لاغری با چای سیاه

لاغری با چای سیاه

بسیاری از افرادی به دنبال راهی برای کاهش وزن و خلاصی از چربی شکم، به چای متوسل می‌شوند. یکی از رایج‌ترین راه‌های کاهش وزن، لاغری با چای سبز است. از مزایای چای سبز کالری کم و کمک به سوخت و ساز بدن است. از همین رو بیشتر علاقه‌مندان لاغری از آن برای کاهش وزن استفاده می‌کنند. لاغری با چای سیاه به محبوبیت چای سبز نیست. اکثر افراد به خاطر طعم، عطر و رنگش آن را مصرف می‌کنند.

تاثیر چای سیاه بر لاغری

با این حال، طبق مطالعه‌ای که صورت گرفته، نشان دادند که لاغری با چای سیاه امکان‌پذیر است. همچنین چای سیاه سلامت کلی بدن را بهبود بخشیده و بسیاری مزایای دیگر دارد. به سادگی با تغییر میکروفلور روده، همان مکانیسم چای سبز را برای کاهش وزن دارد.

مطالعه‌ای که روی موش‌ها صورت گرفت، نشان داد که چای سیاه قادر به بهبود متابولیسم انرژی در موش‌ها از طریق تغییر متابولیسم روده شده است.

محققان دریافتند که چای سیاه قابلیت تغییر تعداد باکتری‌های خاص روده در موش را دارد. در واقع تعداد باکتری‌های مفید که به لاغری کمک می‌کند، افزایش می‌یابند.

بنابراین با افزایش تعداد باکتری‌های مفید، متابولیسم باکتری‌ها تقویت می‌شود و سرعت کاهش وزن بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید :تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

لاغری با چای سیاه
لاغری با چای سیاه

بیشتر بخوانید : 8 راهکار ساده برای داشتن ذهنی شگفت انگیز

تفاوت لاغری با چای سیاه و چای سبز

چای سیاه و سبز حاوی آنتی اکسیدان‌های کلیدی به نام پلی فنول هستند که به تغییر گنجایش متابولیسم کبد کمک می‌کند.
تنها تفاوت بین این دو گروه پلی فنول، نحوه عملکرد آنهاست.

10 مورد از پر طرف دار ترین مکمل ها

پلی فنول‌های چای سبز به راحتی توسط روده جذب می‌شوند و مستقیم به کبد منتقل می‌شوند تا سوخت و ساز را افزایش داده و موجب کاهش وزن شوند.
پلی فنول‌های چای سیاه با رشد باکتری‌های مفید روده و کمک به تولید اسیدهای چرب زنجیر کوتاه که سوخت و ساز کبد را بیشتر می‌کند، موجب کاهش وزن می‌شود. اسیدهای چرب زنجیر کوتاه که توسط باکتری‌های مفید روده تولید می‌شوند به سوخت و ساز کربوهیدرات و چربی کمک می‌کنند.

بنابراین بر خلاف پلی فنول چای سبز که جذب می‌شود، پلی فنول چای سیاه جذب نمی‌شود و به فرایندها کمک می‌کند و در نتیجه به همان هدف که لاغری است دست می‌یابیم.

پلی فنول چای سبز موثرتر و مزایای سلامتی بیشتری نسبت به پلی فنول چای سیاه دارد، چرا که مواد شیمیایی چای سبز جذب خون و بافت می‌شود. یافته‌های جدید نشان می‌دهد که چای سیاه از طریق مکانیزم خاصی و از طریق میکروبیوم روده به بهبود سلامتی و کاهش وزن افراد کمک می‌کند. همچنین یافته‌ها اثبات کردند که هر دو چای سیاه و چای سبز دارای پروبیوتیک هستند. پروبیوتیک باکتری‌های مفیدی هستند که برای سلامتی بدن و سیستم گوارش مفیدند. پروبیوتیک‌ها غذا را به حرکت در روده مجبور می‌کنند.

لاغری با چای سیاه
لاغری با چای سیاه

 

 

مطالعه‌ای که روی موش‌ها صورت گرفت، به این نتیجه رسید که موش‌هایی که به آنها چای سیاه داده شد در مقابل آنهایی که رژیم چربی کم و قند بالا داشتند، کاهش وزن داشتند.

خواص چای سیاه

  • برگ چای دارای کافئین، کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم است.
  • کافئین باعث افزایش میزان متابولیسم می‌شود. وقتی یک فنجان چای معمولی سیاه مصرف می‌کنید، ۳۰ تا ۸۰ میلی گرم کافئین دریافت خواهید کرد. حدود ۵۰ میلی گرم کافئین مصرف می‌شود تا میزان انرژی مورد نیاز بدن شما در حالت استراحت افزایش یابد. کافئین همچنین تجزیه چربی را تقویت می‌کند، چربی‌های ذخیره شده را می‌شکند و چرخه سوخت و ساز چربی را برمی‌انگیزد.
    کافئین در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می‌کند. از ۲۰۰۰ نفری که مورد بررسی قرار گرفتند، تقریبا ۵۰۰ نفر با موفقیت وزن خود را کاهش داده و در همان سطح وزن خود را نگه داشتند.
  • چای سیاه کم کالری است
  • می‌توانید چای سیاه را جایگزین نوشیدنی‌های پر کالری کنید. یک فنجان چای سیاه ۲ کالری دارد، حتی اگر یک قاشق چای‌خوری عسل درون آن بریزید ۲۳ کالری دارد. در حالی که یک فنجان نوشابه کولا ۱۰۳ کالری دارد.
  • همچنین بسیاری از افراد عادت دارند قبل از هر وعده غذایی آب بنوشند تا میزان کمتری غذا بخورند و اشتهایشان کم شود. نوشیدن یک فنجان چای هم همان تاثیرات را دارد.
مکمل بدنسازی اسید آراشیدونیک برسی تخصصی

بیشتر بخوانید : تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز

لاغری با چای سیاه
لاغری با چای سیاه

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *