با ما همراه باشید

سلامت و زیبایی

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

منتشر شده

در

بسیاری از افراد روی زیبایی خود حساسیت بالایی دارند و سعی می کنند به روش های مختلف بتوانند زیبایی خود را افزایش دهند تا چهره ای دلنشین و مورد رضایت داشته باشند.

تزریق بوتاکس به زیبایی پوست کمک می کند و از همین رو مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است. اما لازم است بدانید که تزریق بوتاکس برای برخی از افراد ممنوع است و بهتر می باشد تا قبل از انجام تزریق بوتاکس، اطلاعات اولیه و مفیدی راجع به آن داشته باشید.

در ادامه مطلب به موضوعات زیر اشاره خواهیم داشت:

 • قبل از تزریق بوتاکس باید به چه مسائلی دقت داشته باشیم؟
 • کار های لازم در طی بوتاکس چیست؟
 • باید ها و نباید ها پس از تزریق بوتاکس
 • موارد احتیاط قبل و بعد بوتاکس چیست؟
 • پاسخ به سوالات شایع در خصوص تزریق بوتاکس

 

 

نوشتن رپرتاژ آگهی

قبل از تزریق بوتاکس باید به چه مسائلی دقت داشته باشیم؟

انتخاب پزشکی حاذق و آگاهی او از پیشینه پزشکی

قطعا افرادی که به دنبال زیبایی هستند در پی یک تزریق بوتاکس موفق نیز می باشند زیرا در غیر این صورت به هدف دلخواه دست نمی یابند. ابتدا لازم است با آگاهی و پرس و جو یک پزشک معتبر و حاذق که امتحان خود را بار ها در تزریق بوتاکس پس داده است بشناسید چرا که گام اول انتخاب یک پزشک کاربلد و حاذق است. ” بوتاکس ” به مهارت و تکنیک تزریق بستگی دارد، بنابراین تحقیق کنید و پزشکی پیدا کنید که متخصص آناتومی صورت است و با موفقیت” بوتاکس ” (با تعداد خیلی کم شکایت بیماران) به مدت چند سال، با موفقیت عمل کرده است.

بیشتر بخوانید : آشنایی با بهترین و پرخاصیت ترین میوه ها برای انسان ها

زمانی که پزشک مورد نظر خود را انتخاب کردید، لازم است تا از پیشینه پرونده پزشکی تان برایش توضیح دهید. برای مثال او را از پاسخ سوال هایی که در ادامه اشاره خواهیم داشت، آگاه سازید:

 • چه دارویی، مکمل گیاهی و غیره را مصرف می کنید؟
 • آیا دچار آلرژی و حساسیت هستید؟
 • مشکل و یا بیماری خاص دارید؟
 • آیا در دوران بارداری و شیردهی به سر می برید؟
 • برای اولین بار است که قصد دارید تزریق بوتاکس انجام دهید؟

 

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

 

آیا بوتاکس تنها راه زیبایی برای شماست؟

با پزشک خود مشورت نمایید و در خصوص راه های گوناگون زیبایی از او سوال پرسید زیرا ممکن است شما نیازی به انجام تزریق بوتاکس نداشته باشید. به عنوان مثال ممکن است برای شما بهتر باشد و به جای تزریق بوتاکس برای چین های خاصی بر روی صورت خود فیلر بزنید، پس مطمئن شوید که پزشکتان بهترین درمان را برای مشکلات پوستی شما ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: 7 روش جذب ثروت و موفقیت از برایان تریسی

تعریف تان از زیبایی و هدف خود از بوتاکس را با جزییات به پزشک بگویید:

با مشورت و صحبت با پزشک خود، مطمئن شوید که تعریف شما از زیبایی به یک شکل است. برای مثال برخی پزشکان چهره ای یخ و بی حرکت را نشانه عمل موفق بوتاکس می دانند در حالی که بیمار اصلا چنین نظری ندارد، پس حتما پیش از انجام تزریق بوتاکس با پزشک خود صحبت کنید و دقیقا بگویید که هدف تان از انجام این کار چیست.

 

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

 

داشتن انتظارات واقع گرایانه در مورد آنچه که بوتاکس می تواند انجام دهد، می تواند بسیار خوب باشد، اما نتایج پس از بوتاکس شما ممکن است به همان اندازه که انتظار دارید، کامل نباشد. داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد نتایج، شما را از ناامیدی غیر ضروری نجات خواهد داد، بنابراین واقع نگر باشید و از قبل بدانید که پس از بوتاکس چه تغییراتی در صورت شما پدید می آید.

توقف مصرف غذا هایی که خون را رقیق می کند

لازم است تا یک هفته پیش از تزریق بوتاکس از مصرف غذا هایی که خون را رقیق می کنند، پرهیز کنید. از جمله این غذا ها می توان به موارد زیر اشاره خواهید داشت:

 • آسپیرین
 • ایبوپرفن، عمومی یا ادویل، آلیو، یا موترین
 • اکسیدیرین
 • سنت جان وارت
 • ویتامین E
 • گینگو بلیبا
 • روغن ماهی یا امگا ۳
 • زنجبیل

بیشتر بخوانید: 3 اصل مهمی که برای رسیدن به موفقیت حتما باید آنها را بدانید

سوالات خود را حتما از پزشک بپرسید

اغلب افراد پیش از هر گونه عمل، سوالاتی دارند که ذهن آن ها را به خود مشغول می کند و حتی گاهی اگر پاسخی برای آن پیدا نکنند دچار استرس و نگرانی می شوند.

شما می توانید لیستی از سوالات خود را تهیه کنید و از پزشک تان بپرسید. به این ترتیب شما می توانید آنچه را که می خواهید بپرسید را فراموش نمی کنید. بپرسید چقدر این درمان هزینه خواهد داشت، چند واحد از بوتاکس نیاز دارید، چه مدت است که او تزریق بوتاکس را انجام داده است و …همچنین لازم است تا از اثرات جانبی، خطرات، و نحوه مراقبت از پوست خود پس از بوتاکس مطلع شوید.

کار های لازم در طی بوتاکس

اگر چه کار هایی را که باید در طی بوتاکس انجام دهید به اندازه اعمال قبل و بعد از آن مهم نیست اما در این جا به برخی از نکات اشاره خواهیم داشت:

با صورتی طبیعی و بدون آرایش بروید

 قبل از بوتاکس، پوستتان با مالش الکل و یا یک ضد عفونی کننده تمیز می شود، پس احساس آزادی کنید و هیچ چیز روی پوست خود نزنید و اگر آرایش کنید، باید آن را پاک کنید، پس بهتر است تا تا با صورتی طبیعی و بدون آرایش به پزشک مراجعه کنید.

آرام و خونسرد باشید

اگر از عمل و تزریق بوتاکس بیمناک هستید بهتر است تا ذهن خود را به مسائل دیگری مشغول کنید. اما دقت داشته باشید که پزشک در طی تزریق بوتاکس به شما خواهد گفت که لبخند بزنید، استراحت کنید، اخم کنید، و…

 

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

 

استفاده از کمپرس یخ

 قبل و بعد از تزریق بوتاکس، استفاده از کمپرس یخ می تواند به کاهش هر گونه علایم بالقوه کبودی کمک کند.

باید ها و نباید ها بعد از تزریق بوتاکس:

کار هایی که بعد از عمل تزریق بوتاکس باید انجام دهید بسیار مهم است که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت:

 • پوستی که تحت تزریق بوتاکس قرار گرفته است را دست نزنید.
 • تا ۲۴ ساعت از مالش محل خودداری کنید، زیرا نمی خواهید که بوتاکس به بقیه محل ها پخش شود.
 • ورزش نکنید :برای نشت نکردن و پخش نشدن بوتاکس به بدن و داشتن بهترین نتیجه حداقل ۲۴ ساعت نباید ورزش انجام دهید و همچنین از فعالیت فیزیکی شدید نیز خودداری کنید.
 • از انجام مراقبت های پوستی، پیلینگ شیمیایی، میکروبلیدینگ، و غیره تا ۲۴ ساعت خودداری کنید.
 • بدون مشورت پزشک از مصرف دارو های مختلف، خودداری کنید.
 • اگر کبودی بعد از بوتاکس داشتید، ویتامین K و آرنیکا می تواند کمک کند. هم چنین کانسیلر سبز یا زرد می تواند در از بین بردن کبودی نقش شایانی داشته باشد.
 • اگر نیاز دارید و یا از نتایج خود ناراضی نیستید، ترمیم را انجام دهید.
 • در صورت بروز عوارض تزریق بوتاکس، به پزشک مراجعه نمایید.

