نقش و تاثیر گرافیک در دنیای امروز

parmatik-pixel-stretch

بیایید کمی به گذشته برویم. چند نمونه تاریخی زیبا را به یاد دارید؟ از تخت جمشید گرفته تا اهرام سه گانه مصر ، همه و همه ویژگی های مشترکی دارند که توانسته اند تا به امروز در ذهن و خاطره مردم نقش ببندند. می دانید چرا؟ همهگی آنها از زمان خود فراتر بوده اند و یک اثر زیبای معماری و گرافیکی در دنیا خلق کرده اند.

گرافیک چگونه در دنیا اثر گذاشته است؟

بر کسی پوشیده نیست که هرچیز قشنگ که ساخته می شود یک طرح زیبا نیز دار. از صنعت خودرو سازی گرفته تا صنعت بازی سازی ، از مد پوشاک تا بنرهای تبلیغاتی همه ی این موارد با یک طراح گرافیکی خوب می توانند تاثیرگذارتر از قبل باشند.

به خاطر همین موضوع است که افراد زیادی امروزه به دنبال آموزش طراحی گرافیک آن هم به صورت حرفه ای می باشند تا بتوانند سهمی در خلق زیبایی های دنیای امروز داشته باشند.

طراحی گرافیکی در قرن اخیر پیشرفت چشمگیری را به لطف گوشی های هوشمند و شبکه های اجتماعی پیدا کرده است و مشاهده می کنیم که یکی از ملاک ها و معیارهایی که به نوشته ها و تصاویر توجه می کنند زیبایی طرحی است که در نظر گرفته شده است.

مردم امروزی دیگر همانند قبل تایم و زمان کافی ندارند و می خواهند در سریعترین زمان مطالب را دریافت کنند. در این زمان نیز استفاده از طرح های گرافیکی ، کمک شایانی به شما خواهد کرد.

منظور از طرح های گرافیکی در عصر جدید

یک لحضه شرکت اپل را تصور کنید. شاید اولین چیزی که به ذهن شما در مورد اپل خطور کند لوگوی آن شرکت است. در واقع طراحی لوگو جزو خدمات طراحی گرافیکی محسوب می شود

رمان پسر بهشت پارت 89 تا 92 | کتاب رمان وحشی

یک لوگوی مناسب می تواند تاثیر به سزایی را در برندینگ مجموعه شما داشته باشد و باعث رشد هرچه سریع تر برند شما شود. شرکت های امروزی نیازمند افرادی هستند تا بتوانند برای آنها یک لوگوی کاملا حرفه ای را طراحی نمایند.

در مرحله بعد می توان از طراحی هویت بصری به عنوان بخش کوچکی از طراحی گرافیک یاد کرد. طراحی لوگو نیز بخشی از خانواده هویت بصری است.

در واقع هویت بصری به مانند یک لباس مناسب برای کسب و کار می باشد. هر چقدر ظاهر کسب و کار شما عالی باشد ، حس خاص بودن و ارزشمند بودن را به مخاطبتان انتقال می دهید.

هویت بصری را می توان به عنوان یکی از مهم ترین خدماتی دانست که افرادی که امروزه در زمینه طراحی گرافیک فعالیت می کنند به مردم ارائه می دهند.

نمونه هایی از طراحی های گرافیکی

در ادامه میخواهیم چند نمونه از طرح های گرافیکی را که می توانید در فتوشاپ اجرا کنید را با شما به اشتراک بگذارم. به عکس های زیر دقت کنید

 

 

در اصطلاح به متدی که در این نوع عکس هایی که طراحی شده اند pixel stretch می گویند که می توانید با یک جستجوی ساده ویدیوهای ساخت آن را پیدا کنید.

یا دو عکس زیر را در نظر بگیرید

این دو سری از گوشی های سامسونگ که با اختلاف 5 سال نسبت به هم منتشر شده اند از لحاظ طراحی کاملا متفاوت هستند. حتی در زمینه تصویر پس زمینه مشاهده می کنید که گوشی جدیدتر به بلوغ و پختگی بیشتری رسیده است و همین موضوع نیز باعث شده تا بیشتر جلب توجه کند

اعتیاد به تلویزیون

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *