تکنولوژی HDR در تلویزیون های نسل جدید چیست؟

تکنولوژی HDR در تلویزیون های نسل جدید چیست؟

تکنولوژی HDR در تلویزیون های نسل جدید چیست؟

احتمالا تا کنون اصطلاحاتی چون رزولوشن، پیکسل، HDR و… را در زمان خرید یک تلویزیون  از زبان فروشندگان شنیده باشید و سوالاتی راجع به این اصلاحات در ذهن شما ایجاد شده باشد.

اگر بدنبال خرید تلویزیون های  جدید بوده باشید حتما اصلاح HDR را بسیار شنیده اید، حال سوال اینجاست این اصلاح به چه معنی است؟

سازندگان تلویزیون همیشه به دنبال بکارگیری تکنولوژی های جدید در تلویزیون هستند، تلویزیون های با تکنولوژی HDR نسل جدیدی از تلویزیون هایی هستند که از کیفیت بالایی از نظر تصویر و صفحه نمایش برخوردار هستند.

تکنولوژی HDR در تلویزیون های نسل جدید چیست؟

 

HDR به معنای محدوده دینامیکی بالا است. HDR محدوده کنتراست و دقت رنگ ها که دو فاکتور مهم در نحوه نمایش تصاویر تلویزیون است را افزایش میدهد. در این گونه تلویزیون های عمق تصاویر بیشتر است و  رنگهای  روشن و سفید روشنتر نمایش داده میشود و رنگهای تیره نیز تیره تر هستند.

 

با بکارگیری این فناوری تعداد رنگ های نمایش داده شده نیز بیشتر میشود و شاهد طیف گسترده ای از رنگها خواهیم بود که بیننده را متعجب میکند. رنگ ها در این چنین تلویزیون ها واقعیتر و طبیعیتر هستند. همچین جزییات بیشتری از فیلم در این مدل نمایشگرها نمایش داده میشود به عنوان مثال شما ابرها را با جزئیات بیشتر در فیلم مشاهده میکنید که این دلیل نمایش طیف رنگی بیشتر در این مدل محصولات است.

تکنولوژی HDR در تلویزیون های نسل جدید چیست؟

کابل‌ها و اتصال دهنده های مورد نیاز

خوشبختانه برای استفاده از قابلیت HDR به خرید کابل‌های جدید نیاز نخواهید داشت. در واقع کابل‌های HDMI پرسرعت فعلی می‌توانند به خوبی محتویات بهره‌مند شده از این قابلیت را انتقال دهند. دستگاه منبع ( به‌عنوان مثال یک پخش‌کننده بلوری ۴K) و تلویزیون باید از HDMI 2.0a به‌منظور انتقال اطلاعات بهره‌مند شده باشند. در صورتی که شما از یک دریافت‌کننده برای سوئیچینگ استفاده می‌کنید، آن نیز به HDMI 2.0a نیاز خواهد داشت.

راهنمای خرید عینک مطالعه | بهترین انتخاب کدام است؟

 

سخن پایانی:

در انتها میتوان گفت این فناوری انقلابی در نمایش و وضوح تصاویر ایجاد کرده است. اگر به دنبال یک تلویزیون با رنگ های کاملا واقعی و تصویری زیبا با وضوح عالی هستید حتما به دنبال تلویزیون هایی باشید که دارای این فناوری هستند.

جینگوبینگو مگ را برای خبرهای بیشتر دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *