جینگو >

خرید خانه در شیشلی

زندگی در شیشلی استانبول (Şişli)، به معنای اقامت در منطقه‌ای تاریخی و در عین حال مدرن و مولتی کالچرال استانبول است. شیشلی استانبول همان جایی است که پیروان ادیان مختلف در کنار هم در صلح و صفا زندگی می‌کنند. خریداران خانه و ملک در شیشلی استانبول در طول دوره های مختلف به سبب پتانسیل هایی که این منطقه از استانبول از خود نشان می‌داد، جذب آن شدند. بعنوان مثال اولین ترن برقی استانبول در این منطقه به حرکت درآمد. راه‌اندازی این ترن به سال 1913 برمی گردد و بر روی رونق شیشلی تاثیر داشت. واقع شدن آن در بخش اروپایی، همسایگی با تعدادی از مهم‌ترین میادین و منطقه‌های استانبول و دسترسی به حجم زیاد امکانات حمل و نقل و زیرساخت‌های شهری سبب بیشتر شدن توجه خریداران خانه در استانبول به این منطقه شد.

موقعیت منطقه شیشلی در استانبول

پروژه های لوکس شیشلی

منطقه شیشلی استانبول در بخش اروپایی آن و در حد انتهای پل بسفروس قرار دارد. 32 منطقه مختلف در شهر بزرگ استانبول وجود دارند که شیشلی یکی از زیباترین و مهم‌ترین آنهادر استانبول است. در شمال آن، منطقه ساریر، در جنوب آن، منطقه‌ی زیبای بی اوغلو، در غرب آن، منطقه ایوب و کاغذ خانه و در شرق آن با منطقه بشیکتاش همسایه است. از طرفی منطقه شیشلی استانبول به میدان تکسیم یا تقسیم که مهم‌ترین میدان استانبول محسوب می‌شود نیز نزدیک است. اگرچه این منطقه تاریخچه خاص خود را دارد و زمانی در گذشته‌های دور، گورستان بوده است اما به مرور باغ‌ها، تاکستان و خانه‌های ویلایی جای خود را در منطقه شیشلی پیدا می‌کنند.

هم‌اکنون, شیشلی مساحت 30 کیلومتر مربع از شهر استانبول را به خود اختصاص داده است. تعدادی جاذبه‌ی گردشگری و تاریخی در این منطقه وجود دارد و از نظر گردشگری، توریست‌های زیادی را به منطقه شیشلی استانبول جذب کرده است. معماری زیبای خانه‌های قدیمی در کنار خانه‌های لوکس جدید که در یک زیرساخت خوب شهری قرار دارند، دیگر دلیل جذب سرمایه‌گذاران به این منطقه از استانبول است.

تاریخچه منطقه شیشلی استانبول

می‌توان یک سیر پیشرفت و توسعه را در طول زمان‌های مختلف در منطقه شیشلی استانبول به وضوح دید. در ابتدا، ساختمان‌های منفردی در این منطقه وجود داشته و بیشتر اراضی را گورستان‌های پراکنده در بر گرفته بودند. این مسئله به قرن هفدهم میلادی برمی‌گردد. حدود یک قرن بعد، زمین‌های کشاورزی، باغ‌های متعدد و مزرعه‌های جو و انگور در منطقه شیشلی استانبول پیدا شد. متعاقبا در قرن نوزدهم، کارگاهها، کارخانه‌ها و مراکز تولید آبجو و … در منطقه ایجاد شدند که سبب جذب جمعیت به شیشلی شد. در پایان قرن نوزدهم هجری نیز یک بیمارستان تخصصی کودکان در منطقه ساخته شد که بر اهمیت منطقه دو چندان افزود. به مرور افراد غیرمسلمان جذب منطقه شیشلی  استانبول شدند. محله یهودی‌ها را ثروتمندان خارجی تشکیل داده بودند.

با ورود اولین ترانس برقی به منطقه، ساخت و ساز خانه و ساختمان در اینجا به بیشترین حالت خود رسید. روند گسترش شهرنشینی در منطقه شیشلی از سال 1920 تا به امروز ادامه داشته است. ساختمان‌های قدیمی زیبایی از این دوران در این منطقه برجای مانده‌اند که از جمله آنها می‌توان به ساختمان آتاتورک که امروزه به کاربری موزه تبدیل شده است، اشاره کرد.

مراکز دیدنی شیشلی استانبول

مناطق دیدنی شیشلی

به بافت شهری منطقه شیشلی استانبول نگاه کرده‌اید؟ یک هم‌نشینی در میان ساختمان‌های قدیمی و مدرن وجود دارد. ساختمان‌های کوتاه با سقف نارنجی رنگ که در میان آنها، برج‌های بلندی نیز قد علم کرده‌اند. تعدادی از همین ساختمان‌ها، جاذبه‌های تاریخی و مراکز خرید مشهور استانبول هستند. که مقصد بسیار از تورهای گردشگری نیز به بازدید از این جاذبه‌های دیدنی ختم خواهد شد. با خرید خانه در شیشلی استانبول، می‌توانید در فصل‌های توریست‌پذیر، با اجار خانه خود درآمد خوبی را کسب کنید. از جمله جاذبه‌های گردشگری منطقه شیشلی استانبول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موزه آتاتورک: اینجا قبلا یکی از خانه‌های مسکونی مصطفی کمال آتاتورک بوده است. آتاتورک را پدر و بنیان‌گذار جمهوری ترکیه می‌دانند. امروزه این خانه باصفا، کاربری موزه پیدا کرده است. تاریخ ساخت این خانه به سال 1908 میلادی برمی‌گردد.
 • کلیساها و دیرها: تعدادی صومعه قدیمی و مشهور در منطقه شیشلی قرار دارد. اینجا یک بافت مسلمان‌نشین، مسیحی‌نشین، یهودی‌نشین و دیگر ادیان است. در داخل همین منطقه مسجدها و کلیساهای زیادی را پیدا خواهید کرد. از جمله کلیساها می‌توان به کلیسای سنت پیتر ترکیه، کلیسای لوتران استانبول، کلیسای پتر و پاول و کلیسای سنت بنو اشاره کرد.
 • موزه ارتش: از میدان تکسیم، دسترسی آسانی به موزه ارتش در منطقه شیشلی ترکیه خواهید داشت. تمام سیر تاریخی و ابزارآلات مختلف جنگی ارتش ترکیه در این موزه به نمایش گذاشته است. بسیاری از گردشگران برای بازدید از موزه ارتش راهی این منطقه می‌شوند. موزه‌ای که درهایش برای اولین بار در سال 1950 به روی عموم باز شد.

مراکز خرید شیشلی

دغدغه خرید و نزدیکی به مراکز تجاری و فروشگاهی یکی از اصلی‌ترین چالش‌های خریداران ملک و خانه در استانبول است. از طرفی رفتن به ترکیه و خرید کردن خود بخشی از سفر به حساب می‌آید. تعدادی از بهترین برندهای پوشاک در استانبول قرار دارند. و حال تعدادی از بهترین مراکز خرید این شهر در نزدیک منطقه شیشلی استانبول واقع شده‌اند. حتما نام مرکز خرید جواهیر یا همان جواهر به گوشتان خورده است. اینجا یک مرکز خرید 7 طبقه است که در هر طبقه آن کالاها و اجناس مختلف به فروش می‌رسند. جواهیر یک مرکز خرید خیلی بزرگ است به طوری که برای بازدید تمام مغازه‌های آن به سه روز زمان فول تایم نیاز خواهید داشت. حتی آن را 6امین مرکز خرید بزرگ دنیا می‌دانند. در کنار 350 مغازه‌ و واحدهای تجاری آن، امکانات دیگر از جمله خدمات تفریحی، خدمات رفاهی نیز وجود دارد.

و اما دیگر مراکز خرید مهم در منطقه شیشلی استانبول:

 • مرکز خرید آدرس استانبول: اگر قصد خرید وسایل منزل را داری به مرکز خرید آدرس بروید. در اینجا وسایل خانگی و دکوراتیو به فروش می رسند. خرید مبلمان، وسایل دکوری در کنار پوشاک را می‌توانید در این مرکز خرید، انجام دهید.
 • مرکز خرید آستوریا: این مرکز خرید بخش تجاری یک برج بزرگتر است. تعدادی از طبقات این برج اداری است و تعداد 4 طبقه از آن را مرکز خرید آستوریا به خود اختصاص داده است. حتی اگر در اینجا، خرید هم نکنید، می‌توانید یک گپ دوستانه یا خانوادگی را در رستوران و کافه‌ی آن تجربه کنید.
 • مرکز خرید پروفیلو: یک مرکز خرید کوچک که در سال 1997 افتتاح شد. نسبت به دیگر مراکز خرید منطقه شیشلی استانبول، کوچک‌تر است اما قیمت کالاها و اجناس در آن بسیار مناسب است.
 • مرکز خرید سیتیز نیشانتاشی: شهرت این مرکز خرید به سالن‌های سینما و اکران فیلم آن برمی‌گردد. بیشتر افراد، برای تماشای فیلم یا صرف وعده غذایی خوشمزه در فودکورت‌های آن، به این مرکز خرید می‌آیند. بازدید سالانه از این مرکز خرید خیلی زیاد است و در لیست پربازدیدترین مراکز خرید ترکیه قرار دارد. 155 برند مشهور جهانی در این مرکز خرید شعبه دارند. حتما سری به این مرکز خرید بزنید.
 • مرکز خرید کانیون استانبول: از دیگر مراکز خرید منطقه شیشلی استانبول، مرکز خرید کانیون یا کنیون است. دره‌ای به نام کانیون وجود دارد که طراحی این مرکز خرید را از آن الهام گرفته‌اند. برای همین هم آن را کانیون نامیده‌اند. تعداد 160 واحد تجاری در کنار سینما و فودکورت در این مرکز خرید آماده خدمت‌رسانی است.
 • مرکز خرید اوزدیلک: برای خرید به همراه کودکان، این مرکز خرید مناسبی است. چرا که فضای بازی و نگهداری کودکان دارد. در اینجا نیز سالن‌های سینا و فودکورت‌ها در کنار واحدهای تجاری و فروش، وجود دارند.
 • مرکز خرید بومونتی: یکی از شعبه‌های بومونتی در منطقه شیشلی استانبول واقع شده است. انواع برندها و مایحتاج زندگی را می‌توان در این مرکز خرید پیدا کرد.

هتل‌های منطقه شیشلی استانبول

هتل در شیشلی

فضاهای اقامتی زیادی در منطقه شیشلی استانبول وجود دارند. قطعا در شهر توریستی استانبول که سالانه میلیون‌ها نفر بازدیدکننده و توریست دارد، وجود فضاهای اقامتی در جای جای آن کاملا طبیعی است. شما با خرید خانه در شیشلی استانبول به میدان تکسیم و تعدادی از بهترین مراکز خرید و هتل‌های 4 ستاره و 5 ستاره استانبول نزدیک خواهید بود. از جمله هتل 5 ستاره دیوان که از منطقه شیشلی تنها 10 دقیقه پیاده‌روی فاصله دارد. هتل دیوان شیشلی یک اقامت‌گاه لوکس در نزدیکی رستوران‌ها و کافه‌های شیک استانبول است. از جمله خدمات این هتل می‌توان به ترانسفر فرودگاهی، حمل و نقل شهری، راهنمای گشت شهری، رستوران، استخر، سرو صبحانه در اتاق، بل‌من، فضای نگهداری کودکان، بار، میخانه، باند هلی‌کوپتر، سالن بدنسازی و … اشاره کرد. دیگر اینکه از هتل دیوان به راحتی می‌توان به مترو و خیابان‌های اصلی و کاخ توپکاپی دسترسی داشت. با میدان تکسیم نیز تنها 5 دقیقه پیاده‌روی فاصله دارد.

دیگر هتل مشهور منطقه شیشلی، هتل سنت رجیس استانبول است. تعداد 118 اتاق که واحدهای مناسب معلولین نیز در آن وجود دارد. چک این در این هتل ساعت 15 و چک اوت آن ساعت 12 است. از این هتل تا میدان تکسیم تنها 15 دقیقه پیاده‌روی فاصله است. امکانات داخل اتاق‌ها به راستی در شان یک هتل 5 ستاره در قلب استانبول است. از جمله امکانات و خدمات این هتل می‌توان به مینی‌بار در داخل اتاق‌ها، حمام‌های مرمر، رستوران آمریکایی، استخرهای سرپوشیده، بار، اسپا، رستوران و کافه، صبحانه بوفه، کتابخانه، پارکینگ و وای فای رایگان، روم سرویس، خشکشویی، فیتنس و … اشاره کرد. دیگر هتل 5 ستاره مهم در منطقه شیشلی استانبول، هتل هیلتون بومونتی است که 3.5 کیلومتر از میدان تکسیم فاصله دارد. چک این و چک اوت این هتل نیز مانند هتل قبلی است. از جمله خدمات هتل هیلتون بومونتی شیشلی می‌توان به امکانات لوکس داخل اتاق‌ها، روم سرویس، امکانات مناسب معلولین، سالن‌های کنفرانس، رستوران شبانه‌روزی، استخر، کافه‌شاپ و … اشاره کرد.

دیگر هتل‌های منطقه شیشلی:

 • هتل 5 ستاره پارک حیات
 • هتل 4 ستاره بلک باکس
 • هتل 3 ستاره استایل
 • هتل 5 ستاره گرند جواهر
 • هتل 5 ستاره لاساگرادا
 • هتل 3 ستاره جومبالی پلازا
 • هتل 5 ستاره هالیدی این
 • هتل 4 ستاره وایت مونارک
 • هتل 4 ستاره هالیفاکس
 • و…

سیستم حمل و نقل در شیشلی

همانطور که گفتیم یکی از مزیت‌های خرید خانه در استانبول، وجود زیرساخت حمل و نقل عمومی و شهری بسیار خوب آن است. دو ایستگاه متروی شیشلی (در خط سبز رنگ   M2) و مجیدیه کوی در این منطقه واقع شده اند. دیگر حمل و نقل عمومی برای ساکنان منطقه شیشلی، خطوط اتوبوس است. تقریبا تمام نواحی منطقه شیشلی با خطوط اتوبوس، پوشش داده شده است. از جمله مهمترین ایستگاه‌های اتوبوس شیشلی، اورتاکلار کدیسی، شیشلی مرکز، شیشلی کامی، شیشلی و مجیدیه کوی می‌باشد.

فاصله شما از منطقه شیشلی تا دیگر بخش‌های مهم و مجاور استانبول بدین صورت خواهد بود:

 • فاصله تا میدان تقسیم: 3.6 کیلومتر
 • فاصله تا منطقه فاتیح: 7.6 کیلومتر
 • فاصله تا بازار بزرگ استانبول یا گرند بازار: 7.7 کیلومتر
 • فاصله تا ایاصوفیه: 9.6 کیلومتر
 • فاصله مسجد آبی استانبول: 9.9 کیلومتر

مراکز تحصیلی شیشلی

اینجا یک منطقه خارجی‌نشین است، طبیعی است که تعدادی مدرسه بین‌المللی و دانشگاه و کالج در آن وجود داشته باشد. برای همین خرید خانه در شیشلی استانبول از نظر نزدیکی به مراکز آموزشی نیز به صرفه خواهد بود. از جمله مدارس بین‌المللی منطقه شیشلی استانبول می‌توان به کالج خصوصی شیشلی فینال، کالج خصوصی سبک FMV، دبیرستان فرانسوی سنت میشل و کالج علوم طبیعی شیشلی اشاره کرد. اگر در طول اقامت در ترکیه، قصد تحصیل نیز داشته باشد، از منطقه شیشلی به تعدادی از دانشگاههای خوب استانبول دسترسی نزدیک خواهید داشت:

 • دانشگاه نیشانتاشی
 • پردیس دانشگاه گایرت تپه
 • مجموعه دانشگاهی اطلاعات استانبول
 • پردیس دانشگاه نیشانتاشی
 • دانشکده پرستاری دانشگاه فلورانس

مزایای سرمایه گذاری در شیشلی

چرا از میان 32 منطقه مختلف در استانبول، باید شیشلی را انتخاب کرد؟ اولا که سرمایه‌گذاری در شیشلی استانبول از روش‌های مختلف ممکن است. یعنی شما هم با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار می‌توانید در این منطقه سرمایه‌گذاری کنید، هم با ثبت شرکت تجاری یا اداری در این منطقه و هم با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های در حال انجام. پس دست سرمایه‌گذاران خارجی برای انتخاب، باز است. بعلاوه منطقه شیشلی استانبول از بهترین مناطق مرکزی استانبول است که قیمت خانه و ملک در آن مناسب و نرخ بازگشت سرمایه بالا است. اینجا یک منطقه امن و زیبا برای زندگی کردن است. آب و هوای آن خوب است و به بسیاری از مناطق مهم ترکیه دسترسی آسان دارد.

خرید ملک در شیشلی

اما مزیت‌های سرمایه‌گذاری در بازار مسکن شیشلی استانبول محدود به موارد بالا نمی‌شود. شما با سرمایه‌گذاری در زمینه ملک، اقامت موقت ترکیه را دریافت می‌کنید. با تمدید این اقامت موقت طی 5 سال آینده، شهروند ترکیه محسوب خواهید شد و تمام حقوق شهروندی این کشور شامل شما نیز می‌شود. بدون ویزا، می‌توانید به 113 کشور جهان سفر کنید. که تعداد 26 کشور هم‌پیمان شنگن نیز در این لیست قرار دارند.

خرید خانه در شیشلی استانبول

برای خرید خانه در شیشلی استانبول، محله‌های مختلف، املاک مختلف با هزینه‌های مختلف پیش روی شما است. نزدیکی به تنگه بسفر، منطقه بشیکتاش، وجود زیرساخت حمل و نقل شهری قدرتمند در کنار معماری زیبای ساختمان‌های این منطقه، دلیل خوبی برای جذب نظر خریداران ملک است. خرید آپارتمان در شیشلی نیز از گزینه‌های محبوب نزد خریداران ایرانی است. چرا که امکانات داخلی این آپارتمان‌ها (استخر، پارکینگ، سالن ورزش، حمام ترکی، رستوران و…) بسیار خوب است. از طرفی جانمایی بسیاری از آنها به ایستگاه اتوبوس و مترو نزدیک است.

محله‌های منطقه شیشلی

 • محله نوزدهم مایس
 • محله بوزکورت
 • محله جمهوریت
 • محله دعا تپه
 • محله ارگ کنون
 • محله اسن تپه
 • محله اسکی شهیر
 • محله فری کوی
 • محله فولیا
 • محله گل بهار
 • محله هالاس کارگازی
 • محله هالیده ادیب آدی وار
 • محله خلیل رفعت پاشا
 • محله هاربیه
 • محله اینونو
 • محله عزت پاشا
 • محله کاپیتان پاشا
 • محله کوش تپه
 • محله محمود شوکت پاشا
 • محله مجیدیه کوی
 • محله مرکز
 • محله مشروطیت
 • محله پاشا
 • محله تشویقیه
 • محله یایلا

قیمت خانه و آپارتمان در شیشلی

قبلا به شما گفته‌ایم که قیمت خرید ملک در مرکز استانبول نسبت به نواحی نزدیک به ساحل کمتر است. یعنی شما یک ملک لوکس و زیبا را در منطقه شیشلی ارزان‌تر از منطقه ساحلی بشیکتاش و قاضی کوی خریداری خواهید کرد. در حالیکه امکانات، معماری و ساخت هر دو ملک مانند هم است. برای همین اگر نزدیکی به ساحل در اولویت تصیمی‌گیری شما نیست، املاک منطقه شیشلی استانبول، گزینه‌ی بسیار مناسبی است. شما با خرید خانه در شیشلی استانبول به ساحل نزدیک خواهید بود اما در جوار آن نیستید. قیمت خرید خانه در شیشلی از 80 هزار لیر شروع می‌شود و تا بالای 48 میلیون لیر نیز ادامه دارد. خرید یک واحد آپارتمانی یا خانه مسکونی چندخوابه از کف قیمت شروع می‌شود و خرید واحد در برج‌های منطقه شیشلی و خرید خانه‌های ویلایی و لاکچری در این منطقه در گران‌ترین حالت قرار دارد.

خرید خانه در محله‌های مختلف شیشلی نیز قیمت متفاوتی دارند. در میان 25 محله مختلف در این منطقه، املاک لاکچری از جمله ویلاها و  پنت‎‌هاوس‌ها در محله مجیدیه کوی قرار دارند. با پرداخت 45 میلیون لیر می‌توانید صاحب یک پنت‌هاوس در شیشلی ترکیه شوید. همین هزینه برای خرید یک واحد 500 متری حدود 14.4 میلیون و برای یک واحد 220 متری، حدود 5 میلیون لیر خواهد بود. البته املاک با قیمت‌های مناسب‌تر نیز در این منطقه وجود دارند. منطقه گل بهار و شوکت پاشا از دیگر محله‌های خوب برای خرید خانه در شیشلی استانبول است. در محله فولیا نیز، املاک ارزان منطقه شیشلی وجود دارند. خانه های با متراژ کم که با پرداخت 80 هزار لیر می‌توانید صاحب خانه در این منطقه شوید.

مشاور املاک خرید خانه در شیشلی استانبول

ما هر آنچه در مورد خرید خانه در شیشلی استانبول، مراکز خرید، جاذبه‌های دیدنی، هتل‎‌ها، مراکز آموزشی و … نیاز بود بدانید را به شما گفتیم. این منطقه برای سرامایه‌گذاری در حوزه بازار مسکن ترکیه پتانسیل بازگشت سرمایه بالایی دارد. شما با منطقه‌ها و میادین مهم استانبول همجوار خواهید بود. قیمت خرید ملک در شیشلی نیز کاملا بسته به محله و آلترناتیوهای انتخابی متفاوت است. برای همین شما به مشاور املاک خرید خانه در شیشلی استانبول نیاز دارید. ما تعدادی از بهترین املاک شیشلی را برای شما گلچین کرده‌ایم. حتما با کارشناسان ما در جینگو بینگو در ارتباط باشید.

تماس اینستاگرام Whatsapp
021-28427706