جینگو >

خرید خانه در ازگل

معرفی منطقه ازگل

ازگل،‌ محله‌ای واقع در شمال شهر تهران كه از محلات منطقه 1 شهرداری تهران محسوب می‌شود. موقعیت این محله به گونه‌ای است كه از سمت شمال با شهرك شهید محلاتی،‌ از سمت جنوب با محله لویزان،‌ از سمت غرب با اقدسیه و آجودانیه و از سمت شرق با بلوار نیروی زمینی و محله اراج همسایه است. این منطقه حدودا در 5 كیلومتری تجریش واقع شده است. بافت فرهنگی محله ازگل،‌ یك بافت مركب مدرن- سنتی می‌باشد.

خیابان‌های مهم و اصلی ازگل شامل خیابان نیروی زمینی،‌ خیابان نوبهار،‌ خیابان گلچین، خیابان گلستان و خیابان گلزار می‌‌شوند. دسترسی به این محله عموما از طریق بزرگراه‌های امام علی، شهید بابایی و ارتش صورت می‌گیرد. محله ازگل فاقد ایستگاه مترو است و نزدیك‌ترین ایستگاه مترو به آن، ایستگاه مترو شهید محلاتی می‌باشد.

آب و هوای این منطقه به دلیل واقع شدن در ارتفاعات تهران،‌ مجاورت با البرز و دامنه‌های توچال،‌ ییلاقی محسوب شده و سردسیر است. ازگل از مناطق قدیمی تهران به شمار می‌رود و به دلیل وجود رودخانه دارآباد بسیار زیبا و سرسبز می‌باشد.

مراكز خریدی همچون مركز خرید الماس،‌ واقع در اتوبان بابائی غرب،‌ مركز خرید گلچین سبز لاله واقع در بلوار ارتش، خیابان گلچین و مجتمع تجاری البرز به آدرس اتوبان ارتش، ‌بلوار اوشان خیابان اردستانی هم در این محله واقع شده‌اند. از بوستان‌های ازگل هم می‌توانیم به آبنمای پارك ازگل،‌ بوستان كامران واقع در خیابان نیرو زمینی و همچنین بوستان غرب ازگل اشاره كنیم. مجموعه‌های ورزشی شهید قرنی و شهدای ازگل نیز از مراكز تفریحی- ورزشی در این محله واقع شده‌اند.

علاوه بر موارد گفته شده،‌ عواملی همچون عدم وجود بیمارستان مجهز،‌ كم بودن مراكز خرید، كم بودن شعب بانك‌ها و دستگاه‌های خودپرداز و كم عرض بودن ‌خیابان‌های اصلی ازگل،‌ از نقاط ضعف این محله نسبت به سایر محلات شمال شهر تهران محسوب می‌شوند.

خرید خانه در ازگل تهران

محله ازگل دارای بافتی تركیبی از بنا‌های قدیمی و سنتی در كنار برج‌ها، ویلاها و آپارتمان‌ لوكس می‌باشد. لازم به ذكر است كه ازگل در گذشته منطقه‌ای روستایی بوده و به همین جهت برخی از ساختمان‌های واقع در آن هنوز بافت قدیمی خود را حفظ نموده‌اند. تعداد آپارتمان‌های واقع در محله ازگل،‌ نسبت به محلات اعیان نشین تهران بسیار كم‌تر است. همچنین از نظر تراكم جمعیتی و رفت و آمد، ازگل را می‌توانیم محله‌ای نسبتا خلوت بدانیم.

قیمت خانه و آپارتمان در ازگل چقدر است؟

ازگل به دلیل قرارگیری در منطقه خوش آب و هوای شمال تهران،‌ نسبت به محله‌های مركزی و جنوبی تهران محله‌ای گران قیمت محسوب می‌شود. البته به دلیل بافت نسبتا قدیمی‌تر،‌ ملك‌های این محله نسبت به سایر محله‌های لوكس شمال تهران قیمت ارزان‌تری دارند.

تنوع قیمت‌ برای خرید ملک، سوئیت، خانه‌ها،‌ آپارتمان‌ها و حتی پنت هاوس در ازگل گسترده است. قیمت خانه و آپارتمان در ازگل به فاكتورهای زیادی از جمله سال ساخت خانه یا آپارتمان مورد نظر،‌ كیفیت مصالح استفاده شده،‌ متراژ ساختمان،‌ محل قرارگیری، بافت سنتی یا مدرن بنا، آپارتمان یا ویلایی بودن ساختمان و… بستگی دارد. قیمت‌ها برای یك آپارتمان لوكس و زیبا در ازگل ممكن است به بیش از متری 50 میلیون تومان نیز برسد.

مشاوره خرید خانه در ازگل

اگر فكر خرید آپارتمان مسکونی،‌ ویلا و سوئیت در ازگل را در سر دارید،‌ گروهی از مشاورین املاك توانای جینگو بینگو آماده مشاوره با شما در این زمینه می‌باشند. همچنین با مراجعه به سایت جینگوبینگو می‌توانید از جزئیات و قیمت خانه‌ها مطلع شوید.

تماس اینستاگرام Whatsapp
021-28427706