با ما همراه باشید

سبک زندگی

آیا از پشت کنکور ماندن برای رسیدن به رشته پزشکی خسته شده اید؟

منتشر شده

در

رشتیه پزشکی در دانشگاه های کشور ترکیه

حتما برای شما هم پیش آمده که از یک دانش آموز سال آخر دبیرستان که رشته تجربی خوانده است بپرسید ” چه رشته ای می خواهی بخوانی ؟ ” و او بگوید ” رشته پزشکی 😊 ” و همه ما به خوبی می دانیم که بیش از 99 درصد این افراد به هیچ عنوان در آن سال پزشکی قبول نخواهند شد. اما راه چاره چیست ؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد روشی جایگزین را به شما پیشنهاد دهیم تا به آرزوی خود برسید. تحصیل پزشکی در ترکیه مطلبی است که می خواهم به آن اشاره کنم . در این مقاله به راه های که از آن طریق می توانید در کشور ترکیه رشته پزشکی تحصیل نمایید اشاره خواهیم کرد.

مقدمه :

تحصیل پزشکی در ترکیه

رشته پزشکی بنابه مزایایی که دارد و امنیت شغلی بسیار بالای آن از درآمد بالایی برخوردار می باشد. پس کاملا طبیعی است که هر شخصی آرزوی دکتر شدن را در ذهن خود بپروراند. در یک کلام با دکتر شدن می توانید زندگی خود و خانواده خود را تا آخر عمر و حتی بعد از آن تضمین کنید. اما بسیاری از افراد علارغم تلاش های بسیار زیادی که انجام می دهند، حتی با چندین سال تلاش نمی توانند در رشته پزشکی در دانشگاه های ایران قبول شوند. از این رو برخی از موسسات در سطح کشور مسیر تحصیل در خارج از کشور را برای این افراد هموار کرده اند. تحصیل پزشکی در کشور ترکیه و آذربایجان در برخی از موارد نسبت به پزشکی در ایران بهتر است در این مقاله تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور ترکیه را مورد بررسی خود قرار خواهیم داد .

بهترین راه رسیدن به پزشکی بورسیه تحصیلی :

بورسیه تحصیلی ترکیه

در ایران به دلیل وجود سهمیه های بسیار زیاد بیشتر افرادی که لایق صندلی برای رشته پزشکی هستند به آن دست نمی یابند و افرادی به این صندلی می رسند که از سهمیه های مختلف برخوردار هستند. اگر به نمرات این افراد در دوران دبیرستان هم نگاه کنید اکثرا از مدارس عالی با نمره بسیار بالا می باشند. شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه بسیار مناسب این افراد می باشد. به دلیل این که سن پایینی دارند و نمرات بالایی در دبیرستان کسب کرده اند با کمی مطالعه از آزمون های ترکیه می توانند به راحتی در بهترین دانشگاه های ترکیه که مورد قبول وزارت علوم کشور ایران باشد رشته پزشک و دندان پزشکی را تحصیل نمایند . سپس پس از پایان دوره تحصیلشان به کشور بازگشته و به طبابت مشغول شوند .

آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه :

کشور ترکیه برای ورود به دانشگاه هایش دو آزمون اصلی قرار داده است. آزمون SAT و آزمون YOS . برخی از دانشگاه ها در ترکیه ملاکشان آزمون یوس می باشد و برخی دیگر آزمون اس ای تی البته چند دانشگاه نیز هستند که از هر دو آزمون دانشجو بر می دارند. آزمون SAT در بسیاری از کشور های دنیا برگزار می شود اما آزمون یوس مختص کشور ترکیه می باشد در ادامه به بررسی کامل تر هر یک از این آزمون ها خواهیم پرداخت.

آزمون YOS :

آزمون یوس اصلی ترین آزمون برای ورود به دانشگاه های کشور ترکیه می باشد. این آزمون توسط این آزمون برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد ( هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار کمتر از دیگر دانشگاه ها می باشد) . تا سال 2010 آزمون یوس در کشور ترکیه به صورت سراسری برگزار می شد، اما از سال 2012 هر دانشگاه به صورت مستقل این آزمون را برگزار می کند.

آزمون یوس

بازه برگزاری آزمون YOS از اواخر فروردین تا اوایل خرداد می باشد. اکثر دانشگاه های ترکیه خود اقدام به برگزاری و طراحی سوالات یوس می کنند. برخی از این دانشگاه های پس از پایان آزمون سوالات آن را انتشار می دهند و برخی انتشار نمی دهند.

سوالات آزمون یوس را می توان به سه بخش مختلف تقسیم کرد . ریاضی ، هوش ، هندسه . تعداد سوالات در دانشگاه های مختلف متفاوت است. اما اکثر دانشگاه ها 80 سوال را طرح می کنند. از این تعداد 40 سوال مختص ریاضی 35 سوال مختص هوش و 5 سوال هندسه می باشد. در برخی از دانشگاه ها دیده شده است که حتی تا 100 سوال نیز داده شده است.

زبان سوالات آزمون یوس به خواسته متقاضی می تواند انگلیسی یا ترکی استانبولی باشد. اما خوب است بدانید که سوالات آزمون یوس به دلیل داشتن ماهیت ریاضی نیاز به تسلط زیاد بر زبان ندارد و با دانستن کمی از زبان امتحان هم می توانید به راحای به سوالات جواب دهید .

شرایط شرکت در آزمون یوس :

 • داوطبین می بایست سال آخر دبیرستان یا فارغ التحصیل دبیرستان باشند .
 • داوطلبان می بایست جزء اتباع خارجی باشند .
 • در صورتی که یک متقاضی در بدو تولد تبعه ترکیه بوده و با گواهی وزارت کشور ترکیه از تابعیت این کشور خارج شده باشد . باید برگه های مورد نظر را از وزارت کشور اخذ و ارائه کند .
 • اتباع جمهوری ترکیه که دوره دبیرستان را بصورت کامل در خارج ازکشور به اتمام رسانده باشند حتی برخورداری از این قانون را دارند.

آزمون SAT :

آزمون SAT توسط موسسه خصوصی که تحت نظر ایالت متحده آمریکا می باشد برگزار می شود . این آزمون توسط بسیاری از دانشگاه های سطح دنیا گرفته می شود. آزمون اس ای تی به زبان انگلیسی برگزار می شود. این آزمون در کشور آمریکا هر سال 7 بار برگزار می شود. و در کشور های دیگر 6 بار همچنین برای دانش آموزان بین المللی هر سال 4 بار برگزار می شود . اکثر دانشگاه های خصوصی و انگلیسی زبان کشور ترکیه از طریق آزمون SAT دانشجو می پذیرند و 15 درصد از ظرفیت دانشگاه های خود را به دانشجویان خارج از کشور اختصاص می دهند.

آزمون اس ای تی

هزینه آزمون اس ای تی برای هر شخص حدود 50 دلار می باشد . این آزمون در دو صورت کلی و موضوعی برگزار می شود که کشور ترکیه نوع موضوعی آن را برگزار می کند. در این آزمون باید به دروس ۱- ریاضی ، ۲- درک مطلب و ۳- انشاء پاسخ داده شود.

مدت اعتبار آزمون SAT در تمامی کشور ها 5 سال اما در کشور ترکیه 2 سال می باشد. هر ساله وزارت علوم لیستی از دانشگاه های مورد قبول خود را اعلام میکند که از طریق این آزمون فقط در آن ها می توانید ثبت نام کنید.

ارزروم – ازمیر – آنتالیا – استانبول – آنکارا شهر هایی هستند که در کشور ترکیه آزمون SAT را برگزار می کنند.

نتیجه گیری :

اگر رویای رسیدن به رشته پزشکی را دارید و نمره بالایی در دبیرستان کسب کرده اید ( معدل دیپلم بالای 18 ) پیشنهاد ما به شما شرکت در آزمون های کشور ترکیه و تلاش برای بورسیه شدن می باشد . بورسیه تحصیلی کشور ترکیه امکاناتی را در اختیار شما می گذارد که علاوه بر زندگی در سطح عالی و فوق العاده ، هزینه بسیار کمی هم متحمل شما خواهد شد .

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

هویت بصری چیست و چه اهمیتی در برندینگ دارد؟

منتشر شده

در

هویت بصری

امروزه کسب و کارهای بیشتری در فضای اینترنت شکل میگیرند. به همین دلیل برند بودن یا برندینگ اهمیت بیشتری نسبت به سال های گذشته پیدا کرده است. برای اینکه کسب و کار شما در ذهن مخاطبانتان بماند لازم است که برندسازی کنید و با این کار شما به کسب و کار خود می توانید مانند شرکت های بزرگ مانند اپل، نایک و … یک شکل متفاوتی بدهید. در ادامه مقاله به هویت بصری برند می پردازیم، همراه ما باشید.

هویت بصری چیست؟

بیایید با یک مثال ساده شروع کنیم. فرض کنید شما دانشجوی یکی از دانشگاه های کشورمان هستید. و هنگام ورود به کلاس می خواهید در ردیف اول بشینید. اما شما این اجازرو ندارید. برای اینکه بتوانید اجازه استاد را بگیرید باید کارهایی را انجام دهید که استاد شما را متفاوت تر نسبت به بقیه ببیند.

با پاسخ به سوالات مختلف و با سر موقع حاضر شدن در کلاس ها، می توانید خود را به استاد ثابت کنید و شخصیت خود را نشان دهید. یعنی خود رامتفاوت تر جلوه دهید.

یا فرض کنید می خواهید در بین دوستانی که دارید متفاوت دیده شوید. با عوض کردن تیپ خود یا رفتار خود می توانید این کار را انجام بدهید.

شما نیز می توانید برای کسب و کار خودتان از طراحی لوگو(نماد شرکت)، اوراق اداری(کارت ویزیت، پاکت و …)، لباس ست کارمندان(کت و شلوار مخصوص شرکت)، پیام(ایمیل، پوش نوتفیکیشن) و یا هر چیزی که با حس بینایی می توان به مخاطب خود نشان داد را استفاده کنید.

با انجام دادن این کارها شما می توانید هویت خود را درست کنید. در بین همه این ها لوگو مهم ترین آن ها است. بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان داشتند ماندگاری تصویر نسبت به متن خیلی بیشتر است. یعنی مخاطب با چند بار دیدن لوگوی شما، شرکت شما در ذهنش می ماند.

اهمیت هویت بصری در برندینگ

امروزه تمامی کسب و کار ها در تلاش هستند که برند خود را شناخته تر کنند و نسبت به رقبای خود معروف تر باشند. همه کسب و کار ها دیگر برای خود یک برند مشخصی دارند که باعث شده از بقیه کسب و کار ها متمایز باشند. دیگر لوگو های تکراری نیز نمی توانید در بین کسب و کار ها ببینید و لوگوی همه کسب و کار ها شکل خاص خود را دارند.

برای مثال فرض کنید شما می خواهید یک شئ از فروشگاه های اینترنتی بخرید. مهم ترین چیز برای شما چیست؟ قیمت یا واقعی بودن فروشگاه؟ مطمئناً واقعی بودن فروشگاه مهم است.شما هم می خواهید از معروف ترین برندهای دنیا گوشی بخرید.و خیلی کارهایی که برای شما معروف هستند.

در زیر به چند نمونه از مهمترین مزیت های استفاده هویت بصری اشاره می کنیم. شما نیز مزیت های دیگر را برای ما بنویسید.

 • جلب اعتماد کاربران
 • افزایش اعتبار و معروفیت در بین کسب و کارها
 • افزایش مخاطبان هدفمند و وفادار

طراحی لوگو

برای اینکه مخاطب تصویری از شما در ذهنش بماند نیاز به لوگو دارید. طراحی لوگو حرفه ای یکی از ساده ترین و تاثیر گذارترین کارهایی است که می توانید برای کسب و کار خود بکنید. درسته که شکل لوگو کوچک است اما ماندگاری که دارد خیلی بیشتر است. و ممکن است سالیان سال مخاطب شما را فقط با لوگویی که دارید بشناسد.

در واقع یک لوگو نشان دهنده ارزش کسب و کار است. لوگو هم می تواند کپی باشد که در این صورت طرف مقابل می تواند از شما شکایت کند و هم می تواند تخصصی باشد و مخصوص کسب و کار خودتان باشد که بتوانید به راحتی آن را ثبت کنید. لوگو انواع مختلفی دارد از جمله لوگو مونوگرام، تایپوگرافی، تصویری، انتزاعی و …

ماندگاری لوگو در سادگی آن است. به عنوان مثال لوگوی شرکت اپل و نایک خیلی ساده هستند اما همیشه در ذهنمان وقتی اسم شرکت نایک را جایی میشنویم می دانیم که درباره چه شرکتی حرف میرنند. و در چه زمینه ای حرف می زنند.

شاید دیده باشید که بعضی از کسب و کارها از به جای استفاده از شکل در لوگو، از نوشته استفاده کرده اند. به نظر چیز های نوشتاری در دهن آم نمی ماند. بیشتر شکل و تصویر در ذهن می ماند. یا ترکیب این دو نیز بهتر است.یعنی لوگوی شما ترکیبی از شکل و نوشته باشد.

طراحی لوگو

ست اداری

لوگو به تنهایی نمی تواند به شما کمک کند. پس باید به گزینه های دیگری نیز هم فکر کنید. طراحی ست اداری یکی از این گزینه ها می تواند باشد. ست اداری شما می تواند شامل کارت ویزیت، اوراق اداری، سربرگ و … باشد.

همه این مواردی که اشاره کردیم به اندازه لوگو تاثیر گذار هستند. پس نباید بیشتر به لوگو توجه کنیم. در بین ست اداری، کارت ویزیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

امروزه دیگر همه کسب و کارها چه بزرگ چه کوچک از کارت ویزیت استفاده می کنند. کارت ویزیت نیز تاثیر بیشتری روی مخاطبان دارد. با طراحی کارت ویزیت حرفه ای می توانید به کسب وکار خود یک رنگ خاص و مشخصی بدهید. همانطور که می دانید زیبایی در سادگی است. پس بهتره در کارت ویزیت شما یک طرف لوگوی شرکت همراه با نام شرکت و در طرف دیگر شماره تماس شرکت باشد.

استفاده درست از رنگبندی در ست اداری نیز حائز اهمیت است. هر رنگ استراتژی مخصوص خود را دارد. و با قرار گیری در کنار هم یک استراتژی به کسب و کار شما می دهد. در زیر به چند نمونه از رنگ ها می پردازیم.

 • سفید : نشان دهنده سادگی و امنیت
 • بنفش : نشان دهنده ثروت و خلاقیت
 • قرمز : نشان دهنده انرژی و قدرت بالا ( رنگ قرمز بیشتر برای جلب توجه است )
 • سبز : نشان دهنده احساسات و آرام بخش بودن
 • طلایی : نشان دهنده ارزش، اعتبار و زیبایی
 • سیاه : نشان دهنده قدرت و اقتدار و در بعضی مواقع تهدید آمیز

کارت ویزیت

برند

شاید شما هم فکر می کنید که برند با کنار هم گذاشتن یک لوگو و نام و … درست می شود. اما اشتباه است. مخاطبان ما کسانی هستند که ما را برند می کنند. همه این کار ها در کنار هم کمک می کنند که برند شویم. هویت یک برند تعهدی است که به مخاطبان خود داده است. اگر شما برند را یک انسان فرض کنید همه ویژگی های اخلاقی یا رفتاری که به آن نسبت داده شده است هویت برند را می سازد.

امروزه با رشد سریع اینترنت در دنیا، برندسازی اینترنتی یکی از نیازهای هر کسب و کاری برای موفقیت است. بیشتر مردم باورهایشان از فضای مجازی است. یعنی هر چیزی در فضای مجازی گفته شود را باور دارند. با تبلیغات در فضای مجازی نیز می توانید هویت کسب و کار خود را به اشتراک بگذارید. یکی از مزیت های برندسازی اینترنتی این است که زمان و مکان هیچ مفهومی ندارد. یعنی هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته باشید می توانید به کارتان برسید.

ادامه مطلب

کسب و کار

محتوا عامل رشد کسب و کارهای اینترنتی

منتشر شده

در

شاید همگی این جمله تکراری که محتوا پادشاه است را شنیده باشیم اما بیایید کمی دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم تا بفهمیم چرا محتوا توانسته در دنیای امروز جایگاه ویژه ای را از آن خود کند. و با یکدیگر بررسی کنیم که اگر قصد سفارش تولید محتوا دارید چگونه شرکت معتبر را تشخیص دهید.

چرا محتوا مهم ترین اسلحه سایت ها محسوب می شود؟

یکی از کانال های ارتباطی مشتریان با سایت ها هموراه موتورهای جستجو بوده است. در این بین موتور جستجوی گوگل همیشه حرف اول و اخر را برای بیشتر وبسایت ها زده است.

این موتور جستجو برای اینکه بتواند بهترین نتیجه را برای کاربران خود رقم بزند دست به تعریف و ساخت الگوریتم هایی کرده است که با استفاده از آن الگوریتم ها می تواند تشخیص دهد که کدام سایت ها باید در جایگاه و صفحات نخست گوگل قرار بگیرند.

یکی از مهم ترین فاکتورهای همیشگی گوگل داشتن محتوایی جذاب و کاربر پسند است به گونه ای که کاربران را جذب کرده و نیاز آنهارا در قالب های گوناگون پاسخ دهد.

پس در نتیجه برای اینکه سایت ها بتوانند خود را به کاربران آن هم از طریق گوگل به نمایش گذارند باید محتواهای عالی تولید کنند.

این موضوع نشان می دهد که چرا محتوا اسلحه ی مهمی برای این سایت ها محسوب می شود.

کسب و کارهای اینترنتی و محتوا

اگر شما یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید در اولین قدم باید سعی کنید تا تولید محتوای هدفمند و درستی برای مخاطبان خود داشته باشید. کسب و کارهای آنلاین در صورت نداشتن یک استراتژی درست برای تولید محتوای خود با مشکل بزرگی در آینده مواجه خواهند شد.

چه می شود اگر کاربری به داخل سایت شما مراجعه کند اما نتواند آن چیزی که مد نظرش است را پیدا کند و یا شما نتوانید با محتوایی که تولید کرده اید خدمات و محصول خود را به آنها بفروشید؟

کسب و کارهای اینترنتی همگی به محتوایی تازه و ناب نیاز دارند تا بتوانند در جایگاه مناسبی از رتبه های گوگل قرار بگیرند.

تولید محتوا برای سایت های آموزشی

وب سایت هایی که آموزش های آنلاین دارند باید تولید محتوای مناسبی برای وبسایت خود آماده کند چراکه یک مشتری قبل از خرید، آموزش های آنلاینی که به صورت رایگان در داخل وبسایت خود قرار داده اید را مشاهده میکنند.

برای اینکه شما بتوانید مشتری را وادار کنید تا از شما خرید کنم باید قبل از آن شروع به تولید به محتواهایی برحسب استراتژی کرده باشید اگر وب سایت شما پر از آموزش ها و دوره های مختلف است و از هیچ استراتژی محتوایی برای فروش محصولات خود استفاده نکرده اید نباید امیدوار باشید تا محصولات خود را بتوانید در بهترین حالت خود به فروش برسانید

تولید محتوای سایت های آموزشی می‌تواند هم به صورت متنی ،صوتی و ویدئویی باشد به طوری که کاربری که میخواهید از شما خرید کند با مدرس دوره آشنا شده و لحن و گفتار او را در دوره‌های مختلف رایگان شما را مشاهده کند

تولید محتوا در اینستاگرام

به خوبی می دانید که امروزه اینستاگرام یکی از محیط های درآمدزایی برای افرادی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند. اگر شما نیز بتوانید تولید محتوای مناسبی برای اینستاگرام خود داشته باشید می توانید از اینستاگرام خود درآمدزایی فوق‌العاده‌ای داشته باشید .

اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا به صورت رایگان کسب و کار اینترنتی خود را بر بستر آن آماده سازید و از طریق آن به فروش محصولات و خدمات خود بپردازید

با توجه به تعداد کاربران بالایی که در محیط اینستاگرام وجود دارد فروش محصولات می تواند در این شرایط بسیار راحت تر از وب‌سایت‌ها باشد. اگر شما بتوانید تولید محتوای درستی برای اینستاگرام خود داشته باشید قطع به یقین می‌توان انتظار فروش بالا را انتظار داشت .تولید محتوای اینستاگرام می‌تواند به صورت ویدئویی ، تصویری و متنی باشد اما موضوعی که مهم است این است که شما بتوانید نوع مخاطب خود را تشخیص داده و نسبت به نوع مخاطب خود محتوای درستی را انتشار دهید.

اگر بتوانید تولید محتوای مناسبی را برای اینستاگرام خود داشته باشید می توانید به مرور زمان تعداد مخاطبان پیج خود را نیز افزایش دهید افزایش تعداد مخاطبان صفحه اینستاگرامی شما در نتیجه منجر به افزایش فروش شما خواهد شد

چرا باید کسب و کار اینترنتی را آغاز کنید؟

کسب و کارهای اینترنتی با توجه به محدودیت مکان و زمانی که در آنها وجود ندارند، می‌توانند همواره فروش و تعداد بالای مخاطبان را برای شما به ارمغان داشته باشند و همین موضوع باعث شده است که بسیاری از افرادف علاقه مند به حوزه کسب و کار اینترنتی و کسب و کارهای آنلاین شوند. شما با شروع فعالیت خود به صورت اینترنتی می توانید انتظار این موضوع را داشته باشید که مخاطبان شما از سرتاسر ایران و حتی از سرتاسر جهان به شما مراجعه کنند فروش محصولات در اینترنت بسیار راحت تر از آن است که بخواهید در بازار سنتی به محصولی را به فروش برسانید.

هنگامی که شما برای اولین بار تصمیم می گیرید تا کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کنید نیاز ندارید تا یک مکان برای کسب و کار خود اجاره و یا تعبیه کنید کسب و کارهای آنلاین می توانند از منزل هم هدایت شوند ما بسیاری از کسب و کارهای آنلاین را مشاهده کردیم که از یک فضای کوچک و حتی گاهاً یک اتاق توانستند به موفقیت‌های بزرگ برساند.

اگر بخواهیم مثالی در مورد فروشگاه های آنلاین برای شما بیاوریم می توان از آمازون به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی موجود نام برد که کار خود را از یک گاراژ کوچک در ساختمان خود آغاز کرد.

روند صعودی کسب و کارهای اینترنتی با استراتژی محتوا

با توجه به شرایط پیش آمده و بیماری کرونا امروزه شاهد این هستیم که کلمه ای  همانند “خرید اینترنتی” بیش از پیش مورد جستجوی افراد قرار می‌گیرد .این موضوع نشان می دهد که کسب و کارهای آنلاین امروزه توانسته اند جایگاه خود را نسبت به قبل پیدا کنند و بتوانند مخاطبان بیشتری را جذب کسب و کار خود کند.

در این بین اگر فروشگاه کسب و کار اینترنتی و آنلاین شما توانسته است که تولید محتوای مناسبی را داشته باشد و در جایگاه های مناسب گوگل قرار گرفته باشد می توان انتظار این را داشت که پس از مدتی مخاطبان زیادی را برای کار خود جذب کرده و بتوانید از این طریق فروش نسبتاً بالایی را تجربه کنید

 

ادامه مطلب

کسب و کار

آیا شما هم می خواهید با طراحی سایت کسب درآمد کنید؟

منتشر شده

در

کسب درآمد و طراحی سایت

یکی از دغدغه هایی که امروزه فکر و ذهن جوانان کشورمان را درگیر کرده است، درآمد می باشد؟ بالارفتن هزینه ها و افزایش روزافزون قیمت کالاهای مختلف باعث شده است که زندگی برای اکثر جوانان کشور سخت شده و به فکر راه چاره ای باشند و از طرفی با کاهش ظرفیت کار در کشور و افزایش نرخ بیکاری ، مسئله درآمد و تشکیل خانواده در بین جوانان به یک موضل تبدیل شده است.در این مقاله سعی خواهیم کرد روشی را به شما پیشنهاد دهیم که در چند سال اخیر توانسته است بسیاری از افراد را صاحب درآمد بالا و چند هزار فرد را فقط در ایران میلیونر کند.

از طراحی سایت برای کسب درآمد بالا استفاده کنید !

اگر در شهرهای بزرگی مانند تبریز، اصفهان و … زندگی می کنید. کافی است در نوار جستجوی گوگل عبارت ” طراحی سایت در تبریز ” یا ” طراحی سایت در اصفهان ” را جستجو کنید و ببینید که به چه اندازه شرکت وجود دارد که هم اکنون در حال طراحی سایت می باشند. خب باید بگویم که طراحی سایت کل ماجرا نیز و حتی اگر از یک وبمستر حرفه ای سوال کنید. طراحی سایت بدون سئو و بهینه سازی را احتمالا قبول نداشته باشد. شما باید به دنبال شرکتی معتبر و حفه ای باشید که در کنار حرفه طراحی سایت بتواند وبسایت شما را سئو و بهینه سازی نیز نماید. بگذارید با یک مثال بهتر توضیح دهم.

کسب درآمد با طراحی سایت

تصور کنید شما در یک فروشگاه کیف و کفش فروشی کار می کنید و صاحب مغازه نیستید. مسلما پس از مدتی خواهید فهمید که فروشنده عمده کفش چه کسی است. هم اکنون شما می توانید با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی تخصصی کیف و کفش شروع به کسب در آمد نمایید. اما چگونه ؟ پس از طراحی سایت فروشگاهی باید شروع به بهینه سازی و سئو سایت شود تا وبسایت شما در نتایج اول گوگل دیده شود. هنگامی که سایت شما سئو شود، در کلمات خاصی مانند ” کفش چرم ” ، ” کیف زنانه ” و … در صفحه و نتایج اول گوگل قرار خواهد گرفت. مردم با جستجوی کلمات پرمخاطب کسب و کار شما با وبسایت شما مواجه خواهند شد و در صورت رضایت از محصولات شما اقدام به خرید خواهند کرد.

اما باید به این موضوع مهم نیز اشاره شود که طراحی سایت فقط مختص به فروشگاه های اینترنتی نمی شود. شما می توانید با طراحی انواع مختلف وبسایت شروع به کسب درآمدهای بسیار زیاد کنید. از نمونه های مختلف این وبسایت ها می توان به : طراحی سایت شرکتی، طراخی سایت دانلود، طراحی سایت آموزشگاهی، طراحی سایت خبری، طراحی سایت املاک و …. اشاره کرد.

سرانجام راهی سریع و کم هزینه برای، طراحی سایت !

