گاز هلیوم بلای جان آیفون و اپل واچ

گاز هلیوم بلای جان آیفون و اپل واچ

گاز هلیوم که بالن ها را به پرواز در می آورد، به نظر می رسد همچون سرب باعث سقوط آیفون و اپل واچ میشود و هلیوم بلای جان آیفون ها شده است.

در برگه راهنمای استفاده آیفون، اپل در بخشی گفته ” قرار دادن آیفون در محیط هایی که دارای غلظت بالا از مواد شیمیایی صنعتی هستند، از جمله گازهای مایع شده مانند هلیوم، ممکن است باعث آسیب رسانی در عملکرد آیفون شود. اگر دستگاه شما آسیب دیده باشد و یا روشن نشود، می توان دستگاه را بازیابی کرد. دستگاه خود را از کابل شارژر جدا کنید و آنرا حدود یک هفته در حال خاموش قرار دهید. “

نشت گاز هلیوم دستگاه MRI

همانطور که در وبسایت iFixit ذکر شده است، چندین اتفاق از این دست در بیمارستان موریس در نزدیکی شهر شیکاگو، هنگام نصب یک دستگاه GE MRI جدید، با نشت گاز هلیوم رخ داد. گاز هلیوم برای خنک کردن دستگاهMRI استفاده می شود. سیستم تهویه ساختمان باعث انتشار گاز هلیوم در سراسر بیمارستان شد و انتشار گاز باعث از کار افتادن ۴۰ دستگاه مختلف آیفون و اپل واچ شد. در حالی که هیچکدام از گوشی های اندرویدی، تحت تاثیر قرار نگرفتند. البته نشت گاز هلیوم تاثیری بر روی مدل های قدیمی تر آیفون نداشته است.

تاثیر هلیوم بر MEMS

 به نظر می رسد که اپل به تازگی از سیستم میکرو الکترومکانیکی (MEMS) نوسان ساز زمانی برای جایگزینی قسمت های کوارتز، استفاده کرده است. یکی از متخصصان بیمارستان  Eric Wooldridge، فهمید که مولکول های هلیوم به اندازه ای کوچک هستند تا در تراشه های MEMS نفوذ کنند و باعث از کار افتادگی آن ها شوند.این متخصص، یک آیفون ۸ پلاس اپل را در یک کیسه ای پر از گاز هلیوم قرار داد. عملا گوشی را در معرض غلظت بیشتری از گاز نسبت به گاز انتشار یافته از دستگاه MRI قرار داد و تنها پس از گذشت هشت دقیقه، گوشی آیفون از کار افتاد. این آزمایش در آزمایشگاه نیز تکرار شد و این بار گوشی آیفون تنها در عرض چهار دقیقه خاموش شد و از کار افتاد.

طبق گفته اریک وولدریج : “رفتار دستگاه های اپل بسیار عجیب بود. بیشتر آنها کاملا  از کار افتاده بودند. من آنها را به شارژر وصل کردم و هیچ نشانه ای از شارژ شدن دستگاه دیده نمی شد. سایر دستگاه هایی که روشن مانده بودند به نظر می رسید که در سیستم شبکه مخابراتی تلفن آن ها، مشکل رخ داده است. اتصال Wi-Fi تلفن ها همچنان سالم و سریع بود، اما به سیستم شبکه مخابراتی تلفن صدمه وارد شده بود.

با مجله اینترنتی جینگوبینگو مگ همراه باشد

اپل آیفون خود را 5G میکند؟

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *