جوان سازی پوست صورت

جوان سازی پوست صورت

جوانسازی پوست یکی از دغدغه های مهم بسیاری از بانوان به شمار می رود. زیبایی و داشتن پوستی زیبا باعث می شود که شما همواره جوان تر به نظر برسید .اگر شما هم به دنبال راهی برای جوانسازی پوست تان هستید به جای استفاده از دارو های شیمیایی گران قیمت ازاین ماسک های خانگی عالی استفاده کنید.

جوانسازی پوست صورت با روش های ارزان و بدون عوارض شیمیایی

اگر به دنبال ماسکی ارزان و سالم برای پوست خود هستید بهتر است یک ماسک صورت خانگی با میوه ها و گیاهان طبیعی در خانه درست کنید. متخصصان زیبایی پوست به مراجعه کنندگان خود توصیه میکنند برای جلوگیری و از خشکی صورت و چین و چروک پوست، تقویت کننده های پوست و آبرسانی مناسب پوست را فراموش نکنند.

بیشتر بخوانید : معرفی و نحوه استفاده از اتو مو پرومکس 5721

معرفی چند ماسک طبیعی برای جوانسازی پوست

برای اینکه همیشه. تاکید می کنیم همیشه پوستی شاداب داشته باشید و در جمع دوستانتان بدرخشید از روش های جوانسازی پوست صورت که توضیح داده می شود استفاده کنید شگفت زده شوید و برای جلوگیری از پیری زودرس و داشتن پوستی همواره جذاب این راه های جوانساری پوست را به عزیزانتان هدیه کنید.

جوانسازی پوست صورت در خانه

  • ماسک خیار

برای جلوگیری از خشکی صورت و چین و چروک پوست استفاده از ماسک خیار پیشنهاد می شود:

 طرز تهیه ماسک ضد چروک خیار در خانه

برای درست کردن این ماسک یک خیار متوسط را پوست کنده و آن را رنده نمایید سپس یک قاشق غذاخوری روغن گلیسیرین به آن اضافه کنید و به مدت ۲۰ دقیقه آن شب روی پوست خود بگذارید.برای درست کردن این ماسک میتوانید از پوست خیار به تنهایی استفاده نمایید برای اینکار کافیست که پوست خیار را رنده کرده و با گلیسیرین ترکیب کرده و روی پوست خود قرار دهید.

جوان سازی پوست صورت
جوان سازی پوست صورت

 

  • ماسک گیاه دم اسبی برای جوانسازی پوست

ماسک مورد استفاده در کرم های ضد چروک شرکت های آرایشی و بهداشتی

رمان پسر بهشت پارت 97 تا 101 | کتاب رمان وحشی

مزایای استفاده از ماسک گیاه دم اسب برای پیشگیری از پیری زودرس و جوانسازی پوست صورت

الف: درمان چین و چروک های سطحی پوست

ب: صورتی صاف و صیقلی شبیه ماه

پ: صورتی جوان و زیبا و با طراوت

طرز تهیه ماسک گیاه دم اسب و در واقع حمام گیاه دم اسب

در این روش ابتدا دو لیوان جوشانده گیاه دم اسب را در آب نیمه ولرم اضافه کرده و  در وان حمام بریزید اکنون می توانید  به مدت  بیست دقیقه در وان دراز بکشید. این حمام گیاهی برای پیشگیری از پیری زودرس و درمان چین و چروک ها بسیار موثر است و شما زیبا دوستان  می توانید در یک  هفته دو مرتبه از این حمام گیاهی دم اسب برای جوانسازی پوست خود و جلوگیری از چین و چروک آن استفاده کنید.

جوان سازی پوست صورت
جوان سازی پوست صورت

روش تهیه و آماه سازی  جوشانده گیاه دم اسب

برای تهیه جوشانده گیاه دم اسب ابتدا  ۲۰۰ گرم از گیاه دم اسبی  را که در اختیار دارید در یک ظرف تمیز بریزید و سپس به اندازه ی چهار لیوان آب جوش را به ظرف مورد نظر اضافه کنید ( در ضمن دقت کنید که آب حتما باید جوش باشد ) در مرحله بعد این ظرف را که محتوی گیاه دم اسب و آب است به خوبی مخلوط کنید سپس ترکیب حاصل را روی حرارت متوسط اجاق گاز قرار دهید و اجازه دهید تا این مخلوط به جوش آید و ققط دو لیوان از آن باقی بماند. در این مرحله جوشانده گیاه دم اسب شما آماده شده است بنابر این می توانید جوشانده را به وان اضافه کنید .

یادتان باشد که گیاه دم اسب  بهترین روش جوانسازی پوست صورت بوده و یکی از ماسک های خانگی عالی برای جلوگیری از پیری زود رس می باشد پس تا فرصت دارید دست به کار شوید و برای جوانسازی پوست صورت و زیبایی هر چه بیشتر خود اقدام کنید که از هم سن و سالان خود جا نمانید! انتخاب با شماست دوست عزیز .  

کبد چرب چیست و درمان آن

بیشتر بخوانید : ۵ راه برتر برای برطرف کردن جای جوش صورت

تهیه لوسیون گیاه دم اسبی برای جوانسازی پوست

با درست کردن لوسیون گیاه دم اسب در خانه در واقع شما هم مانند کارخانه های آرایشی و بهداشتی که برای کرم های ضد چروک خود از این ترکیب استفاده می کنند با یک تیر چند نشان زده اید : هم  در این اوضاع اقتصادی در هزینه ها صرفه جویی کردید و نیز به جوانسازی پوست صورت و جلوگیری از چین و چروک و روحیه خود و اطرافیانتان کمک بزرگی کرده اید.   با این لوسیون هر روز  جوانتر  می رسید ! انتخاب با شما است.

برای مبارزه با چین و چروک پوست و جوانسازی پوست صورت  این لوسیون توصیه  می شود.

 

جوان سازی پوست صورت
جوان سازی پوست صورت

 

 برای آماده سازی این لوسیون کافی است :

یک لیوان جوشانده گیاه دم اسب را با حدود چهار قاشق غذا خوری  گلاب و ۲ قاشق غذاخوری سرکه ترکیب کنید و ترجیحا  هر شب آن را روی صورت خود قرار داده و به آرامی در سطح پوست پخش کنید .

نکته برای تهیه گیاه دم اسب می توانید به عطاری مراجعه نمایید.بسیاری از کارخانه های تهیه مواد آرایشی بهداشتی از این گیاه برای کرم های ضدچروک استفاده می نمایند.

 

۳-جوانسازی پوست صورت با  عصاره بی نظیر رازیانه

از زمان های گذشته از گیاه  رازیانه برای جوانسازی پوست صورت  و طراوت و تازگی چهره و به عنوان ضد چروک به کار می رفت.

 

جوان سازی پوست صورت
جوان سازی پوست صورت

 

طرز تهیه عصاره رازیانه

برای آماده کردن  عصاره رازیانه ابتدا در یک ظرف تمیز  ۳ قاشق از گیاه خشک شده رازیانه را با دو لیوان آب جوش ترکیب کنید و سپس روی حرارت قرار دهید تا دم شود و فقط یک لیوان از این مخلوط باقی بماند. در این لحظه مخلوط را از روی حرارت برداشته و از یک صافی تمیز عبور دهید و منتظر بمانید تا این عصاره به دست آمده سرد شود. حالا می توانید عصاره رازیانه را با یک پارچه نرم نخی به تمام پوست صورت خود بکشید.بهتر است این عصاره حدود بیست دقیقه روی پوست شما بماند .

23 ترفند برای از بین بردن موی سفید در جوانی

۴-شرایط آبرسانی به پوست با لوسیون گل ختمی

آبرسانی به پوست را فراموش نکنید

خشکی پوست یکی از دلایل اصلی چین و چروک صورت میباشد ، هر چه پوست رطوبت کمتری داشته باشد میزان خشکی آن زیاد میشود و چین و چروک های عمیق تری در پوست بوجود می آید.

برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در پوست میتوانید از لوسیون گل و برگ ختمی در طول روز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : پرایمر آرایشی و درمانی چیست؟ انواع پرایمر

 

جوان سازی پوست صورت
جوان سازی پوست صورت

 

طرز تهیه لوسیون گل و برگ ختمی

برای تهیه این لوسیون ۳۰ گرم از برگ و گل ختمی خشک شده را به همراه دو لیوان آب جوشانده و آن را از صافی عبور دهید. پس از سرد شدن این جوشانده را هر شب پس از پاک کردن مواد آرایشی از صورت خود به پوستتان بمالید این لوسیون می تواند تا صبح روی پوست و صورت و گردن شما بماند.

۵-معجزه ماسک گوجه فرنگی برای جوانسازی پوست

دوستان عزیز یادتان باشد که ماسک گوجه فرنگی یک ماسک جادویی به خصوص برای پوست های جوش دار و خشک می باشد.

لوسیون گوجه فرنگی برای پیشگیری از خشکی و چین و چروک زودرس همچنین بسیار موثر است و پوست شما را شاداب و لطیف میکند. این لوسیون به خانم های جوانی که به تازگی ۳۰ سالگی خود را پشت سر گذاشتن بسیار توصیه می شود.بسیاری از متخصص لوسیون گوجه فرنگی را بهترین روش برای جلوگیری از چین و چروک پوست صورت به افراد توصیه می کند.

 

جوان سازی پوست صورت
جوان سازی پوست صورت

 

طرز تهیه لوسیون گوجه فرنگی برای جوانسازی پوست

از جمله روش های مناسب برای جوانسازی پوست استفاده از لوسیون گوجه فرنگی است. برای درست کردن لوسیون گوجه فرنگی کافی است ۲عدد گوجه بردارید یکی از آنها را رنده کنید و کنار بگذارید و گوجه دیگر را در داخل خردکن به صورت مایع در بیاورید سپس یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه به آن اضافه کنید و کنار بگذارید.

لاغری با چای سیاه

ابتدا به مدت ۲۰ دقیقه گوجه فرنگی رنده شده را روی پوست صورت و گردن خود بمالید سپس آن را از روی پوست خود بردارید و با یک دستمال تمیز از مخلوط گوجه فرنگی و آبلیمو را برداشته و روی پوست خود بمالید و ۱۵ دقیقه دراز بکشید و اجازه دهید این مواد روی صورتتان باقی بماند، سپس صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

بیشتر بخوانید : چرا باید از آبرسان استفاده کرد؟

۶-روشن کردن پوست با ماسک اسفناج

یکی از روش های کارآمد برای جوانسازی پوست استفاده از ماسک اسفناج است. برای فرم گیری عضلات پوست صورت و سلامت سلول های آن یکی از کارها این است که صورت خود را با ماسک اسفناج ماساژ دهید و از این طریق به جوانسازی پوست صورت خود کمک کنید و اطرافیان تان را با طراوت و زیبایی پوست خود شگفت زده کنید.

 

جوان سازی پوست صورت
جوان سازی پوست صورت

 

روش تهیه و آماده سازی ماسک اسفناج برای جوانسازی پوست

 

برای تهیه این ماسک چند عدد برگ اسفناج را با نصف لیوان شیر جوشیده ۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید وقتی برگها نرم شدند  مخلوط حاصل را از صافی عبور دهید و منتظر بمانید که این ترکیب سرد شود و سپس آن را به صورت خمیر در آورده و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست صورت خود بگذارید و در این مدت به آرامی صورت خود را ماساژ دهید .در مرحله آخرصورت خود را با باقی مانده شیر بشویید وصبر کنید مدتی این مواد روی صورتتان بماند سپس صورت خود را با آب ولرم شست و شو دهید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *