با ما همراه باشید

سلامت و زیبایی

۸ ماده مغذی کنترل کننده متاستاز سرطان

منتشر شده

در

۸ ماده مغذی کنترل کننده متاستاز سرطان

تغذیه نقش اساسی در پیشگیری از سرطان و عوامل موثر در رشد و متاستاز آن دارد. در حقیقت ۷۵ تا ۸۵ درصد سرطان‌های شناخته شده در آمریکا از شیوه زندگی نادرست و تغذیه ناسالم نشات می‌گیرد. که در حدود ۳۰ درصد مرگ و میر ناشی از سرطان به رژیم غذایی مربوط است که می‌توان آن را کنترل کرد. شواهد و تحقیقات دانشمندان نشان داده برخی از مواد غذایی گیاهی دارای برخی از خواص شیمیایی هستند که از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کنند. در ادامه ۸ ماده مغذی کنترل کننده متاستاز سرطان را بیشتر شرح خواهیم داد.

مواد مغذی کنترل کننده متاستاز کدامند؟

۸ خوراکی کنترل کننده متاستاز سرطان که در ادامه این مطلب بیشتر به آنها خواهیم پرداخت دارای ترکیباتی هستند که مانع پیشرفت سلول‌های سرطانی می‌شوند. ترکیب این غذاها خلل در رشد سرطان ایجاد کرده و حتی ممکن است پروسه پیشرفت بعض از سرطان‌ها را با روندی معکوس روبرو کند.

۸ ماده مغذی کنترل کننده متاستاز سرطان

۸ ماده مغذی کنترل کننده متاستاز سرطان

بیشتر بخوانید: عملکرد کربوهیدرات در بدن

اسید اوراسولیک

این اسید در روغن گیاهی و گیاهان دارویی یافت می‌شود. به‌عنوان مثال در گیاه ریحان مقدس، پونه، پوست سیب و زغال اخته نیز یافت می‌شود.

یکی از ویژگی‌های کلیدی سلول‌های سرطانی توانایی آنها برای غیرفعال کردن مکانیزم طبیعی سلول‌ها در معالجه آپوپتوز است. این مرگ سلول برنامه‌ریزی شده، نیز به‌عنوان خودکشی سلولی نامیده می‌شود و مانع از اختلالات در سلول‌ها می‌شود، اما در سلول‌های سرطانی خاموش می‌شود. غیرفعال کردن آپوپتوز موجب فعال شدن سرطان به متاستاز و رشد تومور می‌شود.

افزایش اسید اوراسولیک در رژیم غذایی مربوط به درمان سرطان مربوط به پانکراس، دهانه رحم، ریه، کولون، پوست و پستان بسیار اثربخش بوده است. تحقیقات نشان داده که اسید اوراسولیک با از بین بردن مکانیزم‌های زنده ماندن سلول‌های سرطانی، فعالیت‌های سرطانی را از بین می‌برد. به‌عنوان مثال، اسید اوراسولیک به آپوپتوز تبدیل می‌شود و بنابراین تثبیت DNA آسیب‌دیده و متاستاز سرطان را مهار می‌کند.

ویتامین D

ویتامین D برای تولید یک پروتئین مبارز با سرطان به نام GcMAF بسیار مهم است. پروتئین GcMAF مهار متاستاز سرطان را سبب می‌شود و حتی توانایی تغییر عوارض ناشی از سرطان را در بدن نیز دارد. دریافت روزانه دوز کافی ویتامین D باعث تقویت سنتز پروتئین GcMAF می‌شود. که در نتیجه گیرنده‌های pro-cancer و آنزیم‌هایی که متاستاز را تشویق می‌کنند را از بین می‌برد.

پروتئین DBP-maf مرتبط با کاهش فعالیت سرطانی بوده و متصل به ویتامین D است. این پروتئین به‌طور مستقیم پاسخ ایمنی را تحریک می‌کند تا بدینوسیله رگ‌های خونی که وظیفه تغذیه سلول‌‌های سرطانی را دارند و موجب رشد آنها می‌شوند نیز سرکوب شوند. بنابراین این پروتئین برای انتقال از طریق جریان خون نیاز به ویتامین D دارد.

مصرف ویتامین D در جلوگیری از رشد و توسعه تومورها از جمله متاستاز در ارتباط با سرطان پروستات، سرطان کولورکتال، سرطان پستان و ملانوم بسیار موثر است. می‌توانید با قرار گرفتن در نور خورشید البته با رعایت نکات ایمنی از جمله استفاده از کرم ضد آفتاب و مصرف غذاهای غنی از ویتامین مذکور، ویتامین مورد نیاز را تامین نمایید.

کرکومین

کورکومین ترکیبی است که رنگ زرد زردچوبه از آن است. یک آنتی اکسیدان قوی است که می‌تواند از بیماری‌های مرتبط با التهاب مزمن مانند سرطان جلوگیری و درمان کند. کورکومین به‌طور معمول به‌عنوان یک داروی گیاهی در پزشکی چینی و هند برای درمان انواع مختلف بیماری‌های سالم استفاده می‌شود.

با تنظیم آپوپتوز و مهار رشد سلول‌های سرطانی، کورکومین در محصولات پزشکی متعددی به ‌عنوان یک عامل درمانی برای حمایت از سیستم ایمنی سالم وجود دارد. این عنصر یک بازدارنده قوی رادیکال آزاد به شمار می‌رود، به همین دلیل (عامل نکروز تومور) را که سبب افزایش سیگنال‌های التهابی و افزایش رشد تومور می‌شود را بلوک می‌کند.

کورکومین در مطالعات بالینی جهت مهار تکثیر سلول‎‌های سرطانی و متاستاز پستان، رحم، تخمدان، کلیه، مثانه، کلیوی، مغز، لوسمی، کولورکتال، کبد، پانکراس، ریه و غیر لنفوم هوچکین نیز شناخته شده است، پس تا می‌توانید در تهیه غذاهای خود از ادویه زردچوبه غافل نشوید.

بیشتر بخوانید :تاثیر کم خوابی و استرس بر سلامت پوست

EGCG

EGCG مخفف epigallocatechin-3-gallate است. این عنصر نزدیک به سه دهه است که مورد مطالعه قرار گرفته است. EGCG یک ترکیب پلیفنولی شناخته شده در چای سبز و البته یک مواد مغذی محبوب در طب سنتی چینی است. دانشمندان اعتقاد دارند این ترکیب باعث سرکوب رشد تومور در سرطان‌های پروستات، مثانه، روده، کبد، پانکراس،ریه و حفره دهانی می‌شود.

اگر چه بسیاری از مسیرهای بیولوژیکی که نشان می‌دهد این مواد مغذی برای مهار متاستاز تاثیرگذار ناشناخته است، اما اخیرا کشف شده است که EGCG به گیرنده پروتئینی، ۶۷LR، که مسئول فعالیت سرطانی ، متصل است. با اتصال خود به این پروتئین از طریق جلوگیری از آنژیوژنز مسئول مهاجرت سلول‌های سرطانی باعث مهار متاستاز شده و همچنین آپوپتوز را از تخریب سلول‌های سرطانی حمایت می‌کند.

EGCG به‌راحتی در چای سبز موجود است که با مصرف آن سلامت بدن را ارتقاء خواهید داد. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف روزانه چای سبز موجب افزایش میزان میکروارگانیسم روده می‌شود که برای سلامت سیستم ایمنی ضروری است. پیوند یک غذای کامل سالم و رژیم غذایی گیاهی با حداقل یک فنجان چای سبز روزانه می‌تواند از مبارزه با بیماری‌های مزمن و جلوگیری از گسترش سرطان در بدن شما موثر باشد.

سولفورفان

یکی از بهترین مواد مغذی محافظتی که مانع تشکیل رادیکال‌های آزاد و رشد تومور‌ها می‌شود، سولفورفان است. این مواد مغذی التهاب را کاهش داده و با افزایش روش‌های سم‌زدایی طبیعی برای از بین بردن سموم و حمایت از پاسخ ایمنی بدن نیز از رشد سرطان جلوگیری می‌کند.

محققین اذعان دارند سولفورفان برای مبارزه با گسترش سرطان با مهار فعال‌سازی سلول‌های سرطانی مبارزه می‌کند و در مهار متاستاز سرطان‌های مرتبط با طحال، روده بزرگ، پروستات، معده و پستان نیز کارایی بالایی دارند. کلم بروکلی، جوانه گندم و گل‌کلم یکی از بهترین غذاها برای جلوگیری از گسترش سرطان در بدن هستند.

بیشتر بخوانید : معرفی ۸ مورد از کاربردی ترین نرم افزارهای ورزشی

 Quercetin

Quercetin یک آنتی اکسیدان فوق العاده است که مسیرهای طبیعی سم‌زدایی بدن را تحریک می‌کند، و ویژگی‌های ضد سرطان طبیعی دارد. مصرف کورستین بالا در رژیم غذایی فرد موجب کاهش تکثیر سلول‌های سرطانی می شود، و البته باعث کاهش آسیب اکسیداتیو و مهار فعالیت ژن جهشی مرتبط با رشد تومور شناخته شده به عنوان P53 می‌شود.

