با ما همراه باشید

سبک زندگی

3 اصل مهمی که برای رسیدن به موفقیت حتما باید آنها را بدانید

منتشر شده

در

3 اصل مهمی که برای رسیدن به موفقیت حتما باید آنها را بدانید

چگونه می توانیم به موفقیت نامحدود در زندگی برسیم

دوستان عزیز سایت jingobingo مطمئنا می دانید برای این که بتوانید زندگی با کیفیتی داشته باشید، باید همواره زندگی خود را تغییر دهید. این تغییرات تحول زیادی در زندگی به وجود می آورد و می تواند این باور را در شما به وجود آورد که در هر برنامه ای به نتایج فوق العاده ای می توانید دست پیدا کنید.

اما همواره برای این که به این موفقیت در زندگی دست پیدا کنید باید دو اصل را رعایت کنید:

1 – واقعا تمایل داشته باشید که زندگی تان را تغییر دهید.

2 – خود را در قبال تمرینات برنامه در نظر گرفته شده مسئول بدانید.

اصل اول – قدرت درونی

مطمئن باشید اگر بتوانید به این مهم دست پیدا کنید و تمام آن چیزهایی که به نظرتان خواب و خیال می باشد، بخشی از زندگی روزمره شما خواهد شد. در واقع اغلب مردم نمی دانند که از زندگی خود چه می خواهند اما نکته بسیار منفی و بدتری که در این راستا وجود دارد، این است که بسیاری از افراد می دانند که از زندگی خود چه می خواهند، اما برای رسیدن به آن هیچ کاری نمی کنند.

آن ها فقط گوشه ای می نشینند و با این امیدواری زندگی خود را سپری می کنند که روزی هر چیزی که می خواهند را به دست خواهند آورد. دقت داشته باشید «روز موعود» همین امروز است. هنگامی که بتوانید به نکاتی که به آن اشاره می کنیم عمل کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که رسیدن به آن چیزی که مد نظر دارید خیلی دور از دسترس نمی باشد.

همین حالا تصمیم بگیرید که نخواهید در جایگاهی باشید که مرتبه اش پایین تر از آن چیزی است که شما لایقش هستید. نخواهید همان راهی را که در زندگی دارید ادامه دهید. اصلا اهمیت ندارد موقعیت کنونی شما تا چه اندازه مساعد است؛ شما می توانید به موقعیتی بالاتر از آن برسید فقط تصمیم بگیرید. «از خودتان بیش تر از آنچه دیگران انتظار دارند متوقع باشید.»

 

بیشتر بخوانید: 7 روش جذب ثروت و موفقیت از برایان تریسی

 

3 اصل مهمی که برای رسیدن به موفقیت حتما باید آنها را بدانید

اصل دوم – تصمیم گیری

اگر بخواهیم به ریشه کلمه «تصمیم» اشاره کنیم، باید بدانید که «قطع» بهترین گزینه ای است که می توانید برای آن در نظر داشته باشید. دقت داشته باشید در هنگام تصمیم گیری هر چیزی که احتمال منفی را در پی دارد را باید قطع کنید و از این که آن ها را کنار بگذارید، هیچگونه هراسی نداشته باشید. در واقع مهم ترین و بزرگترین دامی که بر سر افراد برای رسیدن به موفقیت وجود دارد ترس آن ها می باشد. ترس از شکست، ترس از موفقیت، ترس از طرد شدن، ترس از درد و تمامی ترس های ناشناخته که می تواند مانع از رسیدن شما به نتیجه دلخواه شود.

اما تاکنون از خودتان این سوال را پرسیده اید که چگونه باید این ترس ها را محدود کنید؟ اغلب محققان بر این عقیده هستند برای این که بتوانید این ترس ها را از بین ببرید، باید با آن ها روبرو شوید. اگر ترس بر زندگی شما سایه بیندازد سعی کنید رو در روی آن ها بایستید و حتی به سویش حمله کنید.

به این نکته دقت داشته باشید که ترس نمی تواند به تنهایی بد باشد، بلکه یک نوع واکنش طبیعی بدن در برابر وقوع احتمالی مشکلات است. در واقع ترس به افراد نهیب می زند که مواظب باشید، حواستان را جمع کنید، زیرا خطری در کمین است. اگر ترس خود را بزرگ جلوه ندهید، به زودی دگرگونی را در خود حس خواهید کرد. می توانید بیش از پیش فعالیت کنید و موفقیت های بی شماری به چنگ آورید. در حقیقت ترس نیز مثل هر چیزی باید به اندازه و به جا باشد. شاید در ابتدا محدود ساختن ترس ها چندان ساده نباشد؛ اما باید بدانید که این کار یکی از عملی ترین کارهایی است باید انجام دهید. شما باید این محدودیت را به تدریج و به صورت مداوم برای موفقیت در زندگی خود به کار بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: 6 تکنیک مناسب برای شبکه سازی از زبان برایان تریسی

 

اصل سوم – انعطاف پذیری

اکنون زمان آن فرا رسیده است که ماهیچه های روحی خود را ورزیده کنید تا بتوانید راحت تر و سریع تر از همه اقداماتی را انجام دهید. سه عامل عمده برای رسیدن به موفقیت های نامحدود بسیار ضروری است که موارد زیر را بدانید:

1 – آگاه باشید چه چیزهایی را می خواهید.

2- برای رسیدن به آن چیزی که می خواهید دست به کار شوید.

3- نتایجی که به دست می آورید را زیر نظر داشته باشید.

البته این مسئله که فرمول زیر حتما شما را به نتیجه می رساند خیلی عاقلانه نمی باشد، اما باید بدانید که اکثر افراد موفق، شکست خورده ترین مردم دنیا هستند، زیرا بیش از دیگران طعم شکست را چشیده اند. مطمئنا افراد زیادی را می شناسید که به خاطر ترس از شکست در زندگی اقدام به هیچ کاری نمی کنند، اما در واقع این مسئله نوعی شکست برای تمام عمرش محسوب می شود. در صورتی که افراد موفق هنگامی که به این باور دست پیدا می کنند که آن چیزی که در حال انجام آن هستند نمی تواند نتیجه بخش باشد، فورا راه دیگری را برای رسیدن به نتیجه انتخاب می کنند.

در مسیر خود به سوی موفقیت همواره باید حواستان را خوب جمع کنید. بررسی های گسترده ای در این راستا انجام دهید تا به این مسئله پی ببرید که آیا برنامه ای که در پیش گرفته اید، می تواند شما را به سوی هدفتان ببرد و یا خیر. به حاصل کارهایتان خوب توجه کنید، به عبارت دیگر پس از این که تصمیم خود را گرفتید و خود را وادار به انجام کاری کردید، در مرحله سوم باید بدانید که راهی که در پیش گرفته اید به مقصد می رسد یا خیر.

تصور کنید با کسی در حال صحبت هستید، پس از گذشت اندک زمانی متوجه می شوید که طرف مقابلتان بدون این که به شما توجهی داشته باشد در حال صحبت است و همچنان به حرف زدنش ادامه می دهد. آیا تاکنون در چنین مخمصه ای گرفتار شده اید؟ شما به طور مرتب سعی دارید با جملاتی مودبانه آن فرد را ساکت کنید، در حالی که طرف مقابل از این صحبت های شما به این باور می رسد که شما از آن موضوع بسیار استقبال کرده اید. در حالی که شما از شدت عصبانیت می خواهید سرتان را به دیوار بکوبید.

از طرف دیگر متوجه می شوید که عدم توجه می تواند نتایج را خلاف آن چیزی که هستند به آن ها نشان دهند و به همین دلیل گاهی ما همان راهی را می رویم که گمان می کنیم درست است، اما روزی به آن نتیجه می رسیم که از آن چیزی که می خواهیم فرسنگ ها فاصله گرفته ایم. دقت داشته باشید برای این که بتوانید به موفقیت در زندگی برسید و از هدفتان دور نشوید، در هر قدمی که برمی دارید، به نتایج کار خود فکر کرده و توجه نمایید. در صورتی که نتایجی که حاصل می شود هیچ شباهتی به آن چیزی که می خواهید ندارد، مسیر خود را تغییر دهید و هیچ گاه از این تغییر مسیر نترسید.

 

بیشتر بخوانید: سرمایه گذاری موفق از نظر وارن بافت و جورجی شوارتز

 

تاکنون این سوال را از خود پرسیده اید که در طول عمر خود چند بار به زمین خورده اید؟ چقدر زمان نیاز دارید تا دوباره اولین گام را بر روی زمین بردارید؟ آیا این که شما برای راه رفتن سعی کنید دیوانگی است؟ دقت داشته باشید فرمول جادویی موفقیت در زندگی همین است. این که شما ماه ها تلاش کنید و هیچ گاه از رسیدن به موفقیت خسته و ناامید نشوید.

برخی افراد پس از این که چندبار با شکست مواجه می شوند دیگر به سراغ انجام دوباره آن نمی روند و به نوعی هدف خود را کنار می گذارند، فقط به این دلیل که نمی توانند ناراحتی را تحمل کنند. در صورتی که شما باید قدرت درونی خود را احیا کنید، همواره انعطاف پذیر باشید و توانایی انعطاف پذیری را در خود افزایش دهید.

3 اصل مهمی که برای رسیدن به موفقیت حتما باید آنها را بدانید - راه های موفقیت ، اصول موفقیت

از همین رو همواره این موارد را با خود مرور کنید:

1- اهدافتان را همواره برای خودتان روشن کنید، این کتاب شما را در این امر یاری خواهد کرد.

2- خود را به انجام فعالیت وادار کنید. تاکنون از خود پرسیده اید چگونه؟ در واقع بسیار ساده است: تصمیم بگیرید.

3- نتایج کار خود را بشناسید. شما همواره باید حس تشخیص را در خود تقویت کنید. یعنی نسبت به آنچه از عملکرد شما ناشی می شود بسیار حساس باشید. باید همواره بدانید که نتیجه ی کار شما در جهت رسیدن به موفقیت بوده و یا شما را از آنچه می خواهید دور کرده است. این حساسیت بر رفتارهای آنی شما تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که افراد موفق از این فرمول به خوبی پیروی می کنند و همواره آن را در دستور کار خود قرار داده اند. آن ها به خوبی می دانند چه می خواهند و برای این که به مقصد برسند، باید از کدام مسیر به سمت آن بروند. اگر راهی را که انتخاب کرده اند، آن ها را به سمت بیراهه ببرد باید بلافاصله تغییر جهت دهند. آن ها آنقدر مسیر خود را به چپ و راست تغییر می دهند، تا درست در آن هدف مشخص شده فرود آیند. این همان فرمول اصلی موفقیت نامحدود است.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب
1 دیدگاه

1 دیدگاه

 1. اشتراک ها: تزریق بوتاکس از سیر تا پیاز - جینگوبینگو مگ

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

هویت بصری چیست و چه اهمیتی در برندینگ دارد؟

منتشر شده

در

توسط

هویت بصری

امروزه کسب و کارهای بیشتری در فضای اینترنت شکل میگیرند. به همین دلیل برند بودن یا برندینگ اهمیت بیشتری نسبت به سال های گذشته پیدا کرده است. برای اینکه کسب و کار شما در ذهن مخاطبانتان بماند لازم است که برندسازی کنید و با این کار شما به کسب و کار خود می توانید مانند شرکت های بزرگ مانند اپل، نایک و … یک شکل متفاوتی بدهید. در ادامه مقاله به هویت بصری برند می پردازیم، همراه ما باشید.

هویت بصری چیست؟

بیایید با یک مثال ساده شروع کنیم. فرض کنید شما دانشجوی یکی از دانشگاه های کشورمان هستید. و هنگام ورود به کلاس می خواهید در ردیف اول بشینید. اما شما این اجازرو ندارید. برای اینکه بتوانید اجازه استاد را بگیرید باید کارهایی را انجام دهید که استاد شما را متفاوت تر نسبت به بقیه ببیند.

با پاسخ به سوالات مختلف و با سر موقع حاضر شدن در کلاس ها، می توانید خود را به استاد ثابت کنید و شخصیت خود را نشان دهید. یعنی خود رامتفاوت تر جلوه دهید.

یا فرض کنید می خواهید در بین دوستانی که دارید متفاوت دیده شوید. با عوض کردن تیپ خود یا رفتار خود می توانید این کار را انجام بدهید.

شما نیز می توانید برای کسب و کار خودتان از طراحی لوگو(نماد شرکت)، اوراق اداری(کارت ویزیت، پاکت و …)، لباس ست کارمندان(کت و شلوار مخصوص شرکت)، پیام(ایمیل، پوش نوتفیکیشن) و یا هر چیزی که با حس بینایی می توان به مخاطب خود نشان داد را استفاده کنید.

با انجام دادن این کارها شما می توانید هویت خود را درست کنید. در بین همه این ها لوگو مهم ترین آن ها است. بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان داشتند ماندگاری تصویر نسبت به متن خیلی بیشتر است. یعنی مخاطب با چند بار دیدن لوگوی شما، شرکت شما در ذهنش می ماند.

اهمیت هویت بصری در برندینگ

امروزه تمامی کسب و کار ها در تلاش هستند که برند خود را شناخته تر کنند و نسبت به رقبای خود معروف تر باشند. همه کسب و کار ها دیگر برای خود یک برند مشخصی دارند که باعث شده از بقیه کسب و کار ها متمایز باشند. دیگر لوگو های تکراری نیز نمی توانید در بین کسب و کار ها ببینید و لوگوی همه کسب و کار ها شکل خاص خود را دارند.

برای مثال فرض کنید شما می خواهید یک شئ از فروشگاه های اینترنتی بخرید. مهم ترین چیز برای شما چیست؟ قیمت یا واقعی بودن فروشگاه؟ مطمئناً واقعی بودن فروشگاه مهم است.شما هم می خواهید از معروف ترین برندهای دنیا گوشی بخرید.و خیلی کارهایی که برای شما معروف هستند.

در زیر به چند نمونه از مهمترین مزیت های استفاده هویت بصری اشاره می کنیم. شما نیز مزیت های دیگر را برای ما بنویسید.

 • جلب اعتماد کاربران
 • افزایش اعتبار و معروفیت در بین کسب و کارها
 • افزایش مخاطبان هدفمند و وفادار

طراحی لوگو

برای اینکه مخاطب تصویری از شما در ذهنش بماند نیاز به لوگو دارید. طراحی لوگو حرفه ای یکی از ساده ترین و تاثیر گذارترین کارهایی است که می توانید برای کسب و کار خود بکنید. درسته که شکل لوگو کوچک است اما ماندگاری که دارد خیلی بیشتر است. و ممکن است سالیان سال مخاطب شما را فقط با لوگویی که دارید بشناسد.

در واقع یک لوگو نشان دهنده ارزش کسب و کار است. لوگو هم می تواند کپی باشد که در این صورت طرف مقابل می تواند از شما شکایت کند و هم می تواند تخصصی باشد و مخصوص کسب و کار خودتان باشد که بتوانید به راحتی آن را ثبت کنید. لوگو انواع مختلفی دارد از جمله لوگو مونوگرام، تایپوگرافی، تصویری، انتزاعی و …

ماندگاری لوگو در سادگی آن است. به عنوان مثال لوگوی شرکت اپل و نایک خیلی ساده هستند اما همیشه در ذهنمان وقتی اسم شرکت نایک را جایی میشنویم می دانیم که درباره چه شرکتی حرف میرنند. و در چه زمینه ای حرف می زنند.

شاید دیده باشید که بعضی از کسب و کارها از به جای استفاده از شکل در لوگو، از نوشته استفاده کرده اند. به نظر چیز های نوشتاری در دهن آم نمی ماند. بیشتر شکل و تصویر در ذهن می ماند. یا ترکیب این دو نیز بهتر است.یعنی لوگوی شما ترکیبی از شکل و نوشته باشد.

طراحی لوگو

ست اداری

لوگو به تنهایی نمی تواند به شما کمک کند. پس باید به گزینه های دیگری نیز هم فکر کنید. طراحی ست اداری یکی از این گزینه ها می تواند باشد. ست اداری شما می تواند شامل کارت ویزیت، اوراق اداری، سربرگ و … باشد.

همه این مواردی که اشاره کردیم به اندازه لوگو تاثیر گذار هستند. پس نباید بیشتر به لوگو توجه کنیم. در بین ست اداری، کارت ویزیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه دیگر همه کسب و کارها چه بزرگ چه کوچک از کارت ویزیت استفاده می کنند. کارت ویزیت نیز تاثیر بیشتری روی مخاطبان دارد. با طراحی کارت ویزیت حرفه ای می توانید به کسب وکار خود یک رنگ خاص و مشخصی بدهید. همانطور که می دانید زیبایی در سادگی است. پس بهتره در کارت ویزیت شما یک طرف لوگوی شرکت همراه با نام شرکت و در طرف دیگر شماره تماس شرکت باشد.

استفاده درست از رنگبندی در ست اداری نیز حائز اهمیت است. هر رنگ استراتژی مخصوص خود را دارد. و با قرار گیری در کنار هم یک استراتژی به کسب و کار شما می دهد. در زیر به چند نمونه از رنگ ها می پردازیم.

 • سفید : نشان دهنده سادگی و امنیت
 • بنفش : نشان دهنده ثروت و خلاقیت
 • قرمز : نشان دهنده انرژی و قدرت بالا ( رنگ قرمز بیشتر برای جلب توجه است )
 • سبز : نشان دهنده احساسات و آرام بخش بودن
 • طلایی : نشان دهنده ارزش، اعتبار و زیبایی
 • سیاه : نشان دهنده قدرت و اقتدار و در بعضی مواقع تهدید آمیز

کارت ویزیت

برند

شاید شما هم فکر می کنید که برند با کنار هم گذاشتن یک لوگو و نام و … درست می شود. اما اشتباه است. مخاطبان ما کسانی هستند که ما را برند می کنند. همه این کار ها در کنار هم کمک می کنند که برند شویم. هویت یک برند تعهدی است که به مخاطبان خود داده است. اگر شما برند را یک انسان فرض کنید همه ویژگی های اخلاقی یا رفتاری که به آن نسبت داده شده است هویت برند را می سازد.

امروزه با رشد سریع اینترنت در دنیا، برندسازی اینترنتی یکی از نیازهای هر کسب و کاری برای موفقیت است. بیشتر مردم باورهایشان از فضای مجازی است. یعنی هر چیزی در فضای مجازی گفته شود را باور دارند. با تبلیغات در فضای مجازی نیز می توانید هویت کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید. یکی از مزیت های برندسازی اینترنتی این است که زمان و مکان هیچ مفهومی ندارد. یعنی هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید می توانید به کارتان برسید.

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

کسب و کار

محتوا عامل رشد کسب و کارهای اینترنتی

منتشر شده

در

شاید همگی این جمله تکراری که محتوا پادشاه است را شنیده باشیم اما بیایید کمی دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم تا بفهمیم چرا محتوا توانسته در دنیای امروز جایگاه ویژه ای را از آن خود کند. و با یکدیگر بررسی کنیم که اگر قصد سفارش تولید محتوا دارید چگونه شرکت معتبر را تشخیص دهید.

چرا محتوا مهم ترین اسلحه سایت ها محسوب می شود؟

یکی از کانال های ارتباطی مشتریان با سایت ها هموراه موتورهای جستجو بوده است. در این بین موتور جستجوی گوگل همیشه حرف اول و اخر را برای بیشتر وبسایت ها زده است.

این موتور جستجو برای اینکه بتواند بهترین نتیجه را برای کاربران خود رقم بزند دست به تعریف و ساخت الگوریتم هایی کرده است که با استفاده از آن الگوریتم ها می تواند تشخیص دهد که کدام سایت ها باید در جایگاه و صفحات نخست گوگل قرار بگیرند.

یکی از مهم ترین فاکتورهای همیشگی گوگل داشتن محتوایی جذاب و کاربر پسند است به گونه ای که کاربران را جذب کرده و نیاز آنهارا در قالب های گوناگون پاسخ دهد.

پس در نتیجه برای اینکه سایت ها بتوانند خود را به کاربران آن هم از طریق گوگل به نمایش گذارند باید محتواهای عالی تولید کنند.

این موضوع نشان می دهد که چرا محتوا اسلحه ی مهمی برای این سایت ها محسوب می شود.

کسب و کارهای اینترنتی و محتوا

اگر شما یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید در اولین قدم باید سعی کنید تا تولید محتوای هدفمند و درستی برای مخاطبان خود داشته باشید. کسب و کارهای آنلاین در صورت نداشتن یک استراتژی درست برای تولید محتوای خود با مشکل بزرگی در آینده مواجه خواهند شد.

چه می شود اگر کاربری به داخل سایت شما مراجعه کند اما نتواند آن چیزی که مد نظرش است را پیدا کند و یا شما نتوانید با محتوایی که تولید کرده اید خدمات و محصول خود را به آنها بفروشید؟

کسب و کارهای اینترنتی همگی به محتوایی تازه و ناب نیاز دارند تا بتوانند در جایگاه مناسبی از رتبه های گوگل قرار بگیرند.

تولید محتوا برای سایت های آموزشی

وب سایت هایی که آموزش های آنلاین دارند باید تولید محتوای مناسبی برای وبسایت خود آماده کند چراکه یک مشتری قبل از خرید، آموزش های آنلاینی که به صورت رایگان در داخل وبسایت خود قرار داده اید را مشاهده میکنند.

برای اینکه شما بتوانید مشتری را وادار کنید تا از شما خرید کنم باید قبل از آن شروع به تولید به محتواهایی برحسب استراتژی کرده باشید اگر وب سایت شما پر از آموزش ها و دوره های مختلف است و از هیچ استراتژی محتوایی برای فروش محصولات خود استفاده نکرده اید نباید امیدوار باشید تا محصولات خود را بتوانید در بهترین حالت خود به فروش برسانید

تولید محتوای سایت های آموزشی می‌تواند هم به صورت متنی ،صوتی و ویدئویی باشد به طوری که کاربری که میخواهید از شما خرید کند با مدرس دوره آشنا شده و لحن و گفتار او را در دوره‌های مختلف رایگان شما را مشاهده کند

تولید محتوا در اینستاگرام

به خوبی می دانید که امروزه اینستاگرام یکی از محیط های درآمدزایی برای افرادی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند. اگر شما نیز بتوانید تولید محتوای مناسبی برای اینستاگرام خود داشته باشید می توانید از اینستاگرام خود درآمدزایی فوق‌العاده‌ای داشته باشید .

اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا به صورت رایگان کسب و کار اینترنتی خود را بر بستر آن آماده سازید و از طریق آن به فروش محصولات و خدمات خود بپردازید

با توجه به تعداد کاربران بالایی که در محیط اینستاگرام وجود دارد فروش محصولات می تواند در این شرایط بسیار راحت تر از وب‌سایت‌ها باشد. اگر شما بتوانید تولید محتوای درستی برای اینستاگرام خود داشته باشید قطع به یقین می‌توان انتظار فروش بالا را انتظار داشت .تولید محتوای اینستاگرام می‌تواند به صورت ویدئویی ، تصویری و متنی باشد اما موضوعی که مهم است این است که شما بتوانید نوع مخاطب خود را تشخیص داده و نسبت به نوع مخاطب خود محتوای درستی را انتشار دهید.

اگر بتوانید تولید محتوای مناسبی را برای اینستاگرام خود داشته باشید می توانید به مرور زمان تعداد مخاطبان پیج خود را نیز افزایش دهید افزایش تعداد مخاطبان صفحه اینستاگرامی شما در نتیجه منجر به افزایش فروش شما خواهد شد

چرا باید کسب و کار اینترنتی را آغاز کنید؟

کسب و کارهای اینترنتی با توجه به محدودیت مکان و زمانی که در آنها وجود ندارند، می‌توانند همواره فروش و تعداد بالای مخاطبان را برای شما به ارمغان داشته باشند و همین موضوع باعث شده است که بسیاری از افرادف علاقه مند به حوزه کسب و کار اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین شوند. شما با شروع فعالیت خود به صورت اینترنتی می توانید انتظار این موضوع را داشته باشید که مخاطبان شما از سرتاسر ایران و حتی از سرتاسر جهان به شما مراجعه کنند فروش محصولات در اینترنت بسیار راحت تر از آن است که بخواهید در بازار سنتی به محصولی را به فروش برسانید.

هنگامی که شما برای اولین بار تصمیم می گیرید تا کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنید نیاز ندارید تا یک مکان برای کسب و کار خود اجاره و یا تعبیه کنید کسب و کارهای آنلاین می توانند از منزل هم هدایت شوند ما بسیاری از کسب و کارهای آنلاین را مشاهده کردیم که از یک فضای کوچک و حتی گاهاً یک اتاق توانستند به موفقیت‌های بزرگ برساند.

اگر بخواهیم مثالی در مورد فروشگاه های آنلاین برای شما بیاوریم می توان از آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی موجود نام برد که کار خود را از یک گاراژ کوچک در ساختمان خود آغاز کرد.

روند صعودی کسب و کارهای اینترنتی با استراتژی محتوا

با توجه به شرایط پیش آمده و بیماری کرونا امروزه شاهد این هستیم که کلمه ای  همانند “خرید اینترنتی” بیش از پیش مورد جستجوی افراد قرار می‌گیرد .این موضوع نشان می دهد که کسب و کارهای آنلاین امروزه توانسته اند جایگاه خود را نسبت به قبل پیدا کنند و بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کسب و کار خود کند.

در این بین اگر فروشگاه کسب و کار اینترنتی و آنلاین شما توانسته است که تولید محتوای مناسبی را داشته باشد و در جایگاه های مناسب گوگل قرار گرفته باشد می توان انتظار این را داشت که پس از مدتی مخاطبان زیادی را برای کار خود جذب کرده و بتوانید از این طریق فروش نسبتاً بالایی را تجربه کنید

 

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

سبک زندگی

آیا از پشت کنکور ماندن برای رسیدن به رشته پزشکی خسته شده اید؟

منتشر شده

در

توسط

رشتیه پزشکی در دانشگاه های کشور ترکیه

حتما برای شما هم پیش آمده که از یک دانش آموز سال آخر دبیرستان که رشته تجربی خوانده است بپرسید ” چه رشته ای می خواهی بخوانی ؟ ” و او بگوید ” رشته پزشکی 😊 ” و همه ما به خوبی می دانیم که بیش از 99 درصد این افراد به هیچ عنوان در آن سال پزشکی قبول نخواهند شد. اما راه چاره چیست ؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد روشی جایگزین را به شما پیشنهاد دهیم تا به آرزوی خود برسید. تحصیل پزشکی در ترکیه مطلبی است که می خواهم به آن اشاره کنم . در این مقاله به راه های که از آن طریق می توانید در کشور ترکیه رشته پزشکی تحصیل نمایید اشاره خواهیم کرد.

مقدمه :

تحصیل پزشکی در ترکیه

رشته پزشکی بنابه مزایایی که دارد و امنیت شغلی بسیار بالای آن از درآمد بالایی برخوردار می باشد. پس کاملا طبیعی است که هر شخصی آرزوی دکتر شدن را در ذهن خود بپروراند. در یک کلام با دکتر شدن می توانید زندگی خود و خانواده خود را تا آخر عمر و حتی بعد از آن تضمین کنید. اما بسیاری از افراد علارغم تلاش های بسیار زیادی که انجام می دهند، حتی با چندین سال تلاش نمی توانند در رشته پزشکی در دانشگاه های ایران قبول شوند. از این رو برخی از موسسات در سطح کشور مسیر تحصیل در خارج از کشور را برای این افراد هموار کرده اند. تحصیل پزشکی در کشور ترکیه و آذربایجان در برخی از موارد نسبت به پزشکی در ایران بهتر است در این مقاله تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه را مورد بررسی خود قرار خواهیم داد .

بهترین راه رسیدن به پزشکی بورسیه تحصیلی :

بورسیه تحصیلی ترکیه

در ایران به دلیل وجود سهمیه های بسیار زیاد بیشتر افرادی که لایق صندلی برای رشته پزشکی هستند به آن دست نمی یابند و افرادی به این صندلی می رسند که از سهمیه های مختلف برخوردار هستند. اگر به نمرات این افراد در دوران دبیرستان هم نگاه کنید اکثرا از مدارس عالی با نمره بسیار بالا می باشند. شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه بسیار مناسب این افراد می باشد. به دلیل این که سن پایینی دارند و نمرات بالایی در دبیرستان کسب کرده اند با کمی مطالعه از آزمون های ترکیه می توانند به راحتی در بهترین دانشگاه های ترکیه که مورد قبول وزارت علوم کشور ایران باشد رشته پزشک و دندان پزشکی را تحصیل نمایند . سپس پس از پایان دوره تحصیلشان به کشور بازگشته و به طبابت مشغول شوند .

آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه :

کشور ترکیه برای ورود به دانشگاه هایش دو آزمون اصلی قرار داده است. آزمون SAT و آزمون YOS . برخی از دانشگاه ها در ترکیه ملاکشان آزمون یوس می باشد و برخی دیگر آزمون اس ای تی البته چند دانشگاه نیز هستند که از هر دو آزمون دانشجو بر می دارند. آزمون SAT در بسیاری از کشور های دنیا برگزار می شود اما آزمون یوس مختص کشور ترکیه می باشد در ادامه به بررسی کامل تر هر یک از این آزمون ها خواهیم پرداخت.

آزمون YOS :

آزمون یوس اصلی ترین آزمون برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. این آزمون توسط این آزمون برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد ( هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار کمتر از دیگر دانشگاه ها می باشد) . تا سال 2010 آزمون یوس در کشور ترکیه به صورت سراسری برگزار می شد، اما از سال 2012 هر دانشگاه به صورت مستقل این آزمون را برگزار می کند.

آزمون یوس

بازه برگزاری آزمون YOS از اواخر فروردین تا اوایل خرداد می باشد. اکثر دانشگاه های ترکیه خود اقدام به برگزاری و طراحی سوالات یوس می کنند. برخی از این دانشگاه های پس از پایان آزمون سوالات آن را انتشار می دهند و برخی انتشار نمی دهند.

سوالات آزمون یوس را می توان به سه بخش مختلف تقسیم کرد . ریاضی ، هوش ، هندسه . تعداد سوالات در دانشگاه های مختلف متفاوت است. اما اکثر دانشگاه ها 80 سوال را طرح می کنند. از این تعداد 40 سوال مختص ریاضی 35 سوال مختص هوش و 5 سوال هندسه می باشد. در برخی از دانشگاه ها دیده شده است که حتی تا 100 سوال نیز داده شده است.

زبان سوالات آزمون یوس به خواسته متقاضی می تواند انگلیسی یا ترکی استانبولی باشد. اما خوب است بدانید که سوالات آزمون یوس به دلیل داشتن ماهیت ریاضی نیاز به تسلط زیاد بر زبان ندارد و با دانستن کمی از زبان امتحان هم می توانید به راحای به سوالات جواب دهید .

شرایط شرکت در آزمون یوس :

 • داوطبین می بایست سال آخر دبیرستان یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند .
 • داوطلبان می بایست جزء اتباع خارجی باشند .
 • در صورتی که یک متقاضی در بدو تولد تبعه ترکیه بوده و با گواهی وزارت کشور ترکیه از تابعیت این کشور خارج شده باشد . باید برگه های مورد نظر را از وزارت کشور اخذ و ارائه کند .
 • اتباع جمهوری ترکیه که دوره دبیرستان را بصورت کامل در خارج ازکشور به اتمام رسانده باشند حتی برخورداری از این قانون را دارند.

آزمون SAT :

آزمون SAT توسط موسسه خصوصی که تحت نظر ایالت متحده آمریکا می باشد برگزار می شود . این آزمون توسط بسیاری از دانشگاه های سطح دنیا گرفته می شود. آزمون اس ای تی به زبان انگلیسی برگزار می شود. این آزمون در کشور آمریکا هر سال 7 بار برگزار می شود. و در کشور های دیگر 6 بار همچنین برای دانش آموزان بین المللی هر سال 4 بار برگزار می شود . اکثر دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان کشور ترکیه از طریق آزمون SAT دانشجو می پذیرند و 15 درصد از ظرفیت دانشگاه های خود را به دانشجویان خارج از کشور اختصاص می دهند.

آزمون اس ای تی

هزینه آزمون اس ای تی برای هر شخص حدود 50 دلار می باشد . این آزمون در دو صورت کلی و موضوعی برگزار می شود که کشور ترکیه نوع موضوعی آن را برگزار می کند. در این آزمون باید به دروس ۱- ریاضی ، ۲- درک مطلب و ۳- انشاء پاسخ داده شود.

مدت اعتبار آزمون SAT در تمامی کشور ها 5 سال اما در کشور ترکیه 2 سال می باشد. هر ساله وزارت علوم لیستی از دانشگاه های مورد قبول خود را اعلام میکند که از طریق این آزمون فقط در آن ها می توانید ثبت نام کنید.

ارزروم – ازمیر – آنتالیا – استانبول – آنکارا شهر هایی هستند که در کشور ترکیه آزمون SAT را برگزار می کنند.

نتیجه گیری :

اگر رویای رسیدن به رشته پزشکی را دارید و نمره بالایی در دبیرستان کسب کرده اید ( معدل دیپلم بالای 18 ) پیشنهاد ما به شما شرکت در آزمون های کشور ترکیه و تلاش برای بورسیه شدن می باشد . بورسیه تحصیلی کشور ترکیه امکاناتی را در اختیار شما می گذارد که علاوه بر زندگی در سطح عالی و فوق العاده ، هزینه بسیار کمی هم متحمل شما خواهد شد .

0
Criterion 1
Users (0 آرا) 0
What people say... Login to rate
مرتب سازی بر اساس:

اولین نفری باشید که نقد و بررسی می کند.

User Avatar
تایید شده
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

نمایش بیشتر
{{ pageNumber+1 }}
ادامه مطلب

Copyright © 2017-2018 JingoBingo

طراحی سایت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پارماتیک