خب اگر در گوگل یک جستجویی بزنید مشاهده خواهید کرد که برخی شرکت ها وبسایت هایی به قیمت های بسیار بالا در حدود 50 تا 90 میلیون طراحی می کنند. اما شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید می توانید همان سایت ها را با همان امکانات با قیمتی بسیار پایین تر طراحی کنید. به عنوان مثال واقعی یکی از دوستان ما به دنبال طراحی وبسایت در زنجان بود. او با شرکت های بسیاری در تهران و شهرهای دیگر تماس حاصل کرد و تماما قیمت های بالا به او پیشنهاد می دادند. پس از مدتی یک شرکت طراحی سایت پروژه او را با قیمت مناسبی انجام داد. زمان تحویل پروژه دوست ما کاملا از روند پروژه و وبسایت طراحی شده راضی بود. او دلیل این تفاوت قیمت را از شرکت طراحی سایت پرسید و آن ها گفتند : از بستر آماده وردپرس برای طراحی سایت شما استفاده کرده ایم.

 

وردپرس چیست ؟

طراحی سایت با وردپرس

وردپرس یا WordPress یک سیستم مدیریت محتوا برای ایجاد وبسایت است. وردپرس به شما این امکان را می دهد که بتوانید در مدت زمان کوتاه و هزینه کم یک سایت با امکانات بسیار بالا طراحی کنید. وردپرس به دلیل داشتن امکاناتی همچون مدیریت بسیار آسان، سئو عالی، بروزرسانی رایگان امنیت بالا، افزونه ها و پلاگین های بسیار زیاد گزینه مناسبی برای طراحی سایت می باشد. مخصوصا اگر می خواهید از صفر یک کسب و کار اینترنتی را شروع کنید و سرمایه زیادی ندارید، وردپرس بهترین انتخاب شما می باشد. همچنین شما می توانید با تهیه دوره های آموزشی وردپرس شروع به یادگیری آن کنید و پس از مدت زمانی حدودا 4 یا 5 ماهه وبسایت کسب و کارتان را خودتان بالا بیاورید. جالب است بدانید که طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کاملا بدون برنامه نویسی می باشد اما با این حال در برخی از زمینه ها از هر حالت دیگر برنامه نویسی بهتر عمل میکند.

حرف هرکسی برای طراحی سایت حرفه ای را قبول نکنید!

بیشتر طراحان را دیده ایم که به مشتریان خود پیشنهاد طراحی سایت را داده اند و وقتی مشتری پس از مدتی شاکی شده است که چرا وبسایت من در نتایج گوگل نشان داده نمی شود جواب داده اند که متاسفانه ما سئو و بهینه سازی سایت انجام نمی دهیم. توصیه ما به شما این است که با چنین افرادی همکاری نکنید اما چرا؟ هنگامی که یک سایت طراحی می شود بسیار مهم است که کد نویسی های آن از لحظ سئو درست باشد. متاسفانه شرکت هایی که پروژه سئو قبول نمی کنند به کد های سئو نیز در طراحی سایت تسلطی ندارند و ممکن است سایتی طراحی کنند که بعدا در نتایج گوگل بالا نیاید. به خاطر همین موضوع بسیار مهم است شرکتی که برای طراحی سایت انتخاب کرده اید، علاوه بر طراحی سایت در سئو سایت نبز حرفه ای باشد.

کسب در آمد بالا از سئو سایت

نتیجه گیری :

در آمد بالا با داشتن یک سایت اصولی به راحتی امکان پذیر می باشد. اما به نکاتی که در بالا به آن ها اشاره کرده ایم دقت نمایید. با افزایش تکنولوژی در سال های اخیر شاهد رشد روزافزون کسب و کار های اینترنتی در ایران و جهان بوده ایم . با بررسی هایی که انجام گرفته است، کشور ایران پتانسیل بسیار زیادی برای پیشرفت در این زمینه دارد. طراحی سایت برای شروع کسبو کار اینترنتی یکی از لزومات می باشد در انتخاب درست آن دقت نمایید. اگر به دنبال کسب درآمد بالا با سرمایه کم می باشید پیشنهاد می کنیم به دنبال شرکتی باشید که با وردپرس برای شما وبسایت طراحی نماید .

ادامه مطلب

  طراحی سایت توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ پارماتیک