کاهش قیمت لوازم خانگی مشروط به کاهش قیمت ارز در سامانه نیما است

HDR-Firmware_Main_1_1-1

کاهش قیمت لوازم خانگی مشروط به کاهش قیمت ارز در سامانه نیما است

سخنگوی انجمن صنفی تولید کنندگان لوازم خانگی از افزایش حداقل ۸۰ درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل و افزایش بیش از ۱۵۰ درصدی محصولات با برند خارجی است در این حوزه خبر داد.

کاهش قیمت لوازم خانگی مشروط به کاهش قیمت ارز در سامانه نیما است

سخنگوی انجمن صنفی تولید کنندگان لوازم خانگی اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری شاهد افزایش تولید در حوزه ماشین لباسشویی و یخچال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده ایم. البته تولید برخی اقلام لوازم خانگی نیز کاهش یافته است.

وی بابیان این که در حوزه لوازم خانگی تولید داخل شاهد رشد ۸۰ درصدی قیمت ها از ابتدای سال جاری تاکنون بوده ایم، گفت: با احتساب میانگین قیمت دلار در سال گذشته که رقمی حدود ۳۸۰۰ تومان بوده و قیمت فعلی دلار در سامانه نیما که معادل ۸۹۰۰ تومان است،متوجه خواهید شد که قیمت ها به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در مورد پدیده رکود در تقاضا نیز، اظهار کرد: به دلیل گران شدن اجناس، قدرت خرید مردم کاهش یافته و به طور حتم باید روش های دیگری برای فروش محصولات به کار برده شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی و آشپزخانه در مورد کاهش خرید لوازم خانگی به این امر اشاره کرد که: زمانی که کالا گران میشود بیشتر مردم از ترس اینکه این افزایش قیمت ادامه داشته باشد سریع اقدام به خرید میکنند اما وقتی ارزان میشود دیگر کسی به بازار مراجعه نمی کند.

این مقام مسئول ادامه داد: مواد اولیه داخلی در چند ماه اخیر به طور متوسط ۵۰ در صد گران شدند که برخی اقلام مخصوصا در صنعت پتروشیمی این رقم به ۸۰ درصد نیز رسیده است.

اینستاگرام فالوور و لایک جعلی را پاک میکند

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی فلزی و آشپزخانه گفت: معمولا دوبار در ماه قیمت ها اعلام می شود. قیمت هایی که امروز در بخش بنکداری لوازم خانگی تولید داخل وجود دارد بر مبنای دلار ۱۴ هزار تومان است و دلار نیمایی هنوز تاثیری بر این بازار آشفته نداشته است.

برای آگاهی از خبرهای بیشتر جینگوبینگو مگ را دنبال کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *