با ما همراه باشید

سلامت و زیبایی

راهکارهایی برای صاف کردن مو

منتشر شده

در

راهکارهایی برای صاف کردن مو - جینگوبینگو مگ

صاف کردن مو امری دلپذیر برای بانوان محسوب می شود. بسیاری از زنان از مو های فر و وز رنج می‌برند. وز بودن مو ها غیر قابل‌ کنترل است. با این حال، با مواد ساده و طبیعی مانند لیمو، تخم‌مرغ، عسل و موز، می‌توانید یک بار و برای همیشه موهای وز را درمان کنید.

در اکثر موارد ما خودمان اشتباهاتی مرتکب می‌شویم مثلا استفاده  از محصولات شیمیایی یا سشوار. اما برای صاف کردن مو ها و ثباتشان باید بدانید که چه چیزی موجب ایجاد موهای فر و وز شده و درمان‌ها را به کار ببرید .

راهکارهایی برای صاف کردن مو و رهایی از موهای فر

نکات زیر را روزانه رعایت کنید تا از خشک شدن بیش از حد موها جلوگیری شود.

۱. مدام به موهای‌تان دست نزنید.

۲. اگر موهایتان خیلی فر است، آن‌ها را شب قبل از شامپو کردن ماساژ بدهید

۳. موها را دو بار یا سه بار شامپو کنید

۴. موهای را قبل از  شامپو کنید شانه بزنید

۵. با آب خیلی داغ حمام نکنید.

۶. از شامپوهای که حاوی سولفات هستند استفاده نکنید. از شامپو و نرم‌کننده‌ی ملایم استفاده کنید.

۷. اصلا از سشوار استفاده نکنید.

۸. بعد از شستن موها،‌ آن‌ها را با حوله بیش از حد مالش ندهید زیرا این کار باعث ایجاد اصطکاک‌های غیر ضروری می‌شود و به این ترتیب موهای‌تان بیش از قبل آسیب می‌بیند. به آرامی آب موها را بگیرید و اجازه بدهید به طور طبیعی خشک شوند.

۹. از محصولات بدون الکل استفاده کنید

۱۰. از فرکننده‌های مو استفاده نکنید

۱۱. برای شانه کردن موهای مرطوب از شانه‌ای با دندانه‌های بزرگ استفاده کنید

۱۲. موهای‌تان را باز نگذارید

۱۳. از بالش های پنبه ای  استفاده نکنید چون رطوبت موها را جذب می‌کنند

۱۴. مقدار زیادی آب بنوشید

۱۵. یک رژیم متعادل با مقدار زیادی میوه و سبزیجات داشته باشید.

بیشتر بخوانید : معرفی و نحوه استفاده از اتو مو پرومکس 5721

 

چگونه مو های خود را صاف کنیم؟

چگونه مو های خود را صاف کنیم؟

 

چه عواملی باعث فر شدن موها می شود ؟

– کم‌آب شدن بدن

– روال نامناسب دوش گرفتن

– شانه نکردن موها قبل از دوش گرفتن

– رنگ کردن مو ها

– استفاده از سشوار

– استفاده از اتو مو

– آلودگی

– آب و هوا

– استرس

بیشتر بخوانید : ۵ راه برتر برای برطرف کردن جای جوش صورت

بهترین درمان‌های خانگی برای صاف کردن مو های فر

۱. عسل

عسل را با آب رقیق کنید و آن را روی موهای‌تان خوب بمالید. به مدت نیم ساعت صبر کنید تا ترکیب کاملا به خورد موها برود. سپس آن را با شامپو شستشو بدهید و بعد نرم‌کننده بزنید. و کمک شایانی به صاف کردن موهای تان کنید.

 

راهکارهایی برای صاف کردن مو

راهکارهایی برای صاف کردن مو

 

۲مخلوط روغن نارگیل و روغن ویتامین E

این یکی از بهترین داروهای خانگی برای صاف کردن مو های فر است زیرا می‌تواند به طور عمقی به ریشه‌ی مو نفوذ کند، و به این ترتیب بیش‌ترین رطوبت را برای مو های شما فراهم می‌کند.

مخلوط روغن نارگیل و روغن ویتامین E برای صاف کردن مو های فر

ابتدا باید روغن ویتامین E و روغن نارگیل ارگانیک را به نسبت ۱: ۴ آماده کنید. بسته به طول مو‌های‌تان مقداری از مخلوط را بردارید و آن را روی پوست کف سرتان بمالید. آن را به آرامی به مدت چند دقیقه ماساژ بدهید. سپس بعد از ۴۵ دقیقه، موهای‌تان را کاملا بشویید. و به این ترتیب به صاف کردن موهایتان کمک کنید.

۳مخلوط موز و عسل

موز برای نرم و مرطوب کردن موها بسیار موثر است. ماسک موز تمام مواد مغذی مورد نیاز مو را در بر دارد. این ماسک درخشش را برای موهای‌تان  به ارمغان می‌آورد و بافت مو را بهبود می‌بخشد. برای بالا بردن کیفیت آن، اگر عسل هم که یکی دیگر از مواد لازم برای مراقبت از مو است، به موز اضافه کنید،‌ نتیجه بسیار رضایت‌بخش خواهد بود.

 

راهکارهایی برای صاف کردن مو

راهکارهایی برای صاف کردن مو

 

باید موز را له کنید و عسل را به آن اضافه کنید. ترکیب را روی پوست سرتان پخش کنید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه بماند. و از این طریق به صاف کردن موهایتان کمک کنید.

۴شیر نارگیل

شیر نارگیل را به اندازه‌ی کافی بسته به طول موهای‌تان آماده کنید. آن را روی حرارت گرم کنید. سپس شیر نارگیل گرم را روی موهای‌تان خوب بمالید و اجازه بدهید به مدت ۳۰ دقیقه بماند. پس از آن، موها را شامپو کنید و نرم‌کننده بزنید. با استفاده از این درمان به صورت هفتگی، موهای‌تان را صاف و نرم و ابریشمی خواهند شد.

۵مخلوط تخم‌مرغ و روغن بادام

این راه‌حل به عنوان یکی از موثرترین روش‌ها برای صاف کردن مو های فر و باعث کاهش ریزش مو نیز می‌شود.

 

راهکارهایی برای صاف کردن مو

راهکارهایی برای صاف کردن مو

 

برای آماده کردن این ترکیب و استفاده از آن جهت صاف کردن مو های فر و وز مطابق با روش زیر عمل کنید:

در ابتدا باید یک ترکیب صاف و یکدست از تخم‌مرغ  و روغن بادام آماده کنید و بعد آن را روی ریشه و پوست کف سر پخش کنید. سپس ۴۵ دقیقه صبر کنید. با این روش به صورت هفتگی به صاف کردن موهایتان کمک کنید.

۶مخلوط لیمو و عسل برای صاف کردن مو

این ماسک ویتامین C دارد که به رشد مو کمک می‌کند و به همین دلیل باعث کاهش میزان ریزش مو نیز می‌شود.

 

راهکارهایی برای صاف کردن مو

راهکارهایی برای صاف کردن مو

 

شیوه‌ی استفاده لیمو و عسل برای صاف کردن مو ها

آب لیمو و عسل را با آب مخلوط کنید. موهای‌تان را خوب شستشو بدهید و سپس مخلوط را روی موهای‌تان بمالید. به مدت چند دقیقه موها را با این ترکیب ماساژ دهید بشویید. از این ماسک یک بار در هفته استفاده کنید و به این ترتیب قادر خواهید بود از شر موهای خشک و فر خلاص شوید و به راحتی موهایی صاف داشته باشید.

۷مخلوط ماست و عسل

یک ماسک نرم‌کننده‌ی دیگر ترکیبی از ماست و عسل است. این ماده ریزش مو را کاهش می‌دهد و به طور طبیعی باعث تغذیه‌ی موهای‌تان می‌شود.

 

راهکارهایی برای صاف کردن مو

راهکارهایی برای صاف کردن مو

بیشتر بخوانید : چرا باید از آبرسان استفاده کرد؟

طرز تهیه ماست و عسل برای صاف کردن مو ها

ماست و عسل را با هم مخلوط  کنید و روی پوست سرتان بگذارید. بعد از نیم ساعت موها را با آب سرد بشویید. با انجام هفتگی این روش صاف کردن موهایتان راببینید.

۸آلوئه‌ورا برای صاف کردن مو ها

ابتدا ژل را از برگ آلوئه‌ورا خارج کنید و آن را با یک روغن حامل مخلوط کنید. سپس ترکیب حاصل را روی پوست سر و موها خوب پخش کنید. پس از گذشت ۳۰ دقیقه، موها را شامپو کنید و نرم‌کننده بزنید. و به صاف کردن موهایتان کمک کنید.

 

راهکارهایی برای صاف کردن مو

راهکارهایی برای صاف کردن مو

 

۹ماءالشعیر برای صاف کردن مو

مقداری ماءالشعیر را در یک کاسه بریزید. تا یک شب تا صبح بماند. صبح روز بعد موهای‌تان را بشویید، سپس ماءالشعیر را روی پوست کف سرتان بمالید و اجازه بدهید چند دقیقه بماند. در نهایت آن را با استفاده از آب سرد شستشو دهید. و به این ترتیب به صاف کردن موهایتان کمک کنید.

۱۰. سرکه سیب برای صاف کردن مو

این ماده‌ی طبیعی برای حفظ رطوبت در موهای‌تان بسیار موثر است. سرکه سیب نه فقط برای مو، بلکه برای پوست و سلامت کلی شما واقعا یک ماده‌ی جادویی است.

روش استفاده از سرکه سیب برای صاف کردن مو ها

سرکه سیب را با آب سرد مخلوط کنید. موهای‌تان را بشویید و سپس آن را با سرکه سیب رقیق آبکشی کنید. چند دقیقه صبر کنید تا جذب مو شود و سپس نرم‌کننده روی موها بزنید. برای دریافت بیش‌ترین مزایای ممکن، از این روش هر هفته استفاده کنید.

۱۱سس مایونز

سس مایونز زمانی که با روغن بادام و تخم‌مرغ  مخلوط شود، برای تغذیه‌ی موهای خشک بسیار مفید است. شما می‌توانید ریزش موها را نیز با این ترکیب تا حد زیادی کاهش بدهید. موهای شما درخشان می‌شوند و به راحتی قابل کنترل خواهند بود.

شیوه‌ی استفاده از سس مایونر برای صاف کردن مو ها

برای از بین بردن خشکی و وز موها، باید با مخلوط کردن سس مایونز،روغن بادام و تخم‌مرغ یک خمیر صاف و یکدست آماده کنید. سپس ترکیب حاصل را روی پوست کف سرتان پخش کنید. سپس یک کلاه دوش یا حوله‌ی گرم روی سرتان قرار دهید. اجازه دهید ترکیب به مدت چند دقیقه بماند و سپس موها را شامپو کنید و موها را به طور کامل نرم‌کننده بزنید. برای به حداکثر رساندن مزایای این ترکیب دو بار در هفته آن را تکرار کنید.

راهکارهایی برای صاف کردن مو

راهکارهایی برای صاف کردن مو

 

۱۲مخلوط آووکادو و ماست برای صاف کردن مو

این مورد یکی از ارزان‌ترین و موثرترین روش‌های خانگی برای صاف کردن مو است.

نحوه‌ی تهیه مخلوط آوکادو و ماست برای صاف کردن مو

گوشت آووکادو را بیرون بیاورید و له کنید. آن را با ماست به طور مساوی ترکیب کنید تا یک خمیر صاف و یکدست داشته بشید. خمیر به دست آمده را روی موهای‌تان قرار دهید و ۴۵ دقیقه صبر کنید. سپس آن را با یک شامپوی ملایم شستشو دهید و نرم‌کننده روی موها بزنید. با استفاده از این روش درمانی به صورت سه بار در هفته به صاف کردن موهایتان سرعت دهید.

 

راهکارهایی برای صاف کردن مو

راهکارهایی برای صاف کردن مو

 

۱۳ماسک عسل و شیر

به این دلیل است که این ترکیب به طور طبیعی موهای شما را نرم می‌کند و سبب صاف شدن بافت آن می‌شود. زبری موها از بین می‌رود و موهایی سالم و شاداب خواهید داشت.

طرز تهیه ماسک عسل و شیر برای صاف کردن مو ها   

در ابتدا، باید شیر و عسل را با هم مخلوط کنید تا ترکیب رقیقی از این دو ماده آماده شود، و سپس آن را به آرامی روی موهای فرتان استعمال کنید. موها را با کلاه دوش بپوشانید و اجازه بدهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند تا خشک شود. سپس آن را با آب سرد شستشو دهید. از این روش درمانی یک بار یا دو بار در هفته استفاده کنید.و از این طریق به صاف کردن موهای تان کمک کنید.

بیشتر بخوانید : جوان سازی پوست صورت

۱۴ماسک حنا برای صاف کردن مو

یک فنجان چای یا قهوه را با ۴ قاشق چایخوری پودر حنا مخلوط کنید. سپس با افزودن شیر به آن دو ترکیب را کمی غلیظ‌تر کنید. ماسک را روی تمام قسمت‌های سر و موی‌تان بگذارید و بگذارید شب تا صبح بماند. صبح روز بعد موها را شامپو کنید. این درمان به صورت هفتگی به صاف کردن موهایتان کمک کنید.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنولوژی

قیمت لنز طبی دائمی و راهنمای خرید آن

منتشر شده

در

قیمت لنز طبی دائمی و راهنمای خرید آن

چند سالیست که لنز طبی به جایگزینی برای عینک مطالعه برای افرادی که قصد استفاده از آنرا ندارند تبدیل شد‌ه‌است. همچنین با ورود لنز رنگی و لنز طبی رنگی به بازار استقبال علاقه‌مندان از این لنزها هم بیشتر شده و سالیانه تعداد مصرفشان در دنیا رو به افزایش است. سعی میکنیم درباره لنز طبی دائمی نکاتی را مطرح کنیم و به سوالات شما پاسخ دهیم.

در واقع قیمت لنزهای طبی دائمی بر اساس اصول و قوانینی هستند که اگر شما از آن اطلاع داشته باشید می توانید خرید بهتری را انجام دهید. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا شما را با قیمت واقعی لنزهای طبی دائمی آشنا کنیم

لنزهای طبی انواع مختلفی دارند. برای اینکه بتوانید به درستی تشخیص دهید چه لنزی برایتان مناسب است باید کمی درباره انواع لنز به شما توضیح دهیم. از همین جهت ما می خواهیم اطلاعاتی را درباره انواع لنز ها با شما به اشتراک بگذاریم

انواع لنز


از نظر کاربرد

لنزهای تماسی نرم

لنز طبی :برای افرادی که دچار دوربینی، پیر چشمی و یا آستیگماتیسم هستند کاربرد دارد.

لنز رنگی: لنزهایی که برای زیبایی چشمان استفاده می شوند و دارای رنگ های متنوعی مثل طوسی، عسلی، سبز، آبی، یخی، قهوه‌ای و … هستند را لنز رنگی می نامند.

لنز طبی رنگی: برای زیبایی در افرادی که دچار ضعف بینایی هستند و می خواهند علاوه بر جبران ضعیفی چشم رنگ چشم خود را تغییر دهند کاربرد دارد.

لنز پانسمان: بر روی قرنیه قرار می گیرند و به عنوان محافظ قرنیه پس از عمل جراحی است. برای افرادی که دچار زخم قرنیه و یا بیماری های دیگر قرنیه هستند نیز استفاده می شود و مانع از سایش پلک روی قرنیه شده و امکان ترمیم ضایعات قرنیه را فراهم می‌کند.

لنز سخت: کاربرد این نوع لنزها برای افرادی است که دچار آستیگماتیسم بالا و یا قوز قرنیه هستند.

از نظر زمان استفاده

لنز روزانه

یکبار مصرف هستند و باید بعد از هربار استفاده دور اداخته شوند.

ماهیانه

این نوع لنز مدت زمان ۳۰ روز قابل استفاده است.

