ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

خرید ملک در اسپانیا | اخذ اقامت دائم اسپانیا

spanish-flag
ب

خرید ملک در اسپانیا در چند سال اخیر بسیار رونق گرفته است و بیشتر می توان دلیل این موضوع را اخذ ویزا و اقامت این کشور نام برد. اسپانیا یکی از کشور های ثروتمند قاره اروپا است که عضو اتحادیه اروپا نیز می باشد ، یعنی اگر شما پاسپورت این کشور را در اختیار داشته باشید به راحتی می توانید به کشورهای اروپایی بدون ویزا سفر کنید.

طبق قوانینی که دولت این کشور وضع کرده است شما با حداقل 150 هزار یورو می توانید اقامت یک ساله ، پس از آن دو اقامت دو ساله و در نهایت نیز بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. حتی می توان با سرمایه گذاری حداقلی 500 هزار یورو در همان ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید و بعد از گذشت 10 سال می توانید شهروندی این کشور را نیز به دست آورید.

 

خرید ملک و آپارتمان در اسپانیا

خرید ملک و سرمایه گذاری در اسپانیا

به دلیل برخی مشکلات اقتصادی کشورمان و حتی کشور های دیگر اکثر مردم به فکر مهاجرت و اخذ شهروندی و یا حتی اقامت کشور های دیگر هستند. یکی از این کشور ها اسپانیا می باشد که می توان گفت یکی از زیباترین کشورهای اتحادیه اروپا نیز قلمداد می شود. کاتالان های این کشور جزو ثروتمندترین افراد جامعه هستند و این ثروت برای دولت اسپانیا همیشه دردسر ساز بوده.

زیرا این ایالت کاتالان از دیر باز به دنبال استقلال و جدا شدن از این کشور بودند و حال اینکه دولت اسپانیا نیز نمی خواهد همچنین سرمایه ی عظیمی از پول و ثروت را از دست بدهد. اگر تصمیم دارید که از بین کشور های خارجی برای زندگی و یا حتی سرمایه گذاری در اسپانیا اقدام کنید پیش از آن بایستی تحقیقاتی در زمینه های مختلف انجام داده باشید تا در آینده دامنگیر یکسری مشکلات پیش پا افتاده نباشید.

برای مثال اگر قصد سرمایه گذاری در اسپانیا و یا حتی هر کشور دیگر را دارید اول از همه باید قوانین مالیات و نرخ تورم آن کشور را در سال های گذشته آنالیز و بررسی کنید و طبق اطلاعات به دست آمده در چند سال آینده پیش بینی نمایید که واقعا سرمایه گذاری در این کشور می تواند برای شما سود ده باشد یا خیر.

و اگر هم سود ده بود آیا مالیات دردسر ساز خواهد بود یا نه. مواردی که باید قبل از سرمایه گذاری در یک کشور بررسی کنید :

 1. نرخ تورم کشور مقصد
 2. مالیات و قانون های مالیاتی
 3. سابقه ضبط اموال در این کشور
 4. نرخ بیکاری
 5. تولید ناخالصی
 6. و…

نرخ تورم در کشور اسپانیا

نرخ تورم در اسپانیا

اگر به نمودار های چند سال اخیر این کشور توجه نمایی متوجه می شویم که نرخ تورم این کشور حداقل در یکسال اخیر تنها 0.1 درصد کاهش داشته است و در طولانی مدت نیز تقریبا می توان گفت که این رقم ثابت بوده و نشان دهنده ثبات بالای اقتصادی این کشور می باشد.

این اعداد و ارقام می تواند برای بسیاری از سرمایه گذاران و تاجران در این زمینه جذاب باشد زیرا این ثبات اقتصادی به معنی رشد سرمایه و بستری مناسب برای کسب درآمد نیز است. برای کنترل نرخ تورم راهکارهای بسیار زیادی توسط این کشور ایده پردازی و اجرا می شود که یعنی در آینده نیز شاهد ثبات آن خواهیم بود.

مالیات در کشور اسپانیا

مالیات در اسپانیا

مالیات در این کشور مانند اداره پلیس و یا حتی قوی تر از آن می باشد. شاید فردی بتواند از دست پلیس فرار کند ولی مالیات خیر. به طوری که در چندین سال اخیر نیز شاهد دستگیری بازیکنان بزرگی مانند مسی و رونالدو در این کشور بوده ایم که به اتهام فرار مالیاتی چندین میلیون جریمه شدند و یا حتی حکم زندان نیز برای ایشان بریده شد.

در مصاحبه ای نیز آقای رونالدو به صورت جزئی گفتند که یکی از دلایل جدا شدن از تیم رئال مادرید بحث مالیاتی و خروج از فشار های این کشور بوده. البته شاید در نگاه اول این موضوع نگران کننده باشد و دلیلی برای صرف نظر کردن از این کشور برای سرمایه گذاری باشد ولی اصلا این گونه نیست.

زمانی که دولت یک کشور به قدری در رابطه با مالیات و در اصطلاح بیت المال کشور خود حساس می باشد نتیجه می شود رشد اقتصادی بالا و نرخ تورم بسیار پایین و در نتیجه ثبات اقتصادی و رفاه بیشتر.

سابقه ضبط اموال در اسپانیا

یکی از مهم ترین مواردی که به هنگام سرمایه گذاری در کشور های خارجی باید به آن توجه نمود نوع رویکرد و رفتار دولت با سرمایه گذاران خارجی می باشد. بسیار از سرمایه گذاران بوده اند که به دلیل برخی از موارد دولت قرارداد دوجانبه ای بین آن ها بسته شده بود را نقض کردند و اموال این سرمایه گذاران را نیز ضبط نمودند.

طبق اعلام رسمی بانک اقتصاد جهانی خطر ریسک ضبط اموال در کشور های مختلف از بازه ای بین 1 تا 7 متغیر می باشد که عدد یک به معنی کمترین میزان ریسک و خطر ضبط اموال است.خوشبختانه طبق آمار های جهانی این عدد در اسپانیا 1 می باشد که می توان این کشور را از نظر خطر مصادره اموال نیز ایده آل دانست.

نرخ بیکاری در کشور اسپانیا

نرخ بیکاری در کشور اسپانیا

یکی از موارد مهم دیگری که در هنگام سفر و بخصوص زندگی در کشوری خارجی باید به آن توجه کرد نرخ بیکاری می باشد. زیرا اکثر افرادی که برای زندگی به کشور هایی مانند اسپانیا سفر می کنند قصد پیدا کردن شغل و گذراندن امورات خود را در سر دارند. از این رو سفر به کشور هایی که نرخ بیکار بالایی دارند و در اصل برای شهروندان خود کاری وجود ندارد کمی دور از انتظار می باشد ، زیرا یافتن شغل بسیار سخت بوده و درآمد حاصل نیز به طبع کمتر خواهد بود.

نمودار ها و اطلاعاتی که از بررسی های سازمان های مختلف به دست آمده است بیانگر این موضوع می باشد. نرخ بیکاری در این کشور بسیار بالا بوده و بیشتر جمعیت این کشور بیکار می باشند. البته این مورد برای افرادی که قد سرمایه گذاری در این کشور را دارند حائز اهمیت نمی باشد ولی برای افرادی که قصد مهاجرت و ادامه زندگی در این کشور را دارند مسئله بسیار مهمی می باشد که می تواند آن ها را از سفر به این کشور باز دارد.

تولید ناخالصی در اسپانیا

تولید ناخالصی در اسپانیا

تولید ناخالصی یک کشور نمایان کننده میزان رشد و پیشرفت آن در سال های گذشته و آینده می باشد. به گونه ای که هرچه قدر این میزان ناخالصی تولید شده بیشتر باشد به منزله رشد اقتصادی زیاد این کشور بوده و سیر صعودی نشان دهنده ثبات اقتصادی و روبه رشد آن می باشد. خوشبختانه می توان بیان کرد که نمودار های تولید ناخالصی در کشور اسپانیا در چندین سال اخیر سیری صعودی داشته است.

نمودار زیر می تواند در درک بهتر این موضوع کمک کند.

نکات مهمی که در هنگام خرید ملک و یا سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اسپانیا باید در نظر گرفته شود

برای هر کشوری قوانین و رویکرد های مختلفی برای اخذ اقامت و شهروندی وجود دارد که کشور اسپانیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. به برخی از این موارد مهم در ادامه اشاره شده است :

 • اگر قصد اخذ اقامت در این کشور را دارید باید در سال حداقل 184 در این کشور حضور داشته باشید این در حالی است که اگر 500 هزار یوره سرمایه گذاری حداقلی شما باشد این قانون اعمال نمی شود و هیچ اجباری برای حضور در این کشور برای اخذ اقامت وجود نخواهد داشت.
 • در روش خرید ملک برای اخذ اقامت همسر و فرزندان شما نیز ( زیر 16 سال ) می توانند اقامت کشور اسپانیا را دریافت نمایند.
 • در روش گلدن ویزای اسپانیا نیز شخص اجازه استخدام شدن و کار کردن را ندارد ولی می تواند برای خود یک بیزینس شخصی راه بیاندازد.

مراحل اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا

همانطور که اشاره شد برای اخذ اقامت در اسپانیا حداقل باید 150 هزار یورو هزینه کنید و همچنین برای اخذ گلدن ویزای این کشور نیز این رقم به 500 هزار یورو ( حداقل ) تغییر پیدا می کند. پروسه اخذ اقامت زمانی شروع می شود که شما بعد از اخذ ویزای 3 ماهه این کشور اقدام به خرید ملک می کنید و نکته ای که باید به آن توجه کنید و بسیار نیز مهم میباشد کمک گرفتن از یک وکیل متخصص و مجرب است.

زیرا در نوع ملکی که برای اخذ اقامت خود و خانواده خود خریداری می کنید باید نکاتی رعایت شود برای مثال برای یک خانواده 4 نفره زمانی ملک خریداری شده اخذ اقامت را در پی خواهد داشت که حتما آن ملک 2 اتاق خواب داشته باشد. افراد زیادی بودند بدون توجه به این نکات اقدام به خرید ملک کردند و در نهایت نیز موفق به اخذ اقامت نشدند.

پس از انتخاب ملک و مشاوره با یک وکیل خوب و مجرب به دفاتر اسناد رسمی اسپانیا مراجعه می کنید با عقد قرارداد ملک را خریداری می نماید. حال می بایست به یکی از دفاتر پلیس اسپانیا مراجعه کنید تا کد شناسایی ( NIE ) برای شما صادر شود و باید این شماره در موسسه هایی مانند دارایی ، اده های آب و برق و گاز و… تایید شود.

در ادامه با شماره شناسایی که توسط ادارات مختلف تایید شده است همراه با برگه قرارداد به دفتر اسناد رسمی مراجعه می کنید و بعد از تسویه حساب مالی همراه با سند ملک به سفارت خانه مراجعه می کنید و با ارائه مدارک مورد نیاز و سند ملک منتظر دریافت اقامت خود خواهید بود.

لازم به ذکر است که پروسه توضیح داده شده بازه زمانی بین 3 تا 6 ماه را دربر می گیرد.

هزینه های خرید ملک و شهروندی در کشور اسپانیا

برای تعیین بودجه خود جهت خرید ملک و شهروندی در اسپانیا می بایست موارد گوناگونی را در نظر بگیر که به گزینه های زیر محدود می شوند :

 1. هزینه مالیات انتقال ملک
 2. هزینه دفاتر اسناد رسمی
 3. هزینه های ثبت زمین ، آپارتمان ، مغازه و در کل ملک

هزینه مالیات انتقال ملک در اسپانیا

در ابتدا نیز به امور مالیاتی و قوانین سفت و سخت کشور اسپانیا در رابطه با مالیات اشاره شد و یکی از مهمترین و اصلی ترین هزینه ای که در زمان خرید ملک در اسپانیا وجود دارد مالیات انتقال ملک می باشد. دولت اسپانیا به ازای خرید فروش هر نوع ملکی در این کشور حداقل 10 درصد قیمت ملک را به عنوان مالیات دریافت می کند.

پس در نتیجه باید این هزینه را مازاد بر هزینه های دیگر درنظر داشته باشیم تا در هنگام معاملات و انتقال سند با مشکل مواجه نشویم.

هزینه دفاتر اسناد رسمی

همانند ایران نیز در کشور اسپانیا دفاتر متعددی وجود دارند که امورات مربوط به انتقال اسناد ملکی را انجام می دهند. این دفاتر نیز مانند کشور خودمان به ازای امورات انجام شده هزینه هایی را از هر دو طرف دریافت می کنند. برای انجام کارهای دفاتر اسناد رسمی باید از وکلای مجرب بهره ببرید که تایید شده دو طر نیز می باشد و استخدام این وکلا نیز هزینه بر می باشد.

هزینه های ثبت املاک در اسپانیا

زمین و املاک های موجود در اسپانیا از حداقل قیمت 100 هزار یورو شروع می شوند و برای رهن و اجاره خانه در این کشور نیز مبالغ متغیر می باشد. دلیل این تفاوت قیمت نوع ساختمان و محل آن است. برای مثال خانه هایی که در مرکز شهر قرار دارند گران تر از املاکی که در اطراف و خارج از شهر می باشند است.

لازم به ذکر است که حداقل قیمت خانه برای خرید در این کشور 100 هزار یورو می باشد ولی برای اخذ اقامت باید این مبلغ تا 150 هزار یورو نیز افزایش داشته باشد که در مواردی برای اخذ گلدن ویزا می بایست 500 هزار یورو هزینه کنید.

مزایای خرید ملک و سرمایه گذاری در اسپانیا

خرید ملک و یا سرمایه گذاری در اسپانیا از دو جنبه مختلف بررسی می شود.

اولین مورد مربوط به زندگی در این کشور است:

زمانی که شما قصد هزینه کردن برای زندگی در این کشور را دارید میتوان مزایای مختلفی را نام برد. مانند سفر به تمامی کشور های اتحادیه اروپا بدون ویزا و یا برخورداری از تمامی حقوق های شهروندی در کشور های عضو اتحادیه اروپا و…

پس اگر قصد ادامه زندگی و یا تحصیل را در این کشور دارید می توان گفت که کشور عالی می باشد که هم از نظر مناظر و طبیعت غنی است و همچنین ثبات اقتصادی بالایی نیز دارد که در نتیجه نگرانی در رابطه با گران شدن محصولات نخواهید داشت. همچنین دانشگاه های این کشور نیز دارای رتبه علمی بالایی هستند که به تنهایی می تواند امتیاز خوبی برای این کشور باشد.

علاقه مندان به ورزش فوتبال نیز با تیم های رده بالای این کشور آشنایی دارند و یکی از بهترین تفریحات این کشور نیز تماشای فوتبال می باشد. آکادمی های ورزشی نیز بستر بسیار مناسبی را فراهم آورده اند که کودکان شما نیز در صورت علاقه مند بودن می توانید در این آکادمی ها ثبت نام به عمل آورید و آینده ورزشی کودکانتان نیز تضمین می شود.

دومین مورد مربوط به تجارت و یا سرمایه گذاری در این کشور است :

زمانی که شما قصد سرمایه گذاری در اسپانیا را دارید و می خواهید در مدت زمان مشخصی سرمایه خود را چندین برابر کنید شرایط کمی متفاوت خواهد بود. برای مثال نرخ تورم و میزان تولید ناخالصی کشور و… بسته به این موضوع می باشد. پس می توان به ویژگی هایی ماند رشد قابل توجه اقتصاد این کشور و حضور افراد سرمایه دار زیاد در اسپانیا و همچنین مراوداتی آسوده تر با کشور های اروپایی به عنوان مزیت نگاه کرد.

به دلیل قوی بودن حوزه گردشگری و جذب توریست در این کشور به خاطر عواملی مانند جزایر زیبا و یا غذا های لذیذ و همچنین تماشای مسابقات فوتبال های معتبر ، می توان این نوید را داد که ساخت و سرمایه گذاری در زیر ساخت های گردشگری و جذب توریست در این کشور می تواند بسیار سود آور باشد.

تحصیل در اسپانیا

مهمترین دغدغه بعد از اخذ تابعیت اسپانیا برای خانوار ها ، تحصیل فرزندانشان در این کشور می باشد. شاید لازم است اشاره کنیم که دانشگاه های اسپانیا در رنکینگ جهانی رتبه های بسیار خوبی را در اختیار دارند که خود مزیتی بسیار عالی برای اقامت در این کشور می باشد.

مزایای تحصیل در اسپانیا :

 1. آشنایی با زبان اسپانیولی که جزو زبان های بین المللی می باشد و ارزشمند است.
 2. مدارک اخذ شده از این دانشگاه ها بسیار ارزشمند می باشد.
 3. رشته های تحصیلی دارای دامنه زیادی هستند و تنوع بالا رشته ها باعث جذب دانشجویان بسیار زیادی شده است.
 4. دانشگاه های مدرن همراه با امکانات رفاهی و تفریحی عالی.
 5. آب و هوایی بسیار مساعد
 6. قرار داشتن در بین 10 مقصد برتر دنیا برای تحصیل
 7. و…

در ادامه جدولی از دانشگاه های معتبر این کشور بر اساس رنکینگ جهانی ارائه شده است :

Ranking

World Rank

University

1

110

Universitat Politècnica de Catalunya BarcelonaTech

2

116

Universitat de Barcelona

3

151

Universidad Complutense de Madrid

4

168

Universitat Autònoma de Barcelona

5

170

(1) Universitat de València

6

178

Universidad de Granada

7

227

Universidad Politécnica de Valencia

8

230

Universidad Autónoma de Madrid

9

234

Universidad de Sevilla

10

265

Universidad Politécnica de Madrid

 

خرید ملک در اسپانیا همراه با خدمات موسسه جینگوبینگو

تماس با مشاوران خرید ملک
موسسه جینگو بینگو با بیش از 15 سال سابقه در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا و اکثر کشور های اروپایی و آمریکایی در جهت کمک به افرادی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت و یا سرمایه گذاری در این کشور ها را دارند می تواند راهنمایی های بسیار خوبی را داشته باشد. زمانی که شما قصد سرمایه گذاری در کشور های خارجی را دارید یکی از موارد مهمی که باید در نظر داشته باشید مسلط بودن به زبان و قوانین این کشور می باشد.

بسیاری از افراد به ما مراجعه نمودند و شکایاتی را در رابطه با شکست در اخذ اقامت و یا خرید خانه داشته اند و دست نیز می باشد. قوانین هر کشوری متفاوت با کشور های دیگر می باشد و نمی توان از این قوانین تخطی نمود. پس بهتر است تا با آشنایی کامل و یا کمک از افرادی که در این زمینه سابقه فعالیت طولانی دارند کمک بخواهید.

موسسه ما با آنالیز مناطق مختلف اسپانیا و در نظر گرفتن بهترین شرایط محیطی و اقتصادی می تواند شما را در انتخاب بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری کمک کند. مناطقی که رو به رشد هستند و در آینده سود ده خواهند بود و یا مناطقی که در حال حاضر از قیمت های پایینی برخوردار هستند و در آینده افزایش قیمت خواهند داشت و…

پروژه های بزرگ عمرانی و ساخت ساز مراکز تفریحی و زیرساخت های گردشگری نیز از جمله مواردی می باشد که اکثر سرمایه گذاران به دنبال دریافت بهترین پیشنهادات در رابطه با این موضوع هستند که کارشناسان جینگوبینگو می توانند به راحتی و در ایده آل ترین شرایط افزایش سرمایه حداکثری را برای شما به ارمغان آورند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *