چگونه جوان بمانیم؟

چگونه جوان بمانیم؟

جوانی و رسیدن به زیبایی دلخواه موضوعی است که بسیار بر سر زبان ها افتاده است. بسیاری از مردم من جمله بانوان در صدد رسیدن به راهی خاص و یا پیداکردن ماده ای جهت استفاده برای رسیدن به زیبایی ظاهری و در نهایت جوانی هستند. در این مقاله قصد داریم تا چند سری نکات کلی درباره ی جوانی و رسیدن به نتیجه ای موثر به منظور جوان تر به نظر رسیدن می پردازیم. با ما همراه باشید.

در این مطلب به موضوعات زیر اشاره خواهیم داشت:

  • کنار گذاشتن عادات قدیمی
  • محصولات مناسبی را برای مراقبت و جوانی پوست استفاده کنید
  • بررسی عوامل مهم در جوانی پوست

 

چگونه جواشن بمانیم؟
چگونه جوان بمانیم؟

 

کنار گذاشتن عادات قدیمی:

بسیاری از افراد بر این باورند که رسیدن به جوانی و زیبایی ظاهری به منظور استفاده از وسایل آرایشی و بهداشتی است. درحالی که می توان با رعایت چند سری نکات کلی و اساسی به جوانی و زیبایی ظاهری دلخواه خود برسید. جوانی و جوان تر به نظر رسیدن نیازمند رسیدگی به چند سری نکات کلی درمورد شرایط فیزیکی فرد است. کارهای بسیار ساده ای وجود دارند که با رعایت آن ها می توان به جوانی و زیبایی ظاهری خود برسید.

بسیاری از افراد تصور می کنند در صورت افزایش سن دیگر نمی توان به زیبایی دلخواه خود رسید در حالی که به راحتی می توان جوانی را به پوست و اعضای بدن خود بازگرداند. این های گفته ی آندریا رابینسون نویسنده ی “نکات و ترفندهای زیبایی برای بانوان بالای ۵۰ سال” گفته می شود. با توجه به گفته های رابینسون نکاتی وجود دارد که با رعایت آن می توان با پیری مبارزه کرد و به زیبایی و جوانی مورد انتظار خود رسید. چند سری از این نکات را با هم بررسی می کنیم.

چطوری مناسب ترین رنگ رو برای خونمون انتخاب کنیم؟

محصولات مناسبی را برای مراقبت و جوانی پوست استفاده کنید:

با توجه به گستردگی و ازدیاد نیاز افراد و جوامع مختلف به لوازم آرایشی، طیف گسترده ای از محصولات آرایشی در بازار وجود دارد. در این میان بسیاری از این محصولات آرایشی بهداشتی کیفیت لازم برای مصرف کننده را نداشته و به دلیل پایین تر بودن قیمت آن طرفداران بسیار زیادی نیز دارند.

رابینسون بر این باور است هنگامی که قصد خرید محصولات مراقبت از پوست را دارید این نکته را فراموش نکنید که محصول مورد نظر می بایست سه ویژگی اساسی داشته باشد. یکی از این ویژگی ها برای رسیدن به جوانی دلخواه دارا بودن آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C در محصولات آرایشی بهداشتی است. دومین ماده ی ضروری وجود رتینوییدها است زیرا این ماده باعث افزایش تولید مجدد سلول و در نهایت عاملی موثر برای تحریک کلاژن می گردد. استفاده از آلفا هیدروکسی ماده ای موثر برای از بین بردن و لایه رویی سلول های مرده می باشد. این ها موادی هستند که درصورت استفاده از محصولات آرایشی بهداشتی برای رسیدن به زیبایی پوست و جوانی شما می باشند و مورد تایید رابینسون است.

 

چگونه جواشن بمانیم؟
چگونه جوان بمانیم؟

 

کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید:

استفاده از کرم ضدآفتاب را جدی بگیرید. بسیاری از متخصصین پوست و زیبایی استفاده از کرم ضدآفتاب را برای تمام ایام سال و در تمام شرایط جوی توصیه می کنند. اگر تابحال از این دسته از کرم ها استفاده نکرده اید، حتما استفاده از آن را در دستور کار خود قرار دهید.

عدم استفاده از کرم ضدآفتاب می تواند تهدید جدی برای زیبایی و جوانی پوست شما باشد. از طرفی چین و چروک و در شرایط خاص سرطان پوست نیز ممکن است شما را تهدید کند. استفاده از ضدآفتاب با SPF حداقلی مانند ۳۰ را فراموش نکنید.

یخ آرایشی چیست و چه تاثیری بر پوست دارد

استفاده زیاد فنداسیون عاملی خطرناک برای جوانی پوست:

فنداسیون ها اکثرا بر روی منافذ و نواحی ناهموار پوست به دلیل افزایش سن قرار می گیرند. با افزایش سن برای رسیدن به جوانی دلخواه خود بهتر است از فنداسیون های مرطوب و شفاف تری استفاده کنید. استفاده از پودر و یا هرماده ای که حالت پودر دارد را خودداری کنید. پرایمر ها گزینه ای مناسب هستند.

 

چگونه جواشن بمانیم؟
چگونه جوان بمانیم؟

 

درخششی زیبا و جذاب به پوست خود اضافه کنید:

استفاده از برنزه ای تدریجی می تواند گزینه ای مناسب برای جوان تر به نظر رسیدن پوست و زیبایی ظاهری شما باشد. رابینسون استفاده از رژ گونه ای کرمی برای جوانی و با طراوت تر کردن پوست را توصیه می کند. این رژ گونه ها خیلی ساده بر روی نواحی ناهموار و یا حتی خطوط قرار گرفته و ترکیبی زیبا را به پوست شما ارایه می دهد. برای استفاده ی بهتر از این رژگونه ها آن را به صورت دایره ای و به آرامی بر روی پوست خود بمالید و کناره ها را با یک دیگر ترکیب کنید.

آرایش اکلیلی را حذف کنید:

مواد اکلیلی بیش تر باعث مشخص تر شدن چین و چروک و از طرفی خطری جدی برای جوانی و زیبایی ظاهری شما می گردد. خط چشم های مایع را نادیده بگیرید زیرا باعث ظریف و شل شدن پلک ها می گردند. بهترین گزینه برای این موضوع استفاده از خط چشم مدادی نرم برای این نواحی می باشد.

 

چگونه جواشن بمانیم؟
چگونه جوان بمانیم؟

 

از فرمی مناسب برای ابروهای خود استفاده کنید:

برای خوش فرم کردن ابروهای خود به یک آرایشگر حرفه ای مراجعه کرده و خود دست به کار نشوید. رابینسون: قوس دادن به ابرو و کشیدن آن ها به سمت شقیقه می تواند چشمان افتاده را پنهان کنند. این اقدامات می تواند باعث رسیدن به جوانی دلخواه شما باشد.

هویت بصری چیست و چه اهمیتی در برندینگ دارد؟

گردن در زیبای بسیار موثر است:

با افزایش سن ممکن است میزان چروکیدگی پوست گردن افزایش پیدا کند. به همان اندازه که به پوست صورت خود توجه می کنید گردن شما نیز نقش مهمی در زیبایی ظاهری شما دارد.استفاده از کرم ضدآفتاب، مرطوب کردن پوست گردن و لایه برداری با یک اسکراب ملایم می تواند در زیبایی و جوانی پوست گردن تاثیر گذار باشد.

توجه به زیبایی پوست دست می تواند به جوانی  شما کمک زیادی کند:

نکات مهمی وجود دارد که می تواند به جوانی و زیبایی پوست دست شما کمک کند. به عنوان مثال اولین موضوع شستن ظرف ها با دستکش می باشد. مواد شیمیایی و آب گرم باعث از بین رفتن چربی محافظتی پوست دست و در نهایت خشکی و سوزش آن می گردد. از طرفی در صورت استفاده از دستکش سعی کنید قبل از آن از لوسیون استفاده کنید. این کار از طرفی باعث محافظت پوست دست و افزایش رطوبت دست می گردد.

از جمله کرم هایی که می تواند به شما در زیبایی و جوانی پوست دست کمک می کند کرم های حاوی روغن دانه گلرنگ، ویتامین E، عصاره ریشه هویج و…می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *