جینگو >

پیش خرید خانه در استانبول

پیش خرید خانه در استانبول شروع شده است. فرصتی که تمام سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ترکیه، به آن به چشم یک منبع سودآور خفته نگاه می‌کنند. عموما کسانی سراغ پیش خرید خانه و آپارتمان در استانبول می‌روند که یا وسع مالی برای خرید خانه و ملک آماده ندارند و یا می‌خواهند به طور جداگانه در بازار مسکن این کشور سرمایه‌گذاری داشته باشند و سود زیادی عاید خود کنند. وقتی تفاوتی میان خرید خانه در ترکیه با پیش فروش خانه در آن وجود ندارد و با هر دوی این‌ها می‌توان نسبت به درخواست اقامت کشور اقدام کرد، چرا که نه؟ چرا در یکی از بهترین پروژه‌های ساختمانی و عمرانی ترکیه نسبت به پیش خرید کردن یک واحد آپارتمانی یا مجتمع مسکونی اقدام نکرد؟دقیقا از سال 2012 که قانون جدیدی مبنی بر اجازه اتباع خارجی جهت خرید ملک در ترکیه تصویب شد و به موجب اصلاحیه بند 35 قانون ثبت اسناد و املاک این کشور، سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند در شرایط مشخص نسبت به اخذ اقامت این کشور از طریق بازار مسکن اقدام کنند. در میان شهرهای مختلف ترکیه، پیش خرید خانه و ملک در استانبول، آنکارا، ازمیر، آنتالیا، آیدین و ازمیر روی بورس است. پیشرفت زیاد اقتصادی مناطق این شهرها، زیرساخت‌های استاندارد و مطابق با جدیدترین متدهای روز، ساخت و ساز ایمن و مدرن در کنار قیمت مناسب زمین و مصالح سبب شده است که جذابیت ترکیه برای اتباع خارجی بیشتر شود. از جمله گزینه‌های پیش روی شما برای پیش خرید کردن ملک در استانبول:

  • پیش خرید خانه‌های پیش ساخته
  • پیش خرید واحد آپارتمانی 1 خوابه، 2 خوابه، 3 خوابه در متراژهای مختلف
  • پیش خرید واحد برج‌ها و آسمان‌خراش‌ها در مناطق خاص ترکیه از جمله ماسلاک و زیتون بورنو
  • پس خرید خانه مسکونی واحد در بافت رو به گسترش ترکیه از جمله ساریر و باسین اکسپرس
  • پیش خرید ویلاهای تازه ساخت در مناطق نزدیک به ساحل در دو بخش مختلف اروپایی و آسیایی استانبول

پیش خرید خانه در استانبول

قرارداد پیش خرید خانه در ترکیه

حواستان باشد که شما برای هر معامله‌ای در زمینه خرید مسکن در ترکیه، یک قرارداد قانونی با فروشنده عقد خواهید کرد. در داخل قرارداد پیش خرید خانه در استانبول که آن را توافق‌نامه‌ی پیش خرید ملک نیز می‌نامند، شرایط به طور کامل ذکر می‌شود. میزان درصد پول پیش پرداخت به همراه تعداد قسط‌ها و نحوه پرداخت آن‌ها، مواردی هستند که شما باید حتما قبل از امضا چک کنید. قانون شماره 6502 که قانون مالکیت است، به این قرارداد و محتوی آن اختصاص دارد. به موجب قرارداد پیش فروش خانه در استانبول، خریدار باید، مقدار مشخص از کل هزینه یا تمام آن را به حساب فروشنده واریز کند، در مقابل، فروشنده یا پیمانکار و سازنده پروژه نیز باید واحد خریداری شده را در زمان مشخص به خریدار تحویل دهد.

بیشتر بخوانید: خرید خانه و آپارتمان در استانبول

انتقال سند از فروشنده به خریدار، در زمان تحویل خانه انجام می‌شود. حواستان باشد که این انتقال سند باید در مراکز رسمی ترکیه که به آن نوتر گفته می‌شود، انجام شود. به عبارتی به صورت قانونی به ثبت برسد. نکته مهم دیگر این است که شما در داخل قرارداد ذکر کنید که بتوانید واحد خود را بفروشید. این گزینه به خریداران امکان فروش واحد پیش از اتمام پروژه را می‌دهد. البته اگر قصد گرفتن اقامت از طریق خرید ملک را دارید، تا سه سال نباید ملکی که خریده‌اید را بفروشید.

مشاوره خرید ملک

مزایای پیش خرید خانه در استانبول

و اما چرا بخش زیادی از سرمایه‌گذاران و خریداران ملک به سمت پیش خرید کردن واحدهای مسکونی می‌روند؟ دلیل آن تا حد زیادی مشخص است. شرکت‌های پیمان‌کاری قدر و بسیار حرفه‌ای مشغول به کارهای ساخت و ساز در استانبول هستند. بازار هدف این گروه از سازندگان، ثروتمندان و مردم مایل به مهاجرت به ترکیه هستند. برای همین همواره به دنبال نمایش سطح بالایی از کیفیت در معرفی پروژه‌های خود هستند. جانمایی پروژه‌های مختلف به گونه‌ای است که تحلیل‌های آماری از نظر شاخص‌های شهری و اجتماعی، مطلوب بودن نرخ بازگشت سرمایه و سوددهی این پروژه‌ها را نشان می‌دهد. از طرفی شهر استانبول، خود پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است که یکی از مقاصد گردشگری مشهور دنیا نیز به حساب می‌آید. بودن در این شهر به معنای دسترسی به حجم بالایی از امکانات تحصیلی، خدماتی، تفریحی، گردشگری، رفاهی، درمانی، کاری و … است. از دیگر مزایای پیش فروش آپارتمان و خانه در استانبول:

  • قیمت مناسب خرید: عموما به دلیل تازه ساخت بودن ساختمان‌ها و نیاز به تامین بودجه ساخت و ساز، قیمت پیشنهادی برای خریداران در رنج بسیار مناسبی قرار دارد.
  • امکان پرداخت آسان: شما مقداری از هزینه را به صورت پیش، پرداخت می‌کنید، مابقی را نیز در تعداد قسط‌های خاص برای شما تقسیم‌بندی می‌کنند. برای همین راحت‌تر می‌توانید از پس پرداخت هزینه‌ها بر بیایید.
  • انعطاف‌پذیری در انتخاب واحد: برای هر پروژه، نوع واحدها یا خانه‌های مسکونی به همراه ریز فضاها اعلام می‌شود. دست شما در انتخاب خانه مناسب و طبقه‌ی دلخواهتان بازتر است. عموما خانه‌های طبقات بالاتر گران‌تر از طبقات پایین هستند. چرا که به ویوو و چشم‌انداز بهتر و پاک‌تری دسترسی خواهید داشت.
  • امکان تغییر خانه پیش از تحویل گرفتن: پیشنهادها و نظرات خود را به گروه ساختمانی یا پیمان‌کاری برسانید. به شرط تایید بودن آن‌ها از نظر سازمان نظارت بر ساخت و ساز کشور و مهندسین طراح و ناظر، پیشنهاد شما امکان دارد، مورد قبول واقع شود.
  • امکان استفاده از وام بانکی: برخی از شرکت‌های پیمان‌کاری و عمرانی با بانک‌های خاص طرف قرارداد هستند و به خریداران خود امکان بهره بردن از وام‌های با سود بسیار کم را ارائه می‌دهند.

از جمله پروژه‌های پیش فروش خانه و واحد آپارتمانی در استانبول می‌توانه به پروژه مومنت استانبول اشاره کرد. در دیگر منطقه‌های استانبول مانند باجیلار و بیلیک دوزو نیز امکان پیش خرید واحدهای مسکونی زیاد شده است. توسعه و رونق ارزش زمین و ملک در ترکیه سبب شده است که خرید اقساطی خانه و آپارتمان هم برای فروشنده و هم برای خریدار، سود و منفعت به همراه داشته باشد.

مزایای پیش خرید خانه در استانبول

مشاوره پیش فروش خانه در استانبول

اینکه آیا خرید خانه آپارتمان و خانه آماده بهتر است یا پیش خرید واحدهای مسکونی، باید گفت که هر کدام از این‌ها مزایای خاص خود را دارند. در کل، پیش خرید کردن خانه یا خرید واحدهای مسکونی تازه ساخت، دردسرهای کمتری را برای خریداران به دنبال خواهد داشت. از طرفی قیمت پایین‌تر و سود پیش زمینه‌ای در پیش خرید کردن به گونه‌ای است که خریداران را مجاب می‌کند. شما حدود 30 درصد هزینه کمتر را پرداخت خواهید کرد. و آمار نشان می‌دهد که متوسط رنج افزایش ارزش ملک شما از زمان خرید تا زمان تحویل گرفتن آنها، با افزایش 30 درصدی همراه خواهد بود.

همین الان تعدادی از بزرگ‌ترین پروژه‌های مسکونی در استانبول در حال استارت خوردن است که در طولانی مدت سود بسیار زیادی را برای خریداران به ارمغان خواهد آورد. نکته مهم، تحقیق و شناخت پروژه‌های مطلوب است. ما در جینگو بینگو، خدمات مشاور املاک ترکیه را در زمینه‌های مختلف و انواع ملک‌ها (مسکونی، تجاری،اداری و …) در شهرهای مختلف ارائه می‌دهیم. چون شما به راستی سزاوار یک زندگی بی‌دغدغه و پرسود هستید.

تماس اینستاگرام Whatsapp
021-28427706