فصلی

این نوع لنز را تا ۹۰ روز میتوان استفاده کرد.

سالیانه

این نوع لنزها تا یکسال قابل استفاده هستند و ضخامت بیشتری نسبت به لنزهای قبلی دارند.

قیمت لنز طبی دائمی

معمولا وقتی درباره لنزهای دائمی صحبت میکنیم منظورمان یکی از دسته‌بندی‌های بالا هستند ولی در اصل لنز طبی دائمی لنزی است که پس از جراحی داخل چشم قرار میگیرد و امکان خارج کردن ندارد. این لنزها پس از معاینه و تشخیص پزشک روی چشم قرار میگیرد و توسط خود شخص امکان گذاشتن یا برداشتن ندارد. قیمت لنز طبی دائمی با توجه به نوع آن و تشخیص پزشک متفاوت است و حتما باید با مشورت پزشک تجویز شود.

البته می‌توان از لنزهای نرم که در بالا توضیح داده شد هم به عنوان لنز طبی دائمی نام برد. بعضی از برندهای لنز طبی روی بسته‌بندی هایشان لغت دائمی را به کاربرده‌اند که معنی استفاده بدون خارج کردن لنز از چشم در طول دوره مصرفشان است. قیمت این نوع لنزهای از ۱۰۰ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان است.

اما با توجه به اینکه قرنیه چشم تنها عضو بدن هست که خود مستقیما اکسیژن را از محیط جذب می‌کند لذا استفاده طولانی‌ مدت از لنز طبی دائمی توسط کارشناسان جینگوبینگو توصیه نمی‌شود.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

تغذیه سالم

معجزه ای به نام بوقلمون – 10 خاصیت معجزه آسای گوشت بوقلمون

منتشر شده

در

توسط

پرورش بوقلمون

شاید از عنوانی که برای این مقاله انتخاب کرده ایم تعجب نمایید اما باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که بوقلمون، گوشت آن و حتی تخم بوقلمون همه معجزه هستند در مقابل پرنده های دیگر. گوشت بوقلمون به دلیل تفاوتی که با گوشت تمامی پرنده ها و حیوانات دیگر دارد، گوشت معجزه آسا نامیده می شود. در این مقاله فوایدی که گوشت بوقلمون دارد را به طور کامل توضیح خواهیم داد و 10 مورد از مهمترین فواید آن ها را خدمت شما عرض خواهیم کرد. همچنین تخم بوقلمون برنز که از فواید بسیاری برخوردا است را نیز مورد بررسی قرار می دهیم. 

معجزه ای به نام گوشت بوقلمون

مقدمه :

متاسفانه امروزه بیشتر مردم ایران در حال مصرف گوشت سفید مرغ و گوشت قرمز گاو در تعداد کمی از افراد گوشت قرمز گوسفند هستند. اگر بخواهیم واقعیت را گفته باشیم گوشت سفید فواید بسیار کمی دارد و دلیل آن هم پرورش مرغ های صنعتی 40 روزه و عرضه آن ها به بازار می باشد. حتی در بررسی هایی که شده مصرف طولانی گوشت سفید می تواند سرطان زا نیز باشد. البته ناگفته نماند که گوشت مرغ های خانگی که به طور طبیعی بزرگ شده اند بسیار مفید می باشد. اما نکته مهم اینجاست که گوشت بوقلمون بنابه خاصیت هایی که دارد می تواند جایگزین مناسبی در سفره های مردم باشد.

خواص معجزه آسای گوشت بوقلمون :

در چند سال اخیر شاهد افزایش مصرف گوشت بوقلمون در بین مردم بوده ایم. اگر امروزه به فروشگاه های بزرگ مراجعه کنید مشاهده خواهید کرد که گوشت بوقلمون در قفسه های پروتئین در حالت های مختلف به فروش می رسد. مصرف گوشت بوقلمون به بسیاری از بیماران بلاخص بیماران دیابتی توصیه شده است. البته سوال مهمتر این است که با وجود قیمت بالای گوشت بوقلمون آیا می توان آن را جایگزین گوشت سفید و قرمز شود. در ادامه به 10 مورد از مهمترین فوایدی که گوشت این پرنده برای بدن انسان می تواند داشته باشد اشاره خواهیم کرد.

خواص گوشت بوقلمون

1- کاهش وزن بدن :

گوشت بوقلمون به دلیل دارا بودن پروتئین بالا باعث می شود که مصرف کننده احساس سیری بکند و از مصرف اضافه مواد جلوگیری می شود. پروتئین با افزایش انسولین در بدن باعث حفظ توده عضلانی بدن می شود.

2- سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند :

ران و سینه بوقلمون سرشار از پتاسیم، پروتئین و سلنیوم می باشد. رسیدن این مواد غذایی به بدن باعث می شود که سیستم ایمنی بدن به خوبی کار می کند. سلنیوم موجود در گوشت بوقلمون سیستم ایمنی بدن را به حد قابل قبولی افزایش می دهد و ویروس ها و باکتری های بدن را از بین می برد.

3- گوشت بوقلمون منبع انرژی می باشد:

بوقلمون منبع انرژی می باشد دلیل آن هم وجود سرشار ویتامین B6 در گوشت بوقلمون می باشد. شما می توانید با انتخاب بوقلمون به عنوان وعده نهار انرژی بسیار زیادی تا آخر شب خواهید داشت. با یک تکه نان که از گندم خالص تهیه شده باشد هم میتوانید کربوهیدرات برای بدن جذب کنید.

4- مفید برای خانم های باردار :

به خوبی می دانیم که خانم های باردار برای این که هم سلامتی خودشان و هم جنین تضمین شده باشد باید پیوسته از مواد مغذی تغذیه شوند. یک از موارد مهمی که زنان باردار باید به آن توجه کنند مصرف پروتئین می باشد. گوشت بوقلمون با دارا بودن پروتئین بالا به تناسب اندام آن ها می تواند بسیار کمک کند. همچنین این گوشت معجزه آسا دارای ویتامین B جهت انرژی برای مادر و اسید آمینه برای جنین می باشد. بهتر است از گوشت بوقلمونی که به صورت اورگانیک و طبیعی بزرگ شده است استفاده کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

5- کلسترول گوشت بوقلمون بسیار کم است :

میزان کلسترول گوشت را نسبت به تیرگی که گوشت دارد حساب می کنند. گوشت ران یا همان قسمت تیره بوقلمون دارای کلسترول می باشد اما گوشت سینه بوقلمون که سفید رنگ است کلسترول ندارد برای جلوگیری از مصرف کلسترول می توانید از مصرف ران بوقلمون پرهیز کنید.

6- معدن ویتامین ها و مواد معدنی :

اگر بگوییم گوشت بوقلمون معدن ویتامین ها و مواد معدنی می باشد، دروغ نگفته ایم. گوشت بوقلمون با دارا بودن انواع ویتامین های گروه B، پتاسیم، آهن، فسفر و زینک یک ماده غذایی بسیار مغذی به حسای می آید. همچنین گوشت بوقلمون سرشار از آنتی اکسیدان سلنیوم می باشد که جهت کارکرد درست غده تروئید، متابولیسم بدن و تقویت سیستم ایمنی ضروری می باشد.

7- کمکی معصر برای درمان بی خوابی :

ماده ای به نام سروتونین وجود دارد که به انوان هورمون شادی در بدن شناخته می شود. هنگامی که این هورمون در بدن ترشح می شود به فرد احساس شادی و آرامش دست می دهد و ماده ای بسیار مفید برای کسانی می باشد که به دنبال درمان بی خوابی خود هستند. گوشت بوقلمون با دارا بودن تریپتوفان در درون خود باعث افزایش ترشح هورمون سروتونین در بدن  می شود و برای افرادی که به بی خوابی دچارند بسیار مفید است. آنتی اکسیدان سلنیوم که در بالا اشاره کردیم نیز می تواند در درمان بی خوابی بسیار مفید واقع شود. همچنین افرادی هستند که به دلیل سرشار بودن ویتامین های B3 و B6 گوشت بوقلمون را مصرف می کنند تا بیخوابی خود را بهبود ببخشند.

فواید گوشت بوقلمون

8- بسار مفید برای بدنسازان :

اگر از یک مربی بدنسازی برنامه ای کامل بخواهید حتما گوشت بوقلمون را به شما توصیه خواهد کرد. اما چرا ؟

گوشت بوقلمون دارای پروتئین بسیار زیادی می باشد و از طرفی چربی و کربوهیدرات آن بسیار کم می باشد. برگر گوشت بوقلمون بهترین نوع غذا برای یک بدنساز می باشد. یک برگر بوقلمون 120 گرمی در حدود 200 الی 250 کالری انرژی و 30 گرم پروتئین دارد که برای پروتئین مورد نیاز روزانه یک بدنساز کافی می باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم بوقلمون سرشار از مواد مغذی می باشد رسیدن این مواد به بدن یک فرد بدنساز از بروز جراحات و صدمات ناشی از تمرینات سنگین جلوگیری می کند. به دلیل این که گوشت بوقلمون انرژی زیاذی را وارد بدن می کند، بدنسازان می توانند پس از تمرین انرژی از دست رفته خود را از یک برگر بوقلمون به دست آورند.

9- درمانی برای دیابت :

متخصصان حوزه سلامت بر این باوردند که گوشت بوقلمون می تواند ر روند درمان افراد دیابتی بسیار موثر باشد.

10- درمانی برای کم خونی :

اگر اطلاعات عمومی بالایی داشته باشید حتما می دانید که درمان کم خونی آهن می باشد. گوشت بوقلمون نیز منبع آهن و دیگر مواد معدنی و ویتامین های مختلف می باشد.

نتیجه گیری :

موارد بالا فقط بخش کوچکی از فواید بوقلمون برای بدن انسان بود اگر میخواستیم تمامی آن ها را بنویسیم شاید هزاران کلمه دیگر نیز مورد نیاز بود. اگر شما نیز قصد انجام یک کار مفید با درآمد بالا را دارید، توصیه ما برای شما پرورش بوقلمون می باشد. برای شروع این کار ابتدا باید تخم نطفه دار بوقلمون را تهیه نمایید. همچنین برای پرکنی بوقلمون می توانید از دستگاه پرکن مرغ در سایز مناسب استفاده کنید. خلاصه کلام بوقلمون و گوشت آن معجزه ای است که در پرندگان دیگر به ندرت پیدا می شود.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

آموزش

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید

منتشر شده

در

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید
سئو سایت خبریReviewed by امیرحسین شریفی on Nov 16Rating: 5.0هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانیددر این مقاله هر چیزی که باید در مورد opti free بدانید را به طور کامل توضیح داده ایم . حتما این مقاله را کامل بخوانید و به نکات آن توجه کنید

مایع لنز opti free برای لنزهای نرم (هیدروفیلیک) و لنزهای تماسی هیدروژل سیلیکونی طراحی و تولید شده است. این محلول برای تمیز کردن، شست‌وشو، ضدعفونی کردن و نگهداری لنزهای تماسی کاربرد دارند.

مایع لنز اپتی فری قابلیت پاک کردن رسوب پروتئین و چربی‌ها را دارد. همان‌طور که می‌دانید سطح چشم دارای پروتئین و چربی است تا رطوبت و نرمی آن حفظ شود و همین مواد در سطح داخلی لنز رسوب می‌کنند و باعث می‌شوند لنز تماسی پس از چند ماه استفاده کمی زبر و خشک شود. اما با کمک مایع لنز opti free می‌توان تمامی این مواد ته‌نشین‌شده را از سطح لنز پاک کرد.

روش استفاده صحیح از مایع لنز opti free

دست‌های خود را با آب و صابون بشویید و مطمئن شوید تمیز و خشک هستند.
هر دو طرف لنز تماسی را با استفاده از مایه لنز opti free خیس کنید. با کمک انگشتان دست، حدود ۲۰ ثانیه سطح لنز را با این مایع بمالید تا هر رسوبی روی سطح آن باقی مانده جدا و پاک شود.
دوباره هر دو طرف لنز را به مدت ۱۰ ثانیه با مایع لنز شست‌وشو دهید.
درون قاب لنز را تا نیمه از مایع لنز اپتی فری پر کنید. لنزهایی که شسته و تمیز کرده‌اید را درون قاب مملو از مایع لنز بگذارید تا حداقل ۶ ساعت یا یک شب تا صبح بماند.
صبح روز بعد، کمی مایع لنز روی سطح لنزهای تماسی بریزید و سپس در چشم بگذارید.
همیشه این را به یاد داشته باشید که تمیز و ضدعفونی کردن لنز تماسی یکی از مراحل اصلی استفاده از لنز است. به این خاطر که لنز مستقیما روی سطح چشم شما می‌نشیند و وجود هرگونه آلودگی یا میکروبی می‌تواند به عفونت چشم یا زخم شدن قرنیه منجر شود.

مایع لنز opti free علاوه بر پاکسازی سطح لنز و ضدعفونی کردن آن، هرگونه رسوب چربی و پروتئین را نیز از بین می‌برد. این امر سبب نرم‌تر شدن لنز می‌شود.

نکاتی که باید حتما توجه داشته باشید

استفاده نادرست از لنزهای تماسی و مایع لنز می‌تواند پیامدهای ناگواری برای چشم و بینایی فرد بدنبال داشته باشد. به همین خاطر بسیار مهم است قبل از خرید و استفاده از این محصولات حتما دستور استفاده آن را مطالعه کنید و توصیه‌های پزشک را نیز مدنظر داشته باشید.

هرگونه مشکل چشمی همچون زخم قرنیه می‌تواند به سرعت پیشرفت کرده و در بدترین حالت به کوری منجر شود.

باید توجه داشته باشید که لنزهای روزانه مناسب استفاده شبانه نیستند. هرگز با وجود لنز در چشم نخوابید مگر اینکه لنز مخصوص استفاده شبانه باشد.

لنزهای مدت‌دار یعنی آنهایی که برای استفاده چند روزه طراحی شده‌اند را نیز هر چند وقت یک بار از چشم درآورید، در مایع لنز بشویید و ضدعفونی کنید، آن را تا صبح درون مایع لنز بگذارید تا بماند، صبح آبکشی و دوباره استفاده کنید.

اگر با گذاشتن لنز چشم‌هایتان اذیت می‌شود، اشک زیادی تولید می‌شود و دچار قرمزی و سوزش چشم می‌شوید، فورا لنز تماسی را از چشم خارج کنید و با پزشکی که آن را برایتان تجویز کرده تماس بگیرید.

توصیه جینگوبینگومگ این است که سالی دو بار به چشم‌پزشکی مراجعه کنید و از سلامت بینایی و سلامت چشم خود مطمئن شوید.

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید

برای شست‌وشوی لنز تماسی فقط از مایع لنز استفاده کنید و سراغ آب لوله‌کشی و آب شیر نروید. مایع لنز opti free چندین منظوره است و با یک بار خرید همه کارهایی که برای تمیزی و ضدعفونی کردن لنز نیاز دارید را برایتان انجام می‌دهد.

مایع لنزی که در قاب لنز مانده را دوباره مصرف نکنید زیرا هم خاصیت آن کم شده و هم ممکن است حاوی میکروب و عفونت باشد.

هر آنچه در مورد روش نگهداری از مایع لنز opti free باید بدانید

مایع لنز opti free را مطابق بر دستور درج شده روی آن استفاده کنید.

همیشه قبل از استفاده از لنز و مایع لنز، دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

از آب شیر، آب معدنی یا سرم نمکی برای شست‌وشوی لنز استفاده نکنید و فقط مایع لنز تازه opti free را به کار بگیرید.

مایع لنز opti free را در گرما یا زیر نور آفتاب نگذارید.

مایع لنز را در دمای اتاق نگهداری کنید.

پس از پایان یافتن تاریخ مصرف، حتما مایع لنز opti free را دور بیندازید.

این محلول را از دسترس کودکان دور نگهدارید.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

Copyright © 2017-2018 JingoBingo

طراحی سایت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پارماتیک