محل تزریق را ماساژ ندهید

بعد از تزریق بوتاکس ممکن است اندکی احساس ناراحتی کنید و نیاز داشته باشید تا محل تزریق را ماساژ دهید اما از انجام این کار پرهیز کنید زیرا ممکن است این دست کاری شما موجب شود که تغییرات مد نظرتان با بوتاکس حاصل نشود و نتیجه عمل تغییر کند.

روی صورت دراز نکشید

زمان معمول برای بهبودی پس از یک درمان دو یا چهار ساعت است، پس اگر خواستید یک چرت کوتاه بزنید،اما توصیه می شود که روی صورت نخوابید زیرا این کار ممکن است موجب فشار بر روی محل تزریق بوتاکس گردد.

 

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

 

 

توقف مصرف داروهای رقیق کننده خون

همان طور که لازم است پیش از عمل تزریق بوتاکس، از مصرف مواد غذایی و دارو های رقیق کننده خون پرهیز کنید، بهتر است بلافاصله بعد از عمل نیز استفاده نکنید و در این خصوص با پزشک خود مشورت نمایید.

از گرما و حرارت بیش از حد دوری کنید

توجه داشته باشید که بعد از عمل بوتاکس باید از گرما و حرارت زیاد دوری کنید. تا زمانی که قرمزی و تورم از بین نرفته باشد، از هر گونه حمام آفتاب یا گرما اجتناب کنید.

موارد احتیاط قبل و بعد بوتاکس چیست؟

بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

همان طور که در ابتدای مطلب نیز ذکر شد، انجام بوتاکس برای برخی افراد مجاز نیست که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • مبتلایان به اختلالات سیستم عضلانی یا سیستم عصبی
 • افرادی که که عفونت فعال در ناحیه تزریق دارند یا دچار تبخال هستند
 • افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند و یا بانوانی که در دوره بارداری و شیردهی به سر می برند.
 • افرادی که به دلایلی از دوزهای بالای داروی ضدانعقاد استفاده می کنند؛ اما آنهایی که از دوز کمتری استفاده می کنند، مشکلی برای تزریق بوتاکس ندارند.

پاسخ به برخی سوالات شایع در خصوص تزریق بوتاکس

 بوتاکس به چه شکل است؟

بوتاکس فرآیندی ساده و سریع است و از طریق تزریق صورت می پذیرد.

 

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

 

چرا برخی افراد بعد از تزریق بوتاکس دچار درد،تورم و کبودی می شوند؟

تورم و قرمزی بعد از تزریق بوتاکس باید سریعا مورد معالجه قرار گیرد. این مشکل رایج نیست فقط گاهی اوقات ممکن است به علت پاره شدن یک رگ کوچک حین تزریق مقداری کبودی ایجاد شود که آن هم بعد از ۲ تا ۳ روز از بین می رود.

تزریق همزمان مخلوط ژل و بوتاکس کاری صحیح است؟

خیر، زیرا این دو ماده دارای خاصیت و مواد متفاوت هستند و بهتر است جداگانه تزریق گردند.

آیا تزریق بوتاکس در ناحیه زیر بغل برای رفع تعریق مشکلی در دفع مواد زاید بدن ایجاد می کند؟

نه. افرادی که دچار تعریق بیش از حد هستند معمولا از دو طریق عرق می کنند، بنابراین با تزریق بوتاکس تنها راه غیرعادی تعریق را محدود می کنند و راه دیگر باقی می ماند. از طرف دیگر، تاثیر بوتاکس موقتی است و تعریق برای همیشه قطع نمی شود.

بیشتر بخوانید : 8 راهکار ساده برای داشتن ذهنی شگفت انگیز

آیا تشخیص حساسیت به بوتاکس قبل از تزریق ممکن است؟

برای تشخیص حساسیت به بوتاکس از تست بوتاکس استفاده می کنند و از جمله علائم حساسیت به بوتاکس می توان به خارش، سوزش، کهیر و در موارد شدید تنگی نفس، آسم و… اشاره کرد.

 

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

 

اثرات احتمالی و جانبی بوتاکس چیست؟

اگر به درستی تزریق انجام شود، اغلب بیماران مشکلاتی فراتر از قرمزی، کبودی یا تورم ندارند. اما اگر در تزریق اشتباهی صورت گیرد ممکن است به میزان زیادی گسترش یابد و بر روی ماهیچه های دیگر تاثیر بگذارد. این می تواند باعث ایجاد اثراتی مانند پلک افتاده شود.

آیا بوتاکس چین های عمیق را هم برطرف می کند؟

ممکن است بوتاکس نتواند به طور کامل چین های عمیق را برطرف نماید که در این صورت می توان سایر راه های بر طرف کردن چین های عمیق را نیز امتحان کرد.

 

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

 

نشانه های تزریق بوتاکس پس از چه مدت از بین می روند؟

اگر چه میزان ماندگاری بوتاکس به نوع و میزان آن بستگی دارد اما به طور کلی پس از ۲ الی ۶ ماه اثر تزریق بوتاکس از بین خواهد رفت. مکن است تزریق بوتاکس علاوه بر برطرف کردن برخی چین و چروک های صورت، عوارض دیگری داشته باشد که برای شما ناپسند به نظر بیاید.

آیا تزریق بوتاکس برای پیشگیری از ایجاد چروک است؟

شما می توانید پیش از ایجاد چروک های عمیق روی پوست خود، برای تزریق بوتاکس اقدام کنید. استفاده مکرر می تواند باعث استراحت تدریجی ماهیچه شود. هر چه آن ها کم تر فعال باشند، کم تر تلاش می کنند تا چین و چروک ایجاد کنند و. از این حیث می توانند نقشی پیشگیرانه داشته باشند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی

قیمت لنز طبی دائمی و راهنمای خرید آن

منتشر شده

در

قیمت لنز طبی دائمی و راهنمای خرید آن

چند سالیست که لنز طبی به جایگزینی برای عینک مطالعه برای افرادی که قصد استفاده از آنرا ندارند تبدیل شد‌ه‌است. همچنین با ورود لنز رنگی و لنز طبی رنگی به بازار استقبال علاقه‌مندان از این لنزها هم بیشتر شده و سالیانه تعداد مصرفشان در دنیا رو به افزایش است. سعی میکنیم درباره لنز طبی دائمی نکاتی را مطرح کنیم و به سوالات شما پاسخ دهیم.

در واقع قیمت لنزهای طبی دائمی بر اساس اصول و قوانینی هستند که اگر شما از آن اطلاع داشته باشید می توانید خرید بهتری را انجام دهید. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را با قیمت واقعی لنزهای طبی دائمی آشنا کنیم

لنزهای طبی انواع مختلفی دارند. برای اینکه بتوانید به درستی تشخیص دهید چه لنزی برایتان مناسب است باید کمی درباره انواع لنز به شما توضیح دهیم. از همین جهت ما می خواهیم اطلاعاتی را درباره انواع لنز ها با شما به اشتراک بگذاریم

انواع لنز


از نظر کاربرد

لنزهای تماسی نرم

لنز طبی :برای افرادی که دچار دوربینی، پیر چشمی و یا آستیگماتیسم هستند کاربرد دارد.

لنز رنگی: لنزهایی که برای زیبایی چشمان استفاده می شوند و دارای رنگ های متنوعی مثل طوسی، عسلی، سبز، آبی، یخی، قهوه‌ای و … هستند را لنز رنگی می نامند.

لنز طبی رنگی: برای زیبایی در افرادی که دچار ضعف بینایی هستند و می خواهند علاوه بر جبران ضعیفی چشم رنگ چشم خود را تغییر دهند کاربرد دارد.

لنز پانسمان: بر روی قرنیه قرار می گیرند و به عنوان محافظ قرنیه پس از عمل جراحی است. برای افرادی که دچار زخم قرنیه و یا بیماری های دیگر قرنیه هستند نیز استفاده می شود و مانع از سایش پلک روی قرنیه شده و امکان ترمیم ضایعات قرنیه را فراهم می‌کند.

لنز سخت: کاربرد این نوع لنزها برای افرادی است که دچار آستیگماتیسم بالا و یا قوز قرنیه هستند.

از نظر زمان استفاده

لنز روزانه

یکبار مصرف هستند و باید بعد از هربار استفاده دور اداخته شوند.

ماهیانه

این نوع لنز مدت زمان ۳۰ روز قابل استفاده است.

فصلی

این نوع لنز را تا ۹۰ روز میتوان استفاده کرد.

سالیانه

این نوع لنزها تا یکسال قابل استفاده هستند و ضخامت بیشتری نسبت به لنزهای قبلی دارند.

قیمت لنز طبی دائمی

معمولا وقتی درباره لنزهای دائمی صحبت میکنیم منظورمان یکی از دسته‌بندی‌های بالا هستند ولی در اصل لنز طبی دائمی لنزی است که پس از جراحی داخل چشم قرار میگیرد و امکان خارج کردن ندارد. این لنزها پس از معاینه و تشخیص پزشک روی چشم قرار میگیرد و توسط خود شخص امکان گذاشتن یا برداشتن ندارد. قیمت لنز طبی دائمی با توجه به نوع آن و تشخیص پزشک متفاوت است و حتما باید با مشورت پزشک تجویز شود.

البته می‌توان از لنزهای نرم که در بالا توضیح داده شد هم به عنوان لنز طبی دائمی نام برد. بعضی از برندهای لنز طبی روی بسته‌بندی هایشان لغت دائمی را به کاربرده‌اند که معنی استفاده بدون خارج کردن لنز از چشم در طول دوره مصرفشان است. قیمت این نوع لنزهای از ۱۰۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان است.

اما با توجه به اینکه قرنیه چشم تنها عضو بدن هست که خود مستقیما اکسیژن را از محیط جذب می‌کند لذا استفاده طولانی‌ مدت از لنز طبی دائمی توسط کارشناسان جینگوبینگو توصیه نمی‌شود.

ادامه مطلب

تغذیه سالم

معجزه ای به نام بوقلمون – 10 خاصیت معجزه آسای گوشت بوقلمون

منتشر شده

در

پرورش بوقلمون

شاید از عنوانی که برای این مقاله انتخاب کرده ایم تعجب نمایید اما باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که بوقلمون، گوشت آن و حتی تخم بوقلمون همه معجزه هستند در مقابل پرنده های دیگر. گوشت بوقلمون به دلیل تفاوتی که با گوشت تمامی پرنده ها و حیوانات دیگر دارد، گوشت معجزه آسا نامیده می شود. در این مقاله فوایدی که گوشت بوقلمون دارد را به طور کامل توضیح خواهیم داد و 10 مورد از مهمترین فواید آن ها را خدمت شما عرض خواهیم کرد. همچنین تخم بوقلمون برنز که از فواید بسیاری برخوردا است را نیز مورد بررسی قرار می دهیم. 

معجزه ای به نام گوشت بوقلمون

مقدمه :

متاسفانه امروزه بیشتر مردم ایران در حال مصرف گوشت سفید مرغ و گوشت قرمز گاو در تعداد کمی از افراد گوشت قرمز گوسفند هستند. اگر بخواهیم واقعیت را گفته باشیم گوشت سفید فواید بسیار کمی دارد و دلیل آن هم پرورش مرغ های صنعتی 40 روزه و عرضه آن ها به بازار می باشد. حتی در بررسی هایی که شده مصرف طولانی گوشت سفید می تواند سرطان زا نیز باشد. البته ناگفته نماند که گوشت مرغ های خانگی که به طور طبیعی بزرگ شده اند بسیار مفید می باشد. اما نکته مهم اینجاست که گوشت بوقلمون بنابه خاصیت هایی که دارد می تواند جایگزین مناسبی در سفره های مردم باشد.

