جینگو >

خرید خانه در فرمانیه

فرمانيه،‌‌ محله‌‌اي لوكس و اعيان نشين كه در شمال تهران واقع شده است. اين محله به دلايل مختلفي همچون وجود خانه‌ها و آپارتمان‌هاي لوكس،‌ پنت هاوس‌هاي واقع در برج‌هاي بلند،‌ آب و هواي بسيار عالي شمال شهر تهران و… از بهترين و خاص پسندترين محله‌هاي مسكوني پايتخت به شمار مي‌رود و هر سال به جمعيت و تراكم آن افزوده مي‌شود. علت نام‌گذاری این محله نیز به خاطر این است که در گذشته اراضی آن متعلق به شخصی به نام عبدالحسین میرزا فرمانفرما بوده است.

فرمانيه جزو محلات منطقه 1 تهران است. بافت شهري آن عمدتا متشكل از برج‌ها و ساختمان‌هاي مسكوني مدرن است. اين محله از سمت شرق با خيابان پاسداران،‌ از غرب با خيابان كامرانيه،‌ از شمال با خيابان شهيد لواساني و با اتوبان صدر و ميدان نوبنياد از جنوب همسايه است. لازم به ذكر است كه فرمانيه فاقد ايستگاه‌هاي مترو و BRT مي‌باشد.

فرمانيه را مي‌توانيم كلكسيوني از ملك و برج‌ لوكس بدانيم. مثلا برج بلند آسمان در اين محله دومين برج بلند مسكوني در ايران محسوب مي‌شود. از ديگر سازه‌هاي معروف واقع در فرمانيه به برج‌هاي دو قلوي فرمانیه مي‌توانيم اشاره كنيم. جمعيت محله فرمانيه در حدود 17 هزار نفر تخمين زده مي‌شود.

قبلا گفتیم که محله فرمانیه شامل ایستگاه مترو نمی‌شود و نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها برای اهالی این محل، ایستگاه مترو نوبنیاد و قیطریه می‌باشد. خطوط 106، 217 و 220 سازمان اتوبوسرانی نیز در آن دارای ایستگاه هستند.

فرمانیه علاوه بر خانه‌ها و آپارتمان‌های لوکس، شامل مراکز دولتی مهم و چندین سفارت‌خانه خارجی نیز می‌شود. سفارت کشور ایتالیا در خیابان فرمانیه، سفارت کشورهای هلند و نروژ در خیابان سنبل و مدرسه ایتالیایی پیترو دلاواله نمونه‌هایی از این مراکز مهم می‌باشند. همچنین سفارت کشورهای جمهوری چک و ترکمنستان نیز از سفارت‌خانه‌های واقع در محله فرمانیه هستند.

بوستان‌های نزدیک به این محله شامل بوستان دیباچی، بوستان صدر، بوستان پگاه، بوستان نارنجستان، بوستان شهید دستواره و بوستان شهید دستواره می‌شوند. همچنین مرکز خرید کوه نور واقع در تقاطع کامرانیه و فرمانیه، مرکز خرید کوهستان، مرکز خرید آرتمیس در این محله واقع شده‌اند.کافه‌ و رستوران‌های متعددی  نیز در محله فرمانیه وجود دارند.

قيمت خانه در فرمانيه

خانه‌ها و آپارتمان‌هاي واقع در اين محله را مي‌توان جزو گران قيمت‌ترين خانه‌هاي تهران دانست. البته قيمت خانه‌ها در فرمانيه شامل رنج قيمتي گسترده‌اي مي‌شوند و به عوامل مختلفي از جمله سال ساخت ملك،‌ كيفيت متريال و مصالح استفاده شده در ساخت،‌ موقعيت ساختمان ( خيابان اصلي،‌ فرعي و كوچه) و همچنين نوع ملك (ويلائي، آپارتمان و پنت هاوس)‌ بستگي دارد.

بازه قيمتي به ازاي هر متر خانه يا آپارتمان در فرمانيه بين 18 ميليون تومان تا 50 ميليون تومان است. البته قيمت براي برخي از ملك‌هاي خاص فراتر از اين بازه است. بافت تازه‌ساز و مدرن، دسترسی‌های مناسب و امکانات رفاهی خوب از عوامل بالا بودن قیمت مسکن در فرمانیه است.

مشاوره خرید و فروش ملک در فرمانیه تهران

اگر به خرید خانه در فرمانیه تهران فکر می‌کنید بهتر است با یک مشاور املاک معتبر مشورت کنید. گروهی از مشاورین املاک جینگوبینگو آماده‌اند تا شما را در انتخاب خانه رویایی خود کمک کنند. می‌توانید بهترین‌ خانه‌ها، ویلاها و آپارتمان‌ها را در سایت جینگوبینگو مشاهده نمایید.

تماس اینستاگرام Whatsapp
021-28427706