با ما همراه باشید

تکنولوژی

6 طراحی برتر گوشی موبایل در سال 2019 چیست ؟

منتشر شده

در

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

1-  نمایشگرهای ثانویه

زمانی که صحبت از ترند ساخت گوشی هوشمند به میان می آید می توان گفت که تقریبا همه گوشی های سال 2018 از بریدگی موجود در گوشی آیفون ایکس سال گذشته تقلید کرده اند. این حقیقت را مدنظر داشته باشید که اپل اولین شرکتی نبود که از بریدگی استفاده کرده اما بدون شک کاربرد این بریدگی در آیفون ایکس با سایر گوشی هایی که قبل از آن، عرضه شده بودند کاملا فرق می کند. نیاز به توضیح ندارد که در سال 2018 اکثر برند های موبایل این طراحی را تقلید کرده اند. حال همان طور که به پایان سال 2018 و شروع 2019 نزدیک می شویم همه چیز درحال تغییر است. این روزها تمرکز برندهای تولید موبایل از کپی طرح اپل فاصله گرفته و به سمت طراحی گوشی های تماماً نمایشگر نزدیک می شود.

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

این تولید کنندگان سعی دارند تا طرح های جدید و جالبی را ارائه دهند که تا جایی که امکان دارد لبه ها را باریک و باریک تر کند. یکی از طراحی هایی که قبلا مورد استفاده قرار گرفته این است که دوربین ها در لبه بالای صفحه ظاهر شده اند اما امروزه تولید کننده های دیگری وجود دارند که راه حل جدیدی را برای این موضوع ارائه داده اند. به نظر می رسد که راه حل هایی که این فروشندگان برای به حداقل رساندن لبه ها به خدمت می گیرند قرار دادن حفره هایی در صفحه نمایش آنها باشد. Samsung’s Galaxy S10 یکی از مهمترین گوشی هایی خواهد بود که به جای بریدگی از یک حفره جهت جای دادن دوربین سلفی بهره خواهد برد و ممکن است طراحی مشابه به تصویر زیر که از یکی از کاربران توییتر منتشر شده داشته باشد.

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

این می تواند یکی از طراحی های عالی به حساب آید اما تولید کننده دیگری اخیراً طرح جدیدی را برای مخفی کردن و دوربین های سلفی ارائه داده است. در این طرح به جای مخفی کردن دوربین جلو کاملاً آن را حذف کرده است. Nubia X یکی از گوشی هایی است که با طراحی خاصی تولید شده و به جای قرار دادن دوربین سلفی در یک لبه باریک و یا در برش صفحه نمایش به طور کامل آن را حذف کرده است. این گوشی در پنل پشت به یک صفحه نمایش ثانویه مجهز شده است که در زمان عدم استفاده از آن مخفی می شود. این نمایشگر با رنگ پنل عقب یکی شده و زمانی که می خواهید سلفی بگیرید روشن می شود. به کارگیری نمایشگرهای ثانویه یکی از ترندهای طراحی موبایل در سال 2019 خواهد بود از ترندهای طراحی دیگر در ساخت انواع موبایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بیشتر بخوانید : پرچم دار 2019 سامسونگ و برخورداری از 12 گیگابایت رم

2- نمایشگرهای منعطف

شرکت هایی چون سامسونگ، هوآوی و اپو و شیائومی به طور رسمی اعلام کرده اند که تولید این نوع گوشی را در برنامه دارند. ایده سامسونگ به این صورت است که همانند گوشی های تاشو قدیمی روی هم قرار گرفته از این رو نه تنها صفحه بزرگ تری را در اختیار قرار داده بلکه از شکسته شدن آن هم جلوگیری به عمل می آید چرا که دو قسمت صفحه به طور کامل پوشیده می شود. شیائومی هنوز طرحی را از گوشی منعطف خود منتشر نکرده است. طرح دیگر طرح کتابی است که یک موبایل را به تبلت تبدیل می کند.

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

3- صفحه های کشویی برای جای دادن ماژول دوربین سلفی 

این طراحی هم می تواند یکی دیگر از ترندهای طراحی سال 2019 گوشی های موبایل باشد و فضای بیشتری از نمایشگر را در اختیار قرار می دهد. لنوو و شیائومی از جمله شرکت هایی هستند که این طراحی را به کار گرفته اند و می میکس 3 یکی از این گوشی ها است.

4- طراحی دوربین چند گانه

در سال های 2017 و 2018 اکثر گوشی ها از ترند دوربین های دوگانه پیروی کرده اند تنها پرچم داری است که در سال 2018 با دوربین سه گانه عرضه شد هوآوی پی 20 پرو است. حال نوبت آن فرا رسیده که دوربین های سه یا بیشتر را در طراحی به کار گیرند. حتی این امکان نیز وجود دارد که گوشی های 2019 آیفون هم از چندین دوربین برخوردار باشند.

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

5- استفاده از ” Waterdrop” یا به اصطلاح برش قطره ای 

6- حس گرهای سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

ترندهای طراحی گوشی موبایل در سال 2019

تکنولوژی

رزین کاتیونی چیست؟

منتشر شده

در

Ion-exchange

شاید تا به حال متوجه این قضیه نشده باشید اما آب هم سختی دارد. که این سختی نشان دهنده عناصری مانند سولفات و کلر و نیترات در آب است. وجود این عناصر در آب به مرور زمان مشکلانی را به وجود می آورد. نگران نباشید برای رفع ان مشکلات موادی تولید کرده اند که با آب پیوند ایجاد می کند. و در نتیجه باعث می شود که عنصری که در آب بودند از بین بروند.

همانطور که می دانید انسان بدون غذا می تواند چند روزی زنده بماند اما بدون اما فقط در حد یک یا دو روز می تواند زنده بماند.

به همین دلیل آب به یکی از مهم ترین حلال در زندگی مردم و صنعت شده است. هنگام برقراری آب با عناصرسولفات و کلر و نیترات، در حل شوندگی آب مشکل ایجاد می شود که در اصطلاح متخصصان می گویند آب سخت شده است.

سختی آب

آب یکی از حلال های مهم دنیا محسوب می شود که داشتن بعضی از مواد در داخل آن از خاصیت حلال بودن آن کم می کند و این مشکلی است که به وجود می آید.

سختی آب به دو نوع مجزا تقسیم می شود:

1- سختی موقت : در اکثر مواقع به دلیل وجود عناصر کربنات و کلسیم و سدیم آب سخت می شود. ولی به راحتی می توانید آنرا به حالت عادی برگردانید. کافی است آب را چند دقیقه ای روی حرارت بگذارید تا تبدیل به آب نرم یا همان آب عادی شود.

این عناصر ممکن است از درون لوله های آب گرم یا رسوبات سماور  که باعث گرفتگی می شوند به وجود آمده باشند.

2- سختی دائمی : در بعضی از مواقع نیز ممکن که عناصر مانند سولفات، کلر ونیترات های کاتیونی باعث این سختی شده باشند. ار بخواهید مانند قسمت قبل آب را روی حرارت بگذارید کاملا در اشتباه هستید. زیرا این عناصر پیوندی را که بوجود آورده اند هیچ حرارتی نمی تواند از هم جدا کند.

اگر این مشکل برایتان پیش آمد می توانید از سختی گیر هایی که در بازار عرضه می کنند استفاده کنید. و به راحتی این سختی را از بین ببرید.

شاید فکر کنید که دو نوع سختی آب داریم ولی اینچنین نیست و هنگام اندازه گیری سختی آب از ترکیب هر دو استفاده می کنند. واحد سختی آب نیز PPM نامیده شده است.

Water-hardness-materials

مشکلات سختی آب

قبلا نیز اشاره کردیم که سختی آب ممکن است مشکلاتی را در زندگی یا صنعت به وجود بیاورد. در زیر به بررسی تعدادی از مشکلاتی که توسط سختی آب به وجود می آید می پردازیم.

 1. اگر دقت کرده باشید هنگام شستشو لباس یا ظرف لکه هایی از کف مایع بر روی لباس می ماند. دلیل این مشکل واضح است. آبی که استفاده کردید سخت بوده است. و این آب هنگام برخورد یا مواد شوینده، باعث ایجاد کف زیاد می شوند
 2. در بعضی از مواقع نیز روی مواد شوینده تاثیر می گذارد. مانند صابون که هنگام برخورد با آب سخت کیفیت اصلی خود را از دست می دهد. و دیگر نمی توان  به عنوان صابون استفاده کرد.
 3. از لحاظ مالی نیز می توانیم به خراب شدن شیر آلات و لوله کشی ساختمان بپردازیم. هنگام رد شدن آب سخت عناصر موجود رسوب تشکیل می دهند و باعث خراب شدن لوله ها و ترکیدن آن ها می شود. بهتر است این مورد را جدی بگیرید تا تاسیسات کل ساختمانتان به مشکل برنخورد.

می توانیم به موارد دیگری نیز اشاره کنیم اما بهتر است مهم ترین ها را بررسی کنیم.

انواع رزین کاتیونی

تنها فرمولی که رزین کاتیونی با آنها شناخته می شوند فرمول (R_H) (R_Na) است. که در این فرمول بخش R مربوط به جامد بودن رزین است و بخش های H و Na مربوط به عناصر دیگری هستند.اگر دقت کرده باشید میبینید که دو نوع فرمول وجود دارد.ئر واقع دو نوع رزین کاتیونی داریم.

رزین کاتیونی اسیدی ضعیف:

فرمول این نوع از رزین کایونی (R_Na) است. از این نوع می توان در نرم کردن آب های که عناصر مانند منیزیم و الومینیوم و .. دارند استفاده کرد. یک مزیتی که دارد این است که بازده بالایی دارد که باعث شده هزینه کمتری نیز داشته باشد.

رزین کاتیونی اسیدی قوی:

(R_H) نیز فرمول این نوع از رزین کاتیون است. مزیتی که دارد می تواند در هر PH فعالیت کند و بر روی آب تاثیر بکذارد. جالب است بدانید عمر این نوع از رزین ها تا 22 سال هم طول می کشد. همانطور که از نام آن معلوم است کارایی که دارد نیز قوی است. برای نرم کردن نیز به وقت بیشتر نیاز دارد و این باعث افزایش هزینه می شود.

Cationic-resin

 

تبادل یونی

شاید تا الان فکر کرده باشید که رزین کاتیونی فقط برای نرم کردن آب مصرف می شود اما اینچنین نیست و برای تبادل یونی بین مواد تولیدی تاسیسات هسته ای، اقدامات پزشکی و دارویی و … مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول با از بین بردن یون های نا مطلوب و جایگزین کردن با یون های مطلوب، درصد خالص بودن آب از لحاظ PH را کنترل می کند.

با این مواد می توانید آب های مورد استفاده را دوباره بازیافت کنید. بنابراین بخاطر این که آب موجود در جهان خیلی کم است استفاده از این مواد نیز بیشتر شده است. آب هایی را که در صنعت و کشاورزی استفاده می کنند نمی توان بازیافت کرد. به احتمال کم بتوان آب هایی که در رود خانه های زیر زمینی هست را تصفیه و بازیافت کرد.

کاربرد هایی که از رزین کاتیون در صنعت استفاده می کنند.

 • نرم کننده آب های صنعتی و خانگی
 • تصفیه و بازیافت آب های صنعتی
 • تصفیه بیو دیزل
 • آبکاری فلزات
 • خالص سازی اسید های آمینه
 • قند زدایی

منابع:

بازرگانی اسپوتا

ویکی پدیا

ادامه مطلب

تکنولوژی

نقش و تاثیر گرافیک در دنیای امروز

منتشر شده

در

بیایید کمی به گذشته برویم. چند نمونه تاریخی زیبا را به یاد دارید؟ از تخت جمشید گرفته تا اهرام سه گانه مصر ، همه و همه ویژگی های مشترکی دارند که توانسته اند تا به امروز در ذهن و خاطره مردم نقش ببندند. می دانید چرا؟ همهگی آنها از زمان خود فراتر بوده اند و یک اثر زیبای معماری و گرافیکی در دنیا خلق کرده اند.

گرافیک چگونه در دنیا اثر گذاشته است؟

بر کسی پوشیده نیست که هرچیز قشنگ که ساخته می شود یک طرح زیبا نیز دار. از صنعت خودرو سازی گرفته تا صنعت بازی سازی ، از مد پوشاک تا بنرهای تبلیغاتی همه ی این موارد با یک طراح گرافیکی خوب می توانند تاثیرگذارتر از قبل باشند.

به خاطر همین موضوع است که افراد زیادی امروزه به دنبال آموزش طراحی گرافیک آن هم به صورت حرفه ای می باشند تا بتوانند سهمی در خلق زیبایی های دنیای امروز داشته باشند.

طراحی گرافیکی در قرن اخیر پیشرفت چشمگیری را به لطف گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی پیدا کرده است و مشاهده می کنیم که یکی از ملاک ها و معیارهایی که به نوشته ها و تصاویر توجه می کنند زیبایی طرحی است که در نظر گرفته شده است.

مردم امروزی دیگر همانند قبل تایم و زمان کافی ندارند و می خواهند در سریعترین زمان مطالب را دریافت کنند. در این زمان نیز استفاده از طرح های گرافیکی ، کمک شایانی به شما خواهد کرد.

منظور از طرح های گرافیکی در عصر جدید

یک لحضه شرکت اپل را تصور کنید. شاید اولین چیزی که به ذهن شما در مورد اپل خطور کند لوگوی آن شرکت است. در واقع طراحی لوگو جزو خدمات طراحی گرافیکی محسوب می شود

یک لوگوی مناسب می تواند تاثیر به سزایی را در برندینگ مجموعه شما داشته باشد و باعث رشد هرچه سریع تر برند شما شود. شرکت های امروزی نیازمند افرادی هستند تا بتوانند برای آنها یک لوگوی کاملا حرفه ای را طراحی نمایند.

در مرحله بعد می توان از طراحی هویت بصری به عنوان بخش کوچکی از طراحی گرافیک یاد کرد. طراحی لوگو نیز بخشی از خانواده هویت بصری است.

در واقع هویت بصری به مانند یک لباس مناسب برای کسب و کار می باشد. هر چقدر ظاهر کسب و کار شما عالی باشد ، حس خاص بودن و ارزشمند بودن را به مخاطبتان انتقال می دهید.

هویت بصری را می توان به عنوان یکی از مهم ترین خدماتی دانست که افرادی که امروزه در زمینه طراحی گرافیک فعالیت می کنند به مردم ارائه می دهند.

نمونه هایی از طراحی های گرافیکی

در ادامه میخواهیم چند نمونه از طرح های گرافیکی را که می توانید در فتوشاپ اجرا کنید را با شما به اشتراک بگذارم. به عکس های زیر دقت کنید

 

 

در اصطلاح به متدی که در این نوع عکس هایی که طراحی شده اند pixel stretch می گویند که می توانید با یک جستجوی ساده ویدیوهای ساخت آن را پیدا کنید.

یا دو عکس زیر را در نظر بگیرید

این دو سری از گوشی های سامسونگ که با اختلاف 5 سال نسبت به هم منتشر شده اند از لحاظ طراحی کاملا متفاوت هستند. حتی در زمینه تصویر پس زمینه مشاهده می کنید که گوشی جدیدتر به بلوغ و پختگی بیشتری رسیده است و همین موضوع نیز باعث شده تا بیشتر جلب توجه کند

 

ادامه مطلب

تکنولوژی

قیمت لنز طبی دائمی و راهنمای خرید آن

منتشر شده

در

قیمت لنز طبی دائمی و راهنمای خرید آن

چند سالیست که لنز طبی به جایگزینی برای عینک مطالعه برای افرادی که قصد استفاده از آنرا ندارند تبدیل شد‌ه‌است. همچنین با ورود لنز رنگی و لنز طبی رنگی به بازار استقبال علاقه‌مندان از این لنزها هم بیشتر شده و سالیانه تعداد مصرفشان در دنیا رو به افزایش است. سعی میکنیم درباره لنز طبی دائمی نکاتی را مطرح کنیم و به سوالات شما پاسخ دهیم.

در واقع قیمت لنزهای طبی دائمی بر اساس اصول و قوانینی هستند که اگر شما از آن اطلاع داشته باشید می توانید خرید بهتری را انجام دهید. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را با قیمت واقعی لنزهای طبی دائمی آشنا کنیم

لنزهای طبی انواع مختلفی دارند. برای اینکه بتوانید به درستی تشخیص دهید چه لنزی برایتان مناسب است باید کمی درباره انواع لنز به شما توضیح دهیم. از همین جهت ما می خواهیم اطلاعاتی را درباره انواع لنز ها با شما به اشتراک بگذاریم

انواع لنز


از نظر کاربرد

لنزهای تماسی نرم

لنز طبی :برای افرادی که دچار دوربینی، پیر چشمی و یا آستیگماتیسم هستند کاربرد دارد.

لنز رنگی: لنزهایی که برای زیبایی چشمان استفاده می شوند و دارای رنگ های متنوعی مثل طوسی، عسلی، سبز، آبی، یخی، قهوه‌ای و … هستند را لنز رنگی می نامند.

لنز طبی رنگی: برای زیبایی در افرادی که دچار ضعف بینایی هستند و می خواهند علاوه بر جبران ضعیفی چشم رنگ چشم خود را تغییر دهند کاربرد دارد.

لنز پانسمان: بر روی قرنیه قرار می گیرند و به عنوان محافظ قرنیه پس از عمل جراحی است. برای افرادی که دچار زخم قرنیه و یا بیماری های دیگر قرنیه هستند نیز استفاده می شود و مانع از سایش پلک روی قرنیه شده و امکان ترمیم ضایعات قرنیه را فراهم می‌کند.

لنز سخت: کاربرد این نوع لنزها برای افرادی است که دچار آستیگماتیسم بالا و یا قوز قرنیه هستند.

از نظر زمان استفاده

لنز روزانه

یکبار مصرف هستند و باید بعد از هربار استفاده دور اداخته شوند.

ماهیانه

این نوع لنز مدت زمان ۳۰ روز قابل استفاده است.

فصلی

این نوع لنز را تا ۹۰ روز میتوان استفاده کرد.

سالیانه

این نوع لنزها تا یکسال قابل استفاده هستند و ضخامت بیشتری نسبت به لنزهای قبلی دارند.

قیمت لنز طبی دائمی

معمولا وقتی درباره لنزهای دائمی صحبت میکنیم منظورمان یکی از دسته‌بندی‌های بالا هستند ولی در اصل لنز طبی دائمی لنزی است که پس از جراحی داخل چشم قرار میگیرد و امکان خارج کردن ندارد. این لنزها پس از معاینه و تشخیص پزشک روی چشم قرار میگیرد و توسط خود شخص امکان گذاشتن یا برداشتن ندارد. قیمت لنز طبی دائمی با توجه به نوع آن و تشخیص پزشک متفاوت است و حتما باید با مشورت پزشک تجویز شود.

البته می‌توان از لنزهای نرم که در بالا توضیح داده شد هم به عنوان لنز طبی دائمی نام برد. بعضی از برندهای لنز طبی روی بسته‌بندی هایشان لغت دائمی را به کاربرده‌اند که معنی استفاده بدون خارج کردن لنز از چشم در طول دوره مصرفشان است. قیمت این نوع لنزهای از ۱۰۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان است.

اما با توجه به اینکه قرنیه چشم تنها عضو بدن هست که خود مستقیما اکسیژن را از محیط جذب می‌کند لذا استفاده طولانی‌ مدت از لنز طبی دائمی توسط کارشناسان جینگوبینگو توصیه نمی‌شود.

ادامه مطلب

  طراحی سایت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پارماتیک