خواص معجزه آسای گوشت بوقلمون :

در چند سال اخیر شاهد افزایش مصرف گوشت بوقلمون در بین مردم بوده ایم. اگر امروزه به فروشگاه های بزرگ مراجعه کنید مشاهده خواهید کرد که گوشت بوقلمون در قفسه های پروتئین در حالت های مختلف به فروش می رسد. مصرف گوشت بوقلمون به بسیاری از بیماران بلاخص بیماران دیابتی توصیه شده است. البته سوال مهمتر این است که با وجود قیمت بالای گوشت بوقلمون آیا می توان آن را جایگزین گوشت سفید و قرمز شود. در ادامه به 10 مورد از مهمترین فوایدی که گوشت این پرنده برای بدن انسان می تواند داشته باشد اشاره خواهیم کرد.

خواص گوشت بوقلمون

1- کاهش وزن بدن :

گوشت بوقلمون به دلیل دارا بودن پروتئین بالا باعث می شود که مصرف کننده احساس سیری بکند و از مصرف اضافه مواد جلوگیری می شود. پروتئین با افزایش انسولین در بدن باعث حفظ توده عضلانی بدن می شود.

2- سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند :

ران و سینه بوقلمون سرشار از پتاسیم، پروتئین و سلنیوم می باشد. رسیدن این مواد غذایی به بدن باعث می شود که سیستم ایمنی بدن به خوبی کار می کند. سلنیوم موجود در گوشت بوقلمون سیستم ایمنی بدن را به حد قابل قبولی افزایش می دهد و ویروس ها و باکتری های بدن را از بین می برد.

3- گوشت بوقلمون منبع انرژی می باشد:

بوقلمون منبع انرژی می باشد دلیل آن هم وجود سرشار ویتامین B6 در گوشت بوقلمون می باشد. شما می توانید با انتخاب بوقلمون به عنوان وعده نهار انرژی بسیار زیادی تا آخر شب خواهید داشت. با یک تکه نان که از گندم خالص تهیه شده باشد هم میتوانید کربوهیدرات برای بدن جذب کنید.

4- مفید برای خانم های باردار :

به خوبی می دانیم که خانم های باردار برای این که هم سلامتی خودشان و هم جنین تضمین شده باشد باید پیوسته از مواد مغذی تغذیه شوند. یک از موارد مهمی که زنان باردار باید به آن توجه کنند مصرف پروتئین می باشد. گوشت بوقلمون با دارا بودن پروتئین بالا به تناسب اندام آن ها می تواند بسیار کمک کند. همچنین این گوشت معجزه آسا دارای ویتامین B جهت انرژی برای مادر و اسید آمینه برای جنین می باشد. بهتر است از گوشت بوقلمونی که به صورت اورگانیک و طبیعی بزرگ شده است استفاده کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

5- کلسترول گوشت بوقلمون بسیار کم است :

میزان کلسترول گوشت را نسبت به تیرگی که گوشت دارد حساب می کنند. گوشت ران یا همان قسمت تیره بوقلمون دارای کلسترول می باشد اما گوشت سینه بوقلمون که سفید رنگ است کلسترول ندارد برای جلوگیری از مصرف کلسترول می توانید از مصرف ران بوقلمون پرهیز کنید.

6- معدن ویتامین ها و مواد معدنی :

اگر بگوییم گوشت بوقلمون معدن ویتامین ها و مواد معدنی می باشد، دروغ نگفته ایم. گوشت بوقلمون با دارا بودن انواع ویتامین های گروه B، پتاسیم، آهن، فسفر و زینک یک ماده غذایی بسیار مغذی به حسای می آید. همچنین گوشت بوقلمون سرشار از آنتی اکسیدان سلنیوم می باشد که جهت کارکرد درست غده تروئید، متابولیسم بدن و تقویت سیستم ایمنی ضروری می باشد.

7- کمکی معصر برای درمان بی خوابی :

ماده ای به نام سروتونین وجود دارد که به انوان هورمون شادی در بدن شناخته می شود. هنگامی که این هورمون در بدن ترشح می شود به فرد احساس شادی و آرامش دست می دهد و ماده ای بسیار مفید برای کسانی می باشد که به دنبال درمان بی خوابی خود هستند. گوشت بوقلمون با دارا بودن تریپتوفان در درون خود باعث افزایش ترشح هورمون سروتونین در بدن  می شود و برای افرادی که به بی خوابی دچارند بسیار مفید است. آنتی اکسیدان سلنیوم که در بالا اشاره کردیم نیز می تواند در درمان بی خوابی بسیار مفید واقع شود. همچنین افرادی هستند که به دلیل سرشار بودن ویتامین های B3 و B6 گوشت بوقلمون را مصرف می کنند تا بیخوابی خود را بهبود ببخشند.