این فلاونوئید غذایی حاوی ترکیبات امیدوار کننده‌ای در درمان سرطان پستان، لوسمی، سرطان ریه، نوروبلاستوما و سرطان روده بزرگ است. غذاهای حاوی کورستین بالا شامل پیاز، کاپر، تمشک، چای سیاه و سبز، گیلاس‌های تیره، پودر کاکائو، کلم، سیب و گیاهان مانند مریم گلی و جعفری است.

۸ ماده مغذی کنترل کننده متاستاز سرطان

۸ ماده مغذی کنترل کننده متاستاز سرطان

آپی ژنین

فلاونوئید Apigenin  با مهار تهاجم سلول‌های سرطانی به بافت‌های جدید و رشد تومورها خواص شیمیایی خاصی را در خود دارد. آپی ژنین فعالیت رادیکال‌های آزاد و کمک به حذف سموم از بدن را کاهش می‌دهد. به‌طور گسترده‌ای برای حفظ سلامت معده، کلیه‌ها، کبد و خون مورد استفاده قرار گرفته است.

حفاظت در برابر مهاجرت سلول‌های سرطانی یکی از بهترین اثرات آپی ژنین در جلوگیری از متاستاز سرطان است. محققان حتی متوجه شده‌اند که درمان موضعی حاوی عصاره‌های آپی ژنین در سرکوب رشد تومورهای پوستی و کاهش علائم آسیب‌های مرتبط با اشعه ماوراء بنفش در پوست موثر است. آپی ژنین در بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات مانند گریپ فروت، پیاز و پرتقال یافت می‌شود.

بیشتر بخوانید : 5 غذای رژیمی و خوشمزه همراه با طرز پخت

لوتئولین

یکی دیگر از فلاونوئیدهای ضد سرطان موجود در رژیم غذایی گیاهی، لووتولین است. لوتئولین در فلفل سبز، چای بابونه و کرفس موجود است. اثرات آنتی اکسیدانی آن برای محافظت از ریه‌ها، کبد و بافت‌های قلب از التهاب جلوگیری کرده و در برابر اثرات دژنراتیو فعالیت‌های سرطانی از بدن محافظت می‌کند.

علیرغم مطالعات گسترده‌ای که در مورد اثرات حفاظت شیمیایی لوتئولین در بدن طی دهه‌های گذشته صورت پذیرفته است، تمام مزایای سلامت زیستی آن شناخته شده نیست. دانشمندان معتقدند که این فلاونوئیدها مرکبات، لوتئولین و آپی ژنین به‌طور کلی در مواد غذایی در مقادیر پایین یافت می‌شوند.

لوتئولین فعال‌سازی سلول‌های سرطانی را با سرکوب آنزیم‌های پروتروه سرطانی، ممکن می‌سازد؛ در نتیجه، لوتولین یک آنتی اکسیدان رژیم غذایی موثر است که اثر ضد تظاهر و ضد متاستاتیک بر بدن انسان تولید می‌کند.

مطلب پایانی

پیرو مطالب مذکور دانستیم که رژیم غذایی در پیشگیری و درمان متاستاز سرطان بسیار اهمیت دارد، بنابراین ۸ خوراکی کنترل کننده متاستاز سرطان برای تحریک آپوپتوز در سلول‌های سرطانی، جلوگیری از آنژیوژنز و مهار تشکیل تومور و متاستاز سرطان به سایر نقاط بسیار اهمیت دارند.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تغذیه سالم

معجزه ای به نام بوقلمون – 10 خاصیت معجزه آسای گوشت بوقلمون

منتشر شده

در

توسط

پرورش بوقلمون

شاید از عنوانی که برای این مقاله انتخاب کرده ایم تعجب نمایید اما باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که بوقلمون، گوشت آن و حتی تخم بوقلمون همه معجزه هستند در مقابل پرنده های دیگر. گوشت بوقلمون به دلیل تفاوتی که با گوشت تمامی پرنده ها و حیوانات دیگر دارد، گوشت معجزه آسا نامیده می شود. در این مقاله فوایدی که گوشت بوقلمون دارد را به طور کامل توضیح خواهیم داد و 10 مورد از مهمترین فواید آن ها را خدمت شما عرض خواهیم کرد. همچنین تخم بوقلمون برنز که از فواید بسیاری برخوردا است را نیز مورد بررسی قرار می دهیم. 

معجزه ای به نام گوشت بوقلمون

مقدمه :

متاسفانه امروزه بیشتر مردم ایران در حال مصرف گوشت سفید مرغ و گوشت قرمز گاو در تعداد کمی از افراد گوشت قرمز گوسفند هستند. اگر بخواهیم واقعیت را گفته باشیم گوشت سفید فواید بسیار کمی دارد و دلیل آن هم پرورش مرغ های صنعتی 40 روزه و عرضه آن ها به بازار می باشد. حتی در بررسی هایی که شده مصرف طولانی گوشت سفید می تواند سرطان زا نیز باشد. البته ناگفته نماند که گوشت مرغ های خانگی که به طور طبیعی بزرگ شده اند بسیار مفید می باشد. اما نکته مهم اینجاست که گوشت بوقلمون بنابه خاصیت هایی که دارد می تواند جایگزین مناسبی در سفره های مردم باشد.

خواص معجزه آسای گوشت بوقلمون :

در چند سال اخیر شاهد افزایش مصرف گوشت بوقلمون در بین مردم بوده ایم. اگر امروزه به فروشگاه های بزرگ مراجعه کنید مشاهده خواهید کرد که گوشت بوقلمون در قفسه های پروتئین در حالت های مختلف به فروش می رسد. مصرف گوشت بوقلمون به بسیاری از بیماران بلاخص بیماران دیابتی توصیه شده است. البته سوال مهمتر این است که با وجود قیمت بالای گوشت بوقلمون آیا می توان آن را جایگزین گوشت سفید و قرمز شود. در ادامه به 10 مورد از مهمترین فوایدی که گوشت این پرنده برای بدن انسان می تواند داشته باشد اشاره خواهیم کرد.

خواص گوشت بوقلمون

1- کاهش وزن بدن :

گوشت بوقلمون به دلیل دارا بودن پروتئین بالا باعث می شود که مصرف کننده احساس سیری بکند و از مصرف اضافه مواد جلوگیری می شود. پروتئین با افزایش انسولین در بدن باعث حفظ توده عضلانی بدن می شود.

2- سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند :

ران و سینه بوقلمون سرشار از پتاسیم، پروتئین و سلنیوم می باشد. رسیدن این مواد غذایی به بدن باعث می شود که سیستم ایمنی بدن به خوبی کار می کند. سلنیوم موجود در گوشت بوقلمون سیستم ایمنی بدن را به حد قابل قبولی افزایش می دهد و ویروس ها و باکتری های بدن را از بین می برد.

3- گوشت بوقلمون منبع انرژی می باشد:

بوقلمون منبع انرژی می باشد دلیل آن هم وجود سرشار ویتامین B6 در گوشت بوقلمون می باشد. شما می توانید با انتخاب بوقلمون به عنوان وعده نهار انرژی بسیار زیادی تا آخر شب خواهید داشت. با یک تکه نان که از گندم خالص تهیه شده باشد هم میتوانید کربوهیدرات برای بدن جذب کنید.

4- مفید برای خانم های باردار :

به خوبی می دانیم که خانم های باردار برای این که هم سلامتی خودشان و هم جنین تضمین شده باشد باید پیوسته از مواد مغذی تغذیه شوند. یک از موارد مهمی که زنان باردار باید به آن توجه کنند مصرف پروتئین می باشد. گوشت بوقلمون با دارا بودن پروتئین بالا به تناسب اندام آن ها می تواند بسیار کمک کند. همچنین این گوشت معجزه آسا دارای ویتامین B جهت انرژی برای مادر و اسید آمینه برای جنین می باشد. بهتر است از گوشت بوقلمونی که به صورت اورگانیک و طبیعی بزرگ شده است استفاده کنید تا بیشترین بهره را ببرید.

5- کلسترول گوشت بوقلمون بسیار کم است :

میزان کلسترول گوشت را نسبت به تیرگی که گوشت دارد حساب می کنند. گوشت ران یا همان قسمت تیره بوقلمون دارای کلسترول می باشد اما گوشت سینه بوقلمون که سفید رنگ است کلسترول ندارد برای جلوگیری از مصرف کلسترول می توانید از مصرف ران بوقلمون پرهیز کنید.

6- معدن ویتامین ها و مواد معدنی :

اگر بگوییم گوشت بوقلمون معدن ویتامین ها و مواد معدنی می باشد، دروغ نگفته ایم. گوشت بوقلمون با دارا بودن انواع ویتامین های گروه B، پتاسیم، آهن، فسفر و زینک یک ماده غذایی بسیار مغذی به حسای می آید. همچنین گوشت بوقلمون سرشار از آنتی اکسیدان سلنیوم می باشد که جهت کارکرد درست غده تروئید، متابولیسم بدن و تقویت سیستم ایمنی ضروری می باشد.

7- کمکی معصر برای درمان بی خوابی :

ماده ای به نام سروتونین وجود دارد که به انوان هورمون شادی در بدن شناخته می شود. هنگامی که این هورمون در بدن ترشح می شود به فرد احساس شادی و آرامش دست می دهد و ماده ای بسیار مفید برای کسانی می باشد که به دنبال درمان بی خوابی خود هستند. گوشت بوقلمون با دارا بودن تریپتوفان در درون خود باعث افزایش ترشح هورمون سروتونین در بدن  می شود و برای افرادی که به بی خوابی دچارند بسیار مفید است. آنتی اکسیدان سلنیوم که در بالا اشاره کردیم نیز می تواند در درمان بی خوابی بسیار مفید واقع شود. همچنین افرادی هستند که به دلیل سرشار بودن ویتامین های B3 و B6 گوشت بوقلمون را مصرف می کنند تا بیخوابی خود را بهبود ببخشند.

فواید گوشت بوقلمون

8- بسار مفید برای بدنسازان :

اگر از یک مربی بدنسازی برنامه ای کامل بخواهید حتما گوشت بوقلمون را به شما توصیه خواهد کرد. اما چرا ؟

گوشت بوقلمون دارای پروتئین بسیار زیادی می باشد و از طرفی چربی و کربوهیدرات آن بسیار کم می باشد. برگر گوشت بوقلمون بهترین نوع غذا برای یک بدنساز می باشد. یک برگر بوقلمون 120 گرمی در حدود 200 الی 250 کالری انرژی و 30 گرم پروتئین دارد که برای پروتئین مورد نیاز روزانه یک بدنساز کافی می باشد. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم بوقلمون سرشار از مواد مغذی می باشد رسیدن این مواد به بدن یک فرد بدنساز از بروز جراحات و صدمات ناشی از تمرینات سنگین جلوگیری می کند. به دلیل این که گوشت بوقلمون انرژی زیاذی را وارد بدن می کند، بدنسازان می توانند پس از تمرین انرژی از دست رفته خود را از یک برگر بوقلمون به دست آورند.

9- درمانی برای دیابت :

متخصصان حوزه سلامت بر این باوردند که گوشت بوقلمون می تواند ر روند درمان افراد دیابتی بسیار موثر باشد.

10- درمانی برای کم خونی :

اگر اطلاعات عمومی بالایی داشته باشید حتما می دانید که درمان کم خونی آهن می باشد. گوشت بوقلمون نیز منبع آهن و دیگر مواد معدنی و ویتامین های مختلف می باشد.

نتیجه گیری :

موارد بالا فقط بخش کوچکی از فواید بوقلمون برای بدن انسان بود اگر میخواستیم تمامی آن ها را بنویسیم شاید هزاران کلمه دیگر نیز مورد نیاز بود. اگر شما نیز قصد انجام یک کار مفید با درآمد بالا را دارید، توصیه ما برای شما پرورش بوقلمون می باشد. برای شروع این کار ابتدا باید تخم نطفه دار بوقلمون را تهیه نمایید. همچنین برای پرکنی بوقلمون می توانید از دستگاه پرکن مرغ در سایز مناسب استفاده کنید. خلاصه کلام بوقلمون و گوشت آن معجزه ای است که در پرندگان دیگر به ندرت پیدا می شود.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

آموزش

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید

منتشر شده

در

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید
سئو سایت خبریReviewed by امیرحسین شریفی on Nov 16Rating: 5.0هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانیددر این مقاله هر چیزی که باید در مورد opti free بدانید را به طور کامل توضیح داده ایم . حتما این مقاله را کامل بخوانید و به نکات آن توجه کنید

مایع لنز opti free برای لنزهای نرم (هیدروفیلیک) و لنزهای تماسی هیدروژل سیلیکونی طراحی و تولید شده است. این محلول برای تمیز کردن، شست‌وشو، ضدعفونی کردن و نگهداری لنزهای تماسی کاربرد دارند.

مایع لنز اپتی فری قابلیت پاک کردن رسوب پروتئین و چربی‌ها را دارد. همان‌طور که می‌دانید سطح چشم دارای پروتئین و چربی است تا رطوبت و نرمی آن حفظ شود و همین مواد در سطح داخلی لنز رسوب می‌کنند و باعث می‌شوند لنز تماسی پس از چند ماه استفاده کمی زبر و خشک شود. اما با کمک مایع لنز opti free می‌توان تمامی این مواد ته‌نشین‌شده را از سطح لنز پاک کرد.

روش استفاده صحیح از مایع لنز opti free

دست‌های خود را با آب و صابون بشویید و مطمئن شوید تمیز و خشک هستند.
هر دو طرف لنز تماسی را با استفاده از مایه لنز opti free خیس کنید. با کمک انگشتان دست، حدود ۲۰ ثانیه سطح لنز را با این مایع بمالید تا هر رسوبی روی سطح آن باقی مانده جدا و پاک شود.
دوباره هر دو طرف لنز را به مدت ۱۰ ثانیه با مایع لنز شست‌وشو دهید.
درون قاب لنز را تا نیمه از مایع لنز اپتی فری پر کنید. لنزهایی که شسته و تمیز کرده‌اید را درون قاب مملو از مایع لنز بگذارید تا حداقل ۶ ساعت یا یک شب تا صبح بماند.
صبح روز بعد، کمی مایع لنز روی سطح لنزهای تماسی بریزید و سپس در چشم بگذارید.
همیشه این را به یاد داشته باشید که تمیز و ضدعفونی کردن لنز تماسی یکی از مراحل اصلی استفاده از لنز است. به این خاطر که لنز مستقیما روی سطح چشم شما می‌نشیند و وجود هرگونه آلودگی یا میکروبی می‌تواند به عفونت چشم یا زخم شدن قرنیه منجر شود.

مایع لنز opti free علاوه بر پاکسازی سطح لنز و ضدعفونی کردن آن، هرگونه رسوب چربی و پروتئین را نیز از بین می‌برد. این امر سبب نرم‌تر شدن لنز می‌شود.

نکاتی که باید حتما توجه داشته باشید

استفاده نادرست از لنزهای تماسی و مایع لنز می‌تواند پیامدهای ناگواری برای چشم و بینایی فرد بدنبال داشته باشد. به همین خاطر بسیار مهم است قبل از خرید و استفاده از این محصولات حتما دستور استفاده آن را مطالعه کنید و توصیه‌های پزشک را نیز مدنظر داشته باشید.

هرگونه مشکل چشمی همچون زخم قرنیه می‌تواند به سرعت پیشرفت کرده و در بدترین حالت به کوری منجر شود.

باید توجه داشته باشید که لنزهای روزانه مناسب استفاده شبانه نیستند. هرگز با وجود لنز در چشم نخوابید مگر اینکه لنز مخصوص استفاده شبانه باشد.

لنزهای مدت‌دار یعنی آنهایی که برای استفاده چند روزه طراحی شده‌اند را نیز هر چند وقت یک بار از چشم درآورید، در مایع لنز بشویید و ضدعفونی کنید، آن را تا صبح درون مایع لنز بگذارید تا بماند، صبح آبکشی و دوباره استفاده کنید.

اگر با گذاشتن لنز چشم‌هایتان اذیت می‌شود، اشک زیادی تولید می‌شود و دچار قرمزی و سوزش چشم می‌شوید، فورا لنز تماسی را از چشم خارج کنید و با پزشکی که آن را برایتان تجویز کرده تماس بگیرید.

توصیه جینگوبینگومگ این است که سالی دو بار به چشم‌پزشکی مراجعه کنید و از سلامت بینایی و سلامت چشم خود مطمئن شوید.

هر آنچه در مورد مایع لنز Opti Free باید بدانید

برای شست‌وشوی لنز تماسی فقط از مایع لنز استفاده کنید و سراغ آب لوله‌کشی و آب شیر نروید. مایع لنز opti free چندین منظوره است و با یک بار خرید همه کارهایی که برای تمیزی و ضدعفونی کردن لنز نیاز دارید را برایتان انجام می‌دهد.

مایع لنزی که در قاب لنز مانده را دوباره مصرف نکنید زیرا هم خاصیت آن کم شده و هم ممکن است حاوی میکروب و عفونت باشد.

هر آنچه در مورد روش نگهداری از مایع لنز opti free باید بدانید

مایع لنز opti free را مطابق بر دستور درج شده روی آن استفاده کنید.

همیشه قبل از استفاده از لنز و مایع لنز، دست‌های خود را با آب و صابون بشویید.

از آب شیر، آب معدنی یا سرم نمکی برای شست‌وشوی لنز استفاده نکنید و فقط مایع لنز تازه opti free را به کار بگیرید.

مایع لنز opti free را در گرما یا زیر نور آفتاب نگذارید.

مایع لنز را در دمای اتاق نگهداری کنید.

پس از پایان یافتن تاریخ مصرف، حتما مایع لنز opti free را دور بیندازید.

این محلول را از دسترس کودکان دور نگهدارید.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

زیبایی و آرایشی

معرفی تنوع ضد آفتاب اوریاژ

منتشر شده

در

اگر نگران جوانی خود هستید و تمایل ندارید که خیلی زود پوست صورتتان دچار پیری و چین و چروک شود، بایستی اقداماتی را در این راستا انجام دهید، از جمله مصرف ضد آفتاب اوریاژ یا هر برند معتبر دیگر.

شاید در تصورتان نگنجد که اشعه‌های مضر نور آفتاب تا چه حد می‌توانند، سلامت و جوانی پوست شما رو به مخاطره اندازند.

پس استفاده از ضد آفتاب را جدی گرفته و سعی کنید روزانه مقدار مناسبی ضد آفتاب را نیم ساعت قبل از بیرون رفتن از درب منزل به صورت دایه وار به پوست خود بمالید.

همانطور که می‌دانید، کرم های ضد آفتاب را تمام برندهای معتبر ایرانی و خارجی تولید می‌کنند که در این نوشتار بر آن هستیم تا مشخصا در رابطه با ضد آفتاب اوریاژ و ذکر مزایا و معایب این برند براتون صحیت کنیم، تا انتها با ما همراه باشید.

تاریخچه برند ضد آفتاب اوریاژ

برند معتبر و نام آشنای «اوریاژ» (Uriage) در سال 1992 تاسیس شد و تولید گسترده‌ای را در زمینه‌ درمان مشکلات پوستی شروع کرد.

محصولات این برند به صورت روزانه یا دوره‌ای، رطوبت‌رسان، ضدچروک یا ترمیم‌کننده دارای فواید چشم‌گیر آب معدنی “اوریاژ” هستند و با صرف‌نظر از سن، نیازهای پوستی افراد را به بهترین نحو برطرف می‌کنند.

مرکز آب معدنی «اوریاژ» (Uriage) تقریبا 2 قرن است که به درمان بیماران مبتلا به بیماری‌های پوستی کمک می‌کند.

یکی دیگر از محصولات این برند معتبر، ضد آفتاب است که برای انواع پوست با مشکلات متعدد، نیز محصول جداگانه و متفاوتی دارند.

تنوع ضد آفتاب اوریاژ

مدل بری سان ضد آفتاب اوریاژ از آن مدل ضد آفتاب‌هایی است که متناسب برای انواع پوست است، یعنی به دلیل چربی بسیار کم، حتی برای پوست های چرب هم توصیه می‌شود.

این مدل ضد آفتاب با دو عدد SPF شماره 30 و 50 ارائه می‌شود که البته دارای تنوع رنگ بندی بژ روشن و بی رنگ نیز است.

 

کرم ضد آفتاب اکستریم

از نقاط قوت ضد آفتاب اوریاژ این است که متناسب برای هر نوع پوست با هر مشکل پوستی جداگانه ضد آفتاب مخصوص نیز فرموله شده است.

به عنوان مثال ضد آفتاب اکستریم اوریاژ نیز برای آن دسته از عزیزانی که دارای پوست‌های حساس به نور هستند و پیرو توصیه پزشک نباید در معرض آفتاب قرار گیرند کاملا مناسب است، ضمن اینکه پوشانندگی بالایی مشابه کرم پودر دارد و پس از استفاده از آن نیازی به استفاده مجدد از کرم پودر نیست.

کرم ضد آفتاب بری سان مینرال اوریاژ

اگر افرادی هستند که پوست فوق العاده حساسی دارند، مانند اشخاصی که تحت درمان‌های لیزری هستند، پوست آلرژیک و شکننده دارند باید بدانند که نمی‌توانند از هر مدل ضد آفتاب استفاده کنند.

ضد آفتاب این افراد باید از محافظت بالایی در برابر اشعه‌های مضر UVA و UVB برخوردار باشد. پس لازم به ذکر است کودکان، زنان باردار و سایر بزرگسالانی که پوست‌های فوق العاده حساس دارند می‌توانند از این ضد آفتاب استفاده نمایند.

کرم ضد آفتاب دپیدرم

ضد آفتاب اوریاژ یک مدل به نام دپیدرم دارد، همانطور که از نامگذاری آن مشخص است برای پوست‌های لک دار فرموله شده است.

به عبارتی اگر از کک و مک و لک رنج می‌برید باید از ضد آفتاب‌های ضد لک استفاده کنید تا هم لک ها و کک‌های گذشته را کم رنگ کند و هم از بروز کک و مک جدید پیشگیری کند.

البته این ضد آفتاب علاوه بر برطرف کنندگی کک و مک فاقد عطر و بو است و پوست‌های حساس هم می‌توانند از آن استفاده کنند.

تنوع ضد آفتاب اوریاژ

فلویید ضد آفتاب هیسه اک

فلوئید ضد آفتاب هیسه اک دارای دو عدد SPF با شماره 30 و 50 است که کاملا مناسب و ایده آل برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه فرموله شده است.

از نقاط قوت مدل هیسه اک ضد آفتاب اوریاژ این است که با خرید یک محصول شما از عملکرد سه محصول جداگانه بهره مند خواهید شد.

به این معنی که ضد آفتاب هیسه اک اوریاژ متناسب برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه است و به نوعی یک ضد جوش، آبرسان و ضد آفتاب به شمار می‌رود.

این ضد آفتاب با ایجاد لطافت در پوست و آبرسانی که می‌کند از دهیدراته شدن پوست جلوگیری می‌کند و با تنظیم ترشح چربی و کنترل چربی‌های سطح پوست از بروز جوش و آکنه پیشگیری می‌کند.

دانستنی‌های شیرین از برند نام آشنای اوریاژ

محصولات پوستی برند اوریاژ از چشمه آبی تهیه می‌شود که نزدیک به 2000 سال است که دارای آب معدنی است و در زمان قرون وسطی، ترکیبات بی نظیر این چشمه کشف شد.

از همان زمان دانشمندان کشف کردند که این آب معدنی التیام بخش بوده و به خوبی از دهیدراته شدن پوست پیشگیری کرده و مصرف روزانه یا دوره‌ای آن موجب ترمیم و از بین رفتن چین و چروک‌های پوستی نیز می‌شود.

20 سال نوآوری و مراقبت‌های پوستی

سال 1992: شکل گیری برند اوریاژ و اولین محصولات آرایشی – بهداشتی بر پایه آب معدنی

سال 2001: بازگشایی کارخانه تولیدکننده محصولات در کنار چشمه آب معدنی

سال 2009: لابراتوارهای تخصصی پوست 100درصد منسجم تخصصی پوست

با محافظت از ترکیبات موثر منحصر به فرد اوریاژ اجازه می‌دهد همه از فواید آب معدنی موجود در بقای محصولات پوستی بهره مند شوند.

یک سری از محصولات جدید تحت نام برند اوریاژ تولید شده و مورد تایید صددرصد متخصصین پوست قرار گرفتند.

برند اوریاژ متعاقباً جایگاه یک لابراتوار پوستی را به دست آورد.

برای افزایش اثرپذیری، کارخانه تولیدکننده محصولات در کنار چشمه آب معدنی مستقر شد که اجازه میدهد هر مرحله از پروسه تولید دائماً تحت کنترل باشد. این شرایط ناشی از پایبندی این کارخانه به استانداردهای دقیق صنعت داروسازی است.

لابراتوارهای پوست اوریاژ اصول اجرایی و تاسیسات بسته بندی جدید خاص خودشان را دارد.

م اکنون، آبرسانی پوست

سال 2011: لابراتوارهای پوست اوریاژ، به بخش Dermo-Cosmtic خانوادگی گروه بین المللی Puig پوست

سال 2012: اسپری آب معدنی اوریاژ و محصولات آرایشی بهداشتی اوریاژ بیستمین سالگرد تولید خود را جشن گرفتند.

سال 2013: محصولات اوریاژ در بیش از 70 کشور دنیا عرضه می‌شود.

اوریاژ یکی از برندهای آرایشی بهداشتی پیشرو در بازار بین المللی است. روزانه هزاران محصول به فرانسه و بیش از 70 کشور در سراسر دنیا فرستاده می‌شود.

بی ضرر بودن محصولات

تمام محصولات پوست بر پایه ی یک اساس نامه دقیق فرموله شده اند که به استانداردهای داروسازی پایبند است. فرمولاسیون محصولات غیر حساسیت زا، غیرکومدون زا، فاقد پارابن و حاوی کمترین مقدار مواد نگهدارنده هستند تا سازگاری بهتری با پوست حساس شما داشته باشند.

 

 

با سایر مقاله های jingobingo همراه باشید و جدیدترین مقاله های مارا دنبال کنید

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

Copyright © 2017-2018 JingoBingo