جینگو >

خرید آپارتمان در چانکایا آنکارا

خرید خانه و آپارتمان در منطقه چانکایا آنکارا بهترین گزینه است برای کسانی که به دنبال خرید ملک در پایتخت کشور زیبای ترکیه هستند. آنکارا شهری با بیش از 5 میلیون جمعیت است. اگرچه مانند شهرهای دیگر ترکیه از جمله استانبول، آنتالیا و ازمیر جزو مقاصد توریستی نیست. اما قطب تجاری، اداری و اقتصادی ترکیه، شهر آنکارا است. افراد به اهداف مختلف تحصیل، کار و زندگی راهی اینجا می‌شوند. محله چانکایا آنکارا را منطقه‌ی کلان شهر مرکزی پایتخت می‌دانند که مرکز و قلب اداری استان آنکارا است. این منطقه در سال 1936 به منطقه مرکزی آنکارا تبدیل شد. اکنون نیز یکی از بهترین و لوکس‌ترین مناطق آنکارا برای خرید خانه و ملک در ترکیه به حساب می‌آید. در کل شهر آنکارا، 24 منطقه دارد، در این میان چانکایا به قلب پایتخت تبدیل شده است که پیوسته در حال رشد و توسعه است.

مشاوره خرید ملک

استراتژی‌ها و چشم‌اندازهای شهرداری آنکارا در طول تاریخ بر اهمیت منطقه چانکایا موثر بوده است. اگر شما نیز قصد سرمایه‌گذاری در آنکارا و خرید ملک در منطقه چانکایا را دارید، بهتر است بدانید که چانکایا بزرگ‌ترین منطقه پایتخت است که به تنهایی حدود 1 میلیون نفر جمعیت را در دل خود جای داده است. به طوری‌که گفته می‌شود، جمعیت منطقه چانکایا در آنکارا از بسیاری شهرهای دیگر ترکیه بیشتر است. در کنار این منطقه، کیزیلای آنکارا از دیگر گزینه‌های محبوب برای خرید ملک در آنکارا است.

دسترسی ها و حمل و نقل عمومی در چانکایا

دسترسی ها و حمل و نقل عمومی در چانکایا

مساحت کل منطقه چانکایا در آنکارا را حدود 103 مایل مربع (268 کیلومترمربع) برآورد کرده‌اند. روزانه جمعیتی حدود 2 میلیون نفر در این شهر رفت و آمد خواهند کرد. از طرفی چانکایا بزرگترین منطقه در کل شهر آنکارا است که 124 محله دارد. خیلی طبیعی است که دسترسی‌ها و زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی بسیار خوبی برای این منطقه تعبیه کرده باشند.

چانکایا یک جایگاه محوری در زمینه‌های مختلف برای شهر آنکارا ایفا می‌کند. اینجا نه تنها مرکز جاذبه و سرگرمی برای پایتخت که برای شهرهای اطراف نیز می‌باشد. جمعیت این منطقه در طول روز و پویایی شهری آن به راستی خیره‌کننده است. مدارس، موسسات علمی مختلف و فعالیت‌های حرفه‌ای و کاری اینجا را به یک فضای زنده‌ی شهری و رو به رشد تبدیل کرده است. وجود مکان‌های محبوب و مشهور از جمله باهچلی دلار، تونالی هیلمی و موزه‌ها و سالن‌های کنسرت، موسیقی و تئاتر مختلف بر اهمیت منطقه چانکایا آنکارا افزوده است. هر ساله جشنواره‌های بین‌المللی زیادی از جمله جشنواره بین‌المللی فیلم زنان، جشنواره موسیقی آنکارا، جشنواره جاز و جشنواره بین‌المللی تئاتر در این منطقه برگزار می‌شود که توریست‌های زیادی را از سراسر جهان به خود می‌کشاند.

امکانات محله چانکایا آنکارا

از زمان تاسیس چانکایا در سال 1923 به مرکز زندگی سیاسی و اجتماعی آنکارا تبدیل شده است. حجم امکانات رفاهی، درمانی، آموزشی و خدماتی این منطقه، به حدی زیاد است که ساکنان آن را از هر لحاظ بی‌نیاز ساخته است. ارگان‌ها و نهادهای اصلی اجرایی کشور ترکیه در این منطقه وجود دارند. مجلس ملی بزرگ، مقر ریاست جمهوری ترکیه، 20 وزارتخانه، فرماندهی نیروهای زمینی، فرماندهی نیروهای دریایی، فرماندهی نیروهایی هوایی، گارد ساحلی، نهادهای عمومی مهم، مقر سازمان‌های بین‌المللی مانند سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، یونسکو و 114 نمایندگی خارجی در مرزهای محله چانکایا آنکارا واقع شده‌اند. جالب است بدانید که بیشتر از 80 هزار محل کاری و شغلی در چانکایا وجود دارد. بسیاری از مهاجرت‌های کاری به ترکیه، منطقه چانکایا آنکارا را به عنوان مقصد نهایی خود در نظر می‌گیرند. در کل می‌توان گفت که چانکایا نقطه تلاقی زندگی کاری با تجارت است.

در کنار این‌ها، چانکایا را مرکز آموزش، تحقیقات علمی و دانشگاهی ترکیه نیز می‌دانند. در اینجا 4 دانشگاه دولتی، 6 دانشگاه پایه و بسیاری مدارس ملی و بین‌المللی وجود دارد. تعدادی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه از جمله دانشگاه چانکایا و آکادمی نظامی ترکیه در این‌جا قرار دارند. کتابخانه ملی ترکیه و شورای تحقیقات علمی و فناوری ترکیه (TUBITAK) نیز در منطقه چانکایا آنکارا واقع شده‌اند.

قیمت خانه و آپارتمان در چانکایا

قیمت خانه و آپارتمان در چانکایا 

بسته به این‌که در کدام بخش و در کدام محله از منطقه چانکایا آنکارا ساکن شوید، قیمت خرید خانه و آپارتمان نیز متفاوت خواهد بود. در یک حالت کلی می‌توان گفت که برای یک خانه‌ی 80 تا 350 متری در یک محله نه چندان خوب حدود 32 هزار لیر باید هزینه کنید. همین هزینه برای محله‌های خوب و خرید ویلاهای لوکس در جایی مانند آران و گوزل تپه به 4 میلیون و 250 هزار لیر نیز خواهد رسید. این را بدانید که شما در حال خرید خانه و آپارتمان در مهم‌ترین شهر ترکیه و در قلب آن هستید. پس طبیعی است برای محله‌های خوب چانکایا، قیمت خرید خانه و آپارتمان بالاتر باشد. اگر به دنبال خرید خانه با قیمت مناسب در چانکایا هستید، به شما محله هاربیه را پیشنهاد می‌کنیم.

نکته مهم دیگر، امکان اجاره خانه و آپارتمان در چانکایا است، چرا که بسیاری افراد برای اقامت کوتاه و به دلایلی از جمله تحصیل و شغل پاره‌وقت به ترکیه می‌آیند. در کل قیمت خرید ملک در منطقه چانکایا آنکارا را در محله‌های مختلف، می‌توانید به صورت زیر در نظر داشته باشید:

  • محله ارتغرل: 110 هزار لیر برای خرید یک واحد 95 متری
  • محله بایراکتار: 510 هزار لیر برای خرید یک واحد 180 متری
  • محله کولتور: 530 هزار لیر برای خرید واحد 195 متری
  • محله حوضور: 540 هزار لیر برای خرید واحد 100 متری
  • محله بی تپه: 1 میلیون و 100 هزار لیر برای خرید واحد 275 متری دوبلکس
  • محله‌های دانشگاه: 1 میلیون و 750 هزار لیر برای خرید واحد 240 متری
  • محله آران: 2 میلیون و 70 هزار لیر برای خرید واحد 180 متری

خرید آپارتمان در چانکایا آنکارا

خرید آپارتمان در منطقه چانکایا آنکارا، از آن جایی حائز اهمیت است که این منطقه همواره جایگاهی والا از نظر اجتماعی و سیاسی برای شهر آنکارا داشته است. از زمانی که جمهوری ترکیه تاسیس شده است، چانکایا نمادی برای این جمهوری جدید بود، حتی زمانی‌که پایتخت کشور به آنکارا انتقال داده نشده بود. در این منطقه چندین موسسه از جمله خانه مصطفی کمال آتاتورک و موسسه نخست وزیری ترکیه قرار داشتند. برای همین توسعه بخش جدانشدنی از منطقه چانکایا آنکارا بوده است. با انتخاب آنکارا به عنوان پایتخت نیز، اهمیت آن فزونی یافت. برای خرید واحدهای آپارتمانی در آنکارا دست شما کاملا باز است. انواع واحدهای 60 متری 1 خوابه، 90 متری 2 خوابه، 120 متری 3 خوابه و … برای خرید وجود دارد. که شما با توجه به نوع نیاز و سطح بودجه خود می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

مشاوره خرید خانه، ویلا و آپارتمان در چانکایا آنکارا

مشاوره خرید خانه، ویلا و آپارتمان در چانکایا آنکارا

برای خرید خانه، ویلا، آپارتمان، واحدهای تجاری و هر گونه ملک دیگر در منطقه چانکایا آنکارا به مشاور املاک نیاز خواهید داشت. 124 محله در این منطقه وجود دارد که هر کدام پتانسیل‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. قیمت خرید ملک نیز در هر کدام از آن‌ها متفاوت است. برای اینکه بدانید متناسب با نیاز و بودجه شما کدام محله بهتر است، حتما از کمک مشاورین املاک ما که به طور تخصصی خدمات خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت را ارائه می‌دهیم، بهره ببرید.

قیمت خرید خانه در این منطقه از 32 هزار لیر تا حدود 5 میلیون لیر متغیر است. از طرفی برای اجاره خانه در چانکایا نیز از 800 لیر تا 19 هزار لیر، ملک وجود دارد. بهترین انتخاب برای شما این است که اولا محلات نزدیک به دسترسی‌ها و زیرساخت‌ها را پیدا کنید. سپس از میان آن‌ها، املاک با قیمت‌های مناسب را شناسایی کنید. ما راه شما را در این پروسه آسان کرده‌ایم. حتما برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در جینگوبینگو تماس بگیرید.

تماس اینستاگرام Whatsapp
021-28427706