فواید گوشت بوقلمون

8- بسار مفید برای بدنسازان :

اگر از یک مربی بدنسازی برنامه ای کامل بخواهید حتما گوشت بوقلمون را به شما توصیه خواهد کرد. اما چرا ؟

گوشت بوقلمون دارای پروتئین بسیار زیادی می باشد و از طرفی چربی و کربوهیدرات آن بسیار کم می باشد. برگر گوشت بوقلمون بهترین نوع غذا برای یک بدنساز می باشد. یک برگر بوقلمون 120 گرمی در حدود 200 الی 250 کالری انرژی و 30 گرم پروتئین دارد که برای پروتئین مورد نیاز روزانه یک بدنساز کافی می باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم بوقلمون سرشار از مواد مغذی می باشد رسیدن این مواد به بدن یک فرد بدنساز از بروز جراحات و صدمات ناشی از تمرینات سنگین جلوگیری می کند. به دلیل این که گوشت بوقلمون انرژی زیاذی را وارد بدن می کند، بدنسازان می توانند پس از تمرین انرژی از دست رفته خود را از یک برگر بوقلمون به دست آورند.

9- درمانی برای دیابت :

متخصصان حوزه سلامت بر این باوردند که گوشت بوقلمون می تواند ر روند درمان افراد دیابتی بسیار موثر باشد.

10- درمانی برای کم خونی :

اگر اطلاعات عمومی بالایی داشته باشید حتما می دانید که درمان کم خونی آهن می باشد. گوشت بوقلمون نیز منبع آهن و دیگر مواد معدنی و ویتامین های مختلف می باشد.

نتیجه گیری :

موارد بالا فقط بخش کوچکی از فواید بوقلمون برای بدن انسان بود اگر میخواستیم تمامی آن ها را بنویسیم شاید هزاران کلمه دیگر نیز مورد نیاز بود. اگر شما نیز قصد انجام یک کار مفید با درآمد بالا را دارید، توصیه ما برای شما پرورش بوقلمون می باشد. برای شروع این کار ابتدا باید تخم نطفه دار بوقلمون را تهیه نمایید. همچنین برای پرکنی بوقلمون می توانید از دستگاه پرکن مرغ در سایز مناسب استفاده کنید. خلاصه کلام بوقلمون و گوشت آن معجزه ای است که در پرندگان دیگر به ندرت پیدا می شود.

ادامه مطلب

آموزش

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید

منتشر شده

در

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید
سئو سایت خبریReviewed by امیرحسین شریفی on Nov 16Rating: 5.0هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانیددر این مقاله هر چیزی که باید در مورد opti free بدانید را به طور کامل توضیح داده ایم . حتما این مقاله را کامل بخوانید و به نکات آن توجه کنید

مایع لنز opti free برای لنزهای نرم (هیدروفیلیک) و لنزهای تماسی هیدروژل سیلیکونی طراحی و تولید شده است. این محلول برای تمیز کردن، شست‌وشو، ضدعفونی کردن و نگهداری لنزهای تماسی کاربرد دارند.

مایع لنز اپتی فری قابلیت پاک کردن رسوب پروتئین و چربی‌ها را دارد. همان‌طور که می‌دانید سطح چشم دارای پروتئین و چربی است تا رطوبت و نرمی آن حفظ شود و همین مواد در سطح داخلی لنز رسوب می‌کنند و باعث می‌شوند لنز تماسی پس از چند ماه استفاده کمی زبر و خشک شود. اما با کمک مایع لنز opti free می‌توان تمامی این مواد ته‌نشین‌شده را از سطح لنز پاک کرد.

روش استفاده صحیح از مایع لنز opti free

دست‌های خود را با آب و صابون بشویید و مطمئن شوید تمیز و خشک هستند.
هر دو طرف لنز تماسی را با استفاده از مایه لنز opti free خیس کنید. با کمک انگشتان دست، حدود ۲۰ ثانیه سطح لنز را با این مایع بمالید تا هر رسوبی روی سطح آن باقی مانده جدا و پاک شود.
دوباره هر دو طرف لنز را به مدت ۱۰ ثانیه با مایع لنز شست‌وشو دهید.
درون قاب لنز را تا نیمه از مایع لنز اپتی فری پر کنید. لنزهایی که شسته و تمیز کرده‌اید را درون قاب مملو از مایع لنز بگذارید تا حداقل ۶ ساعت یا یک شب تا صبح بماند.
صبح روز بعد، کمی مایع لنز روی سطح لنزهای تماسی بریزید و سپس در چشم بگذارید.
همیشه این را به یاد داشته باشید که تمیز و ضدعفونی کردن لنز تماسی یکی از مراحل اصلی استفاده از لنز است. به این خاطر که لنز مستقیما روی سطح چشم شما می‌نشیند و وجود هرگونه آلودگی یا میکروبی می‌تواند به عفونت چشم یا زخم شدن قرنیه منجر شود.

مایع لنز opti free علاوه بر پاکسازی سطح لنز و ضدعفونی کردن آن، هرگونه رسوب چربی و پروتئین را نیز از بین می‌برد. این امر سبب نرم‌تر شدن لنز می‌شود.

نکاتی که باید حتما توجه داشته باشید

استفاده نادرست از لنزهای تماسی و مایع لنز می‌تواند پیامدهای ناگواری برای چشم و بینایی فرد بدنبال داشته باشد. به همین خاطر بسیار مهم است قبل از خرید و استفاده از این محصولات حتما دستور استفاده آن را مطالعه کنید و توصیه‌های پزشک را نیز مدنظر داشته باشید.

هرگونه مشکل چشمی همچون زخم قرنیه می‌تواند به سرعت پیشرفت کرده و در بدترین حالت به کوری منجر شود.

باید توجه داشته باشید که لنزهای روزانه مناسب استفاده شبانه نیستند. هرگز با وجود لنز در چشم نخوابید مگر اینکه لنز مخصوص استفاده شبانه باشد.

لنزهای مدت‌دار یعنی آنهایی که برای استفاده چند روزه طراحی شده‌اند را نیز هر چند وقت یک بار از چشم درآورید، در مایع لنز بشویید و ضدعفونی کنید، آن را تا صبح درون مایع لنز بگذارید تا بماند، صبح آبکشی و دوباره استفاده کنید.

اگر با گذاشتن لنز چشم‌هایتان اذیت می‌شود، اشک زیادی تولید می‌شود و دچار قرمزی و سوزش چشم می‌شوید، فورا لنز تماسی را از چشم خارج کنید و با پزشکی که آن را برایتان تجویز کرده تماس بگیرید.

توصیه جینگوبینگومگ این است که سالی دو بار به چشم‌پزشکی مراجعه کنید و از سلامت بینایی و سلامت چشم خود مطمئن شوید.

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید

برای شست‌وشوی لنز تماسی فقط از مایع لنز استفاده کنید و سراغ آب لوله‌کشی و آب شیر نروید. مایع لنز opti free چندین منظوره است و با یک بار خرید همه کارهایی که برای تمیزی و ضدعفونی کردن لنز نیاز دارید را برایتان انجام می‌دهد.

مایع لنزی که در قاب لنز مانده را دوباره مصرف نکنید زیرا هم خاصیت آن کم شده و هم ممکن است حاوی میکروب و عفونت باشد.

هر آنچه در مورد روش نگهداری از مایع لنز opti free باید بدانید

مایع لنز opti free را مطابق بر دستور درج شده روی آن استفاده کنید.

همیشه قبل از استفاده از لنز و مایع لنز، دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

از آب شیر، آب معدنی یا سرم نمکی برای شست‌وشوی لنز استفاده نکنید و فقط مایع لنز تازه opti free را به کار بگیرید.

مایع لنز opti free را در گرما یا زیر نور آفتاب نگذارید.

مایع لنز را در دمای اتاق نگهداری کنید.

پس از پایان یافتن تاریخ مصرف، حتما مایع لنز opti free را دور بیندازید.

این محلول را از دسترس کودکان دور نگهدارید.

ادامه مطلب

  طراحی سایت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پارماتیک