نکاتی برای آرایش کردن چشم با استفاده از لنز

نکاتی برای آرایش کردن چشم با استفاده از لنز

 

در این مطلب از سایت میخواهیم راجع به طریقه درست و بدون خطر آرادش چشم و استفاده ازلنزهای طبی و لنزهای زیبایی را که آرایشی بسیار حساس و مهم است را توضیح دهیم حتما شما هم آرایش چشم را دوست دارید و از لنزهای زیبایی استفاده می کنید اما قبل از استفاده از این لنز ها لازم است نکاتی را در مورد این کار بدونید و رعایت کنید و یکی از مسایلی که باعث آسیب دیدن چشم می شود اینکه آرایش صورت با لنز ترکیب بشود. ریخته شدن آرایش روی لنز می تواند دید شما را کاهش دهد و باعث به وجو آمدن مشکل برای شما بشود به همین دلیل راه کارهای اساسی رو در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 

حتما دستهایتان رو قبل از اینکه لنز را در چشم قرار دهید بشویید.

اول دست هایتان را بشویید و بعد، قبل از اینکه مرطوب کنند یا هر محصول دیگه ای را استفاده کنید آن ها را در چشم هایتان قرار دهید. چون اگر دست هایتان تمیز نباشد ممکنه به لنز بچسبد و وارد چشمتان شود. به این نکته توجه کنید که بعد از اینکه دست هایتان را شستین حتما آنها را قبل از گذاشتن لنز خشک کنید زیرا رطوبت دست ممکنه انگلی به اسم آکانتامیبا باشد که بشدت برای چشم مضر هست.

تفاوت کرم پودر و کانسیلر چیست؟

محصولاتی که بدون روغن هستند استفاده کنید. 

تا جایی که می توانید در اطراف چشم هایتان از محصولات آرایشی روغنی استفاده نکنید چون روغن های موجود در لوازم آرایشی به راحتی وارد چشم هایتان می شود و به لنز می چسبد و با عث تاری دیدتان خواهد شد.

معجزه ای به نام بوقلمون - 10 خاصیت معجزه آسای گوشت بوقلمون

 

نکته ای مهم در مورد ریمل ها 

همه ازریمل هایی که فیبری هستن و تکه تکه دارن خوشش میاد، اما در اگر از لنز تماسی چشم استفاده می کنید باید مراقب باشید که از ریمل های ساده که به طول و حجم مژه اضافه می کنند استفاده کنید و از ریمل های فیبری با قطعات ریز (عامیانه خورده مژه دار) اصلا استفاده نکنید چون به زیر لنز می رود و باعث اذیت شدن چشم ها می شود.

مواد آرایشی هم مانند محصولات غذایی تاریخ انقضا دارند

استفاده از لنزهای روزانه 

به هر اندازه که کار میکاپ انجام می دهید لازم است لازم است که لنزهای تماسی را عوض کنید تا باعث خارش، خشکی، قرمزی چشم نشود. و این کار هم باعث میشه تا احتمال ورم ملتحمه چشم کاهش یابد. اگر برای سلامت چشم هایتان ارزش قائل هستید از لنزهای روزانه بجای لنزهای هفتگی استفاده کنید. هرچند که لنزهای روزانه گران تر هستند ولی ارزشش را دارد که چشم آسیب نبیند.

 

رعایت نکات بهداشتی برای تمیز نگاه داشتن و تمیز بودن چشم 

اگر دوست ندارید از لنزهای روزانه استفاده کنید بهتر است از لنزهای دوهفته ای استفاده کنید وحتما باید به خوبی از آنها مراقبت کنید. هر شب باید لنزها را با محلولی که پزشک معرفی کرده 15 تا 20 دقیقه به خوبی بمالید تا هر چیزی که به آنها چسبیده شسته بشود و بعد داخل محلول تازه قرار دهید. حتما داخل و خارج ظرف نگهداری لنزها را روزانه با محلول مخصوص لنز یا هیدروژن پراکسید 3% بشویید

رمان پسر بهشت پارت 56 تا 60 | کتاب رمان وحشی

 

از دستمال مخصوص پاک کردن آرایش چشم برای پاک کردن چشم استفاده کنید.

اگر می خواهید پلک کاملا از هرگونه باقی مانده آرایشی پاک شده باشه و باعث اذیت و خارش چشم هایتان  نشود بهتراست که از دستمال های مخصوص پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید. این دستمال ها برای افرادی هستن که بلفاریت (آماس پلک) یا شوره مژه دارن، اما از اونجایی که به صورت تخصصی برای تمیز کردن پلک و مژه ها طراحی شدن، میتونن آرایش رو هم به خوبی پاک کنند.

همراه با اخرین مقاله های جینگوبینو مگ باشید

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *