با ما همراه باشید

سبک زندگی

6 تکنیک مناسب برای شبکه سازی از زبان برایان تریسی

منتشر شده

در

تکنیک های شبکه سازی برایان تریسی

چگونه برای ارتقای کسب و کار خود شبکه سازی کنیم

از نظر برایان تریسی یکی از بهترین راه های ارتقای سطح زندگی و کسب و کار، ایجاد ارتباط و شبکه سازی مداوم با افراد حوزه ی کاری می باشد. در طول سال ها، در بیش از هزاران جلسه اتحادیه ها و سازمان های مختلف شرکت کرده و حضور داشته ام. نکته ای که همیشه برای من جالب بوده این است که افراد برتری که به موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا کرده اند، همواره در جلسات حضور دارند، اما افراد متوسط یا معمولی همیشه دلیل یا بهانه ای برای غیبت پیدا می کنند.

قانون مهمی برای دستیابی به موفقیت وجود دارد. موفقیت نسبت مستقیمی با تعداد افرادی دارد که شما می شناسید و آن ها هم شناخت مثبتی به شما دارند. به بیان بهتر «نه دانش، بلکه افرادی که می شناسید آینده شما را رقم می زنند». به همین منظور در ادامه این مقاله قصد داریم به شش تکنیک مناسب برای شبکه سازی و ارتقای کسب و کارتان بپردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

6 تکنیک مناسب برای شبکه سازی از زبان برایان تریسی

 جستجوی خلاقانه شغل

زمانی که برنامه ای ساختم با نام «جستجوی خلاقانه شغل: چطور در هر شرایط اقتصادی به شغل دلخواه برسید و آن را حفظ کنید»، در کمال تعجب مشاهده کردم که حدود 85 درصد استخدام های جدید به واسطه افرادی بود که آشنایان خود را برای کارهای فاقد آگهی استخدام معرفی کرده بودند.

این یعنی این که گاهی اوقات آشنایی با یک فرد، در زمان و مکان مناسب می تواند شما را از نظر جایگاه و درآمد پنج سال جلوتر بیندازد؛ ولی شما نمی دانید آن شخص کیست، به همین دلیل باید با افراد بیشتر و بیشتری ملاقات داشته باشید؛ ولی سوال اینجاست که چطور باید این کار را انجام دهید؟! پاسخ همین جاست، با شبکه سازی!

 در مکان ماهی ها ماهیگیری کنید

کجا و چطور شبکه سازی کنید؟ خیلی ساده است. در مکانی ماهیگیری کنید که ماهی باشد. به عبارت گویاتر، سعی کنید به مکان هایی بروید که مهم ترین افراد، یعنی آن هایی که قادر هستند بیشترین کمک را به شما کنند و شما هم می توانید برای آن ها مفید باشید را پیدا کنید.

نخست در یک یا دو انجمن کسب و کار محلی یا ملی عضو شوید. به مجامع ملی صنعت یا کسب و کارتان ملحق شوید. شعبه های محلی آن مجمع را در صورت وجود پیدا نمایید. اگر چنین مجامعی وجود ندارد، به اتحادیه های اصلی کسب و کار مثل اتاق بازرگانی ملحق شوید. همه ی این گروه ها پر از افرادی است که آشنایی با آن ها لازم است. همان افرادی که می توانید به آن ها کمک کنید و آن ها هم می توانند به شما کمک کنند تا به موفقیت در کسب و کارتان برسید.

 به دیگران سود و منفعت برسانید

افراد زیادی تصور می کنند شبکه سازی به معنی حضور در جلسات، ارائه کارت ویزیت و پیش بردن کسب و کار یا فریب است؛ اما هیچ چیز به جز راستی عامل پیشرفت و موفقیت نیست. بهترین شبکه سازها کسانی هستند که استراتژی های ساده ای دارند که همواره از آن برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار و حتی زندگی خود استفاده می کنند.

زمانی که افراد جدید را ملاقات می کنید، تنها روی یک موضوع تمرکز کنید؛ ببینید چه کاری می توانید برای آن ها انجام دهید که به رشد و ترقی کسب و کارشان کمک کنید. در اینجا بهتر است خودتان را فراموش کنید، و به جای این که دریافت کننده باشید، سعی کنید که بیشتر ارائه دهنده باشید.

سوالات باز بپرسید و با دقت به آن ها پاسخ دهید. مردم عاشق صحبت درباره خودشان و کسب و کارشان هستند، بنابراین از آن ها سوالات زیادی بپرسید. هرچه سوالات بیشتری از افراد بپرسید، با دقت بیشتری به پاسخ های آن ها گوش کنید، سر تکان دهید و لبخند بزنید، مطمئن باشید که آن ها بیشتر شما را دوست دارند، به شما احترام می گذارند و شما را فردی باهوش و با ملاحظه می پندارند.

یکی از بهترین سوالاتی که می توان از صاحب کسب و کار پرسید این است: «برای معرفی خریدار جدید به شما باید چه مطالبی درباره محصول یا خدمات شما بدانم؟ و بهترین خریداران محصولات شما چه کسانی هستند؟» دوستان عزیز، به شما اطمینان می دهیم که هیچ چیز سریع تر و قوی تر از معرفی خریدار جدید یا حتی تلاش برای معرفی خریدار جدید، باعث ایجاد رابطه محکم بین شما و دیگران نمی شود، با این کار شما را دوست دارند و همیشه آن را به خاطر می آورند.

 

6 تکنیک مناسب برای شبکه سازی از زبان برایان تریسی - ارتقای کسب و کار - موفقیت در کسب و کار - تکنیک های شبکه سازی برایان تریسی

 عضو اتحادیه ها شوید

اغلب افرادی که به اتحادیه ها ملحق می شوند، در جلسات آن ها حضور پیدا می کنند و کارت ویزیت خود را به دیگران می دهند، قبل از اتمام جلسه یا به محض تمام شدن، آن جا را ترک می کنند؛ اما این روش خوب نیست.

شما در عوض بهتر است که مشخصات و راهنمای انجمن را بخوانید و مهم ترین کمیته ها را مشخص نمایید. برای ارائه خدمات در یکی از آن ها داوطلب شوید. در جلسه های کمیته شرکت کنید و مجموعه ای از وظایف خاص مورد نیاز آن را بر عهده بگیرید.

معمولا مهم ترین افراد اتحادیه مسئول مهم ترین کمیته ها هستند. وقتی که شما پیشنهاد ارائه خدمات به یک کمیته را بدهید، برای انجام مسئولیت ها داوطلب شوید و سپس این وظایف را سریع و عالی انجام دهید، این فرص را پیدا می کنید تا به روشی غیر تهدیدآمیز خود را به افرادی معرفی نمایید که توان کمک به شما در کارتان را دارند.

آن ها هم این فرصت را پیدا می کنند که شما را بشناسند و کارتان را ببینند، این موارد را در ذهن خود ثبت می کنند. سپس با این ذهنیت به فرصت هایی فکر می کنند که می توانند در اختیارتان بگذارند، کارهایی که می توانند به شما واگذار کنند یا شما را به دوستانی معرفی کنند که به استعدادها و توانایی های تان، برای موفقیت در کسب و کار خود نیاز دارند.

هر روز هزاران کار مهم به افرادی واگذار می شود که معرف آن ها به کمیته ای از یک سازمان داوطلبانه یا غیر انتفاعی خدمت کرده است.

من و افراد زیادی هم کمک فراوانی کرده است.

 سرمایه گذاری مناسب زمان

افراد معمولی که آینده درخشانی ندارند، هر شب به خانه می روند و تلویزیون تماشا می کنند. افراد برتر که آینده درخشانی پیش رو دارند، تقریبا دو شب در هفته مشغول شبکه سازی هستند. اغلب همین دو شب باعث می شود از سال ها کار سخت برای رسیدن به جایگاه مطلوب در کسب و کارشان نجات پیدا کنند.

 برای شبکه سازی این تمرین را انجام دهید

اول این که همیشه و همه جا حتی در صف سینما و در رستوران ها هم شبکه سازی کنید. خودتان را به دیگران معرفی کنید. از آن ها درباره کارشان بپرسید و با حوصله گوش دهید.

در گام بعدی این است که همین امروز تصمیم بگیرید که حداقل به یک انجمن ملحق شوید که می توانید به اعضای آن کمک کنید و آن ها هم می توانند به کار شما کنند. چنین سازمان هایی همیشه مشتاق پذیرش اعضای جدید هستند. این گونه می توانید با قدرت شبکه سازی کنید و خودتان را به موفقیت در کسب و کار موردنظرتان نزدیک و نزدیک تر کنید.

با سایر مقاله های مرتبط با برایان تریسی و  جینگوبینگو مگ همراه باشید

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب
2 دیدگاه

1 دیدگاه

 1. اشتراک ها: 7 روش جذب ثروت و موفقیت از برایان تریسی - جینگوبینگو مگ

 2. اشتراک ها: 3 اصل مهمی که برای رسیدن به موفقیت حتما باید آنها را بدانید - جینگوبینگو مگ

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

هویت بصری چیست و چه اهمیتی در برندینگ دارد؟

منتشر شده

در

هویت بصری

امروزه کسب و کارهای بیشتری در فضای اینترنت شکل میگیرند. به همین دلیل برند بودن یا برندینگ اهمیت بیشتری نسبت به سال های گذشته پیدا کرده است. برای اینکه کسب و کار شما در ذهن مخاطبانتان بماند لازم است که برندسازی کنید و با این کار شما به کسب و کار خود می توانید مانند شرکت های بزرگ مانند اپل، نایک و … یک شکل متفاوتی بدهید. در ادامه مقاله به هویت بصری برند می پردازیم، همراه ما باشید.

هویت بصری چیست؟

بیایید با یک مثال ساده شروع کنیم. فرض کنید شما دانشجوی یکی از دانشگاه های کشورمان هستید. و هنگام ورود به کلاس می خواهید در ردیف اول بشینید. اما شما این اجازرو ندارید. برای اینکه بتوانید اجازه استاد را بگیرید باید کارهایی را انجام دهید که استاد شما را متفاوت تر نسبت به بقیه ببیند.

با پاسخ به سوالات مختلف و با سر موقع حاضر شدن در کلاس ها، می توانید خود را به استاد ثابت کنید و شخصیت خود را نشان دهید. یعنی خود رامتفاوت تر جلوه دهید.

یا فرض کنید می خواهید در بین دوستانی که دارید متفاوت دیده شوید. با عوض کردن تیپ خود یا رفتار خود می توانید این کار را انجام بدهید.

شما نیز می توانید برای کسب و کار خودتان از طراحی لوگو(نماد شرکت)، اوراق اداری(کارت ویزیت، پاکت و …)، لباس ست کارمندان(کت و شلوار مخصوص شرکت)، پیام(ایمیل، پوش نوتفیکیشن) و یا هر چیزی که با حس بینایی می توان به مخاطب خود نشان داد را استفاده کنید.

با انجام دادن این کارها شما می توانید هویت خود را درست کنید. در بین همه این ها لوگو مهم ترین آن ها است. بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان داشتند ماندگاری تصویر نسبت به متن خیلی بیشتر است. یعنی مخاطب با چند بار دیدن لوگوی شما، شرکت شما در ذهنش می ماند.

اهمیت هویت بصری در برندینگ

امروزه تمامی کسب و کار ها در تلاش هستند که برند خود را شناخته تر کنند و نسبت به رقبای خود معروف تر باشند. همه کسب و کار ها دیگر برای خود یک برند مشخصی دارند که باعث شده از بقیه کسب و کار ها متمایز باشند. دیگر لوگو های تکراری نیز نمی توانید در بین کسب و کار ها ببینید و لوگوی همه کسب و کار ها شکل خاص خود را دارند.

برای مثال فرض کنید شما می خواهید یک شئ از فروشگاه های اینترنتی بخرید. مهم ترین چیز برای شما چیست؟ قیمت یا واقعی بودن فروشگاه؟ مطمئناً واقعی بودن فروشگاه مهم است.شما هم می خواهید از معروف ترین برندهای دنیا گوشی بخرید.و خیلی کارهایی که برای شما معروف هستند.

در زیر به چند نمونه از مهمترین مزیت های استفاده هویت بصری اشاره می کنیم. شما نیز مزیت های دیگر را برای ما بنویسید.

 • جلب اعتماد کاربران
 • افزایش اعتبار و معروفیت در بین کسب و کارها
 • افزایش مخاطبان هدفمند و وفادار

طراحی لوگو

برای اینکه مخاطب تصویری از شما در ذهنش بماند نیاز به لوگو دارید. طراحی لوگو حرفه ای یکی از ساده ترین و تاثیر گذارترین کارهایی است که می توانید برای کسب و کار خود بکنید. درسته که شکل لوگو کوچک است اما ماندگاری که دارد خیلی بیشتر است. و ممکن است سالیان سال مخاطب شما را فقط با لوگویی که دارید بشناسد.

در واقع یک لوگو نشان دهنده ارزش کسب و کار است. لوگو هم می تواند کپی باشد که در این صورت طرف مقابل می تواند از شما شکایت کند و هم می تواند تخصصی باشد و مخصوص کسب و کار خودتان باشد که بتوانید به راحتی آن را ثبت کنید. لوگو انواع مختلفی دارد از جمله لوگو مونوگرام، تایپوگرافی، تصویری، انتزاعی و …

ماندگاری لوگو در سادگی آن است. به عنوان مثال لوگوی شرکت اپل و نایک خیلی ساده هستند اما همیشه در ذهنمان وقتی اسم شرکت نایک را جایی میشنویم می دانیم که درباره چه شرکتی حرف میرنند. و در چه زمینه ای حرف می زنند.

شاید دیده باشید که بعضی از کسب و کارها از به جای استفاده از شکل در لوگو، از نوشته استفاده کرده اند. به نظر چیز های نوشتاری در دهن آم نمی ماند. بیشتر شکل و تصویر در ذهن می ماند. یا ترکیب این دو نیز بهتر است.یعنی لوگوی شما ترکیبی از شکل و نوشته باشد.

طراحی لوگو

ست اداری

لوگو به تنهایی نمی تواند به شما کمک کند. پس باید به گزینه های دیگری نیز هم فکر کنید. طراحی ست اداری یکی از این گزینه ها می تواند باشد. ست اداری شما می تواند شامل کارت ویزیت، اوراق اداری، سربرگ و … باشد.

همه این مواردی که اشاره کردیم به اندازه لوگو تاثیر گذار هستند. پس نباید بیشتر به لوگو توجه کنیم. در بین ست اداری، کارت ویزیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه دیگر همه کسب و کارها چه بزرگ چه کوچک از کارت ویزیت استفاده می کنند. کارت ویزیت نیز تاثیر بیشتری روی مخاطبان دارد. با طراحی کارت ویزیت حرفه ای می توانید به کسب وکار خود یک رنگ خاص و مشخصی بدهید. همانطور که می دانید زیبایی در سادگی است. پس بهتره در کارت ویزیت شما یک طرف لوگوی شرکت همراه با نام شرکت و در طرف دیگر شماره تماس شرکت باشد.

استفاده درست از رنگبندی در ست اداری نیز حائز اهمیت است. هر رنگ استراتژی مخصوص خود را دارد. و با قرار گیری در کنار هم یک استراتژی به کسب و کار شما می دهد. در زیر به چند نمونه از رنگ ها می پردازیم.

 • سفید : نشان دهنده سادگی و امنیت
 • بنفش : نشان دهنده ثروت و خلاقیت
 • قرمز : نشان دهنده انرژی و قدرت بالا ( رنگ قرمز بیشتر برای جلب توجه است )
 • سبز : نشان دهنده احساسات و آرام بخش بودن
 • طلایی : نشان دهنده ارزش، اعتبار و زیبایی
 • سیاه : نشان دهنده قدرت و اقتدار و در بعضی مواقع تهدید آمیز

کارت ویزیت

برند

شاید شما هم فکر می کنید که برند با کنار هم گذاشتن یک لوگو و نام و … درست می شود. اما اشتباه است. مخاطبان ما کسانی هستند که ما را برند می کنند. همه این کار ها در کنار هم کمک می کنند که برند شویم. هویت یک برند تعهدی است که به مخاطبان خود داده است. اگر شما برند را یک انسان فرض کنید همه ویژگی های اخلاقی یا رفتاری که به آن نسبت داده شده است هویت برند را می سازد.

امروزه با رشد سریع اینترنت در دنیا، برندسازی اینترنتی یکی از نیازهای هر کسب و کاری برای موفقیت است. بیشتر مردم باورهایشان از فضای مجازی است. یعنی هر چیزی در فضای مجازی گفته شود را باور دارند. با تبلیغات در فضای مجازی نیز می توانید هویت کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید. یکی از مزیت های برندسازی اینترنتی این است که زمان و مکان هیچ مفهومی ندارد. یعنی هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید می توانید به کارتان برسید.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

کسب و کار

محتوا عامل رشد کسب و کارهای اینترنتی

منتشر شده

در

شاید همگی این جمله تکراری که محتوا پادشاه است را شنیده باشیم اما بیایید کمی دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم تا بفهمیم چرا محتوا توانسته در دنیای امروز جایگاه ویژه ای را از آن خود کند. و با یکدیگر بررسی کنیم که اگر قصد سفارش تولید محتوا دارید چگونه شرکت معتبر را تشخیص دهید.

چرا محتوا مهم ترین اسلحه سایت ها محسوب می شود؟

یکی از کانال های ارتباطی مشتریان با سایت ها هموراه موتورهای جستجو بوده است. در این بین موتور جستجوی گوگل همیشه حرف اول و اخر را برای بیشتر وبسایت ها زده است.

این موتور جستجو برای اینکه بتواند بهترین نتیجه را برای کاربران خود رقم بزند دست به تعریف و ساخت الگوریتم هایی کرده است که با استفاده از آن الگوریتم ها می تواند تشخیص دهد که کدام سایت ها باید در جایگاه و صفحات نخست گوگل قرار بگیرند.

یکی از مهم ترین فاکتورهای همیشگی گوگل داشتن محتوایی جذاب و کاربر پسند است به گونه ای که کاربران را جذب کرده و نیاز آنهارا در قالب های گوناگون پاسخ دهد.

پس در نتیجه برای اینکه سایت ها بتوانند خود را به کاربران آن هم از طریق گوگل به نمایش گذارند باید محتواهای عالی تولید کنند.

این موضوع نشان می دهد که چرا محتوا اسلحه ی مهمی برای این سایت ها محسوب می شود.

کسب و کارهای اینترنتی و محتوا

اگر شما یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید در اولین قدم باید سعی کنید تا تولید محتوای هدفمند و درستی برای مخاطبان خود داشته باشید. کسب و کارهای آنلاین در صورت نداشتن یک استراتژی درست برای تولید محتوای خود با مشکل بزرگی در آینده مواجه خواهند شد.

چه می شود اگر کاربری به داخل سایت شما مراجعه کند اما نتواند آن چیزی که مد نظرش است را پیدا کند و یا شما نتوانید با محتوایی که تولید کرده اید خدمات و محصول خود را به آنها بفروشید؟

کسب و کارهای اینترنتی همگی به محتوایی تازه و ناب نیاز دارند تا بتوانند در جایگاه مناسبی از رتبه های گوگل قرار بگیرند.

تولید محتوا برای سایت های آموزشی

وب سایت هایی که آموزش های آنلاین دارند باید تولید محتوای مناسبی برای وبسایت خود آماده کند چراکه یک مشتری قبل از خرید، آموزش های آنلاینی که به صورت رایگان در داخل وبسایت خود قرار داده اید را مشاهده میکنند.

برای اینکه شما بتوانید مشتری را وادار کنید تا از شما خرید کنم باید قبل از آن شروع به تولید به محتواهایی برحسب استراتژی کرده باشید اگر وب سایت شما پر از آموزش ها و دوره های مختلف است و از هیچ استراتژی محتوایی برای فروش محصولات خود استفاده نکرده اید نباید امیدوار باشید تا محصولات خود را بتوانید در بهترین حالت خود به فروش برسانید

تولید محتوای سایت های آموزشی می‌تواند هم به صورت متنی ،صوتی و ویدئویی باشد به طوری که کاربری که میخواهید از شما خرید کند با مدرس دوره آشنا شده و لحن و گفتار او را در دوره‌های مختلف رایگان شما را مشاهده کند

تولید محتوا در اینستاگرام

به خوبی می دانید که امروزه اینستاگرام یکی از محیط های درآمدزایی برای افرادی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند. اگر شما نیز بتوانید تولید محتوای مناسبی برای اینستاگرام خود داشته باشید می توانید از اینستاگرام خود درآمدزایی فوق‌العاده‌ای داشته باشید .

اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا به صورت رایگان کسب و کار اینترنتی خود را بر بستر آن آماده سازید و از طریق آن به فروش محصولات و خدمات خود بپردازید

با توجه به تعداد کاربران بالایی که در محیط اینستاگرام وجود دارد فروش محصولات می تواند در این شرایط بسیار راحت تر از وب‌سایت‌ها باشد. اگر شما بتوانید تولید محتوای درستی برای اینستاگرام خود داشته باشید قطع به یقین می‌توان انتظار فروش بالا را انتظار داشت .تولید محتوای اینستاگرام می‌تواند به صورت ویدئویی ، تصویری و متنی باشد اما موضوعی که مهم است این است که شما بتوانید نوع مخاطب خود را تشخیص داده و نسبت به نوع مخاطب خود محتوای درستی را انتشار دهید.

اگر بتوانید تولید محتوای مناسبی را برای اینستاگرام خود داشته باشید می توانید به مرور زمان تعداد مخاطبان پیج خود را نیز افزایش دهید افزایش تعداد مخاطبان صفحه اینستاگرامی شما در نتیجه منجر به افزایش فروش شما خواهد شد

چرا باید کسب و کار اینترنتی را آغاز کنید؟

کسب و کارهای اینترنتی با توجه به محدودیت مکان و زمانی که در آنها وجود ندارند، می‌توانند همواره فروش و تعداد بالای مخاطبان را برای شما به ارمغان داشته باشند و همین موضوع باعث شده است که بسیاری از افرادف علاقه مند به حوزه کسب و کار اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین شوند. شما با شروع فعالیت خود به صورت اینترنتی می توانید انتظار این موضوع را داشته باشید که مخاطبان شما از سرتاسر ایران و حتی از سرتاسر جهان به شما مراجعه کنند فروش محصولات در اینترنت بسیار راحت تر از آن است که بخواهید در بازار سنتی به محصولی را به فروش برسانید.

هنگامی که شما برای اولین بار تصمیم می گیرید تا کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنید نیاز ندارید تا یک مکان برای کسب و کار خود اجاره و یا تعبیه کنید کسب و کارهای آنلاین می توانند از منزل هم هدایت شوند ما بسیاری از کسب و کارهای آنلاین را مشاهده کردیم که از یک فضای کوچک و حتی گاهاً یک اتاق توانستند به موفقیت‌های بزرگ برساند.

اگر بخواهیم مثالی در مورد فروشگاه های آنلاین برای شما بیاوریم می توان از آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی موجود نام برد که کار خود را از یک گاراژ کوچک در ساختمان خود آغاز کرد.

روند صعودی کسب و کارهای اینترنتی با استراتژی محتوا

با توجه به شرایط پیش آمده و بیماری کرونا امروزه شاهد این هستیم که کلمه ای  همانند “خرید اینترنتی” بیش از پیش مورد جستجوی افراد قرار می‌گیرد .این موضوع نشان می دهد که کسب و کارهای آنلاین امروزه توانسته اند جایگاه خود را نسبت به قبل پیدا کنند و بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کسب و کار خود کند.

در این بین اگر فروشگاه کسب و کار اینترنتی و آنلاین شما توانسته است که تولید محتوای مناسبی را داشته باشد و در جایگاه های مناسب گوگل قرار گرفته باشد می توان انتظار این را داشت که پس از مدتی مخاطبان زیادی را برای کار خود جذب کرده و بتوانید از این طریق فروش نسبتاً بالایی را تجربه کنید

 

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

سبک زندگی

آیا از پشت کنکور ماندن برای رسیدن به رشته پزشکی خسته شده اید؟

منتشر شده

در

توسط

رشتیه پزشکی در دانشگاه های کشور ترکیه

حتما برای شما هم پیش آمده که از یک دانش آموز سال آخر دبیرستان که رشته تجربی خوانده است بپرسید ” چه رشته ای می خواهی بخوانی ؟ ” و او بگوید ” رشته پزشکی 😊 ” و همه ما به خوبی می دانیم که بیش از 99 درصد این افراد به هیچ عنوان در آن سال پزشکی قبول نخواهند شد. اما راه چاره چیست ؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد روشی جایگزین را به شما پیشنهاد دهیم تا به آرزوی خود برسید. تحصیل پزشکی در ترکیه مطلبی است که می خواهم به آن اشاره کنم . در این مقاله به راه های که از آن طریق می توانید در کشور ترکیه رشته پزشکی تحصیل نمایید اشاره خواهیم کرد.

مقدمه :

تحصیل پزشکی در ترکیه

رشته پزشکی بنابه مزایایی که دارد و امنیت شغلی بسیار بالای آن از درآمد بالایی برخوردار می باشد. پس کاملا طبیعی است که هر شخصی آرزوی دکتر شدن را در ذهن خود بپروراند. در یک کلام با دکتر شدن می توانید زندگی خود و خانواده خود را تا آخر عمر و حتی بعد از آن تضمین کنید. اما بسیاری از افراد علارغم تلاش های بسیار زیادی که انجام می دهند، حتی با چندین سال تلاش نمی توانند در رشته پزشکی در دانشگاه های ایران قبول شوند. از این رو برخی از موسسات در سطح کشور مسیر تحصیل در خارج از کشور را برای این افراد هموار کرده اند. تحصیل پزشکی در کشور ترکیه و آذربایجان در برخی از موارد نسبت به پزشکی در ایران بهتر است در این مقاله تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه را مورد بررسی خود قرار خواهیم داد .

بهترین راه رسیدن به پزشکی بورسیه تحصیلی :

بورسیه تحصیلی ترکیه

در ایران به دلیل وجود سهمیه های بسیار زیاد بیشتر افرادی که لایق صندلی برای رشته پزشکی هستند به آن دست نمی یابند و افرادی به این صندلی می رسند که از سهمیه های مختلف برخوردار هستند. اگر به نمرات این افراد در دوران دبیرستان هم نگاه کنید اکثرا از مدارس عالی با نمره بسیار بالا می باشند. شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه بسیار مناسب این افراد می باشد. به دلیل این که سن پایینی دارند و نمرات بالایی در دبیرستان کسب کرده اند با کمی مطالعه از آزمون های ترکیه می توانند به راحتی در بهترین دانشگاه های ترکیه که مورد قبول وزارت علوم کشور ایران باشد رشته پزشک و دندان پزشکی را تحصیل نمایند . سپس پس از پایان دوره تحصیلشان به کشور بازگشته و به طبابت مشغول شوند .

آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه :

کشور ترکیه برای ورود به دانشگاه هایش دو آزمون اصلی قرار داده است. آزمون SAT و آزمون YOS . برخی از دانشگاه ها در ترکیه ملاکشان آزمون یوس می باشد و برخی دیگر آزمون اس ای تی البته چند دانشگاه نیز هستند که از هر دو آزمون دانشجو بر می دارند. آزمون SAT در بسیاری از کشور های دنیا برگزار می شود اما آزمون یوس مختص کشور ترکیه می باشد در ادامه به بررسی کامل تر هر یک از این آزمون ها خواهیم پرداخت.

آزمون YOS :

آزمون یوس اصلی ترین آزمون برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. این آزمون توسط این آزمون برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد ( هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار کمتر از دیگر دانشگاه ها می باشد) . تا سال 2010 آزمون یوس در کشور ترکیه به صورت سراسری برگزار می شد، اما از سال 2012 هر دانشگاه به صورت مستقل این آزمون را برگزار می کند.

آزمون یوس

بازه برگزاری آزمون YOS از اواخر فروردین تا اوایل خرداد می باشد. اکثر دانشگاه های ترکیه خود اقدام به برگزاری و طراحی سوالات یوس می کنند. برخی از این دانشگاه های پس از پایان آزمون سوالات آن را انتشار می دهند و برخی انتشار نمی دهند.

سوالات آزمون یوس را می توان به سه بخش مختلف تقسیم کرد . ریاضی ، هوش ، هندسه . تعداد سوالات در دانشگاه های مختلف متفاوت است. اما اکثر دانشگاه ها 80 سوال را طرح می کنند. از این تعداد 40 سوال مختص ریاضی 35 سوال مختص هوش و 5 سوال هندسه می باشد. در برخی از دانشگاه ها دیده شده است که حتی تا 100 سوال نیز داده شده است.

زبان سوالات آزمون یوس به خواسته متقاضی می تواند انگلیسی یا ترکی استانبولی باشد. اما خوب است بدانید که سوالات آزمون یوس به دلیل داشتن ماهیت ریاضی نیاز به تسلط زیاد بر زبان ندارد و با دانستن کمی از زبان امتحان هم می توانید به راحای به سوالات جواب دهید .

شرایط شرکت در آزمون یوس :

 • داوطبین می بایست سال آخر دبیرستان یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند .
 • داوطلبان می بایست جزء اتباع خارجی باشند .
 • در صورتی که یک متقاضی در بدو تولد تبعه ترکیه بوده و با گواهی وزارت کشور ترکیه از تابعیت این کشور خارج شده باشد . باید برگه های مورد نظر را از وزارت کشور اخذ و ارائه کند .
 • اتباع جمهوری ترکیه که دوره دبیرستان را بصورت کامل در خارج ازکشور به اتمام رسانده باشند حتی برخورداری از این قانون را دارند.

آزمون SAT :

آزمون SAT توسط موسسه خصوصی که تحت نظر ایالت متحده آمریکا می باشد برگزار می شود . این آزمون توسط بسیاری از دانشگاه های سطح دنیا گرفته می شود. آزمون اس ای تی به زبان انگلیسی برگزار می شود. این آزمون در کشور آمریکا هر سال 7 بار برگزار می شود. و در کشور های دیگر 6 بار همچنین برای دانش آموزان بین المللی هر سال 4 بار برگزار می شود . اکثر دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان کشور ترکیه از طریق آزمون SAT دانشجو می پذیرند و 15 درصد از ظرفیت دانشگاه های خود را به دانشجویان خارج از کشور اختصاص می دهند.

آزمون اس ای تی

هزینه آزمون اس ای تی برای هر شخص حدود 50 دلار می باشد . این آزمون در دو صورت کلی و موضوعی برگزار می شود که کشور ترکیه نوع موضوعی آن را برگزار می کند. در این آزمون باید به دروس ۱- ریاضی ، ۲- درک مطلب و ۳- انشاء پاسخ داده شود.

مدت اعتبار آزمون SAT در تمامی کشور ها 5 سال اما در کشور ترکیه 2 سال می باشد. هر ساله وزارت علوم لیستی از دانشگاه های مورد قبول خود را اعلام میکند که از طریق این آزمون فقط در آن ها می توانید ثبت نام کنید.

ارزروم – ازمیر – آنتالیا – استانبول – آنکارا شهر هایی هستند که در کشور ترکیه آزمون SAT را برگزار می کنند.

نتیجه گیری :

اگر رویای رسیدن به رشته پزشکی را دارید و نمره بالایی در دبیرستان کسب کرده اید ( معدل دیپلم بالای 18 ) پیشنهاد ما به شما شرکت در آزمون های کشور ترکیه و تلاش برای بورسیه شدن می باشد . بورسیه تحصیلی کشور ترکیه امکاناتی را در اختیار شما می گذارد که علاوه بر زندگی در سطح عالی و فوق العاده ، هزینه بسیار کمی هم متحمل شما خواهد شد .

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

Copyright © 2017-2018 JingoBingo

طراحی سایت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پارماتیک