با ما همراه باشید

زیبایی و آرایشی

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

منتشر شده

در

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

رژگونه از یکی از انواع لوازم آرایشی محبوب در میان بانوان است که به افزایش زیبایی و جذابیت چهره کمک زیادی می کند. رژ گونه ها اتواع مختلفی از جمله پودری و جاذب روغن هستند البته تولید کنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی با تبلیغات گسترده سعی در تنوع بخشی و جذب بانوان به برند های مورد نظر می کنند که لازم است مصرف کنندگان تنها به اطلاعات موجود در تبلیغات اکتفا نکنند و خود نیز تحقیقات لازم در خصوص مواد آرایشی بهداشتی را داشته باشند.

ماده انتقال دهنده رنگ در رژگونه های پودری، پودر تالک است و در انواع کرمی و مایع، سیلیکون و مواد جاذب رطوبت وجود دارد. پرکاربردترین رژگونه، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. مزیت این نوع رژگونه حالت طبیعی، محوشدن آسان و جذب بهتر چربی پوست است اما استفاده از آن چندان بدون مشکل هم نیست و با اینکه زیاد روی پوست نمی ماند، با جذب چربی از پوست، تغییر رنگ می دهد. این نوع رژگونه برای خانم هایی که آرایش ملایم را می پسندند و پوستی معمولی دارند، مناسب است.

در این مطلب به موضوعات زیر در خصوص انتخاب و استفاده از رژ گونه خواهیم پرداخت:

 • عوامل موثر بر انتخاب رژ گونه
 • شناسایی رنگ پوست صورت برای انتخاب رژ گونه مناسب
 • انتخاب بهترین رنگ رژ گونه سازگار با پوست صورت
 • آشنایی با انواع رژ گونه
 • نحوه آرایش و استفاده از رژ گونه با توجه به فرم و شکل صورت

عوامل موثر بر انتخاب رژ گونه

بیشتر بخوانید : ۵ راه برتر برای برطرف کردن جای جوش صورت

انتخاب رژ گونه ای که با رنگ پوست شما هارمونی دارد و با جنس پوست تان سازگار است، می تواند نقشی اساسی در زیبایی چهره شما داشته باشد. برای انتخاب رژ گونه ای متناسب به چهره خود، لازم است تا ابتدا به خوبی رنگ پوست تان را بشناسید تا بتوانید بهترین رژ گونه را انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین رنگ رژگونه، باید بدانید که ته رنگ پوست تان گرم است یا سرد، برای مثال اگر ته رنگ پوست تان سرد باشد، رژگونه ای با رنگ گرم با چهره شما همخوانی ندارد، درحالی که رژگونه ای با ته رنگ سرد درخشندگی بیشتری به پوست تان می دهد.
رژ گونه از انتخاب تا استفاده

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

شناسایی رنگ پوست صورت برای انتخاب رژ گونه مناسب

تشخیص تم رنگ پوست صورت را می توان با کاری خلاقانه و ساده انجام داد. شما می توانید برای تشخیص رنگ صورت خود ابتدا یک لباس سفید بپوشید و سپس مقابل آینه ای با بک گراند سفید، بایستید و علاوه بر آن سعی نمایید تا جایی که ممکن است اطراف تان چیزهای سفید باشد. بعد از نگه داشتن یک لباس یا گردنبند طلایی زیر صورت تان، یک لباس نقره ای یا گردنبند نقره ای نگه دارید، کدام یک بیش تر به شما می آید؟ اگر نقره ای بیش تر به شما می آید، پس ته رنگ پوست تان سرد و اگر طلایی جلوه و زیبایی بیش تری برای تان دارد، پس ته رنگ پوست تان گرم است؛البته شاید برای تان جالب باشد که هر دو رنگ نقره ای و طلایی به افزایش زیبایی صورت تان کمک می کند در این صورت قطعا رنگ پوست صورت شما تمی خنثی خواهد داشت.

رژ گونه قرمز مناسب تر است یا هلویی رنگ؟

شما می توانید جلوی آینه بایستید و دو ورق کاغذ بردارید، یکی به رنگ زرد روشن یا نارنجی و دیگری به رنگ صورتی یا قرمز، اولی را جلوی صورت تان بگیرید و بعد دومی را نگه دارید. برای اکثر افراد یک ورق، رنگ صورت را کاملا محو می کند و دیگری رنگ و روی تازه به آن می دهد. این ورقی که باعث می شود صورت تان رنگ بگیرد در واقع همان ته رنگ پوست تان است.
اگر رنگ قرمز یا صورتی باعث تازه نشان داده شدن پوست تان می شود پس ته رنگ پوست تان هم قرمز بوده و باید از رژگونه هایی با ته رنگ قرمز استفاده کنید. اگر ورق هایی که رنگ زرد یا نارنجی دارد باعث می شود که رنگ صورت جلوه بیش تری داشته باشد، آنگاه باید از ته رنگ های زرد و درواقع از رژگونه های هلویی یا مرجانی استفاده کنید.
رژ گونه از انتخاب تا استفاده

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

انتخاب بهترین رنگ رژ  گونه سازگار با رنگ پوست صورت

همان طور که پیش از این نیز ذکر شد، شرط زیبایی چهره با استفاده از رژ گونه بی شک سازگاری رنگ رژ گونه با رنگ پوست شما است. دقت داشته باشید رژ گونه هایی که در حوزه رنگ های هلویی و مرجانی قرار دارند بیش تر مناسب چهره هایی با تم رنگی گرم هستند، در حالی که  رنگ هایی همچون صورتی خالص و رنگ های قرمز برای پوست هایی با ته رنگ سرد بسیار مناسب هستند و با ایجاد یک هارمونی قوی، می توانند زیبایی چهره شما را دو چندان کنند.

آشنایی با انواع رژ گونه ها

رژگونه ها به شکل موس، رنگیزه ای، پودری، کرمی و چسبان وجود دارند. اگر پوست تان معمولی یا خشک است، رژگونه هایی به فرم موس و کرمی برای آن عالی خواهد بود و در کل باعث می شود پوست حالت زنده و درخشان پیدا کند. این نوع رژگونه ها به خوبی ترکیب شده و در تمام روز ماندگاری خود را حفظ می کنند. اگر پوست تان حالت چرب دارد، رژگونه پودری باعث کاهش درخشندگی آن می شود و با کرم پودرتان به خوبی ترکیب می شود. اگر می خواهید آرایش مختصری روی صورت تان داشته باشید، می توانید بی آنکه کرم پودرتان از بین برود رژگونه را پاک کنید.

بیشتر بخوانید : جوان سازی پوست صورت

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

 

انتخاب رژ گونه رنگ روشن مناسب فصل

حال که با تم رنگی پوست صورت خود آشنا شده اید می توانید با توجه به فصل ها رنگی متناسب با حال و هوای موجود را انتخاب کنید. جالب است بدانید که اگر در پی فرصتی عالی برای امتحان کردن رنگ های روشن بوده اید، تابستان بهترین زمان است. فرقی نمی کند که از رنگ های زنده و درخشان استفاده کنید یا رنگ های خنثی و نرم یا حتی رنگ های کمرنگ، بهتر است رنگ رژ گونه را به گونه ای انتخاب کنید که در هارمونی کامل با رنگ لباس تان باشد.

انواع رژ گونه های مناسب بهار و تابستان

رژ گونه کرمی صدفی: کرمی صدفی رنگی خنثی است و با هر نوع لباس در رنگ های مختلف همخوانی دارد، اما بهتر است آن را با رنگ های پررنگ امتحان کنید زیرا جلوه بهتری خواهد داشت.

رژ گونه مومی صورتی: در صورتی که رنگ لباس شما کم رنگ و یا خنثی می باشد، ترجیحا بهتر است برای صورت تان از رژ گونه صورتی استفاده کنید چرا که با پوست تان سازگاری بصری بیش تری خواهد داشت.

رژ گونه چسبی مرجانی: اگر لباس سفید، کتان راه راه یا حتی مدل های گلدار را برای خود انتخاب کرده اید، استفاده از رژ گونه های مرجانی روی صورت بهترین گزینه برای حفظ درخشندگی آن بدون بر هم خوردن ست لباس های تان خواهد بود.

 

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

 

رژ گونه پودری به رنگ قاصدکی:رژ گونه های پودری مورد استفاده بسیاری از بانوان قرار می گیرند زیرا پودرهای روشن کننده به دلیل داشتن ماهیتی افزودنی، ملایم و خفیف با هر رنگی همخوانی دارند و جلوه خاصی به صورت می بخشند. یکی از خوبی های این پودر های روشن کننده آن است که شما می توانید بی توجه به تم رنگی پوست چهره خود از آن ها استفاده نمایید زیرا پودرهای روشن کننده باعث از بین رفتن سایه های صورت می شوند و سایه های ظریف تر و ملایم تری روی صورت بر جای می گذارد.

رژ گونه با مایه های صورتی یا ساتن هلویی:رنگ های صورتی روشن تر برای تکمیل لباس هایی با رنگ شربتی، صورتی پررنگ و حتی رنگ های خنثی ساده بسیار مناسب اند. استفاده از این رنگ ها، ساده ترین روش برای روشن تر کردن صورت است.

استفاده از فرچه های رژ گونه مناسب

برای آن که استفاده از رژ گونه در زیبایی چهره شما موثر باشد، لازم است تا به نحوه صحیحی آرایش گونه ها صورت گیرد. بهتر است برای آرایش گونه های خود از فرچه های مناسب و با کیفیت بهره ببرید. رنگ هایی را که با پوست تان همخوانی دارد را انتخاب کنید و با توجه به رنگ لباس خود و با در نظر گرفتن آن چه در این مطلب به آن اشاره شد، بهترین نوع و رنگ رژ گونه را برای آرایش صورت خود انتخاب کنید و چهره ای زیبا تر از قبل داشته باشید.

چه زمانی باید از فرچه بزرگ استفاده کرد؟

نقش رژ گونه در افزایش جذابیت چهره بسیار زیاد است زیرا با استفاده از رژ گونه می توان حالت سستی، کرختی، رنگ و رو رفته یا رنگ پریده را از بین برد و صورت های گرم و درخشانرا جایگزین آن کرد. رژ گونه هایی را که بیشتر در قالب پودری هستند باید با فرچه بزرگ رژگونه مورد استفاده قرار داد. از طرفی می توان رژگونه هایی در قالب کرم یا ژل هم تهیه کرد که باید با انگشتان تمیز یا با اسفنج آرایشی آن را روی صورت تان قرار دهید.

نحوه آرایش و استفاده از رژ گونه با توجه به فرم و شکل صورت

هنگام استفاده از رژ گونه به فرم صورت خود دقت داشته باشید و مطابق با آن آرایش کنید.

بیشتر بخوانید : تزریق بوتاکس

در صورتی که چهره شما بیضی شکل است:

در این حالت فک و پیشانی، طول و پهنای یکسانی داشته و طول صورت یک و نیم برابر این پهنا می باشد، بهترین راه برای آرایش صورت های بیضی شکل این است که رژگونه را روی نیمه بیرونی استخوان گونه تان بمالید.

اگر شکل و فرم صورت شما گرد است:

رژ گونه را روی برجستگی گونه های تان بزنید، یعنی جایی که پهنای چانه و گردی گونه ها آغاز شده و طول و پهنای صورت تان هم در آن با هم برابر است، رنگ رژگونه را در امتدادی مستقیم بمالید. با این کار گردی صورت را به حالت متعادل تری می رسد و صورت تان زیبا تر خواهد بود.

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

رژ گونه از انتخاب تا استفاده

بیشتر بخوانید : یخ آرایشی

اگر صورت مربعی شکل دارید:

یعنی فک تان حالت مربعی دارد و پیشانی بزرگی دارید، رژگونه را با حرکات دورانی روی برجستگی گونه های تان بمالید و به خوبی با هم ترکیب کنید. با این حالت دورانی رژگونه، می توانید ماهیت صورت تان را خنثی کنید و تعادلی مطلوب را برقرار نمایید.

اگر دارای صورتی قلبی شکل هستید:

یعنی فک تان باریک تر از استخوان گونه ها و پیشانی تان است، رژگونه را با حرکاتی دورانی کوچک روی استخوان برجسته گونه و بخش های بیرونی آن بمالید. رنگ رژگونه را زیر یک سوم پایینی چشم ها قرار دهید و در یک امتداد افقی به سمت بیرون بمالید تا فک و گونه بیشتر خود را نشان دهند. شما با این روش توجه را از بخش مرکزی صورت خارج می کنید و به زیبایی و جذابیت صورت خود می افزایید.

اگر صورتی مستطیلی شکل دارید:

در این حالت یعنی فک تان شکل مربعی دارد و طول صورت تان بیشتر از عرض آن است، در این صورت برای آرایش گونه های خود کافی است تا رژ گونه را کمی خمیده و افقی تر در امتداد گونه های تان بمالید. با این کار، باعث می شوید تا طول صورت تان کمتر به چشم بیاید و زیبایی تان بیش تر شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زیبایی و آرایشی

معرفی تنوع ضد آفتاب اوریاژ

منتشر شده

در

اگر نگران جوانی خود هستید و تمایل ندارید که خیلی زود پوست صورتتان دچار پیری و چین و چروک شود، بایستی اقداماتی را در این راستا انجام دهید، از جمله مصرف ضد آفتاب اوریاژ یا هر برند معتبر دیگر.

شاید در تصورتان نگنجد که اشعه‌های مضر نور آفتاب تا چه حد می‌توانند، سلامت و جوانی پوست شما رو به مخاطره اندازند.
خرید ملک در ترکیه

پس استفاده از ضد آفتاب را جدی گرفته و سعی کنید روزانه مقدار مناسبی ضد آفتاب را نیم ساعت قبل از بیرون رفتن از درب منزل به صورت دایه وار به پوست خود بمالید.

همانطور که می‌دانید، کرم های ضد آفتاب را تمام برندهای معتبر ایرانی و خارجی تولید می‌کنند که در این نوشتار بر آن هستیم تا مشخصا در رابطه با ضد آفتاب اوریاژ و ذکر مزایا و معایب این برند براتون صحیت کنیم، تا انتها با ما همراه باشید.

تاریخچه برند ضد آفتاب اوریاژ

برند معتبر و نام آشنای «اوریاژ» (Uriage) در سال 1992 تاسیس شد و تولید گسترده‌ای را در زمینه‌ درمان مشکلات پوستی شروع کرد.

محصولات این برند به صورت روزانه یا دوره‌ای، رطوبت‌رسان، ضدچروک یا ترمیم‌کننده دارای فواید چشم‌گیر آب معدنی “اوریاژ” هستند و با صرف‌نظر از سن، نیازهای پوستی افراد را به بهترین نحو برطرف می‌کنند.

مرکز آب معدنی «اوریاژ» (Uriage) تقریبا 2 قرن است که به درمان بیماران مبتلا به بیماری‌های پوستی کمک می‌کند.

یکی دیگر از محصولات این برند معتبر، ضد آفتاب است که برای انواع پوست با مشکلات متعدد، نیز محصول جداگانه و متفاوتی دارند.

تنوع ضد آفتاب اوریاژ

مدل بری سان ضد آفتاب اوریاژ از آن مدل ضد آفتاب‌هایی است که متناسب برای انواع پوست است، یعنی به دلیل چربی بسیار کم، حتی برای پوست های چرب هم توصیه می‌شود.

این مدل ضد آفتاب با دو عدد SPF شماره 30 و 50 ارائه می‌شود که البته دارای تنوع رنگ بندی بژ روشن و بی رنگ نیز است.

 

کرم ضد آفتاب اکستریم

از نقاط قوت ضد آفتاب اوریاژ این است که متناسب برای هر نوع پوست با هر مشکل پوستی جداگانه ضد آفتاب مخصوص نیز فرموله شده است.

به عنوان مثال ضد آفتاب اکستریم اوریاژ نیز برای آن دسته از عزیزانی که دارای پوست‌های حساس به نور هستند و پیرو توصیه پزشک نباید در معرض آفتاب قرار گیرند کاملا مناسب است، ضمن اینکه پوشانندگی بالایی مشابه کرم پودر دارد و پس از استفاده از آن نیازی به استفاده مجدد از کرم پودر نیست.

کرم ضد آفتاب بری سان مینرال اوریاژ

اگر افرادی هستند که پوست فوق العاده حساسی دارند، مانند اشخاصی که تحت درمان‌های لیزری هستند، پوست آلرژیک و شکننده دارند باید بدانند که نمی‌توانند از هر مدل ضد آفتاب استفاده کنند.

ضد آفتاب این افراد باید از محافظت بالایی در برابر اشعه‌های مضر UVA و UVB برخوردار باشد. پس لازم به ذکر است کودکان، زنان باردار و سایر بزرگسالانی که پوست‌های فوق العاده حساس دارند می‌توانند از این ضد آفتاب استفاده نمایند.

کرم ضد آفتاب دپیدرم

ضد آفتاب اوریاژ یک مدل به نام دپیدرم دارد، همانطور که از نامگذاری آن مشخص است برای پوست‌های لک دار فرموله شده است.

به عبارتی اگر از کک و مک و لک رنج می‌برید باید از ضد آفتاب‌های ضد لک استفاده کنید تا هم لک ها و کک‌های گذشته را کم رنگ کند و هم از بروز کک و مک جدید پیشگیری کند.

البته این ضد آفتاب علاوه بر برطرف کنندگی کک و مک فاقد عطر و بو است و پوست‌های حساس هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

تنوع ضد آفتاب اوریاژ

فلویید ضد آفتاب هیسه اک

فلوئید ضد آفتاب هیسه اک دارای دو عدد SPF با شماره 30 و 50 است که کاملا مناسب و ایده آل برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه فرموله شده است.

از نقاط قوت مدل هیسه اک ضد آفتاب اوریاژ این است که با خرید یک محصول شما از عملکرد سه محصول جداگانه بهره مند خواهید شد.

به این معنی که ضد آفتاب هیسه اک اوریاژ متناسب برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه است و به نوعی یک ضد جوش، آبرسان و ضد آفتاب به شمار می‌رود.

این ضد آفتاب با ایجاد لطافت در پوست و آبرسانی که می‌کند از دهیدراته شدن پوست جلوگیری می‌کند و با تنظیم ترشح چربی و کنترل چربی‌های سطح پوست از بروز جوش و آکنه پیشگیری می‌کند.

دانستنی‌های شیرین از برند نام آشنای اوریاژ

محصولات پوستی برند اوریاژ از چشمه آبی تهیه می‌شود که نزدیک به 2000 سال است که دارای آب معدنی است و در زمان قرون وسطی، ترکیبات بی نظیر این چشمه کشف شد.

از همان زمان دانشمندان کشف کردند که این آب معدنی التیام بخش بوده و به خوبی از دهیدراته شدن پوست پیشگیری کرده و مصرف روزانه یا دوره‌ای آن موجب ترمیم و از بین رفتن چین و چروک‌های پوستی نیز می‌شود.

20 سال نوآوری و مراقبت‌های پوستی

سال 1992: شکل گیری برند اوریاژ و اولین محصولات آرایشی – بهداشتی بر پایه آب معدنی

سال 2001: بازگشایی کارخانه تولیدکننده محصولات در کنار چشمه آب معدنی

سال 2009: لابراتوارهای تخصصی پوست 100درصد منسجم تخصصی پوست

با محافظت از ترکیبات موثر منحصر به فرد اوریاژ اجازه می‌دهد همه از فواید آب معدنی موجود در بقای محصولات پوستی بهره مند شوند.

یک سری از محصولات جدید تحت نام برند اوریاژ تولید شده و مورد تایید صددرصد متخصصین پوست قرار گرفتند.

برند اوریاژ متعاقباً جایگاه یک لابراتوار پوستی را به دست آورد.

برای افزایش اثرپذیری، کارخانه تولیدکننده محصولات در کنار چشمه آب معدنی مستقر شد که اجازه میدهد هر مرحله از پروسه تولید دائماً تحت کنترل باشد. این شرایط ناشی از پایبندی این کارخانه به استانداردهای دقیق صنعت داروسازی است.

لابراتوارهای پوست اوریاژ اصول اجرایی و تاسیسات بسته بندی جدید خاص خودشان را دارد.

م اکنون، آبرسانی پوست

سال 2011: لابراتوارهای پوست اوریاژ، به بخش Dermo-Cosmtic خانوادگی گروه بین المللی Puig پوست

سال 2012: اسپری آب معدنی اوریاژ و محصولات آرایشی بهداشتی اوریاژ بیستمین سالگرد تولید خود را جشن گرفتند.

سال 2013: محصولات اوریاژ در بیش از 70 کشور دنیا عرضه می‌شود.

اوریاژ یکی از برندهای آرایشی بهداشتی پیشرو در بازار بین المللی است. روزانه هزاران محصول به فرانسه و بیش از 70 کشور در سراسر دنیا فرستاده می‌شود.

بی ضرر بودن محصولات

تمام محصولات پوست بر پایه ی یک اساس نامه دقیق فرموله شده اند که به استانداردهای داروسازی پایبند است. فرمولاسیون محصولات غیر حساسیت زا، غیرکومدون زا، فاقد پارابن و حاوی کمترین مقدار مواد نگهدارنده هستند تا سازگاری بهتری با پوست حساس شما داشته باشند.

 

 

با سایر مقاله های jingobingo همراه باشید و جدیدترین مقاله های مارا دنبال کنید

ادامه مطلب

زیبایی و آرایشی

ساخت آرایش پاک کن با مواد طبیعی

منتشر شده

در

ساخت آرایش پاک کن با مواد طبیعی

پاک کننده آرایش همانطور که از اسمش پیدا است مخصوص از بین بردن مواد آرایشی از صورت و چشمان شما می باشد و بهتر است که از پاک کننده های استفاده کنید که از مواد طبیعی ساخته شده اند.

پاک کننده آرایش صورت و چشمان تان را باید از میان مواد طبیعی برگزینید تا به مرور زمان به پوستتان آسیب نرسد و جوانی و زیبایی خود را حفظ کند. همانطور که می دانید همیشه روی صورتتان نباید آرایش داشته باشید. هنگامی که می خواهید از پاک کننده آرایش استفاده کنید نیاز به موادی دارید که به پوست صورت و ناحیه حساس دور چشم تان آسیب نزند و به خوبی قادر به پاک کردن آرایش تان باشد.

همچنین شما می توانید از مواد ساده ای که در خانه موجود دارید برای خودتان پاک کننده آرایش درست کنید که در آن هیچ مواد شیمیایی وجود نداشته باشد. برای اینکه مطمئن شوید به پاک کننده آرایش که درست کردید، حساسیت ۲۴ ساعت قبل از استفاده، مقدار کمی از آن را روی مچ دستتان تست کنید. در ادامه مواد طبیعی که می توانید با آن ها پاک کننده آرایش درست کنید را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید : چگونه جوان بمانیم؟

ساخت پاک کننده آرایش صورت و چشم با مواد طبیعی

ماست

ماست ساده هم در پاک کردن آرایش صورت موثر است و می توانید آن را با یک پنبه توپی روی صورت تان بمالید و رژگونه، پودر و فونداسیونی که روی صورت تان است را پاک کنید و بعد از آن با خیال راحت صورت تان را با آب سرد بشویید.

 

ساخت آرایش پاک کن با مواد طبیعی

ساخت آرایش پاک کن با مواد طبیعی

 

ساخت پاک کننده آرایش با روغن زیتون و روغن بچه

برای ساخت این پا کننده آرایش، روغن زیتون و روغن بچه را با هم مخلوط کنید و بعد با یک پنبه توپی آن را با حرکات ملایم روی صورت خود بکشید تا آریش تان را پاک کند. دو روغنی که نام آن ها گفته شد دارای خواص نرم کنندگی هستند و هم مواد آرایشی را پاک می کند و هم باعث مرطوب سازی اطراف چشم های تان می شود.

بیشتر بخوانید : تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

آب خیار

یک خیاری را که تازه پوست گرفته شده است را رنده کنید و یک هشتم فنجان آب خیار را با چند قطره روغن بچه به خوبی مخلوط کنید تا یک پاک کننده آرایش طبیعی و قوی در اختیار داشته باشید و به راحتی با آن آرایش خود را پاک کنید.

شیر و روغن بادام شیرین

در یک کاسه کوچک، ۱ قاشق غذاخوری شیر و ۲ الی ۳ قطره روغن بادام شیرین را باهم ترکیب کنید و سپس با یک دستمال یا پارچه آن را به صورت خود بمالید تا به راحتی بتوانید آرایشتان را پاک کنید. این پاک کننده آرایش بصورت طبیعی است و خطری پوست شما را تهدید نمی کند.

ساخت پاک کننده آرایش با وازلین و آلوئه ورا

بهترین راه برای پاک کردن فونداسیون و رژ گونه از صورتتان، ترکیب وازلین و ژل آلوئه ورا است چون ترکیب این دو باهم یک پاک کننده آرایش قوی را ایجاد می کند که می توانید با آن پوست خود را تمیز کنید بدون آنکه هیچ آسیبی پوستتان را تهدید کند.

 

ساخت آرایش پاک کن با مواد طبیعی

ساخت آرایش پاک کن با مواد طبیعی

بیشتر بخوانید : آشنایی با بهترین و پرخاصیت ترین میوه ها برای انسان ها

روغن زیتون و روغن بادام

بر روی یک پد پنبه، چند قطره از روغن زیتون را بریزید و آن را روی صورت خود به شکل دایره ای حرکت دهید تا آرایشتان پاک شود. زمانی که می خواهید آرایش روی چشمتان را پاک کنید، باید چشم خود را به مدت ۱۰ ثانیه ببندید و با پنبه آغشته به پاک کننده آرایش روغن زیتون آن را پاکسازی کنید.

 

ساخت آرایش پاک کن با مواد طبیعی

ساخت آرایش پاک کن با مواد طبیعی

 

همچنین اگر در خانه خود پد پنبه ندارید می توانید چند قطره از روغن زیتون را روی دستتان بریزید و سپس روی صورت خود بکشید و در انتها با استفاده از یک حوله یا دستمال کاغذی نرم آن را تمیز کنید.

ادامه مطلب

زیبایی و آرایشی

لاک زدن و زیبایی ناخن

منتشر شده

در

لاک زدن و نگهداری از ناخن ها فوت و فن های خاص مربوط به خود را دارد که با آگاهی از آن می تواند دستانی زیبا و دوست داشتنی داشته باشید.

در این مطلب به موضوعات زیر اشاره خواهیم داشت:

 • نکات مهم قبل و حین  لاک زدن
 • ترفند هایی برای خشک کردن سریع ناخن پس از لاک زدن
 • راه هایی برای افزایش جذابیت ناخن
 • نحوه صحیح سوهان کشیدن

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

نکات مهمی که باید هنگام لاک زدن رعایت کنید:

۱. دوش آب گرم پس از لاک زدن ممنوع!

پس از لاک زدن باید اندکی صبور باشید و از رفتن به حمام به خصوص با آب گرم خودداری کنید چون احتمالا وقت کافی برای خشک شدن و ثابت شدن رنگ لاک ندارید و با دوش آب گم ثبات رنگ لاک را از بین خواهید برد. توجه داشته باشید که قرار دادن لاک ناخن در گرما و بخار حمام می تواند باعث حباب یا لکه دار شدن آن شود بنابراین بلافاصله پس از لاک زدن، دوش نگیرد و حداقل یک ساعت پس از لاک زدن صبر کنید.

بیشتر بخوانید : تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

۲. دقایقی پس از لاک زدن انگشتان خود را زیر آب سرد قرار دهید:

اگر چه به نظر می رسد که لاک ناخن خیلی زود خشک می شود اما در حقیقت برای ثبات رنگ آن بر روی ناخن های تان شما به چندین ساعت زمان نیاز دارید. یکی از راه حل های ساده برای تسریع ثبات رنگ لاک قرار دادن انگشتان تان زیر آب خیلی سرد است البته باید چند دقیقه ای از لاک زدن گذشته باشد و دقت داشته باشید که ناخن های لاک زده را مستقیما زیر فشار آب قرار ندهید زیرا ممکن است رنگ کنده شود و یا لکه هایی روی ناخن های تان ایجاد گردد.

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

۳. لاک زدن به شکل ضخیم :

برای جبران رنگ روشن تر ناخن ها از بطری اش، ما باید لایه رنگ ضخیم بزنیم. در این مورد, صبر کلید مهمی است.وقتی در لایه های ضخیم لاک می زنیم, لاک بیشتر طول می کشد تا خشک شود و هرچه بیشتر خشک شود، احتمال بیشتری وجود دارد که لاک خراب شود.

بهترین راه برای انجام، این است که هر بار لایه های نازکی از لاک را روی ناخن خود بزنید و حدود دو دقیقه صبر کنید تا خشک شود شما با این کار می توانید سرعت خشک شدن لایه های رنگ را افزایش دهید و کار خود را زود تر به پایان برسانید به خصوص در زمانی که عجله دارید توصیه می گردد که حتما از این روش استفاده نمایید.

اگر شما یک لایه سنگین از لاک بزنید، بیشتر احتمال دارد که به منطقه کوتیکول نفوذ کند که به این معنی است که شما باید با پنبه حاوی مواد شوینده و پاک کننده لاک ها را تمیز کنید که در این صورت علاوه بر افزایش مصرف لاک پاک کن ها، زمان بیش تری را نیز باید صرف کنید.

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

 

۴. استفاده از تاپکات:

نزدن تاپکات نه تنها ظاهر براق لاک را می گیرد، بلکه باعث کاهش طول عمر لایک نیز می گردد. اما جالب است بدانید که هر روز زدن یک لایه اضافی تاپکات باعث ماندگاری خیلی بیش تر آن می شود.

۵. به کار گیری روکش بیس و پایه:

بیشتر بخوانید : آشنایی با بهترین و پرخاصیت ترین میوه ها برای انسان ها

یکی از بهترین روش ها برای زیبا سازی ناخن و صافی رنگ لاک روی آن، استفاده از روکش پایه است که به راحتی می تواند جلوه ای خاص به ناخن های شما بدهد. روکش بیس پوشش اصلی سطح ناخن را صاف می کند تا لاک خیلی صاف رون ناخن قرار گیرد و از رنگی شدن ناخن توسط لاک ناخن جلوگیری می کند. اگر چه شاید انجام این کار در ابتدا یک قدم اضافی به نظر برسد اما اگر یک بار آن را امتحان کنید متوجه خواهید شد که ارزشش را دارد.

۶. استفاده از ضربه برای لاک زدن:

باید بدانید که یک تکنیک جالب وجود دارد که شما باید انجام دهید و بی شک این است که از سه یا چهار ضربه برای استفاده از لاک ناخن استفاده کنید. با یک ضربه، دشوار است که دیواره های کناری (چپ و راست ناخن) و ناحیه کوتیکولی به دست آید و ناخن تمام نشده به نظر می رسد.

۷. قبل از لاک زدن انگشتان خود را کاملا خشک نمایید:

هنگامی که قصد لاک زدن را دارید دقت کنید که ناخن های تان آغشته به کرم های مرطوب کننده، روغنی، آب و…نباشد زیرا همه این عوامل موجب می گردد تا لاک به خوبی روی ناخن های شما قرار نگیرد و دست به دست هم دهند تا شما از لاک زدن خسته و کلافه شوید، بنابراین دقت داشته باشید که پیش از لاک زدن تمامی ناخن های تان خشک باشد.

 

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

۸. لاک زدن با لاک های قدیمی را کنار بگذارید:

بسیاری از بانوان علاقه خاصی به یک نوع از رنگ لاک دارند و با قدیمی شدن لاک مورد نظر شان همچنان اصرار می ورزند که از آن استفاده کنند، اما لازم است تا این رفتار را کنار بگذارند زیرا با قدیمی شدن لاک ها، مایعات لاک تبخیر می شود و باعث سفت شدن و زبر شدن آن می شود.

استفاده از لاک ناخن قدیمی بسیار مشکل است و یکی از مسائل مهم این است که لاک های قدیمی مانند لاک های ناخن تازه به ناخن خوب نمی چسبند. از مصرف لاک ناخنی که ۱۲ ماه گذشته است، خودداری کنید. لاک های قدیمی به خوبی روی سطح ناخن شما قرار نمی گیرند و حتی ممکن است دچار گره هایی شده باشند که زیبایی لاک را از بین می برد.

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

 

۹. از استفاده کل کوتیکول پرهیز کنید:

وقتی به دنبال داشتن ناخنی زیبا با لاک زدن دقیق هستید طبیعتا باید با دقت و حوصله عمل کنید و نیازی به استفاده از کل کوتیکول ندارید. شما فقط باید قلموی لاکی را روی سطح ناخن نزدیک پوست خود بگذارید و فشار کمی را اعمال کنید تا برس باز شود. سپس، قلمو را بلند کنید و به طرف پوستتان پیش بروید و بغل ناخن ها را لاک بزنید. سپس ناخن خود را کمی به سمت چپ یا سمت راست حرکت دهید تا کنار دیوار کناری ناخن را هم بزنید.

بیشتر بخوانید : تاثیرات ورزش بر زندگی

اگر لاک زدن را با صبر و حوصله انجام دهید، بی شک در پایان کار از دیدن زیبایی های ناخن خود لذت خواهید برد.

۱۰. استفاده از پاک کننده های استونی:

انواع مختلفی از لاک پاک کن ها در بازار و مغازه های لوازم آرایشی بهداشتی موجود هستند و لاک پاک کن های استونی به دلیل سادگی در مصرف و عملکردی رضایت بخش، مورد استقبال افراد بیش تری واقع می شوند.

اما پاک کننده های لاک ناخن استونی پوست اطراف ناخن را خشک می کند.استفاده مکرر از پاک کننده های استونی می تواند باعث ایجاد نقاط سفید بر روی ناخن و شکاف در لبه بغل بین پوست و ناخن و خشک شدن پوست شود، بنابراین اگر عادت به استفاده از آن دارید در مصرفش زیاده روی نکنید.

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

ترفندهای خشک کردن سریع لاک

بسیاری از بانوان نه تنها هنگام لاک زدن عجله می کنند بلکه پس از لاک زدن هم رفتاری عجولانه از خود نشان می دهند و اگر چه به خود وعده می دهند که مراقب هستند لاک ناخن شان خراب نشود اما با وجود انواع مختلف کار هایی که انجام می دهند خیلی زود متوجه می شوند که متاسفانه لاک دست شان حسابی بهم خورده و نیاز به تجدید لاک دارند.

اگر شما هم جزو آن دسته افراد عجول و کم صبر و حوصله هستید، ادامه مطلب را مطالعه کنید تا با ترفند هایی ساده و جذاب برای خشک کردن سریع لاک آشنا شوید.

نوشتن رپورتاژ

پس از لاک زدن از یخ استفاده کنید:

یکی از بهترین روش ها برای تسریع خشک شدن لاک بر روی ناخن ها استفاده از یخ است چرا که سرما کمک می کند لاک های تان سریع تر خشک شوند پس باید بعد از لاک زدن ناخن ها، دستان تان را داخل کاسه ای که پر از آب و یخ است قرار دهید.

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

 

تنها کافی است تا یک بار این کار را انجام دهید تا متوجه شوید یخ چه تاثیر زیادی بر سرعت بخشیدن در خشک شدن لاک ها خواهد داشت و چه نقش موثری در تثبیت لاک روی ناخن های تان دارد.

بیشتر بخوانید : جوان سازی پوست صورت

استفاده از سشوار برای خشک شدن سریع لاک:

استفاده از سشوار برای خشک کردن سریع لاک ها می تواند برای شما بسیار موثر واقع شود، فقط کافی است تا دقت داشته باشید آن را بر روی درجه خنک قرار دهید زیرا در صورتی که روی درجه گرم قرار گرفته باشد نتیجه معکوس خواهد داشت و نه تنها باعث خشک شدن لاک ناخن های تان نمی شود بلکه باعث می گردد تا لاک روان تر و شل تر شود و به دردسر بیفتید.

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

 

اسپری روغن پس از لاک زدن را فراموش نکنید:

جالب است بدانید که اسپری روغن برای خشک کردن ناخن ها کاربرد فراوانی دارند و بسیار موثر هستند، اسپری کردن روغن به ناخن ها کاری ساده است و نیاز به تجهیزاتی ندارد و در عین حال اثر بخشی قابل توجهی دارد و می تواند سریع لاک ناخن های تان را خشک کند.

استفاده از اسپری بدن پس از لاک زدن:

اگر قوطی اسپری شما خالی شده است و تنها بخش اندکی از آن باقی مانده بدانید که یک ابزار خوب برای خشک کردن لاک ناخن های تان در اختیار دارید و می توانید برای خشک کردن سریع لاک ناخن های تان از آن استفاده کنید.

راه هایی برای افزایش جذابیت ناخن ها

بانوان دقت و حساسیت زیادی روی دست ها و زیبایی ناخن های خود دارند و برای داشتن دستانی زیبا ابتدا به دنبال داشتن ناخن هایی زیبا و خوش فرم هستند. اما گاهی عواملی مانند شکنندگی ناخن ها، رشد نکردن ناخن ها و … باعث آزار روحی آن ها می شود. در ادامه مطلب به را هایی برای افزایش جذابیت ناخن های شما اشراه خواهیم داشت تا با به کارگیری آن ها بتوانید ناخن هایی خوش فرم و دست هایی زیبا داشته باشید و از آن لذت ببرید.

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

 

خرید رپورتاژ آگهی

استفاده از کرم های گیاهی مرطوب کننده

_یکی از بهترین راه ها برای افزایش زیبایی ناخن های شما استفاده از کرم های روغن های گیاهی دست می باشد و پایه ناخن هر بار بعد از شستن دست که موجب محکم شدن ناخن می گردد. این کرم ها دارای ویتامین های مورد نیاز پوست و ناخن هستند و از این حیث می توانند بسیار کمک کننده باشند.

شست و شوی مرتب ناخن و تمیز نگه داشتن آن

_دقت داشته باشید که اگر ناخن بلندی دارید به درستی از آن نگهداری کنید، به مدت طولانی آن را خیس نکنید و در عین حال هنگام شست و شوی دست های تان به خوبی و با حوصله و دقت زیر و روی ناخن های تان را بشویید تا از آلودگی ها دور بماند. یکی دیگر از روش های ساده برای جذاب شدن ناخن ها نیز این است که آن ها را داخل آب ولرم نگه دارید و پیش از لاک زدن نیز دست های تان را بشویید و سپس خشک نمایید.

دقت در استفاده از سوهان ناخن

_تقریبا تمامی بانوان با سلیقه که زیبایی ناخن ها برای شان از اهمیت بالایی برخوردار است، از سوهان ناخن استفاده می کنند. در هنگام استفاده از سوهان ناخن دقت داشته باشید که سطح سوهان بایستی زیر لبه ناخن و با یک زاویه ی کمی نسبت به ناخن قرار بگیرد و در انتها با کمک انگشت صاف بودن لبه ناخن را چک کنید، دقت داشته باشید که هیچ نوع زائده ای زیر ناخن ها باقی نمانده باشد.

 

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

روش سوهان کشیدن ناخن

– راهکار بعدی روش سوهان کشیدن ناخن ها می باشد که با یک حرکت از گوشه ها به سمت وسط ناخن است که این نکته ای مهم و در عین حال فراموش شده است.

– برای ناخن های نرمال از سوهان هایی که ظریف تر هستند و دانه های ریزتری دارند استفاده کنید اما برای ناخن های مصنوعی سوهان های زمخت بهتر و مناسب تر است.

– چنانچه دوست دارید انگشت های تان لاغر تر و کشیده تر به نظر برسند، بایستی روی شکل دادن فرم ناخن ها بیشتر دقت کنید به عنوان مثال ناخن هایی با فرم مربعی شکل یا گرد که پهنای بیشتری نسبت به ارتفاع دارند باعث میشوند که انگشت هایتان کوتاه و پهن به نظر برسند پس اگر انگشت های تقریبا کوتاه و پهنی دارید دور این مدل ها را خط بکشید.

 

 

لاک زدن و زیبایی ناخن

لاک زدن و زیبایی ناخن

 

-رابطه مستقیمی میان بلند بودن ناخن های شما و کشیده نشان دادن انگشتان تان وجود دارد بنابراین اگر علاقه مند هستید تا انگشت های تان کشیده به نظر برسد لازم است ناخن های زیبا و بلند داشته باشید و البته در هنگام سوهان کشیدن نیز مدل های ناخن دایره ای و مربعی را انتخاب نکنید.

البته در کنار این موارد لازم به ذکر است که حتما توجه داشته باشید تا ناخن های تان بیش از حد بلند نشوند زیرا در این صورت نه تنها زیبا به نظر نمی رسند بلکه جلوه ای زشت و اضافی روی دست های شما خواهند داشت و علاوه بر آن جلوی تعادل شما را در هنگام انجام بسیاری از کار ها می گیرند.

ادامه مطلب

  طراحی سایت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پارماتیک