جینگوبینگو >

خرید خانه در زعفرانیه

حتی اگر ساكن شهر تهران هم نباشید بعید است كه تا كنون نام زعفرانیه به گوش‌تان نخورده باشد. زعفرانیه محله‌ای اعیان‌نشین و گران‌قیمت واقع در منطقه شمیرانات در شمال تهران است. آب و هوای كوهستانی و ییلاقی، مجاورت در كوهپایه‌های البرز و توچال،‌ وجود انواع آپارتمان لوكس، پنت هاوس مدرن،‌ برج‌های بلند و… سبب شده است كه این محله جزء یكی از چند محله خاص و پرطرفدار شهر تهران باشد.

خیابان زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، خیابان الف، میدان الف، خیابان شهید اعجازی (آصف) و میدان آصف خیابان‌ها و میادین اصلی این محله می‌باشند.

موقعیت زعفرانیه و دسترسی‌ها به این محله

زعفرانیه از سمت غرب به رودخانه ولنجك و از سمت شمال به ارتفاعات توچال محدود می‌شود. خیابان ولیعصر و محمودیه در جنوب آن قرار دارند. همچنین محله تجریش همسایه شرقی این محله می‌باشد. از طریق اتوبان شهید چمران، خیابان ولیعصر و خیابان شریعتی نیز می‌توان به این محله دسترسی داشت. محله زعفرانیه از محله‌های ناحیه دو منطقه یك شهرداری تهران است.

زعفرانیه در گذشته از مناطق روستایی نزدیك به تهران بوده و به همین خاطر،‌ امروزه برج‌ها و آپارتمان‌های شیك و مدرن، تعدادی خانه قدیمی با بافت سنتی را در میان خود جا داده‌اند.

اماکن مهم و مراکز دولتی واقع در زعفرانیه

به غیر از آب و هوای عالی و بافت شهری لوكس و اعیانی،‌ عوامل دیگری همچون وجود چندین سفارت‌خانه از جمله سفارت یمن واقع در خیابان اعجازی، سفارت غنا واقع در خیابان مقدس اردبیلی،‌ سفارت برزیل واقع در خیابان فتاحی،‌ سفارت بلاروس واقع در خیابان مقدس اردبیلی و سفارت ویتنام واقع در خیابان اعجازی و همچنین نزدیك بودن با مجموعه كاخ سعدآباد سبب شده كه زعفرانیه در كانون توجه افراد خاص پسند قرار بگیرد.

طبق گفته‎‌ها وجه تسمیه این محله هم به خاطر رنگ زعفرانی دیوارهای این کاخ است. از طرفی روایات دیگری از کشت حاصلخیز زعفران در این مجموعه وجود دارد.

سامانه‌های حمل و نقل

در حال حاضر محله زعفرانیه جمعیتی حدود 25 هزار نفر را در خود جای داده است. این محله فاقد ایستگاه مترو است و نزدیك‌ترین ایستگاه مترو به آن، ایستگاه تجریش است. تاكسی‌های زعفرانیه در میدان‌ تجریش و ولنجک توقف دارند. سامانه BRT میدان تجریش نیز ایستگاه‌هایی در زعفرانیه دارد.

مراکز خرید واقع در زعفرانیه

پنج مرکز معروف پالادیوم، واقع در خیابان مقدس اردبیلی، مجتمع تجاری بامیک، در خیابان اعجازی، مجتمع تجاری پیرامید واقع در خیابان مقدس اردبیلی، مجتمع تجاری اداری میلان در مقدس اردبیلی و همچنین زعفرانیه پلازا واقع در تقاطع زعفرانیه و آصف از مراکز خرید واقع شده در محله زعفرانیه می‌باشند. همچنین بازار میوه و تره بار الف نیز در خیابان مقدس اردبیلی قرار گرفته است.

اماکن مذهبی و مساجد زعفرانیه

زعفرانیه شامل مساجدی همچون مسجد جامع ولنجک در انتهای خیابان اعجازی، مسجد محمودیه واقع در کوی شهید امیری ثوری و مسجد الزهرا در انتهای خیابان نیاززاده می‌شود.

مراکز درمانی و بیمارستان‌های زعفرانیه

محله زعفرانیه هیچ بیمارستانی ندارد! بیمارستان‌های نزدیک به این محله بیمارستان شهدای تجریش و بیمارستان نیکان اقدسیه می‌باشند. درمانگاه‌ شبانه روزی خیریه عمل واقع در خیابان اعجازی و درمانگاه اسدآباد واقع در خیابان نیاززاده از مراکز درمانی این محله هستند. از دارخونه‌های واقع در زعفرانیه هم می‌توانیم به داروخانه دکتر نهروز در میدان اعجازی، داروخانه شبانه روزی صبای زعفرانیه و داروخانه دکتر شهبازی در خیابان فلاحی اشاره کنیم.

مراکز ورزشی و اماکن تفریحی زعفرانیه

معروف‌ترین بخش محله زعفرانیه، مجموعه کاخ‌های سعدآباد می‌باشد. این مجموعه که در انتهای خیابان طاهری واقع شده است، مساحتی حدود 110 هکتار را به خود اختصاص داده است. همچنین زعفرانیه دارای پارک‌ها و بوستان‌های متعددی همچون پارک ولنجک واقع در خیابان اعجازی، پارک ارغوان واقع در خیابان فلاحی، پارک آصف واقع در خیابان حسینی، پارک ریحانه واقع در خیابان اعجازی و پارک تندرستی واقع در خیابان اعجازی می‌باشد. همچنین تنها موزه تخصصی ساعت به نام موزه زمان زعفرانیه در این محله واقع شده است.

قیمت خانه و آپارتمان در زعفرانیه

بافت شهری در زعفرانیه همانند سایر محله‌های واقع در شمال شهر تهران دارای سبکی مدرن و لوکس است. از این جهت و به خاطر تمام دلایلی که در این مطلب ذکر شد، قیمت‌ خانه و آپارتمان‌های واقع در این محله بسیار گران است و ساکنین این محله از قشر مرفه و توانمند جامعه می‌باشند.

در زعفرانیه ساختمان‌های بلند کمتری به نسبت بقیه محله‌های شمال تهران به چشم می‌خورد. یکی از ساختمان‌های مسکونی تحسین شده در این محله، پروژه باغ زعفرانیه می‌باشد. این ساختمان 12 طبقه دارای 63 واحد است که در یک زمین به مساحت 6 هزار متر مربع ساخته شده است. در ساخت این بنا هیچ درختی قطع نشده و هیچ‌گونه آسیبی به فضای سبز نرسیده است.

قیمت‌ ملک در زعفرانیه به عوامل متعددی از جمله نوع ملک از نظر ویلایی یا آپارتمان بودن، سال ساخت ملک، کیفیت متریال به کار برده شده در ساخت، محل قرارگیری ملک و همچنین امکانات رفاهی و… بستگی دارد.

مشاوره خرید و فروش آپارتمان در زعفرانیه تهران

تیمی از مشاورین خبره جینگو بینگو آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه خرید خانه، آپارتمان، پنت هاوس و… در محله زعفرانیه می‌باشند. همچنین با مراجعه به سایت جینگو بینگو می‌توانید از قیمت‌ها و شرایط فروش خانه در زعفرانیه اطلاع کسب کنید.

مشاوره و خرید
مشاوره و خرید
مشاوره و خرید: 09301748024