تواند باعث افزایش سطح کلسترول ( به اصطلاح هورمون های استرس شناخته شده اند) شود و استرس و خستگی ناشی از کم خوابی با گذشت زمان، جریان تلوژن ها را افزایش می دهد و باعث ریزش مو می شود. بنابراین اگر از ریزش مو خسته شده اید بهترین راه این است که خواب کافی داشته باشید و با دوری از استرس و شرایط تنش زا، آرامش را به روح و جسم خود برگردانید.

بیشتر بخوانید : پرایمر آرایشی و درمانی چیست؟ انواع پرایمر

رابطه مستقیم کم خوابی و استرس با جوش زدن:

جوش زدن نه تنها ظاهر انسان را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه روحیه و اعتماد به نفس بسیاری از افراد را نیز کم می کند. اگر مستعد ابتلا به آکنه هستید، کم خوابی و استرس صورت شما را بیش تر در معرض بروز آکنه قرار خواهد داد. کم خوابی و استرس را از زندگی خود حذف کنید تا حد زیادی سلامت پوست صورت خود را تامین نمایید.

 

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

بیشتر بخوانید : ۵ راه برتر برای برطرف کردن جای جوش صورت

بروز چین و چروک صورت و پیری زودرس تحت تاثیر کم خوابی و استرس:

کمبود خواب اغلب همراه با کاهش کلاژن و تضعیف قابلیت ارتجاعی پوست است. به این دلیل است که پوست چروکیده و سفت و سخت، باعث افسوس خوردن و نگرانی می شود. بر اساس پژوهش های صورت گرفته محققان در موسسه کارولینسکا در سوئد بیان داشتند که شرکت کنندگان در تحقیق روی مسئله میزان خواب، پس از چند شب بی خوابی ناراحت شدند و نمی توانستند آن را تحمل کنند.

 

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

 

کم خوابی و استرس عاملی مهم برای بروز چاقی و اضافه وزن

چاقی و اضافه وزن خود مقدمه ای برای بسیاری از بیماری ها است و باید خیلی زود آن را درمان کرد. اما کم خوابی و استرس، دلیل بروز چاقی و اضافه وزن هستند و از این حیث سلامت بدن را مورد تهدید و خطر جدی قرار می دهند. بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده، بین افزایش وزن و کم خوابی و استرس رابطه مستقیم وجود دارد که حاصل یک مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ توسط دانشمندان در دانشگاه هاروارد انجام شده است، می باشد.

محققان دریافتند، کسانی که ۸ ساعت کامل می خوابند نسبت به کسانی که استراحت کافی نمی کنند دو برابر چربی می سوزانند. مطالعات دیگر نشان داد که کم خوابی باعث افزایش گرسنگی و کاهش میزان متابولیسم نیز می شود.

تاثیر کم خوابی بر روی پوست:

اثرات کم خوابی بر روی پوست با بروز چین و چروک و جوش ارتباط دارد و از جمله آثار سوء کم خوابی در طولانی مدت به شمار می آید.

کمبود خواب پوست شمارا پیر می کند و از زیبایی آن به طور واضحی می کاهد.(حداقل از نظر دیگران این طور به نظر می رسد) خطوط و لکه هایی که بعد از کمبود خواب شبانه روی پوست شما ظاهر میشوند، دقیقا همان نوعی هستند که ممکن است با بالارفتن سن بر روی پوست ظاهر شود.

جالب است بدانید که درسال ۲۰۱۵ مطالعه بنسون درمورد خواب و گروهی از محققان ۳۰ زن را مورد بررسی قرار دادند:

همه این زنان پیش از آن که چهره آنها ثبت شود ۸ ساعت خواب کامل شبانه داشته اند محققان چروک ها، منافذ، لکه های قهوه ای و قرمز را شمارش کردند همین زنان پس از آن،۵ شب به مدت ۶ ساعت خوابیدند.

یک بار دیگر محققان این علائم پیری را شمارش کردند و نتیجه گرفتند که بعد از ۵ شب کم خوابی، افراد دارای دو برابر چین و چروک، گودی زیر چشم و بیش از ۳-۴ لکه ی قهوه ای در زیر چشم شدند.

آیا کم خوابی قابل جبران است؟

بسیاری از افرادتلاش می کنند که به اندازه کافی بخوابند به عبارت دیگر آنها که هفته کاری سختی دارند،تعطیلات آخر هفته خود را با خوابیدن و استراحت کردن میگذرانند. افرادی که با کم خوابی رو به رو هستند، امیدوارند که در آخر هفته به اندازه کافی بخوابند که کم خوابی بدنشان را جبران کنند، در حالی که این مسئله یک تفکر اشتباه به حساب می آید و لازم است تا افراد باور های غلط خود را کنار بگذارند.

 

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

بیشتر بخوانید : جوان سازی پوست صورت

کم خوابی عاملی برای تشدید بیماری های پوستی

کهیر، آکنه، التهاب و قرمزی پوست و… با کم خوابی و استرس تشدید می گردند و برای سلامت پوست بدن بسیار مضر هستند.

اگر شما استرس داشته باشید امکان دارد میزان مراقبت های پوستی شما کم شود که این قضیه می تواند باعث ایجاد مشکلات پوستی شما و یا تشدید آنها شود.

اثرات سوء کورتیزول بر پوست

تحقیقات جدید ارتباط بین تولید کورتیزول با استرس و کم خوابی و اثرات آن ها را روی پوست نشان می دهد. استرس باعث افزایش کورتیزول در بدن می گردد و چین و چروک، جوش، خشکی پوست و …از جمله عوارض مهم کم خوابی و استرس بر سلامت پوست هستند که برای جلوگیری از بروز آن ها روش های کاربردی زیر پیشنهاد می گردد:

راه کار هایی برای کاهش ترشح کورتیزول در اثر کم خوابی و استرس در بدن

  •  خواب کافی و مناسب داشته باشید و شب ها حداقل ۷ ساعت بخوابید.
  •  توصیه می گردد تا مصرف نوشیدنی های کافئین دار همچون قهوه و نوشابه را بسیار محدود کنید.
تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

 

  •  مواد غذایی سالم و تازه بخورید و مصرف میوه و سبزی را جایگزین قند ها و مواد شیرین کنید. همچنین به یاد داشته باشید سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی بعد از فرآیند در بدن، در نهایت به قند تبدیل می شوند. پس در مصرف آنها نیز محتاط باشید و تا جایی که امکان دارد از کربوهیدرات ها کم تر مصرف نمایید.
تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

 

  •  برای کنترل التهاب در بدن به مقدار کافی چربی امگا ۳ را از طریق غذاها و مکمل ها دریافت کنید. برای کاهش التهاب پوست می توانید از موادی مثل گل مینا، گل بابونه و اسید سالیسیلیک استفاده کنید. تخم مرغ و ماهی نیز منبع غنی از امگا سه هستند و توصیه می گردد تا در برنامه غذایی خود، حتما از آن ها مصرف کنید.
  •  لازم است تا همیشه تمرین کنید آرام باشید و تحت هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید که این مسئله به آمادگی ذهن بستگی دارد و در طی زمان قادر خواهید بود تا مهارت داشتن آرامش را کسب کنید و به خوبی اجرا نمایید.
  • تحقیقات نشان داده است استفاده از مقدار کمی روغن اسطوخودوس می تواند تأثیر زیادی در ایجاد آرامش شما داشته باشد، بنابراین عطر درمانی را فراموش نکنید. جالب است بدانید یکی از بهترین راه ها برای کسب آرامش از طریق استشمای بوی خوش، بو کردن لیمو ترش و گلاب است.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب
2 دیدگاه

1 دیدگاه

  1. اشتراک ها: تاثیرات ورزش بر زندگی - جینگوبینگو مگ

  2. اشتراک ها: لاغری با چای سیاه - جینگوبینگو مگ

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تغذیه سالم

معجزه ای به نام بوقلمون – 10 خاصیت معجزه آسای گوشت بوقلمون

منتشر شده

در

توسط

پرورش بوقلمون

شاید از عنوانی که برای این مقاله انتخاب کرده ایم تعجب نمایید اما باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که بوقلمون، گوشت آن و حتی تخم بوقلمون همه معجزه هستند در مقابل پرنده های دیگر. گوشت بوقلمون به دلیل تفاوتی که با گوشت تمامی پرنده ها و حیوانات دیگر دارد، گوشت معجزه آسا نامیده می شود. در این مقاله فوایدی که گوشت بوقلمون دارد را به طور کامل توضیح خواهیم داد و 10 مورد از مهمترین فواید آن ها را خدمت شما عرض خواهیم کرد. همچنین تخم بوقلمون برنز که از فواید بسیاری برخوردا است را نیز مورد بررسی قرار می دهیم. 

معجزه ای به نام گوشت بوقلمون

مقدمه :

متاسفانه امروزه بیشتر مردم ایران در حال مصرف گوشت سفید مرغ و گوشت قرمز گاو در تعداد کمی از افراد گوشت قرمز گوسفند هستند. اگر بخواهیم واقعیت را گفته باشیم گوشت سفید فواید بسیار کمی دارد و دلیل آن هم پرورش مرغ های صنعتی 40 روزه و عرضه آن ها به بازار می باشد. حتی در بررسی هایی که شده مصرف طولانی گوشت سفید می تواند سرطان زا نیز باشد. البته ناگفته نماند که گوشت مرغ های خانگی که به طور طبیعی بزرگ شده اند بسیار مفید می باشد. اما نکته مهم اینجاست که گوشت بوقلمون بنابه خاصیت هایی که دارد می تواند جایگزین مناسبی در سفره های مردم باشد.

خواص معجزه آسای گوشت بوقلمون :

در چند سال اخیر شاهد افزایش مصرف گوشت بوقلمون در بین مردم بوده ایم. اگر امروزه به فروشگاه های بزرگ مراجعه کنید مشاهده خواهید کرد که گوشت بوقلمون در قفسه های پروتئین در حالت های مختلف به فروش می رسد. مصرف گوشت بوقلمون به بسیاری از بیماران بلاخص بیماران دیابتی توصیه شده است. البته سوال مهمتر این است که با وجود قیمت بالای گوشت بوقلمون آیا می توان آن را جایگزین گوشت سفید و قرمز شود. در ادامه به 10 مورد از مهمترین فوایدی که گوشت این پرنده برای بدن انسان می تواند داشته باشد اشاره خواهیم کرد.

خواص گوشت بوقلمون

1- کاهش وزن بدن :

گوشت بوقلمون به دلیل دارا بودن پروتئین بالا باعث می شود که مصرف کننده احساس سیری بکند و از مصرف اضافه مواد جلوگیری می شود. پروتئین با افزایش انسولین در بدن باعث حفظ توده عضلانی بدن می شود.

2- سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند :

ران و سینه بوقلمون سرشار از پتاسیم، پروتئین و سلنیوم می باشد. رسیدن این مواد غذایی به بدن باعث می شود که سیستم ایمنی بدن به خوبی کار می کند. سلنیوم موجود در گوشت بوقلمون سیستم ایمنی بدن را به حد قابل قبولی افزایش می دهد و ویروس ها و باکتری های بدن را از بین می برد.

3- گوشت بوقلمون منبع انرژی می باشد:

بوقلمون منبع انرژی می باشد دلیل آن هم وجود سرشار ویتامین B6 در گوشت بوقلمون می باشد. شما می توانید با انتخاب بوقلمون به عنوان وعده نهار انرژی بسیار زیادی تا آخر شب خواهید داشت. با یک تکه نان که از گندم خالص تهیه شده باشد هم میتوانید کربوهیدرات برای بدن جذب کنید.

4- مفید برای خانم های باردار :

به خوبی می دانیم که خانم های باردار برای این که هم سلامتی خودشان و هم جنین تضمین شده باشد باید پیوسته از مواد مغذی تغذیه شوند. یک از موارد مهمی که زنان باردار باید به آن توجه کنند مصرف پروتئین می باشد. گوشت بوقلمون با دارا بودن پروتئین بالا به تناسب اندام آن ها می تواند بسیار کمک کند. همچنین این گوشت معجزه آسا دارای ویتامین B جهت انرژی برای مادر و اسید آمینه برای جنین می باشد. بهتر است از گوشت بوقلمونی که به صورت اورگانیک و طبیعی بزرگ شده است استفاده کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

5- کلسترول گوشت بوقلمون بسیار کم است :

میزان کلسترول گوشت را نسبت به تیرگی که گوشت دارد حساب می کنند. گوشت ران یا همان قسمت تیره بوقلمون دارای کلسترول می باشد اما گوشت سینه بوقلمون که سفید رنگ است کلسترول ندارد برای جلوگیری از مصرف کلسترول می توانید از مصرف ران بوقلمون پرهیز کنید.

6- معدن ویتامین ها و مواد معدنی :

اگر بگوییم گوشت بوقلمون معدن ویتامین ها و مواد معدنی می باشد، دروغ نگفته ایم. گوشت بوقلمون با دارا بودن انواع ویتامین های گروه B، پتاسیم، آهن، فسفر و زینک یک ماده غذایی بسیار مغذی به حسای می آید. همچنین گوشت بوقلمون سرشار از آنتی اکسیدان سلنیوم می باشد که جهت کارکرد درست غده تروئید، متابولیسم بدن و تقویت سیستم ایمنی ضروری می باشد.

7- کمکی معصر برای درمان بی خوابی :

ماده ای به نام سروتونین وجود دارد که به انوان هورمون شادی در بدن شناخته می شود. هنگامی که این هورمون در بدن ترشح می شود به فرد احساس شادی و آرامش دست می دهد و ماده ای بسیار مفید برای کسانی می باشد که به دنبال درمان بی خوابی خود هستند. گوشت بوقلمون با دارا بودن تریپتوفان در درون خود باعث افزایش ترشح هورمون سروتونین در بدن  می شود و برای افرادی که به بی خوابی دچارند بسیار مفید است. آنتی اکسیدان سلنیوم که در بالا اشاره کردیم نیز می تواند در درمان بی خوابی بسیار مفید واقع شود. همچنین افرادی هستند که به دلیل سرشار بودن ویتامین های B3 و B6 گوشت بوقلمون را مصرف می کنند تا بیخوابی خود را بهبود ببخشند.

فواید گوشت بوقلمون

8- بسار مفید برای بدنسازان :

اگر از یک مربی بدنسازی برنامه ای کامل بخواهید حتما گوشت بوقلمون را به شما توصیه خواهد کرد. اما چرا ؟

گوشت بوقلمون دارای پروتئین بسیار زیادی می باشد و از طرفی چربی و کربوهیدرات آن بسیار کم می باشد. برگر گوشت بوقلمون بهترین نوع غذا برای یک بدنساز می باشد. یک برگر بوقلمون 120 گرمی در حدود 200 الی 250 کالری انرژی و 30 گرم پروتئین دارد که برای پروتئین مورد نیاز روزانه یک بدنساز کافی می باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم بوقلمون سرشار از مواد مغذی می باشد رسیدن این مواد به بدن یک فرد بدنساز از بروز جراحات و صدمات ناشی از تمرینات سنگین جلوگیری می کند. به دلیل این که گوشت بوقلمون انرژی زیاذی را وارد بدن می کند، بدنسازان می توانند پس از تمرین انرژی از دست رفته خود را از یک برگر بوقلمون به دست آورند.

9- درمانی برای دیابت :

متخصصان حوزه سلامت بر این باوردند که گوشت بوقلمون می تواند ر روند درمان افراد دیابتی بسیار موثر باشد.

10- درمانی برای کم خونی :

اگر اطلاعات عمومی بالایی داشته باشید حتما می دانید که درمان کم خونی آهن می باشد. گوشت بوقلمون نیز منبع آهن و دیگر مواد معدنی و ویتامین های مختلف می باشد.

نتیجه گیری :

موارد بالا فقط بخش کوچکی از فواید بوقلمون برای بدن انسان بود اگر میخواستیم تمامی آن ها را بنویسیم شاید هزاران کلمه دیگر نیز مورد نیاز بود. اگر شما نیز قصد انجام یک کار مفید با درآمد بالا را دارید، توصیه ما برای شما پرورش بوقلمون می باشد. برای شروع این کار ابتدا باید تخم نطفه دار بوقلمون را تهیه نمایید. همچنین برای پرکنی بوقلمون می توانید از دستگاه پرکن مرغ در سایز مناسب استفاده کنید. خلاصه کلام بوقلمون و گوشت آن معجزه ای است که در پرندگان دیگر به ندرت پیدا می شود.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

آموزش

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید

منتشر شده

در

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید
سئو سایت خبریReviewed by امیرحسین شریفی on Nov 16Rating: 5.0هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانیددر این مقاله هر چیزی که باید در مورد opti free بدانید را به طور کامل توضیح داده ایم . حتما این مقاله را کامل بخوانید و به نکات آن توجه کنید

مایع لنز opti free برای لنزهای نرم (هیدروفیلیک) و لنزهای تماسی هیدروژل سیلیکونی طراحی و تولید شده است. این محلول برای تمیز کردن، شست‌وشو، ضدعفونی کردن و نگهداری لنزهای تماسی کاربرد دارند.

مایع لنز اپتی فری قابلیت پاک کردن رسوب پروتئین و چربی‌ها را دارد. همان‌طور که می‌دانید سطح چشم دارای پروتئین و چربی است تا رطوبت و نرمی آن حفظ شود و همین مواد در سطح داخلی لنز رسوب می‌کنند و باعث می‌شوند لنز تماسی پس از چند ماه استفاده کمی زبر و خشک شود. اما با کمک مایع لنز opti free می‌توان تمامی این مواد ته‌نشین‌شده را از سطح لنز پاک کرد.

روش استفاده صحیح از مایع لنز opti free

دست‌های خود را با آب و صابون بشویید و مطمئن شوید تمیز و خشک هستند.
هر دو طرف لنز تماسی را با استفاده از مایه لنز opti free خیس کنید. با کمک انگشتان دست، حدود ۲۰ ثانیه سطح لنز را با این مایع بمالید تا هر رسوبی روی سطح آن باقی مانده جدا و پاک شود.
دوباره هر دو طرف لنز را به مدت ۱۰ ثانیه با مایع لنز شست‌وشو دهید.
درون قاب لنز را تا نیمه از مایع لنز اپتی فری پر کنید. لنزهایی که شسته و تمیز کرده‌اید را درون قاب مملو از مایع لنز بگذارید تا حداقل ۶ ساعت یا یک شب تا صبح بماند.
صبح روز بعد، کمی مایع لنز روی سطح لنزهای تماسی بریزید و سپس در چشم بگذارید.
همیشه این را به یاد داشته باشید که تمیز و ضدعفونی کردن لنز تماسی یکی از مراحل اصلی استفاده از لنز است. به این خاطر که لنز مستقیما روی سطح چشم شما می‌نشیند و وجود هرگونه آلودگی یا میکروبی می‌تواند به عفونت چشم یا زخم شدن قرنیه منجر شود.

مایع لنز opti free علاوه بر پاکسازی سطح لنز و ضدعفونی کردن آن، هرگونه رسوب چربی و پروتئین را نیز از بین می‌برد. این امر سبب نرم‌تر شدن لنز می‌شود.

نکاتی که باید حتما توجه داشته باشید

استفاده نادرست از لنزهای تماسی و مایع لنز می‌تواند پیامدهای ناگواری برای چشم و بینایی فرد بدنبال داشته باشد. به همین خاطر بسیار مهم است قبل از خرید و استفاده از این محصولات حتما دستور استفاده آن را مطالعه کنید و توصیه‌های پزشک را نیز مدنظر داشته باشید.

هرگونه مشکل چشمی همچون زخم قرنیه می‌تواند به سرعت پیشرفت کرده و در بدترین حالت به کوری منجر شود.

باید توجه داشته باشید که لنزهای روزانه مناسب استفاده شبانه نیستند. هرگز با وجود لنز در چشم نخوابید مگر اینکه لنز مخصوص استفاده شبانه باشد.

لنزهای مدت‌دار یعنی آنهایی که برای استفاده چند روزه طراحی شده‌اند را نیز هر چند وقت یک بار از چشم درآورید، در مایع لنز بشویید و ضدعفونی کنید، آن را تا صبح درون مایع لنز بگذارید تا بماند، صبح آبکشی و دوباره استفاده کنید.

اگر با گذاشتن لنز چشم‌هایتان اذیت می‌شود، اشک زیادی تولید می‌شود و دچار قرمزی و سوزش چشم می‌شوید، فورا لنز تماسی را از چشم خارج کنید و با پزشکی که آن را برایتان تجویز کرده تماس بگیرید.

توصیه جینگوبینگومگ این است که سالی دو بار به چشم‌پزشکی مراجعه کنید و از سلامت بینایی و سلامت چشم خود مطمئن شوید.

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید

برای شست‌وشوی لنز تماسی فقط از مایع لنز استفاده کنید و سراغ آب لوله‌کشی و آب شیر نروید. مایع لنز opti free چندین منظوره است و با یک بار خرید همه کارهایی که برای تمیزی و ضدعفونی کردن لنز نیاز دارید را برایتان انجام می‌دهد.

مایع لنزی که در قاب لنز مانده را دوباره مصرف نکنید زیرا هم خاصیت آن کم شده و هم ممکن است حاوی میکروب و عفونت باشد.

هر آنچه در مورد روش نگهداری از مایع لنز opti free باید بدانید

مایع لنز opti free را مطابق بر دستور درج شده روی آن استفاده کنید.

همیشه قبل از استفاده از لنز و مایع لنز، دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

از آب شیر، آب معدنی یا سرم نمکی برای شست‌وشوی لنز استفاده نکنید و فقط مایع لنز تازه opti free را به کار بگیرید.

مایع لنز opti free را در گرما یا زیر نور آفتاب نگذارید.

مایع لنز را در دمای اتاق نگهداری کنید.

پس از پایان یافتن تاریخ مصرف، حتما مایع لنز opti free را دور بیندازید.

این محلول را از دسترس کودکان دور نگهدارید.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

زیبایی و آرایشی

معرفی تنوع ضد آفتاب اوریاژ

منتشر شده

در

اگر نگران جوانی خود هستید و تمایل ندارید که خیلی زود پوست صورتتان دچار پیری و چین و چروک شود، بایستی اقداماتی را در این راستا انجام دهید، از جمله مصرف ضد آفتاب اوریاژ یا هر برند معتبر دیگر.

شاید در تصورتان نگنجد که اشعه‌های مضر نور آفتاب تا چه حد می‌توانند، سلامت و جوانی پوست شما رو به مخاطره اندازند.

پس استفاده از ضد آفتاب را جدی گرفته و سعی کنید روزانه مقدار مناسبی ضد آفتاب را نیم ساعت قبل از بیرون رفتن از درب منزل به صورت دایه وار به پوست خود بمالید.

همانطور که می‌دانید، کرم های ضد آفتاب را تمام برندهای معتبر ایرانی و خارجی تولید می‌کنند که در این نوشتار بر آن هستیم تا مشخصا در رابطه با ضد آفتاب اوریاژ و ذکر مزایا و معایب این برند براتون صحیت کنیم، تا انتها با ما همراه باشید.

تاریخچه برند ضد آفتاب اوریاژ

برند معتبر و نام آشنای «اوریاژ» (Uriage) در سال 1992 تاسیس شد و تولید گسترده‌ای را در زمینه‌ درمان مشکلات پوستی شروع کرد.

محصولات این برند به صورت روزانه یا دوره‌ای، رطوبت‌رسان، ضدچروک یا ترمیم‌کننده دارای فواید چشم‌گیر آب معدنی “اوریاژ” هستند و با صرف‌نظر از سن، نیازهای پوستی افراد را به بهترین نحو برطرف می‌کنند.

مرکز آب معدنی «اوریاژ» (Uriage) تقریبا 2 قرن است که به درمان بیماران مبتلا به بیماری‌های پوستی کمک می‌کند.

یکی دیگر از محصولات این برند معتبر، ضد آفتاب است که برای انواع پوست با مشکلات متعدد، نیز محصول جداگانه و متفاوتی دارند.

تنوع ضد آفتاب اوریاژ

مدل بری سان ضد آفتاب اوریاژ از آن مدل ضد آفتاب‌هایی است که متناسب برای انواع پوست است، یعنی به دلیل چربی بسیار کم، حتی برای پوست های چرب هم توصیه می‌شود.

این مدل ضد آفتاب با دو عدد SPF شماره 30 و 50 ارائه می‌شود که البته دارای تنوع رنگ بندی بژ روشن و بی رنگ نیز است.

 

کرم ضد آفتاب اکستریم

از نقاط قوت ضد آفتاب اوریاژ این است که متناسب برای هر نوع پوست با هر مشکل پوستی جداگانه ضد آفتاب مخصوص نیز فرموله شده است.

به عنوان مثال ضد آفتاب اکستریم اوریاژ نیز برای آن دسته از عزیزانی که دارای پوست‌های حساس به نور هستند و پیرو توصیه پزشک نباید در معرض آفتاب قرار گیرند کاملا مناسب است، ضمن اینکه پوشانندگی بالایی مشابه کرم پودر دارد و پس از استفاده از آن نیازی به استفاده مجدد از کرم پودر نیست.

کرم ضد آفتاب بری سان مینرال اوریاژ

اگر افرادی هستند که پوست فوق العاده حساسی دارند، مانند اشخاصی که تحت درمان‌های لیزری هستند، پوست آلرژیک و شکننده دارند باید بدانند که نمی‌توانند از هر مدل ضد آفتاب استفاده کنند.

ضد آفتاب این افراد باید از محافظت بالایی در برابر اشعه‌های مضر UVA و UVB برخوردار باشد. پس لازم به ذکر است کودکان، زنان باردار و سایر بزرگسالانی که پوست‌های فوق العاده حساس دارند می‌توانند از این ضد آفتاب استفاده نمایند.

کرم ضد آفتاب دپیدرم

ضد آفتاب اوریاژ یک مدل به نام دپیدرم دارد، همانطور که از نامگذاری آن مشخص است برای پوست‌های لک دار فرموله شده است.

به عبارتی اگر از کک و مک و لک رنج می‌برید باید از ضد آفتاب‌های ضد لک استفاده کنید تا هم لک ها و کک‌های گذشته را کم رنگ کند و هم از بروز کک و مک جدید پیشگیری کند.

البته این ضد آفتاب علاوه بر برطرف کنندگی کک و مک فاقد عطر و بو است و پوست‌های حساس هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

تنوع ضد آفتاب اوریاژ

فلویید ضد آفتاب هیسه اک

فلوئید ضد آفتاب هیسه اک دارای دو عدد SPF با شماره 30 و 50 است که کاملا مناسب و ایده آل برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه فرموله شده است.

از نقاط قوت مدل هیسه اک ضد آفتاب اوریاژ این است که با خرید یک محصول شما از عملکرد سه محصول جداگانه بهره مند خواهید شد.

به این معنی که ضد آفتاب هیسه اک اوریاژ متناسب برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه است و به نوعی یک ضد جوش، آبرسان و ضد آفتاب به شمار می‌رود.

این ضد آفتاب با ایجاد لطافت در پوست و آبرسانی که می‌کند از دهیدراته شدن پوست جلوگیری می‌کند و با تنظیم ترشح چربی و کنترل چربی‌های سطح پوست از بروز جوش و آکنه پیشگیری می‌کند.

دانستنی‌های شیرین از برند نام آشنای اوریاژ

محصولات پوستی برند اوریاژ از چشمه آبی تهیه می‌شود که نزدیک به 2000 سال است که دارای آب معدنی است و در زمان قرون وسطی، ترکیبات بی نظیر این چشمه کشف شد.

از همان زمان دانشمندان کشف کردند که این آب معدنی التیام بخش بوده و به خوبی از دهیدراته شدن پوست پیشگیری کرده و مصرف روزانه یا دوره‌ای آن موجب ترمیم و از بین رفتن چین و چروک‌های پوستی نیز می‌شود.

20 سال نوآوری و مراقبت‌های پوستی

سال 1992: شکل گیری برند اوریاژ و اولین محصولات آرایشی – بهداشتی بر پایه آب معدنی

سال 2001: بازگشایی کارخانه تولیدکننده محصولات در کنار چشمه آب معدنی

سال 2009: لابراتوارهای تخصصی پوست 100درصد منسجم تخصصی پوست

با محافظت از ترکیبات موثر منحصر به فرد اوریاژ اجازه می‌دهد همه از فواید آب معدنی موجود در بقای محصولات پوستی بهره مند شوند.

یک سری از محصولات جدید تحت نام برند اوریاژ تولید شده و مورد تایید صددرصد متخصصین پوست قرار گرفتند.

برند اوریاژ متعاقباً جایگاه یک لابراتوار پوستی را به دست آورد.

برای افزایش اثرپذیری، کارخانه تولیدکننده محصولات در کنار چشمه آب معدنی مستقر شد که اجازه میدهد هر مرحله از پروسه تولید دائماً تحت کنترل باشد. این شرایط ناشی از پایبندی این کارخانه به استانداردهای دقیق صنعت داروسازی است.

لابراتوارهای پوست اوریاژ اصول اجرایی و تاسیسات بسته بندی جدید خاص خودشان را دارد.

م اکنون، آبرسانی پوست

سال 2011: لابراتوارهای پوست اوریاژ، به بخش Dermo-Cosmtic خانوادگی گروه بین المللی Puig پوست

سال 2012: اسپری آب معدنی اوریاژ و محصولات آرایشی بهداشتی اوریاژ بیستمین سالگرد تولید خود را جشن گرفتند.

سال 2013: محصولات اوریاژ در بیش از 70 کشور دنیا عرضه می‌شود.

اوریاژ یکی از برندهای آرایشی بهداشتی پیشرو در بازار بین المللی است. روزانه هزاران محصول به فرانسه و بیش از 70 کشور در سراسر دنیا فرستاده می‌شود.

بی ضرر بودن محصولات

تمام محصولات پوست بر پایه ی یک اساس نامه دقیق فرموله شده اند که به استانداردهای داروسازی پایبند است. فرمولاسیون محصولات غیر حساسیت زا، غیرکومدون زا، فاقد پارابن و حاوی کمترین مقدار مواد نگهدارنده هستند تا سازگاری بهتری با پوست حساس شما داشته باشند.

 

 

با سایر مقاله های jingobingo همراه باشید و جدیدترین مقاله های مارا دنبال کنید

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

Copyright © 2017-2018 JingoBingo