بازار داغ کلاهبرداران دستگاه گنج یاب ، فلزیاب و طلایاب جعلی

بازار داغ کلاهبردارن دستگاه گنج یاب ، فلزیاب و طلایاب جعلی

امروز قصد داریم در این مقاله به کلاهبرداران دستگاه گنج یاب ، دستگاه فلزیاب و دستگاه طلایاب بپردازیم . کلاهبردارنی که تنها به نفع منافع مالی خود می باشند و اصلا به فکر سرمایه های ملی کشور عزیزمان ایران و پول کسانی که به خیال خرید دستگاه فلزیاب سرمایه خود را در این راه قرار می دهند نمی باشند. ماجرای این مقاله از آنجایی شروع شد که برای یک تحقیق دانشگاهی به دنبال نقاط گنج خیز ایران می گشتم تا با فروشندگان دستگاه فلزیاب ، گنج یاب و طلایاب برخورد کردم. از آنجا که در حوزه اینترنت فعالیت می نمایم و می توانستم تشخیص دهم کدام یک از سایت ها جعلی و کدام یک اصل می باشند تصمیم گرفتم هم سایت های این فروشندگان را بررسی نمایم و هم با آنها تماس گرفته و از نحوه کارکرد فلزیاب ، قیمت فلزیاب اورجینال ، این که چگونه تشخیص دهیم فلزیاب خوب کدام است و سوالاتی از این قبیل با آنها گفت و گو کنم و نتیجه را برای شما در این مقاله منتشر کنم. پس اگر شما قصد خرید دستگاه فلزیاب ، دستگاه گنج یاب و دستگاه طلایاب را دارید حتما توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

فلزیاب اورجینال آمریکایی بهتر است یا فلزیاب اروپایی؟

موردی که بیشتر در سایت های این فروشندگان توجه مرا جلب کرد این بود که فروشندگان این دستگاه ها سعی می کردند دستگاه های خود را نسبت به رقبا بهتر و با کیفیت تر جلوه دهند از همین رو بعضی با این تفاسیر که دستگاه گنج یاب آمریکایی بهتر از دستگاه گنج یاب اروپایی می باشد سعی به جذب مشتری دارند، اما در واقعیت آیا فرقی بین این دو وجود دارد و اگر فرقی بین دستگاه طلایاب اورجینال آمریکایی و دستگاه طلایاب اورجینال اروپایی وجود دارد کدام یک بهتر است؟!؟

در واقع فلزیاب های اورجینالی که چه در آمریکا و چه در اروپا تولید می شوند هر یک می تواند نسبت به دیگری مزایا و معایبی داشته باشد و این بسته به این موضوع دارد که نیاز شما چیست و کدام یک می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. از همین رو نمی توان گفت که کدام یک بهتر است اما در حالت کلی و بازه قیمت مشخص فلزیاب های اورجینال آمریکایی عملکرد خیلی بالاتری نسبت به فلزیاب هایی دارند که در اروپا تولید می شود.

فلزیاب هایی که بیشتر در اروپا تولید می شوند توسط شرکت آلمانی OKM هستند که دستگاه های این شرکت در حد خود قابل قبول می باشند اما کارایی دستگاه گنج یاب آمریکایی را ندارند.

اما واقعا چه مواردی باعث می شود که یک فلزیاب یا طلایاب یا گنج یاب با یکدیگر متفاوت باشند و قیمت های مختلفی داشته باشند؟ در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

برخی خدمات reddit

عوامل تاثیر گذار در قیمت فلزیاب ، طلایاب و گنج یاب

چه عواملی بر قیمت طلایاب ، فلزیاب و دستگاه گنج یاب تاثیر می گذارد؟

برای این که عوامل تاثیر گذار در خرید دستگاه طلایاب را بررسی کنیم باید نکات زیر را به خوبی بدانید.

1- قدرت تفکیک پذیری

منظور از قدرت تفکیک پذیری دستگاه این می باشد که دستگاه مورد نظر بتواند طلا را از فلز معمولی تشخیص دهد. اگر دستگاه فلزیاب شما چنین امکانی را داشته باشد به نسبت قیمت بالاتری نسبت به فلزیاب های معمولی که قدرت تفکیک پذیری ندارند ، خواهد داشت. البته اینکه فلزیاب شما بتواند طلا را تشخیص دهد امتیاز بزرگی محسوب می شود و بدین ترتیب شما به دنبال فلزات بی ارزش نخواهید گشت.

2-نفوذ پذیری دستگاه

منظور از نفوذ پذیری دستگاه گنج یاب این است که دستگاه شما تا چه عمقی از زمین را می تواند کاوش کند و تا چه اندازه به عمق خاک می تواند نفوذ کند . این موضوع نیز موضوع بسیار مهمی در خرید فلزیاب می باشد چرا که اگر دستگاه طلایابی که خریداری می نمایید تنها بتواند عمق های نیم متری  و نهایت یک متری را تشخیص دهد ، در این صورت باید خیال یافتن گنج را از ذهن خود بیرون نمایید چرا که در این سطح ها فقط می توانید فلزها و طلاهایی را بیابید که ممکن است فردی آنها را گم کرده باشد و در آنجا مانده باشد و این فلزها و طلاها مسلما مربوط به دهه ها و سال های اخیر است و نمی تواند به عنوان یک گنج بزرگ تلقی شود ، هرچند این فلزها نیز به نوبه ی خود ارزشمند و گرانبها هستند.

3-قیمت دستگاه

پس از گفت و گو با چندین فروشنده دستگاه فلزیاب برای آگاهی از نوع قیمت آنها و این که چرا این همه تفاوت قیمت بین این دستگاه ها وجود دارد به این موضوع پی بردم که برخی از فروشندگان با قیمت پایین و برخی با قیمت های به نسبت بالاتری دستگاه های فلزیاب و طلایاب و گنج یاب خود را به فروش می رساندند. این موضوع برای من بحث برانگیز شد و پس از تحقیق بسیار از نوع تست دستگاه به نتیجه ای جالب رسیدم که در ادامه آن را برایتان خواهم گفت. اما در مورد قیمت دستگاه باید به شما بگویم دستگاه هایی که قیمت پایین تری داشتند در ایران تولید شده و تنها اسم دستگاه اورجینال را با خود یدک می کشند ، چرا که از لحاظ منطقی امکان ندارد با قیمت دلار کنونی برخی فروشندگان بتوانند دستگاه هایی با این قیمت آن هم به اسم اورجینال وارد کشور کنند. پس اگر دیدید فروشنده ای قیمت پایین تری نسبت به سایر فروشندگان دارد سریعا به فروشنده دستگاه فلزیاب ، گنج یاب و طلایاب شک کنید.

اینستاگرام فالوور و لایک جعلی را پاک میکند

اما فروشندگانی که دستگاه خود را نیز با قیمت بالاتری به فروش می رساندند هم به دو دسته تبدیل می شوند:

1- فروشندگانی که به دلیل واردات مسقیم مجبور هستند این قیمت را به خریداران ارائه کنند چرا که هم هزینه ها دلاری است و هم قیمت خود فلزیاب ، طلایاب و گنج یاب زیاد است.

2- فروشندگانی که در ایران به تولید دستگاه پرداخته و به دلیل آنکه می خواهند دستگاه خود را اورجینال معرفی کنند قیمت ها را به اندازه دستگاه های فلزیاب اورجینال آمریکایی بالا می برند.

اما از کجا می توان تشخیص داد دستگاه شما اورجینال می باشد؟

1- هر دستگاه فلزیاب در صورت اورجینال بودن همراه کدی است که می توانید استعلام اصالت آن را از سازنده اصلی دریافت نمایید. این کدها برای هر دستگاه یکتا می باشند و پس از استعلام باید نام دستگاه را مشاهده نمایید . در غیر این صورت دستگاهی که خریداری کرده اید اورجینال نمی باشد.

2- باید دستگاه را به درستی تست کنید و مطمئن شوید که دستگاه به خوبی کار می کند

نکات مهم قبل از خرید فلزیاب ، طلایاب و گنج یاب

تست صحیح دستگاه گنج یاب ، فلزیاب و طلایاب

نکات زیر از یکی از وبسایت ها تهیه شده و پس از بررسی هایی که من در سایت های مختلف داشته ام نکات زیر را در هنگام خرید مفید دیدم تا بتوانید از آن استفاده کنید.

1-هنگام تست طلایاب خود خریدار بدون دخالت فروشنده فلز انتخاب شده را در زمین به طور ثابت قرارداده و بعدا از فاصله ای دور جستجوگر( دیسک ) را برای کاوش حرکت دهد ( گاها دیده می شود فروشندگان با ثابت نگه داشتن دستگاه و حرکت دادن فلز می خواهند شما را فریب دهند چرا که با جابجایی دستگاه بالانس و ثبات دستگاه این فروشندگان تغییر می کند و همین نشان دهنده جعلی بودن این دستگاه ها می باشد. )

2- لطفا نقطه تست را خودتان انتخاب کنید و اجازه ندهید فروشندگان از محل های از قبل حفر شده و آماده شده خودشان جهت تست استفاده نمایند.

3- هنگام تست دقت بفرمایید فلز حداقل یک متر به داخل صخره نفوذ کند و در کناره های صخره نباشد (در ویدیو اول حتما به نوع مترگذاری صحیح دقت بفرمایید )

4- به هیچ عنوان اجازه ندهید فقط با فرم بزرگ ( لوپ 1*1 ) به خریدار تست داده شود ،زیرا نقش اصلی و اساسی را در کاوش ها و اهداف کوچک و مهم دیسک کوچک ایفا می کند پس عامل موفقیت شما عزیزان این می باشد که هنگام تست دستگاه طلایاب حتما در متراژهای بالای 3 متر با دیسک کوچک تست کنید.

از دست‌فروشان عینک آفتابی ارزان نخرید

همچنین فیلم زیر توسط یکی از فروشندگان این دستگاه ها ضبط شده است که از نظر بنده و بعد از تحقیق فراوان تست این فرد مورد قبول است و می توان بهترین نوع تست را در این ویدیو مشاهده کرد . همچنین نکاتی توسط فروشنده این محصول در داخل ویدیو گفته می شود. فیلم زیر را ببینید

قرار دادن ویدیوی بالا به منظور تایید کار این افراد نبوده و صرفا برای نشان دادن تست صحیح دستگاه می باشد و جینگوبینگو مگ به هیچ عنوان کار این افراد را تایید نمی کند و به هیچ وجه قصد ترغیب برای خرید دستگاه گنج یاب ، فلزیاب و طلایاب را نداشته و ندارد و بلکه مخالف آن نیز می باشد که در آخر همین مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

چرا تست در خاک چند لایه مورد تایید نیست؟!؟

در ویدیوها و مقاله های فروشندگان این دستگاه ها بسیار مشاهده می شود که برخی در کوهستان ، برخی در خاک های چند لایه ، برخی در باغچه حیاط خود و … تست می دهند. اما نکته ای که وجود دارد این است که چرا فروشندگانی که در خاک های چندلایه تست می دهند لایه بندی خاک را خودشان انتخاب می کنند؟!؟

مگر کسی که در طبیعت به دنبال فلز و گنج باشد از لایه بندی زمینی که در آنجا قرار دارد آگاه است؟!؟ ببینید بسیاری از فروشندگان با همین موضوع افراد زیادی را فریب داده اند و سرمایه این افراد را به راحتی از چنگشان درآورده اند و دستگاه فلزیاب جعلی خود را به خریداران فروخته اند. پس بار دیگر یادآوری می کنیم که نحوه تست دستگاه بسیار مهم است و فروشندگانی که در خاک های چندلایه خود تست می دهند شیادانی هستند که پس از گرفتن پولشان ، دیگر آنها را پیدا نخواهید کرد. پس نکته بسیار مهم این است که به هیچ وجه تست خاک چند لایه را قبول نکنید و اگر فروشنده ای خواست با خاک چند لایه تست دهد ، دستگاه را در شرایط طبیعی و در خاک های طبیعی که کنده کاری نشده است تست کنید.

تست در آکواریوم و باغچه نیز به همین گونه است و به هیچ عنوان مورد تایید و قبول نمی باشد و فروشندگانی که می خواهند این گونه دستگاه خود را تست کنند کلاهبردارانی بیش نیستند.

چرا بهترین تست ، تست در کوهستان است؟

از آنجا که برای یافتن فلز شما در مناطق طبیعی به دنبال آن خواهید گشت و از آنجایی که گنجینه های قدیمی اجداد ما در زیر سنگ های قوی مدفون شده اند و برای دستیابی به آنها دستگاه مورد نظر باید توانایی این را داشته باشد که بتواند از دل سنگ ها گنجینه هارا تشخیص دهد ، بهترین نوع تست دستگاه فلزیاب ، طلایاب و گنج یاب تست در مناطق کوهستانی می باشد. پس نکته آخر و مهم در خرید فلزیاب این است که نقطه تست باید در مناطق کوهستانی و به انتخاب خود خریدار باشد و نه فروشنده محصول.

اپل آیفون خود را 5G میکند؟

با خریدارن دستگاه گنج یاب ، فلزیاب و طلایاب طبق قوانین برخورد خواهد شد

موضوع بسیار مهم این است که همانند فروشندگان دستگاه طلایاب ، فلزیاب و گنج یاب ، خریداران این دستگاه ها نیز به عنوان مجرم شناخته می شوند. فروشندگان به این دلیل مجرم هستند که بدون داشتن هیچگونه مجوزی اقدام به فروش این کالاها می کنند و خریداران نیز با خرید کالای غیرقانونی کار این متخلفان را تایید می نمایند. لازم به ذکر است که منابع ارزشمندی که در هر نقطه ای از کشور عزیزمان ایران وجود دارد متعلق به تمامی مردم عزیز و سربلند این کشور می باشد و انجام کاوش بدون داشتن مجوز امری غیرقانونی است و در صورت مشاهده با کسانی که اقدام به این کار کرده اند برخوردهای لازم انجام خواهد شد.

از همین جهت به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنیم که از این دستگاه ها استفاده نمایید چرا که هم ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهید و هم از طرفی به عنوان مجرم شناخته خواهید شد و با انجام این نوع کارها به کشور عزیزمان لطمه و صدمه خواهید زد.

در آخر باید خاطر نشان کنیم که هدف از این مقاله این بود که این پیام را به شما هموطنان عزیز برسانیم که کلاهبرداران زیادی در این عرصه فعالیت می نمایند و به راحتی افراد را فریب می دهند چرا که تجربه ی این کار را دارند و می دانند چگونه این کار را به خوبی انجام دهند . و از طرفی ما نگران میراث گرانبهای کشور عزیزمان هستیم که توسط افراد نامطمئن کشف شود و به بیرون از مرزهای این خاک برده شود. هر گنجینه ای که در ایران عزیزمان وجود دارد متعلق به تمامی مردم شریف سرزمینمان می باشد و به عده ای خاص تعلق ندارد. لذا خواهشمندیم که اولا به سمت این افراد نروید و دوما اگر احیانا دست به انجام این کار زده اید میراث گرانبهای ایران عزیزمان را به مسئولین مربوطه تحویل دهید.

و سخن پایانی این است که جینگوبینگو مگ هیچگونه فروش فلزیاب ، طلایاب و گنج را انجام نمی دهد و این مقاله برای آگاهی بیشتر هموطنانمان تهیه شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *